Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πάρτε το απόφαση πια , ότι αρέσει στον Jedah και αρέσει σε εσάς όλα ειναι ωραία αν όμως δεν το γουστάρετε υπάρχει πρόβλημα γιαυτό μην μπαινεται καν στον κόπο.....

    Τώρα όσον αφορά το MW2 , το έπαιξα κάνα δύωρο σήμερα και θα το ολοκληρώσω asap καθώς το έχω νοικιάσει.Είναι άψογο στα γραφικά , στον ρεαλισμό του κάθε στρατιώτη ξεχωριστά και της μάχης , στην "κινηματογραφική" αποκόνηση.Τα αρνητικά που παρατήρησα ειναι το γεγονός ότι αρκετοί αντίπαλοι ειναι σχεδόν πανομοιότυποι μεταξύ τους (σε μια στιγμή νόμιζα πως ειχα σκοτώσει τον ίδιο 5 φορές) και το ότι υπάρχει μία πεπατημένη , δηλαδή είναι γραμικό όσο δεν πάει. Π.Χ αν δεν κάνεις την τάδε αποστολή στα τόσα δευτερόλεπτα , οι αντίπαλοι δεν παιρνουν καθόλου πρωτοβουλίες.Δεν σου αφήνει περιθόρεια εξερεύνησης , στην ουσία σε παιρνει απο το χερακι και σε πάει μέχρι το τέρμα , χωρίς να έχεις νιώσει πως οι πράξεις σου παιζουν καποιον ρολο.Μακάρι στο τέλος να αναθεωρήσω

    ΥΓ : Nα σημειωθει ότι έχω ασχοληθει με όλα τα cod πλην του 2.Και αυτά τα οποία απευθύνονται στο σκηνικό του δευτέρου παγκοσμίου τα θεωρώ εξαιρετικά.

    Comment


    • Α ρε Bart, το 2 ειναι το καλυτερο. Καλα ισως οχι αλλα ειναι το αγαπημενο μου.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Απο τα παλια COD το 2 ειναι μακραν το καλυτερο.

        Comment


        • Θα σε παρακαλέσω να μην ξανακάνεις post εντυπώσεων.


          Χα!

          ...αστείο ήταν, έτσι δεν είναι;

          Comment


          • Θα σε παρακαλέσω να μην ξανακάνεις post εντυπώσεων.
            Ναι ρε Παίχτη! Να θάβεις μόνο παιχνίδια που δεν έχεις δει ΟΥΤΕ σε φίλους σου άλλη φορά!
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Συγγνώμη είστε ηλίθιοι ή προκατειλημένοι; Το άτομο ανέφερε ότι έχει ακούσει στο Internet ως αρνητικά, έχω βαρεθεί να ακούω τα ίδια και τα ίδια ακόμα και απο κάποιους που δεν ξέρουν καν τι γίνεται στο παιχνίδι. Γιατί πετάγεστε σαν πικρόχολα καθυστερημένα τσουτσέκια και κάνετε τέτοιο σχόλιο; Δεν βλέπετε τι πρότεινα πριν απο αυτό; Επαναλαμβάνω: Είστε ηλίθιοι; Αλλά τι ρωτάω, τα posts μιλάνε απο μόνα τους.
              Insert Coin

              Comment


              • Jedah απαράδεκτο post. Μου φαίνεται ότι το humor είναι δύσκολη υπόθεση εδω μέσα (ποιός άλλος το είχε πει αυτό; ). Ντάξει σίγουρα δεν σε ξέρουν από χθες τα παιδιά αλλά είναι γελοιωδώς φανερό ότι σου κάνουν πλάκα.
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Μπα; Κάποτε κι εσύ πεταγόσουν κι έλεγες διάφορα για παιχνίδια που δεν έπαιξες.

                  Comment


                  • τα posts μιλάνε απο μόνα τους.


                    Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.

                    - Και στο κάτω-κάτω μην είσαι στη τσίτα, μία πλάκα ήθελα να κάνω και εγώ.

                    Comment


                    • No offence taken .

                      Να πω μετά από ένα μικρό λιώσιμο με τον Jedah στο MW2 με special ops το παιχνίδι ανέβηκε στα μάτια μου κατακόρυφα και ξεπερνάει imo το firefight του ODST και το horde του GOW 2...
                      Θα ήθελα να ρωτήσω τον Jedah εαν και το 4 έχει την ιδια φάση , αν ειναι να το παραγγειλω asap καθώς και επίσης αν ειναι προτιμότερο να πάω στο 2 κατευθειαν.

                      ΥΓ. Screw multi spec ops is the real stuff

                      Comment


                      • O jedah eipe extes pws apoxwrei apo to forum, opote den tha perimena syntomh apanthsh sthn thesh sou, ektos an to metaniwse.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Originally posted by Jedah View Post
                          Συγγνώμη είστε ηλίθιοι ή προκατειλημένοι; Το άτομο ανέφερε ότι έχει ακούσει στο Internet ως αρνητικά, έχω βαρεθεί να ακούω τα ίδια και τα ίδια ακόμα και απο κάποιους που δεν ξέρουν καν τι γίνεται στο παιχνίδι. Γιατί πετάγεστε σαν πικρόχολα καθυστερημένα τσουτσέκια και κάνετε τέτοιο σχόλιο; Δεν βλέπετε τι πρότεινα πριν απο αυτό; Επαναλαμβάνω: Είστε ηλίθιοι; Αλλά τι ρωτάω, τα posts μιλάνε απο μόνα τους.

