Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mokey or True

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mokey or True

    Λοιπόν για πείτε...: πειρατές ή Royal Navy

    edit: fixed ορθγραφικό
    0
    Ναι... Γιατί οχι;;
    0%
    0
    Οχι είπαμε.
    0%
    0
    "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

    by Fyge 114 Amaliada edition

    "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω! "

    by Chaoscrow

  • #2
    Tsoum,δεν είναι άσπρο και μαύρο αυτό το θέμα,δηλαδή δεν με εκφράζει ούτε "Τα μούφα... Τα παντα για το χρήμα ρε" ούτε "Τα αληθινά. ΚΑΤΩ Η ΠΕΙΡΑΤΊΑ".
    Προτιμώ τα αυθεντικά,έχω πάρει συλλεκτικές εκδόσεις,γουστάρω τα βιβλιαράκια,εξώφυλλα,συλλογές κλπ,αλλά δεν παει να πει πως όταν θέλω να παίξω ένα παιχνίδι και δεν έχω χρήματα,δεν έχω κάνει τις κουτσουκέλες μου,όπως έκανα πχ με το fable για το pc.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #3
      Εποχες master system - megadrive - saturn τα παντα ηταν αυθεντικα προφανως , μετα ηρθε η εποχη της γιγαντοποιησης με το psone οπoυ ειχα δεκα αυθεντικα παιχνιδια και γυρω στις 200 κοπιες . Στη συνεχεια οταν αγορασα το πρωτο μου ps2 το τσιπαρησα και πηρα και εκει αρκετα μη αυθεντικα μεχρι που τα παιξε . Απο κει και περα οτι αγοραζα ηταν αυθεντικο ( ακομα και αυτα για pc ) .

      Μπορω να πω οτι αρχικα η στροφη στα αυθεντικα ηταν κυριως απο φοβο μην χαλασουν τα μηχανηματα , αλλα σιγα σιγα πιστευω πως καθως μεγαλωναμε αποκτουσαμε και μια παιδεια στο συγκεκριμενο θεμα η οποια εξελισσεται μεχρι και σημερα... Στο σημερα προτιμω να ειμαι συλλεκτης + η χαρα του να παιρνεις ενα αυθεντικο τιτλο που περιμενες τοσο καιρο δεν μπορει να συγκριθει με την κατοχη της κοπιας . Παιζει πιστευω ρολο βεβαια και η οικονομικη ανεξαρτησια που αποκταμε καθως μεγαλωνουμε..


      Comment


      • #4
        <div class='quotetop'>(songoku &#064; Sep 28 2008, 12&#58;42 PM) [snapback]39872[/snapback]</div>
        Εποχες master system - megadrive - saturn τα παντα ηταν αυθεντικα προφανως , μετα ηρθε η εποχη της γιγαντοποιησης με το psone οπoυ ειχα δεκα αυθεντικα παιχνιδια και γυρω στις 200 κοπιες . Στη συνεχεια οταν αγορασα το πρωτο μου ps2 το τσιπαρησα και πηρα και εκει αρκετα μη αυθεντικα μεχρι που τα παιξε . Απο κει και περα οτι αγοραζα ηταν αυθεντικο ( ακομα και αυτα για pc ) .

        Μπορω να πω οτι αρχικα η στροφη στα αυθεντικα ηταν κυριως απο φοβο μην χαλασουν τα μηχανηματα , αλλα σιγα σιγα πιστευω πως καθως μεγαλωναμε αποκτουσαμε και μια παιδεια στο συγκεκριμενο θεμα η οποια εξελισσεται μεχρι και σημερα... Στο σημερα προτιμω να ειμαι συλλεκτης + η χαρα του να παιρνεις ενα αυθεντικο τιτλο που περιμενες τοσο καιρο δεν μπορει να συγκριθει με την κατοχη της κοπιας . Παιζει πιστευω ρολο βεβαια και η οικονομικη ανεξαρτησια που αποκταμε καθως μεγαλωνουμε..
        [/b]

        +1
        Carpe diem

        Comment


        • #5

          EPIC
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • #6
            REASON FAIL
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #7
              No, that&#39;s 100% reason success folks. Είναι αυτό που είπες στο πρώτο σου post φίλε Somari. Πρoτιμάς τα αυθεντικά games, αλλά σε περιπτώσεις που οι συνθήκες το απαιτούν παίρνεις και τη μουφιά σου. Το ίδιο και εγώ, προτιμώ original άλλα έχω και μούφες με πρόσφατο παράδειγμα το Bionic commando rearmed το οποίο το αγόρασα από το... mininova
              Άρα ψηφίζουμε αντιστοίχως.

              Ε; Για πες τώρα, δεν είμαι μάγκας;
              The illusion of free will is an illusion.

