Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • <div class='quotetop'>(XxUnfeelingxX &#064; Feb 1 2008, 01&#58;29 PM) [snapback]7910[/snapback]</div>
    Εγω πιστευω οτι ειναι ομορφο οπως λετε αλλα προτιμω τα γραφικα του COD 4/UT 3/bioshock/assassin&#39;s/gears δε ξερω γουστα ειναι αυτα αλλα δε μου φαινετε και τοσο "WOW ps3 OMG" μαλλον για να χαιρονται τα fanboys που δεν εχουν αλλη κονσολα ειναι... ;) ;) ;)
    [/b]
    Noμιζω οτι εισαι υπερβολικος.Τα sony fanboys εχουν δει και αλλα παιχνιδια με καλα γραφικα οπως motorstorm,GT5 Pr,Rachet and Clank δεν περιμεναν απο το uncharted δλδ.
    Μηπως τελικα ειναι η χαρα των MS fanboys να μειωνουν τα παιχνιδια του ps3?(υπαρχει και αυτη η λογικη) ;)

    Απο τα παιχνιδια που αναφερεις τα COD4/UT3/Assassin&#39;s εχουν ευκολα χειροτερα γραφικα απο το uncharted.Tα γραφικα του Gears of War αξιζουν respect και το Bioshock το εχω δει μονο σε βιντεο.

    Ενοχλει(και δεν αναφερομαι σε σενα) που μιλανε συνεχως για τα γραφικα του uncharted και καπως πρεπει να μειωσουν το τιτλο καποια xbox fanboys που δεν βλεπουν περα απο την κονσολα τους.Εγω αυτο εχω διαπιστωσει.
    Οπως λες γουστα ειναι αυτα και το καταλαβαινω,αλλα οτι γουστα και να εχουμε πρεπει να αναγνωριζουμε την πραγματικοτητα.

    Οταν ειχε βγει το GoW καποιοι ελεγαν οτι το resistance εχει καλυτερα γραφικα(ακριβως για να μειωσουν τα γραφικα του 360).

    Comment


    • btw... το little big planet βγηκε? το εχεις?
      [/b]
      αυτό ανήκει στα sony fanboys

      Απο τα παιχνιδια που αναφερεις τα COD4/UT3/Assassin&#39;s εχουν ευκολα χειροτερα γραφικα απο το uncharted.Tα γραφικα του Gears of War αξιζουν respect και το Bioshock το εχω δει μονο σε βιντεο.[/b]
      Kάποια πράματα δεν είναι υποκειμενικά

      +2OWNAGE
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Του δκό ΄μ είν΄ καλιέτερο απ΄ του δκό ΄σ

        (inside joke)




        Τέσπα
        Microsoft offers &#036;44.6 Billion for Yahoo&#33;

        http://www.engadget.com/2008/02/01/microso...lion-for-yahoo/

        το παραθετω εδω αφου αν τελικα γινει κατι τετοιο, λογικα θα επηρεασει και την βιομηχανια του gaming.
        [/b]
        πω....
        όπως λέει και το άρθρο, μάλλον για αντίθεση στην google κάτι τέτοιο...
        Τέσπα, αν γίνει η εξαγορά ίσως βοηθήσει περαιτέρω το live
        NDS themes

        Comment


        • Καταρχην το εχω απο την πρωτη μερα που βγηκε εδω περα... ;) B) B)

          Ποτε δε μιλαω για ενα παιχνιδι χωρις να το εχω και να εχω αφιερωσει αρκετες ωρες πανω σε αυτο... Εγω πιστευω οτι ειναι ομορφο οπως λετε αλλα προτιμω(εγω..) τα γραφικα του COD 4/UT 3/bioshock/assassin&#39;s/gears δε ξερω γουστα ειναι αυτα αλλα δε μου φαινετε και τοσο "WOW ps3 OMG" μαλλον για να χαιρονται τα fanboys που δεν εχουν αλλη κονσολα ειναι... ;) ;) ;)
          [/b]
          Eχετε προβλημα να διαβασετε...??

          Ειπα οτι εμενα μου αρεσουν περισσοτερο... τωρα επειδη ο bigboss και κανας αλλος μετρησαν τους πορους του δερματος και ποσα πιξελ σκονη εχει το uncharted και το εβγαλαν καλυτερο απ&#39;ολα με αφηνει αδιαφορο.. εγω ξερω αυτο που βλεπω εχοντας και τις 2 κονσολες και ολα τα παιχνιδια που ανεφερα, και η αποψη μου ειναι οτι ειναι πολυ καλο αλλα οχι οπως το παρουσιαζουν καποιοι.. εδωσα απλα αλλη μια αποψη στο θεμα τωρα κατα ποσο συμφωνειτε ειναι αλλο θεμα, καποιοι θα συμφωνουν καποιοι οχι..

          Α και fanboy ειναι το μονο ευκολο να με πειτε παντως ps3 εχω πριν απο ολους εσας εδω μεσα... ;) ;) B) B)

          Μονο ο Marvell μπορει να μου την πει...

