Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ξεκίνα από το 4.
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Originally posted by Grimmtak View Post
      Συνδέονται καθόλου με τα προηγούμενα ή μπορώ να ξεκινήσω κανονικά από το 3;
      Όχι δε συνδέονται.

      Και το 3 και το 4 μου άρεσαν όταν τα είχα παίξει στο PS2 αν και μου άρεσε περισσότερο το σύστημα μάχης στο P4. Αλλά απ' όσο θυμάμαι το P3 στην version του PSP το έκαναν το σύστημα μάχης παρόμοιο με του P4 του PS2.

      Comment


      • Η μονη συμβουλη μου σε καποιον που λεει πως θελει να παιξει P3 και P4 ειναι να παιξει πρωτα το ενα και μετα αν του αρεσει να παει στο επομενο. Επαιξα το P3 και μονο το battle system μου αρεσε, παρολαυτα με το απειρο hype για το P4 ειπα να παρω Vita για χαρη του και να δω τι λεει. Με τους ρυθμους που παιζω παιζει να το τελειωσω γυρω στα Χριστουγεννα...
        Οι μαχες ειναι οντως εθιστικες, προσωπικα βρισκω τα social elements και το επιπεδο των διαλογων τουλαχιστον απαραδεκτα και η πλοκη ως τωρα ειναι κατω του μετριου.

        Το οτι αυτα τα παιχνιδια κρατανε 70-80 ωρες δε βοηθαει ιδιαιτερα καθοτι η ρουτινα εκτος dungeons καπου κουραζει. Ακομα αναρωτιεμαι γιατι αρκετοι πιστευουν πως ειναι τοσο καλα RPGs, λογικα θα υπαρχουν MegaTen με πιο βαθυ battle system και οσο για παιχνιδια με καλυτερη ιστορια και διαλογους να μη μιλησω καν.

        Ακομα και το OST για εμενα ειναι εκνευριστικο, η ποικιλια στα κομματια ειναι ανυπαρκτη και καπου κουραστηκα να ακουω συνεχως τις ιδιες j-pop μελωδιες. Γενικα η ολη φαση για εμενα θυμιζει δευτεροκλασατο anime αλλα οκ γνωμες κτλ κτλ..

        Comment


        • Μέχρι πού έχεις φτάσει στο Ρ4; Θα συμφωνούσα μαζί σου στην αρχή αλλά τώρα που το έχω τερματίσει νομίζω πως οι διάλογοι και οι χαρακτήρες είναι από τα θετικά του τίτλου και μπορώ πολύ εύκολα να φανταστώ μια παρέα λυκειόπαιδα να μιλάνε έτσι.
          Η μουσική μάλλον αδιάφορη.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Εστω πως οι διαλογοι ειναι φυσιολογικοι.. και παλι το setting σχολειου δε σου δινει πατημα για ενδιαφεροντες διαλογους και ακομα πιο ενδιαφερουσα πλοκη. Καταλαβαινω πως σε καποιον θα αρεσει, αλλα σχεδον καθε RPG που εχω παιξει εχει ειτε καλυτερη πλοκη, ειτε καλυτερους διαλογους, ειτε εστω setting το οποιο σου δινει πατημα για καλυτερα σκηνικα.

            Το χω αφησει εκει που πας στο dungeon του Naoto, ελπιζω να μαι εστω καπου στα 2/3 γιατι αν οχι δε θα την παλεψω να το τελειωσω.

            Comment


            • Θα έλεγα πως μετά το dungeon "του" Naoto η πλοκή αρχίζει και ξετυλίγεται πραγματικά. Είσαι κάπου στη μέση με 2/3 αν και από δω και πέρα το παιχνίδι γίνεται αρκετά πιο πυκνό. Έχει άλλα 3 κανονικά dungeons (ή και μόνο ένα αν κάνεις λάθος επιλογές) και ένα "ειδικό" που είναι διαθέσιμο μόνο μια συγκεκριμένη μέρα.
              Βέβαια αν δε σου αρέσει ως τώρα δε νομίζω πως μπορεί να αλλάξει κάτι ιδιαίτερα... Όλα τα Persona σε σχολείο διαδραματίζονται. Εμένα μου άρεσε αρκετά και νομίζω ο τρόπος που απέδιδε μια επαρχιακή πόλη στην Ιαπωνία ήταν πολύ πειστικός, ίσως και μου άρεσε λόγω νοσταλγίας. Αν το έπαιζα όσο ήμουν εκεί μπορεί να μη μου άρεσε βέβαια.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment



              • Breath of Fire 6.

                Comment


                • H paparia FB game gia kinita kai tablet thes na peis, giati afto Breath of fire den einai.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Ναι ρε γαμώτο, γιατί έτσι αυτή η σειρά . Πρέπει να παίξω ξανά το 3 μου φαίνεται...

