Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Δεν έχει να κάνει με τα γραφικά, όσο με τον τρόπο απόδοσης συγκεκριμένων σκηνών μέσα στο παιχνίδι. Έπαιξα τον τίτλο τα Χριστούγεννα, και όντως όλα αποτυπώνονται πολύ Χολιγουντιανά, από αυτά που αρέσουν στον Kojima.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • Μολις απογοητευτηκα....
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • Κακά τα ψέμματα.Οι επιρροές του Κοτζίμα ήταν ανέκαθεν επηρεασμένες από αμερικανιές,όμως πάντα τις απέδιδε μέσα από τη δική του οπτική γωνία και λέγοντας αυτά που εκείνος θέλει να πει.Οπότε δεν θεωρώ πως υπάρχει λόγος ανησυχίας ή στην περίπτωση του Παιχτούρα,απογοήτευση.
        Carpe diem

        Comment


        • Τα modern warfare έχουν ως κεντρικό τους θέμα τον σημερινό πόλεμο κατά της τρομοκρατίας, με την Αμερική και τους συμμάχους της από την μία και τους τρομοκράτες, μισθοφόρους, παραστρατιωτικές ομάδες κτλ από την άλλη. Δηλαδή τα modern warfare ουσιαστικά ασχολούνται με μία κατάσταση η οποία υφίστατε και την παρουσιάζουν με ιδιαίτερα πετυχημένο τρόπο βάζοντας μέσα και ορισμένες φιλοσοφικές διατυπώσεις. Τα παραπάνω νομίζω κέντρισαν τον Kojima, άλλωστε και το MGS4 ασχολείται με κάτι παρόμοιο αλλά με τον εντελώς δικό του τρόπο. Όπως και να το δει κανεις τα δύο παιχνίδια έχουν ορισμένες ομοιότητες (σύγχρονα, όπλα, κατασκοπία, μισθοφόροι, σημερινοί σύμμαχοι αυριανοί εχθροί κτλ) αλλά και μεγάλες διαφορές.

          Ως προς το Modern Warfare 2 κοιτόντας κάποια video έχω πορωθεί από τον τρόπο που παρουσιάζει τα γεγονότα και μάλλον φτάσαμε στο σημείο που τα videogames είναι καλύτερα απο πολλές ταινίες.

          This is a scene from Activision's Modern Warfare 2.In it, General Shepherd betrays Task Force 141, attacking Roach and Ghost.This is the cut scene that shows...
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Ω ρε φίλε τρομακτικό!
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Ωραία γραφικά έχει, πωπω. Φαντάζομαι στο PC ήταν αυτά.

              Comment


              • Παντως και στο 360 ηταν εντυπωσιακα τα γραφικα, το ειδα και σε 40" full hd και ειχα μεινει τελειως μαλακας, δε περιμενα οτι "το χε" η κονσολα.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Project Needlemouse confirmed to be downloadable

                  Here's a little bit of news concerning Sonic's return to 2d with Project Needlemouse. SEGA's Constantine Hantzopoulos confirmed to the 1up gang that Project Needlemouse is indeed a downloadable title. The problem is, he didn't say what platforms it would be hitting. He also happened to mention that this is a smaller title, but didn't really clarify what 'smaller' meant in those regards. Finally, Mr. Hantzopoulos does reference PSN/XBLA in regards to downloadable games in general, but doesn't make a connection to Project Needlemouse. Well, now our only hope is WiiWare, and things aren't looking too likely.
                  LOL στην αρχη νομισα οτι ελεγε "Χατζαροπουλος" και σκαλωσα. Anyway νομιζω τωρα πια ξερουμε τι δεν παει καλα στη SEGA...
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Δώσε μωρή Ελλάδα! Βάλε το στοιχείο σου στα Sonic να πάνε στο Θεό!

                    ΥΓ: Όσοι θυμήθηκαν το "Κράτα έξω" του Sonic Unleashed γίνονται κακοί.

                    Comment


                    • Το οτι μεσα στον μεγαλο πολεμο εχουν και πουρα να καπνισουν
                      για να καψουν κιολας τον τυπο εμενα μου λεει πολλααααα....
                      http://www.youtube.com/watch?v=5ahsr...eature=related

                      Comment


                      • Να σας πω ρε παιδιά. Έχω δει το trailer αλλά το παιχνίδι αυτό το Modern Warface 2 δεν είναι τίποτα άλλο παρά μονάχα πολεμικό φανταρίστικο. Μπροστά στην σειρά Metal Gear Solid είναι ένα τίποτα. Ο Kojima είναι μάστορας για μένα και ότι κάνει το κάνει και πολύ καλά. Το Metal gear Solid δίνει και σε πωρώνει με ΕΠΙΚΕΣ ΜΑΧΕΣ, κάτι που ούτε το έκτρωμα το Call of Duty δεν μπορεί να δώσει, παρά μόνο της καθημερινής ζωής τα φανταρίστικα. Όπως και ο Παίχτης, κι εγώ απορώ τι του βρίσκει του εκτρώματος o Kojima και έχω απογοητευτεί κάπως. Ελπίζω να μην του καταστρέψει το μυαλό του Kojima και δεν μπορέσω να δω μετά επικές μάχες, που τόσο ποθώ.
                        sigpic

                        Comment


                        • Συγκρινεις ενα Action/Stealth game με ενα FPS? Επισης το Call of Duty ειναι μαλλον το καλυτερο fps με war theme.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Originally posted by Tannosuke View Post
                            Να σας πω ρε παιδιά. Έχω δει το trailer αλλά το παιχνίδι αυτό το Modern Warface 2 δεν είναι τίποτα άλλο παρά μονάχα πολεμικό φανταρίστικο. Μπροστά στην σειρά Metal Gear Solid είναι ένα τίποτα. Ο Kojima είναι μάστορας για μένα και ότι κάνει το κάνει και πολύ καλά. Το Metal gear Solid δίνει και σε πωρώνει με ΕΠΙΚΕΣ ΜΑΧΕΣ, κάτι που ούτε το έκτρωμα το Call of Duty δεν μπορεί να δώσει, παρά μόνο της καθημερινής ζωής τα φανταρίστικα. Όπως και ο Παίχτης, κι εγώ απορώ τι του βρίσκει του εκτρώματος o Kojima και έχω απογοητευτεί κάπως. Ελπίζω να μην του καταστρέψει το μυαλό του Kojima και δεν μπορέσω να δω μετά επικές μάχες, που τόσο ποθώ.

                            "Γιαννάκη αν δε φας το φαί σου θα σε κανονίσω με το ak-47!"

                            Comment


                            • Tι να πω ρε παιδια,μερικες φορες απορω γιατι υπαρχει τετοιο μισος απο ορισμενους για τα cod.Ειδικα τα modern warfare ειναι καταπληκτικα.Το 2ο δεν το εχω παιξει ακομα βεβαια,αλλα απ'οτι βλεπω πηγε καλα σε βαθμολογιες-κριτικες,οποτε θα ειναι σιγουρα και αυτο εξισου καλο.

                              Comment


                              • Καποτε τα CoD ηταν γνωστα μονο στους PC gamers, στις κονσολες υπηρχαν μερικα αποτυχημενα ports. Δε ξερω αν εχει αυτο καθολου σχεση ή απλα απο αγνοια καποιοι εχουν τετοια προκαταληψη με τη σειρα. Παντως οσα εχω παιξει που να τα εχει κανει η Infinity Ward ειναι φοβερα.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X