Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Και εγώ διαφωνώ ότι το πασόκ είναι σοσιαλιστικό κόμμα άλλα το όνομα του με διαψεύδει.

    Comment


    • Νο, cool, no worries, απλή συζήτηση κάνουμε.
      Απλά με την φράση Ε νταξ, πιστεύω ΚΑΘΕ ομάδα έχει κάνει <<λάθη>>... θέλω να πω ότι ενώ έχουμε παραδείγματα λαθών που κάνουν κατά καιρούς οι διάφορες ομάδες ανάπτυξης, αυτό δεν σημαίνει ότι θα είναι πάντα έτσι η κατάσταση κι ότι όλοι οι τίτλοι τους εφεξής θα είναι έτσι.
      Ας πούμε κι η ΕΑD π.χ.. δεν ανταποκρίθηκε σε αυτά που υποσχόταν με το ΤΡ κι απογοήτευσε πολλούς, αλλά επανέκαμψε κατά γενική ομολογία με το SMG.

      That&#39;s all.
      [/b]
      Ναι ΟΚ, καλό παράδειγμα (ανεξάρτητα από το παρακάτω post ). Απλώς βλέποντας την πορεία Jade Empire->Mass Effect κάπου έχω ξενερώσει. W/e, ας κρατήσω και εγώ ένα χαμηλό προφίλ και ας περιμένω το sonic.

      Τώρα τα όσα είπε ο akira είναι απλά για Lol . Μιλάς ρε συ για BD, Lost Odyssey, Mass Effect, αλλά δε μας είπες αν τα έχεις παίξει. Τώρα όσον αφορά το TP δεν έχω να σχολιάσω κάτι, πέρασε ο καιρός που μιλούσα για αυτό το παιχνίδι και πιστεύω ότι όλα όσα ειπώθηκαν τότε είναι αρκετά. Αν θες να πιστεύεις ότι είναι το μεγαλύτερο, το πιο άρτιο κτλ Zelda πάω πάσο. Απλώς διαφωνώ.

      Εdit: Να τα δεχτώ όλα, αλλά το μεγαλύτερο; Εδώ πρέπει να είσαι πολύ loser για να περάσεις τόσες ώρες δίχως να τα κάνεις ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ XD .

      Comment


      • Ναι ΟΚ, καλό παράδειγμα (ανεξάρτητα από το παρακάτω post ). Απλώς βλέποντας την πορεία Jade Empire->Mass Effect κάπου έχω ξενερώσει. W/e, ας κρατήσω και εγώ ένα χαμηλό προφίλ και ας περιμένω το sonic.

        Τώρα τα όσα είπε ο akira είναι απλά για Lol . Μιλάς ρε συ για BD, Lost Odyssey, Mass Effect, αλλά δε μας είπες αν τα έχεις παίξει. Τώρα όσον αφορά το TP δεν έχω να σχολιάσω κάτι, πέρασε ο καιρός που μιλούσα για αυτό το παιχνίδι και πιστεύω ότι όλα όσα ειπώθηκαν τότε είναι αρκετά. Αν θες να πιστεύεις ότι είναι το μεγαλύτερο, το πιο άρτιο κτλ Zelda πάω πάσο. Απλώς διαφωνώ.

        Εdit: Να τα δεχτώ όλα, αλλά το μεγαλύτερο; Εδώ πρέπει να είσαι πολύ loser για να περάσεις τόσες ώρες δίχως να τα κάνεις ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ XD .
        [/b]
        <div align="center"></div>

        Comment


        • Eγω απλα θα αναφερω οτι το Mass Effect θα επερνε αισθητα χαμηλοτερη βαθμολογια εαν δεν υπηρχε ολος αυτο ο ντορος γυρω απο την Bioware η οποια και πιστευω οτι μετα το ΚOTOR2 εχει απλα επαναναπαυτει στις δαφνες της επιτυχιας που της προσεφερε αυτο το παιχνιδι.Για τα BD και Lost Odyssey απλα να αναφερω οτι δεν εμφανιστηκαν σαν τα παιχνιδια μεσσιες που θα επαναπροσδιοριζαν το ειδος αλλα για παιχνιδια που θα προσεφεραν διασκεδαση και θα μεγαλωναν την RPG βιβλιοθηκη του Xbox360


          Aντρέας Παγουλάτος

          Comment


          • <div align="center">
            [/b][/quote]
            Μονο που οι περισσοτεροι εδω μεσα, δηλαδη ολοι οι υπολοιποι εκτος απο σενα, την ιδια opinion εχουν.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Εvans, δεν κατάλαβα το σχόλιο περί Losers.....για διευκρίνισε αν θέλεις...