                    Comment


                    • Copy paste apo rpgfan σχετικά με το Final fantasy agito.

                      Final Fantasy Type-0 HD Will Include Numerous Changes From the PSP Game
                      Including changed level of difficulty and the removal of multiplayer.
                      09.07.14 - 10:38 PM

                      In an interview at PAX Prime with SiliconEra, Final Fantasy Type-0 director Hajime Tabata spoke on what changes he would be making from the game's original PlayStation Portable version.
                      "The biggest point that I wanted to revisit and refresh was the combat balance," he explained. "We're still in the midst of doing so, but we're definitely revisiting the combat balance for the Xbox One and PS4 versions."

                      He went on to say how he'd heard many players hadn't made it through to the end of the PSP game. "The PSP version was very fast-paced, and very hard, and there were many players that didn’t reach the end. That being said, I wanted to include difficulty modes into this version, which we've done, and it's really helped to balance the game as a whole. Hopefully this will let people play until the end. Obviously, RPGs are long and they can take quite a bit of time to get through, but I put care into making the conclusion worth your while. I think it’ll be something that hits the player emotionally—and I really, really want players to make it to the end!"

                      Of course, when bringing a portable game to a home console, some mechanics and features may not work exactly the same. "There will be some type of feature implemented to replace the sleep-mode leveling," Tabata said. "We're in the midst of talking about how to go about doing so."

                      "As for the ad-hoc multiplayer, that function was originally created under the assumption that people would come together to play their PSP game in the same room. When thinking about what to do for the console version, whether we would include it or whether we would focus on the story, we ultimately decided to cut the multiplayer option out of the game... [so it can come] to fans as early as possible. Rather than do something half-hearted, we wanted just cut it."

                      No release date has been announced for Final Fantasy Type-0 yet, but Tabata has said he hope it will be released within a year.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • Rather than do something half-hearted, we wanted just cut it.
                        The irony is strong...
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Ο Harada Katsuhiro αποφάσισε να μιλήσει για την πιθανή ύπαρξη ενός Xenosaga HD Collection. Αφορμή στάθηκαν αρκετά μηνύματα που έλαβε τον τελευταίο καιρό με "παρακάλια" fans για μια τέτοια κυκλοφορία. Ο Harada δήλωσε πως δεν είναι ακριβώς στο χέρι του να κυκλοφορήσει μια τέτοια συλλογή και πως για να συγκινηθεί η Bandai Namco Games (μιας και της ανήκει το IP) θα πρέπει να υπάρξει σοβαρό ενδιαφέρον από τον κόσμο ώστε να υπάρξει και η αντίστοιχη χρηματοδότηση που θα κάνει τη συλλογή πραγματικότητα. Βέβαια μιας και το IP ανήκει στην Bandai Namco και η Monolith Soft (δημιουργός της σειράς Xenogears) στην Nintendo, μπορεί να υπάρξει μπέρδεμα μιας και η Monolith Soft δεν είναι απαραίτητο να συνεναίσει για μια τέτοια συλλογή. Αλλά ας δούμε αν τελικά θα ενδιαφερθεί ο κόσμος.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Δεν ήξερα σε ποιο θέμα να το βάλω αλλά τέσπα, το The Last Story που βγήκε για το πρώτο Wii το έχει παίξει κανείς; Άκουσα καλά σχόλια και θα ήθελα να το δοκιμάσω στην κονσόλα της Nintendo. Ξέρετε τώρα Baten Kaitos κτλ. GameCube αγάπες.

                            Comment


                            • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                              Δεν ήξερα σε ποιο θέμα να το βάλω αλλά τέσπα, το The Last Story που βγήκε για το πρώτο Wii το έχει παίξει κανείς; Άκουσα καλά σχόλια και θα ήθελα να το δοκιμάσω στην κονσόλα της Nintendo. Ξέρετε τώρα Baten Kaitos κτλ. GameCube αγάπες.
                              Αρκετα καλο το the last story, εμενα μου αρεσε αρκετα. Ενδιαφερων σεναριο (απο οσο θυμαμαι δλδ), καλουτσικοι χαρακτηρες, ωραιο συστημα μαχης, πολυ καλα γραφικα για wii πολυ αξιολογο. Νομιζω ειναι κανα 20 ωρες παιχνιδι, γενικα δεν το βρηκα κουραστικο. ειχε και ελλατωματα (νομιζω ενα stealth κομματι δεν μου αρεσε) αλλα οχι και πολυ μεγαλα.

                              Comment


                              • Suikoden 2 & FF7 PC version θα γίνουν διαθέσιμα στο PSN.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X