Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I see.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Έχει πέσει ήδη preorder κι από μένα στη συλλεκτική,το θέμα είναι ότι θα αργήσω πολύ να ασχοληθώ.
      Carpe diem

      Comment


      • Καλά τα τελευταία παιχνίδια αυτών των σειρών δεν βλέπονται με τίποτα οπότε αδιάφορη η είδηση. Το γεγονός ότι θα κυκλοφορήσουν για κινητά δεν βοηθάει την κατάσταση.

        Εντιτ: Τώρα είδα το ποστ του ground.

        Ground το ότι θα βρεις εξίσου καλά παιχνίδια είναι το μόνο σίγουρο, μόνο τα kingdom hearts birth by sleep και final fantasy XII να σκεφτείς αρκεί. Όμως και πάλι δεν δεν έχει καμία σχέση εκείνη η παλιά square με την σημερινή, τα παιχνίδια της τότε έκαναν όλη την βιομηχανία να παραμιλάει, εδώ κυκλοφορούσε καινούριο παιχνίδι και στην ερώτηση αν είναι καλό αν έλεγες ¨είναι της square" ήταν αρκετό για να πείσεις.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • Nai alla skepsou oti tote mono h Square evgaze paixnidia pou aksizan
          Ante kai kamia Capcom me kana Breath of Fire.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Originally posted by Ground_zero View Post
            Nai alla skepsou oti tote mono h Square evgaze paixnidia pou aksizan
            Ante kai kamia Capcom me kana Breath of Fire.
            Αν αναφέρεσαι στην snes περίοδο να το δεχτώ αν και τότε υπήρχαν και άλλες εταιρείες που μας έδωσαν καλά παιχνίδια. Από το playstation και μετά όμως έχουμε δει πολλά εξαιρετικά jrpgs και από άλλες εταιρείες.

            Κάποια νέα. Πρώτον, έχουμε ημερομηνία κυκλοφορίας του Tales of xilia 2. 22 Αυγούστου έρχεται στην Ευρώπη.

            Θα υπάρξει και συλλεκτική έκδοση με τα περιεχόμενά της να είναι τα παρακάτω. Δεν ξέρουμε ακόμα τιμή.

            Περιεχόμενα collector's edition:

            Tales Of Xillia 2
            Φιγούρα Ludger Kresnik
            Αντίγραφο του Pocket Watch της Elle
            CD με επιλεγμένα audio tracks
            Art book
            Το Classic Tales Of costume DLC
            Μεταλλική θήκη με art του Rollo

            Έπειτα, το dragon age 3 κυκλοφορεί στις 7 Οκτωβρίου για ps3,ps4,xbox 360,xbox one,pc.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • Επιβεβαιώθηκε από το ίδιο τον Yuji Horii πως το επόμενο dragon quest βρίσκεται υπό ανάπτυξη. Δεν ξέρουμε όμως αν πρόκειται για το dragon quests XI. Περισσότερα θα μάθουμε στο μέλλον.


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Ενα απο τα πρωτα reviews για το Transistor (απο τους δημιουργους του Bastion).


                Αισθητικα και κυριως η μουσικη του φαινεται να ειναι στα ιδια πολυ υψηλα επιπεδα του Bastion.

                Comment


                • το κατεβαζω τωρα στο steam, θα σας πω εντυπωσεις αργοτερα.

                  Comment


                  • Χνια χνια, σε πρόλαβα, το έχω ήδη κατεβάσει από το Steam Προπαραγγελίες γαρ, και επειδή πληρώνω σε λίρες μου βγήκε 12+ , όχι κι άσχημα δηλαδή για launch τίτλο.

                    Αυτό που με έπεισε εν τέλει ήταν το launch trailer.
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • Εγω 19 εδωσα, εψαξα σε κλειδαδικα και δεν αξιζε η διαφορα τιμης καπου στα 15 εβγαινε ισως δεν το εψαξα και αρκετα βεβαια.

                      Το Bastion ηταν απο τα αγαπημενα μου indies οποτε ηταν insta buy αυτο οπως και αν ειναι, ουτε trailer εχω δει ουτε τιποτα..

                      Comment


                      • Δες και λιώσε, post rock και μουράκλα αφηγητής. Η αισθητική ΕΙΝΑΙ δυτική, θυμίζει έντονα Blade Runner ή οποιοδήποτε ποιοτικό cyberpunk, αλλά τα ιαπωνικά στοιχεία έχουν ενσωματωθεί με τόσο σεβασμό που δεν ενοχλούν και δε φαίνονται ξεκομμένα.

                        Επίσης το gameplay είναι αρκετά διαφορετικό από Bastion, αλλά θα το δεις και μόνος σου.

                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • Το bastion το έχω λατρέψει αλλά το transistor φαίνεται το κάτι άλλο, ως φαν του scifi setting το βλέπω και μου τρέχουν τα σάλια αλλά αυτήν την στιγμή ασχολούμαι με άλλα. Παίδες αν είναι εύκολο γράψτε κανένα ποστ εντυπώσεων να ξέρουμε και εμείς τι να περιμένουμε,


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Το ειδα το trailer επος ειναι και το ξεκινησα κιολας, ενταξει ost και art ειναι φοβερα as expected.. Μεχρι στιγμης μου αρεσει παρα πολυ και το gameplay, εχεις επιλογες και ενα στοιχείο στρατηγικής που μου αρεσει παρα πολυ.

                            Γενικα εντυπωσεις θετικοτατες μεχρι στιγμης..

                            Comment


                            • Θέλω να αγοράσω τα persona 3 και 4 για psp και vita αντίστοιχα, (το δεύτερο καβάτζα για όταν έχω την κονσόλα). Συνδέονται καθόλου με τα προηγούμενα ή μπορώ να ξεκινήσω κανονικά από το 3;

                              Comment

                              Working...
                              X