              Comment


              • #8
                Tsoum,δεν είναι άσπρο και μαύρο αυτό το θέμα,δηλαδή δεν με εκφράζει ούτε "Τα μούφα... Τα παντα για το χρήμα ρε" ούτε "Τα αληθινά. ΚΑΤΩ Η ΠΕΙΡΑΤΊΑ".
                Προτιμώ τα αυθεντικά,έχω πάρει συλλεκτικές εκδόσεις,γουστάρω τα βιβλιαράκια,εξώφυλλα,συλλογές κλπ,αλλά δεν παει να πει πως όταν θέλω να παίξω ένα παιχνίδι και δεν έχω χρήματα,δεν έχω κάνει τις κουτσουκέλες μου,όπως έκανα πχ με το fable για το pc.
                [/b]
                ΣΥΜΦΩΝΩ 100% , +1.
                Deus Misereatur...
                Gloria filiorum patres i.e.m.e
                Viva los Vatos Locos

                ---------------------
                UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                Comment


                • #9
                  Αντιγραφές πλέον έχω μόνο παιχνίδια του Dreamcast που δεν μπορώ να βρω.
                  I'm back bitches... Version 2.0

                  Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                  Comment


                  • #10
                    αντιγραφές έχω κάτι τίτλους του dreamcast και μερικούς στο Playstation 1 που τα κρατάω από παλιά που έπαιρνα συνέχεια κόπιες.πλέον δεν πιστεύω να έχει κανείς αμφιβολία για το αν εγώ (και όχι μόνο) αγοράζω αυθεντικά ή όχι.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #11
                      Προτιμώ τα αυθεντικά. Όταν αξίζει ένα παιχνίδι κάθε ένα απο τα ευρώ που στοιχίζει, τότε με ευχαρίστηση θα πάω να τα δώσω. Έπαιζα επί ένα χρόνο το Rise of Nations αντιγραμμένο και στο τέλος πήγα και το αγόρασα. Είχα τερματίσει νοικιασμένο το Resident Evil 4 και μετά πήγα και το αγόρασα. Το ίδιο και για παιχνίδια που κοστίζουν λίγο. Το XIII για το GameCube είναι ένα σχεδόν αδιάφορο παιχνίδι για εμένα, όμως το βρήκα 13? και το αγόρασα. Για το Morrowind και τα δύο expansions ισχύει το ίδιο. Σκέφτομαι να αγοράσω και το Halo 3 αν και δεν το έχω παίξει ποτέ μου κανονικά και δεν έχω 360.

                      Απο την άλλη, έχω πειραγμένο Xbox, GameCube, PSP, έχω flash για το DS και την Memento για το PS2 (αν και την δάνεισα σε έναν μαλάκα και δεν την έχω ξαναδεί απο τότε).
                      Έχω να αγοράσω αυθεντικό παιχνίδι καιρό και ό,τι έχω στην κατοχή μου τελευταία είναι κατεβασμένο απο το ίντερνετ. Βεβαίως, θα ήθελα να δώσω λεφτά για ένα Portrait of Ruin ή για ένα Professor Layton, αλλά και πάλι τα θεωρώ ακριβά (εκτός και αν δω κάποια καλή προσφορά&#33;), και τα λεφτά δεν ρέουν άφθονα. Πιστεύω οτι έστω στο ελάχιστο το ανταποδίδω μέσω της "διαφήμισης" που κάνω στο internet σε κάποια παιχνίδια.

                      Έτσι δικαιολογώ τις επιλογές που ομόφωνα <strike>4</strike> 5 ακόμα άτομα μέχρι τώρα διάλεξαν μαζί μου.

                      Comment


                      • #12
                        Εμενα θα μου πει κανεις τι σημαινει mokey;
                        Οσο και για το true, ακομα και γι αυτο εχω αμφιβολιες για το ποσο ευστοχα χρησιμοποιειται .

                        Comment


                        • #13
                          Monkey εννούσε το παιδί, διόρθωσέ το. Εγώ τον βρίσκω αστείο τον τίτλο πάντως.
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • #14
                            Ουπς ναι. Τώρα πρόσεξα το λάθος μου.

                            Παντως Somari δεν διαφωνώ με το ποστ σου και δεν λέω πως είχα κατι διαφορετικό κατα νου. Αφού το έφτιαξα σκέφτικα να βάλω και μία τριτη επιλογή, κάτι στη μέση, αλλα δεν μπορούσα.
                            "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

                            by Fyge 114 Amaliada edition

                            "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω&#33; "

                            by Chaoscrow

                            Comment


                            • #15
                              Το ωραιο της υποθεσης μου ειναι, πως αν και εχω dreamcast (3 για την ακριβεια ), δεν εχω παιξει, αλλα ουτε και φορτωσει, ουτε μια φορα αντιγραφο παιχνιδι. Καμια εξαιρεση, ποτε. Ποσο μπροστα ειμαι;
                              Υποστηριζω το νομιμο, ομορφο προιον.
                              Πχ θα εδινα πολυ ευχαριστως 50? για μια μεγαλη ομορφη συσκευασια, με χαρτη, cd, ομορφο χοντρο βιβλιαρακι κτλ, παρα 50? για δυο κομματια πλαστικο, οπως γινεται πλεον.
                              Επισης κατεβαζω με περηφανια εξτρα κωδικα για παιχνιδια, οπου δεν προστεθηκε στο κανονικο παιχνιδι, με σκοπο να βγαλουν επιπλεον χρηματα.
                              Ned Stark

                              A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                              It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                              A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                              In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                              Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                              Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                              Ειναι ο Getta Robo.

                              Comment

                              Working...
                              X