              Πάντως, χωρίς να έχει και πολύ σημασία, γιατί η κάθε εποχή ορίζεται διαφορετικά και ανάλογα με το τι προσφέρεται στην εκάστοτε εποχή, έπαιξα πολύ κοντά το TP με το Ocarina...
              Για μένα, το TP είναι το ocarina της εποχής μου...Αν έπαιζα το ocarina όταν έπρεπε, ίσως να ήταν διαφορετικά τα πράγματα...αλλά για μένα και βάση των συνθηκών το tp είναι πολύ μπροστά, στην καρδιά μου...
              Αkira, πάντως συμφωνώ μαζί σου, όσν αφορά το tp...το παιχνίδι δέχτηκε πολύ θάψιμο, κυρίως επειδή έκανε αυτό που ζητούσαν οι fans...μια ανάλογη με το Ocarina περιπέτεια, προσαρμοσμένη στην νέα, τότε, εποχή...
              Ήταν σαν η τελευταία ανακεφαλαίωση πρίν την αλλαγή/ανανέωση της σειράς...
              Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

              Let's just all say the magic words and go back to reality.

              THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

              Comment


              • Μονο που οι περισσοτεροι εδω μεσα, δηλαδη ολοι οι υπολοιποι εκτος απο σενα, την ιδια opinion εχουν.
                [/b]
                <div align="center"></div>

                Comment


                • Σαφέστατα κι ο καθένας μπορεί να έχει την άποψή του, αρκεί τουλάχιστον να μιλάει για παιχνίδια που έχει παίξει.
                  Για μένα είναι υπερβολή να θάβει κανείς το Twilight Princess λόγο του υπερβολικού hype που είχε την τύχη/ ατυχία να φέρει, ήταν ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι και παρά το γεγονός πως όντως δεν ανταποκρίθηκε σε όλα όσα περιμέναμε, από τα καλύτερα της προηγούμενης γενιάς.

                  Από κει πέρα και για μένα δε τίθεται θέμα σύγκρισης με το Ocarina of Time, το Ocarina, όχι τόσο από πλευράς gameplay καθώς εκεί βρίσκονται υπερβολικά κοντά τα δυο παιχνίδια, όσο συνολικής εμπειρίας, ήταν και συνεχίζει να είναι πολύ μπροστά από το Twilight, ενώ το Twilight Princess σίγουρα απείχε πάρα πολύ από το να αποτελεί το αντίστοιχο Ocarina of Time του σήμερα.

                  Τώρα βέβαια περί ορέξεως…
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • Οντως το βασικο ειναι να κρινουμε παιχνιδια τα οποια εχουμε παιξει και απο εκει και περα ας πιστευει ο καθενας ο,τι θελει.
                    Σε γενικες γραμμες συμφωνω με τον Evans και δε μιλαω απαραιτητα για τα περι ΤΡ.
                    Τη γνωμη μου για το παιχνιδι την ειχα εκφερει και πιο παλια και δε θελω να αναλωθω ξανα στο ιδιο θεμα.

                    Παρεπιπτοντως Ieon, το KOTOR2 το εφτιαξε η Obsidian entertainment και οχι η BioWare.

                    Comment


                    • Εvans, δεν κατάλαβα το σχόλιο περί Losers.....για διευκρίνισε αν θέλεις...

                      Πάντως, χωρίς να έχει και πολύ σημασία, γιατί η κάθε εποχή ορίζεται διαφορετικά και ανάλογα με το τι προσφέρεται στην εκάστοτε εποχή, έπαιξα πολύ κοντά το TP με το Ocarina...
                      Για μένα, το TP είναι το ocarina της εποχής μου...Αν έπαιζα το ocarina όταν έπρεπε, ίσως να ήταν διαφορετικά τα πράγματα...αλλά για μένα και βάση των συνθηκών το tp είναι πολύ μπροστά, στην καρδιά μου...
                      Αkira, πάντως συμφωνώ μαζί σου, όσν αφορά το tp...το παιχνίδι δέχτηκε πολύ θάψιμο, κυρίως επειδή έκανε αυτό που ζητούσαν οι fans...μια ανάλογη με το Ocarina περιπέτεια, προσαρμοσμένη στην νέα, τότε, εποχή...
                      Ήταν σαν η τελευταία ανακεφαλαίωση πρίν την αλλαγή/ανανέωση της σειράς...
                      [/b]
                      Θα διαφωνήσω σε αρκετά μεγάλο βαθμό. Δεν μπορεί η "εποχή" να αποτελεί δικαιολογία για ένα παιχνίδι που δεν προσέφερε πολλά πράγματα που είχαν προσφέρει τα προηγούμενα της ίδιας σειράς. Μπορώ να δεχτώ τα θετικά του έναντι των προηγούμενων Zelda, αλλά δεν μπορώ να δεχτώ τα αρνητικά του ως θετικά του, κάτι που κάνει ο Akira. Είναι σα να συγκρίνεις το Daggerfall με το Morrowind και το Morrowind με το Oblivion. Όποιος έχει ασχοληθεί θα καταλάβει, οι άλλοι απλώς παίξτε τα Zelda από A link to the Past εως TP...