                          Δε νομιζεις αγαπητε μου φιλε οτι εχει παραγινει η κατασταση με το θεμα των χαρακτηρισμων και της ευκολιας με την οποια αποδιδονται αυτοι προς καποιους;

                          Νομιζω οτι τωρα τελευταια κατι εχεις παθει και βγαζεις εναν ασχημο εαυτο, εναν εαυτο πολυ μακρινο απο τον ηρεμο και ευδιαθετο Jedah που ειχαμε γνωρισει καποτε. Και ειλικρινα I fail to see why.

                          Επισης θα πρεπει να καταλαβεις οτι δεν ειναι τα παντα προς υπεραναλυση και πως υπαρχουν ωρες, στιγμες και καταστασεις οι οποιες απλως πρεπει να ειναι πιο χαλαρες.

                          Κοινως μπορεις να χαλαρωσεις λιγο και να απολαυσεις το χομπυ σου οπως εσυ θελεις, χωρις απαραιτητα να ακολουθουν οι υπολοιποι την δικη σου συλλογιστικη (με την οποια μπορει να ειμαι και συμφωνος, ομως αυτο δεν σημαινει πως θα χαρακτηρισω καποιον ο οποιος δεν την καταλαβαινει ή δεν την ακολουθει).

                          Και τελος, κανενας απο οτι ειδα (ειδικα ο paixtis με του οποιου το ποστ αρχισε αυτη η ιστορια) δεν σε χαρακτηρισε, ποσο μαλλον ολοι μαζι.

                          Just a thought...
                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment


                          • Κανονικα θα επαιρνα το μερος του Jedah αλλα....
                            Originally posted by Evans View Post
                            Μπα; Κάποτε κι εσύ πεταγόσουν κι έλεγες διάφορα για παιχνίδια που δεν έπαιξες.
                            QFT

                            Παντως ειναι γεγονος, καποιοι μεσα στον φανμποϋσμο και τα κομπλεξ τους θαβουν οτι δουν και μετα δε μπορουν να το στηριξουν. Στη προκειμενη περιπτωση αναφερομαι στον Paixtis και δε χρειαζεται να εξηγησω καν. Απο κει και περα το φαινομενο παρατηρειται κατα τοπους το τελευταιο καιρο σε μεγαλυτερη συχνοτητα ιδιαιτερα στα δυτικα και στα νοτια. Στα βορια η μαλακια πνέει ισχυρη στα 6-7 μποφορ ενω στην Αττικουλα μας το ξεκατινιασμα αναμεσα σε Τζουλια και Δημητριου μαλλον επιδεινωνεται...
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Επίσης να σχολιάσω κάποια πράγματα που ειπώθηκαν στο shoutbox εχθές το βράδυ. Ανέφερε πως εγώ και ο straier έχουμε μεγάλο κόμπλεξ απέναντί του και πως δε τολμά να μιλήσει και πεταγόμαστε. Θεωρώ πως είναι πολύ οξύμωρο να μιλάει ο Jedah έτσι και να μας δίνει και υπαίτιους. Κανείς δεν έχει κόμπλεξ με κανέναν αλλά σίγουρα αυτός που δε τολμά να μιλήσει και πετάγονται άλλοι σίγουρα δεν είναι εκείνος, όποιος παρακολουθεί το φόρουμ τις τελευταίες μέρες μπορεί να το επιβεβαιώσει.
                              Εγώ γιατί απάντησα έτσι; Θα εξηγηθώ πλήρως. Ο Jedah έγραψε στον paixtis "να μην ξανακάνει post εντυπώσεων", το οποίο είναι απαράδεκτο εάν το εννοούσε στα σοβαρά. Έτσι, απάντησα και εγώ, επειδή δεν ήθελα περισσότερους "τσακωμούς" με το άτομο αυτό, με χιούμορ. Το οποίο βέβαια δεν εκτιμήθηκε και πάρα πολύ.
                              Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον Jedah αρκεί να μη σχολιάζει τα posts μου γιατί έχω καταλάβει μεν οτι δεν το κάνει απο κακία αλλά με ενοχλεί αφάνταστα ο τρόπος του και ο κακός σαρκασμός του. Μπορείς να μην ασχολείσαι μαζί για να συνυπάρχουμε στο forum χωρίς πρόβλημα; Πολύ ωραία. Αν όμως κάθε φορά που κάνω χιούμορ μου τη λες ή κάθε φορά που ανεβάζω review μου τη λες και κάθε φορά που μιλάω για τη πειρατεία μου τη λες, τότε τι να σε κάνω..; Έγινε πια διακριτό πως δεν είμαι αυτός που δε τολμά να μιλήσει και πετάγονται. Άρχισε να αλληλεπιδράς μαζί μου (και όχι μόνο μαζί μου) με περισσότερο σεβασμό για να σου φέρομαι όπως σου αρμόζει και όχι όπως η ανόητη συμπεριφορά σου τελευταία λέει να σου φερθώ.
                              Αν ο κόσμος επιμένει πως τώρα εσύ είσαι υπερβολικός, σκέψου και τη πιθανότητα του να είσαι εσύ υπερβολικός.

                              Comment


                              • Opoios exei kati me ta Voreia, as afisei tis grothies tou na milhsoun giafton.... MPAOK!!!!
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X