Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • καλυτερα αρχισε με οποια εκδοση του ff6 μπορεις να βρεις (εκτος του ps1) αλλιως πιασε το 12 που ειναι η καλυτερη και η ποιο ανετη εμπειρια για τα σημερινα δεδομενα

    Comment


    • Για J-RPG turn based το FFVII μια χαρά μου φαίνεται. Προτιμώ τέτοιο σύστημα μάχης. Επίσης προτιμώ να είναι όσο πιο γραφικό γίνετε. Όμως αντί για το FFVII σκέφτηκα να αρχίσω με κάποιο ακόμα πιο παλιό, όπως το 3 ή 4.

      Comment


      • An theleis na einai palio tote to 3 sto DS einai lathos epilogh, ta grafika tou einai 3D kai kainouria.
        Kalytera paikse FF4, FF5 h FF6
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Μα και το FF4 απότι ξέρω στο 3DS είναι με ανανεωμένα γραφικά. Και ποιος μίλησε για αισθητική? Εγώ για gameplay λέω.

          Comment


          • Επίσης προτιμώ να είναι όσο πιο γραφικό γίνετε.
            Me afto den enweis palio?

            Den einai mono ta grafika ananewmena sto DS kai to gameplay einai.
            Epishs den enow to 4 sto DS, enow ta 2D paixnidia.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Μπερδεύτηκα τώρα. Γραφικό εννοούσα να μην είναι σαν κάτι RPGs που είναι χάος ο κόσμος τους με 1000 customizations. Απλά ένα old school J-RPG turn based θέλω, έτσι σκέφτηκα τα Final Fantasy που είναι και τόσο διάσημα, και θυμάμαι το FF7 που έπαιξα όταν ήμουν μικρός είναι κάπως όπως το ζητώ.

              Comment


              • Nai ok telos pantwn an son kai kala theleis na paikseis tetoiou typou 3D games paikse FF3 h FF4 sto DS, h FF7.
                An theleis na paikseis tis original ekdoxes tous (egw aftes tha epaiza) paikse se kapoio emulator, GBA h PSP kserw gw an exeis (tou FF4 einai wraia h epanekdosh gia PSP).
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Έχει διαφορα η επανέκδοση στο PSP με αυτήν του 3DS? Δεν έχω PSP. Γιατί να παίξω τις originals? Απότι ξέρω θεωρούνται πολύ πετυχημένες επανεκδόσεις. Σκέφτηκα μάλιστα και το ενδεχόμενο να παίξω το 3 και 4 στο Android.

                  Comment


                  • Nai exoun diafora, h epanekdosh sto PSP einai poio konta sto original, aplws exei poly kalytera 2D grafika.
                    H ekdosh tou DS einai 3D.

                    Ta originals einai original
                    Egw mono kai mono giafto tha ta epaiza, eipes oti theleis kai klassiko game.

                    Den kserw pws einai oi ekdoseis gia android.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • 3 για αρχη για κανενα λογο. Το πρωτο πληρες FF imo με τα σημερινα δεδομενα παντα ειναι το 6. Το 7 εχει το θεμα των απαραδεκτων γραφικων. 6 και 9 θα λεγα λοιπον (που ειναι πολυ ωραιο οπτικα και συνδυαζει παλια και νεα στοιχεια της σειρας) για καποιον που θελει να μπει στο κλιμα της σειρας και Chrono Trigger επισης και ας μη λεγεται FF.

                      Comment


                      • Chrono Trigger ασυζητητί... Το 3 ξέχνα το.
                        Όχι σε Android.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Το FF6 2D είναι έτσι?

                          Η αλήθεια είναι ότι ξεκίνησα πριν κανένα χρόνο το Chrono Trigger σε emulator και μου φάνηκε ενδιαφέρον, ειδικά η ιστορία, όση πρόλαβα να δω βεβαια καθώς το έπαιξα πολύ λίγο. Γενικά ότι έχει να κάνει με time travels και τέτοια με ελκύει ιδιαίτερα. Δυστυχώς έτυχε και το αφίσα και τώρα που κοιτάζω την έκδοση στο DS είναι πανάκριβη, γύρο στα 50 ευρώ νομίζω. Μπορώ να το παίξω σε emulator αλλα γενικά θα προτιμούσα να ασχοληθώ με το 3DS μου ή το Android.

                          Τα Dragon Quest τι λένε?

                          Για 3D J-RPG turn based τι έχετε προτείνεται? Το FF7 να το αποφύγω? Κάποιο άλλο?

                          Γινόμαστε και off topic. Αν είναι να μεταφερθούμε σε κάποιο άλλο topic.
                          Originally posted by Ground_zero View Post
                          Nai exoun diafora, h epanekdosh sto PSP einai poio konta sto original, aplws exei poly kalytera 2D grafika.
                          H ekdosh tou DS einai 3D.
                          Δεν ήξερα ότι έχουν τόση διαφορα. Ίσος να πρέπει να τσεκάρω και τα δυο σε emulator στο PC.

                          Comment


                          • One thing at a time, μη ζητας γνωμη για πολλα rpgs και αλλα τοσα zelda, αυτα τα παιχνιδια κρατανε πολυ. Ξεκινα ενα (αυτα που αναφερθηκαν ειναι υπεραρκετα) και αν το τελειωσεις και αν σου αρεσει και αν (...) ως τοτε θα χεις βρει τι θα παρει σειρα.

                            Το 6 ειναι 2d παντως και το C. Trigger εχει λογικες τιμες στο ebay, καμια σχεση με 50ε κτλ.

                            Comment


                            • FF3 το πρώτο παιχνίδι της σειράς που τελείωσα.Από ιστορία μπορεί να μη λέει αλλά γενικά είναι πολύ καλό.Εγώ το καταευχαριστήθηκα.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Και το 7 αν δε σε χαλάνε τα γραφικά και σου κάνει κλικ παίξε το, δε θα σε απογοητεύσει.
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X