                      Αν η εποχή ζητάει πιο απλά παιχνίδια, χωρίς μυστικά, χωρίς πρόκληση, με τεράστιους άδειους κόσμους, με καλή, όμως, δράση και καλοστημένα dungeons, πάω πάσο. Όταν, όμως, μιλάμε για παιχνίδι μίας σειράς που έχει κάποια ιστορία και όταν το κάθε επεισόδιο της σειράς αυτής βαδίζει ακριβώς στα ίδια πρότυπα, απαιτείς εξέλιξη ή το ίδιο επίπεδο. Όταν το επίπεδο δεν είναι το ίδιο, είτε λόγω ριζικών αλλαγών (που για μένα είναι ότι καλύτερο), είτε λόγω περικοπών, κάπου πρέπει να αναρωτηθείς τι πάει στραβά. Στην περίπτωση του ΤΡ τα πράγματα είναι απλά: δόθηκε στο κοινό ένα παιχνίδι με τα πάντα που θα μπορούσαν να θυμίσουν ΟοΤ. Από εκεί και πέρα τα πάντα έγιναν πολύ πιο απλοϊκά, από τα dungeons (τα οποία είχαν τόσο τέλειο dungeon design που καταντούσαν εύκολα, όπως είπε κάποτε και ο gintama), μέχρι και ολόκληρο το σύνολο. Ευκολία, ένας τεράστιος, αλλά εντελώς άδειος κόσμος, σκηνοθεσία που υστερούσε σε πολλά σημεία, μικρό, χωρίς μυστικά και προκλήσεις, χωρίς ουσιαστική εξερεύνηση και χωρίς ανατροπές (ας μην ξεχνάμε ότι τα δύο προηγούμενα 3D Zelda είχαν κάποιες πολύ ενδιαφέρουσες ανατροπές). Καλό παιχνίδι, αλλά δυστυχώς είναι Zelda.

                      Όσο για το "losers", ειρωνεία για τα λεγόμενα του Akira ήταν και τίποτε παραπάνω. Σίγουρα όχι το μεγαλύτερο Zelda, εγώ το βρίσκω το μικρότερο με διαφορά .

                      Comment


                      • Sorry my fault εννοουσα το Kotor1 μπερδευτηκα


                        Aντρέας Παγουλάτος

                        Comment


                        • Μονο που οι περισσοτεροι εδω μεσα, δηλαδη ολοι οι υπολοιποι εκτος απο σενα, την ιδια opinion εχουν.
                          [/b]
                          Κοίτα δεν ξέρω ποίοι είναι όλοι οι υπόλοιποι που εκπροσωπείς και ούτε ξέρω αν πρέπει ή μπορεί να περιλαμβάνει κανείς τον εαυτό του......

                          Προσωπικά το Zelda:OoT μου άρεσε περισσότερο από το Zelda TP χωρίς να σημαίνει ότι το TP απέτυχε σαν Zelda. Mia ματιά στις πωλήσεις αποδεικνύει ότι και το ΤΡ "έχει" κάτι να πει, στην τελική το ΤΡ "δημιουργήθηκε" σύμφωνα με τις απαιτήσεις των fan δλδ ένα dark clone του ΟοΤ . Λογικό είναι το πρώτο 3D Zelda να μας αφήσει με τις καλύτερες εντυπώσεις, απλά για μένα είχε περισσότερη έμπνευση.
                          Τέλος επειδή όλοι σ&#39;αυτό το forum συμφωνούν με κάποιον έτσι και με την σειρά μου συμφωνώ με τον Ieon.

                          Comment


                          • Όσο για το "losers", ειρωνεία για τα λεγόμενα του Akira ήταν και τίποτε παραπάνω. Σίγουρα όχι το μεγαλύτερο Zelda, εγώ το βρίσκω το μικρότερο με διαφορά .
                            [/b]
                            Το να με πει κάποιος loser επειδή θεωρώ το twilight από τα καλύτερα της σειράς και να με ειρωνευτεί είναι καθαρά δικό του θέμα αλλά από τα παραπάνω λεγόμενα σου μόνο αστείο θα μπορούσα να σε χαρακτηρίσω.

                            Να σου πω την αλήθεια όμως περισσότερο loser θα αισθανόμουν αν θα κάτσω να επιχειρηματολογήσω με σένα όποτε μένω στην μεγάλη ατάκα του BiG Lebowski.

                            Comment


                            • Ένα παιχνίδι το οποίο έχει βγει σε 2 κονσόλες και στην μία έκδοση ο ήλιος ανατέλλει από την δύση ενώ στην άλλη από την ανατολή,μόνο άρτιο δεν είναι.Μη μιλήσω και για το hyrule που το βαρέθηκα περισότερο και από τον ωκεανό του WW.

                              IMO και ΕΜΟ τα παραπάνω πάντα.
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Tales of Rebirth trailer(psp)
                                http://videos.sapo.pt/K0u1cwCO2e1mGIahs2MU

                                Comment

                                Working...
                                X