Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι είπαμε, πληρώνεις και δεν εχεις dedicated servers. Στο psn δε δίνεις λεπτό και έχεις σε όλα τα games dedicates servers, εξού και το πολύ λίγο lag και αν..Τα άλλα δεν μου λένε κάτι εφόσον δεν μπορώ να τα κρίνω γιατί δεν τα είδα. Αλλά για μένα το παραπάνω είναι τεράστιο + στο online gaming και το θεωρώ απαράδεκτο έως κοροιδευτικο που δεν υπάρχει στο Xbox Live.
    Και σε αυτό συμφωνώ, από online gaming στο 360 έχω ελάχιστη εμπειρία, μια που δεν έχω παίξει σχεδόν καθόλου, ας αντίθεση με το PS3 που έχω παίξει (και παίζω) αρκετά. Στο τελευταίο δεν έχω κανένα παράπονο, σε όσα παιχνίδια έχω παίξει, η ροή είναι φοβερή και τα κολλήματα ελάχιστα. Για το 360 γενικά ακούω παράπονα για διάφορα παιχνίδια. Γενικά πάντως νομίζω ότι σε αυτόν τον τομέα δεν τείθεται θέμα σύγκρισης, και οι δύο υπηρεσίες είναι εξαιρετικές. Το θέμα είναι όμως να κρίνουμε στο σύνολό τους το τι προσφέρει η κάθε κονσόλα από άποψη υπηρεσιών και επειδή τυχαίνει να τις έχω και τις δύο πίστεψέ με, το 360 είναι άφταστο.

    Comment


    • Προσωπικά είμαι της άποψης πως στο online gaming αυτό που μετράει πρώτα και απ'όλα είναι να παίζει κάποιος χωρίς lag (όπερ dedicated server). Το PSN δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα για να πω πως έχει κάτι αρνητικό. Το Xbox Live πέρα από το γεγονός πως δεν έχει dedicated servers ενώ το πληρώνεις δεν μπορώ να το κρίνω για κάτι άλλο καθώς δεν το έχω δει από κοντά (τα menu του κτλ.)
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • To Red dead redemption tha kykloforisei kai se PS3?
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • ναι, θα το πάρεις;
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Nai kai to online tou sthn ekdosi ps3 tha einai apo to gamespy. peos dld. kai pyrovolas me ta triggers. kapoioi sto neogaf to exoun hdh.
            Ground_Zero:

            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

            Comment


            • Den tha to agorasw an afto rwtas, alla tha to paiksw sigoura, eimai fan ton western kai apoti exw dei prokeitai gia trelh paixnidara.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Originally posted by BigBOSS View Post
                Προσωπικά είμαι της άποψης πως στο online gaming αυτό που μετράει πρώτα και απ'όλα είναι να παίζει κάποιος χωρίς lag (όπερ dedicated server). Το PSN δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα για να πω πως έχει κάτι αρνητικό. Το Xbox Live πέρα από το γεγονός πως δεν έχει dedicated servers ενώ το πληρώνεις δεν μπορώ να το κρίνω για κάτι άλλο καθώς δεν το έχω δει από κοντά (τα menu του κτλ.)
                Καλά δεν έχεις παίξει κι όλας live για να ξέρεις αν έχει lag και γενικά ποια είναι η ποιότητά του. Όλοι τα καλύτερα λένε, επομένως δεν τείθεται καν θέμα σύγκρισης.

                Comment


                • Όλοι τα καλύτερα λένε

                  oute esy exeis paiksei tote.
                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • Eλάτε τώρα, αν θέλουμε να εθελοτυφλούμε θα εθελοτυφλούμε. Έχουν ακουστεί κάποια παράπονα για διάφορα παιχνίδια, συνολικά όμως τα σχόλια για την υπηρεσία είναι εξαιρετικά. Και ναι, δεν έχω λιώσει, αλλά έχω παίξει κάποιες ώρες HALO 3 multiplayer, σίγουρα καμιά 20αριά ώρες SF IV, λίγες ώρες Team Fortress 2 και Gears of War. Από εκεί και πέρα είδα άπειρες ώρες τον fioth να παίζει πολλά παιχνίδια online και όλα έτρεχαν άψογα.

                    Είπαμε καλό το PS3, κατά τη γνώμη μου πολύ ανώτερο του 360 λόγω βιβλιοθήκης retail τίτλων, αλλά από εκεί και πέρα να μην κρυβόμαστε και πίσω από το δάχτυλό μας.

                    Comment


                    • de lene oloi ta kalytera omws. egw auto sxoliasa .

                      to psn emena de m'aresei se interface to xw ksanapei, vevaia xestika entelws kathws single player>multi imo.


                      kai nai kaneis den eipe pws to live den einai kalytero tou psn. diavase kalytera ta posts.
                      Ground_Zero:

                      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                      Comment


                      • Rocket Knight


                        Loggo όποτε ευκαιρήσεις τσέκαρέ το.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Που το ξερεις ρε BB οτι ολα τα games στο ps3 εχουν dedicated servers ? μπορει καποια να μην εχουν νοημα καν ( 4 players max οπως το borderlands ) μπορει επισης καλλιστα να εχεις lag αμα ο server δεν ειναι σε καποια κοντινη χωρα με καλο ping, ειναι μπουκωμενος/απαλευτος ή γενικα το παιχνιδι το ιδιο μπορει να εχει προβληματικο netcode ( βλεπε cs source -> http://forums.steampowered.com/forum...d.php?t=490324 )

                          Και εσυ ρε evans οταν λες για το live οτι ολοι λενε τα καλυτερα ποιους "ολους" λες ? γιατι οσες φορες εχω παιξει αναμεικτα με το φορουμ και ξενους κανενα 12πλο με οχηματα στην sandtrap το warping και διαφορα φασης ( τον εκανα melee, μετα απο 2 δευτερολεπτα θυμηθηκε να ξαπλωσει ) πηγενανε συννεφο. Μην μιλησω για τις φασεις που φτιαχναμε παρτυ και καποιος δεν μπορουσε να μπει γιατι δεν ειχε φτιαξει τα πορτ στο router του και του πεταγε το strict NAT στην μαπα, ειλικρινα πρεπει να βρω σοβαρη δικαιολογια πριν πληρωσω και τριτη φορα για gold.

                          Παραπληροφορηση και ημιμαθεια στο full

                          Comment


                          • Originally posted by Ground_zero View Post
                            Den tha to agorasw an afto rwtas, alla tha to paiksw sigoura, eimai fan ton western kai apoti exw dei prokeitai gia trelh paixnidara.
                            Ψήσου και δώσε Internet στο ps3, πάρε το RDR και φύγαμε για συμμορία λέμε!!!!
                            sigpic

                            Comment


                            • Tha ginei kai afto file alla den paizei mexri to telos tou kalokairiou :/
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • E καλά δε βιαζόμαστε, οι καουμπόηδες κάνουνε διακοπές το καλοκαίρι
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X