          Comment


          • το ξερω που ανηκει και ζηλευω τα sony fanboy&#39;s για αυτο το διαμαντακι
            damn it&#33; το εχω πει και παλια πως το ps3 με ενδιαφερει μονο για αυτο το παιχνιδι&#33; αντε και το metal gear 4 xD

            Comment


            • <div class='quotetop'>(XxUnfeelingxX &#064; Feb 1 2008, 01&#58;59 PM) [snapback]7924[/snapback]</div>
              Eχετε προβλημα να διαβασετε...?? [/b]
              Δεν μιλησες μονο για το προσωπικο σου γουστο αλλα προκαλεσες και λιγακι,νομιζω.. :icon_twisted:

              Τεσπα μαλλον μαμισαμε το τοπικ των news

              @Wii_Master_Link και το ps2 γιατι metal gear και μονο το ηθελαν ολλοι αλλα μετα ξεχασαν το MGS με τα παιχνιδια που ηρθαν,οποτε αντε τραβα παρε ενα

              Κλασικα δεν μπορω να κανω edit...

              Comment


              • Οταν ειχε βγει το GoW καποιοι ελεγαν οτι το resistance εχει καλυτερα γραφικα (ακριβως για να μειωσουν τα γραφικα του 360).
                [/b]
                Εγώ το λέω ακόμα RFOM FTW&#33;&#33;

                Χωρίς πλάκα, όταν είχαν κυκλοφορήσει τα Gears of War και Ghost Recon Advanced Warfighter στο 360 μας είχαν κάνει τρομερή εντύπωση τα γραφικά τους γιατί ήταν ένα βήμα παραπάνω απ&#39; αυτά που είχαμε δει μέχρι τότε. Το Uncharted δεν προκαλεί την ίδια εντύπωση γιατί πλέον έχουμε συνηθίσει σε γραφικά τέτοιου επιπέδου.

                Το μόνο παιχνίδι απ&#39; την εποχή των GoW και GRAW που εμένα μου έδωσε την αίσθηση ότι ήταν ένα βήμα παραπέρα από τα προηγούμενα του είδους είναι το NBA 08 το οποίο με τα 1080p, 60fps γραφικά του είναι πολύ μπροστά από τα NBA Live 08, NBA 2K8 και όλα τα προηγούμενα παιχνίδια μπάσκετ.

                Comment


                • Τελικα μονο απογοητευτικες δεν ειναι οι πωλησεις του crysis, απλα καποια "εγκυρα" site δεν ξερουν να μετρανε και δουλευουν τον κοσμο



                  [17:40] [john2] mlk GkrantGR den poulaei ka8olou to Crysis
                  [17:40] [GkrantGR] ti elega ?
                  [17:40] [GkrantGR] afou ine zwa
                  [17:40] * john2 PO*TANA TA EKANES HLI8IO IGUANA
                  [17:40] [john2] poulaei toso xalia pou hdh exei ftasei to ena ekatommyrio kommata pagkosmiws k egine platinum
                  [17:40] [GkrantGR] xD
                  [17:41] [GkrantGR] e ka8etai kai to pazi sta vista to ka8e ***
                  [17:41] [GkrantGR> kai paraponietai pws ftaiei to paixnidi pou ******** to sistima
                  [17:41] * Themos MAKRIA APO THN POUT*N*R* THN SONY
                  [17:41] [GkrantGR] aptin mia exume autous aptin alli exoume tous allous pou perimenoun na to paiksoun me tin 8600gt tous
                  [17:41] [john2] xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa eirwnika to eipa oti den poulaei. Gamei afou mesa se ena trimhno epiase to ekatommyrio gia PC exclusive (to Far Cry eixe shmeiwsei 700K pwlhseis sto idio diasthma )
                  [17:42] [GkrantGR] oi protes vdomades den itane poli kales pantws
                  [17:42] [john2] sthn Amerikh pou to NPD den eixe oute kan stoixeia apo Online pwlhseis
                  [17:42] [GkrantGR] ginane polles agores mesw net dld ?
                  [17:42] [GkrantGR] e re parapliroforisi sto thelab
                  [17:43] [john2] mono sto thelab? Pantou peripou. Oloi koitousan to NPD k elegan oti paei kata diaolou

                  Comment


                  • <div class='quotetop'>(MarVell &#064; Feb 1 2008, 03&#58;13 PM) [snapback]7952[/snapback]</div>
                    Εγώ το λέω ακόμα RFOM FTW&#33;&#33; [/b]


                    <div class='quotetop'>(MarVell &#064; Feb 1 2008, 03&#58;13 PM) [snapback]7952[/snapback]</div>
                    Χωρίς πλάκα, όταν είχαν κυκλοφορήσει τα Gears of War και Ghost Recon Advanced Warfighter στο 360 μας είχαν κάνει τρομερή εντύπωση τα γραφικά τους γιατί ήταν ένα βήμα παραπάνω απ&#39; αυτά που είχαμε δει μέχρι τότε. Το Uncharted δεν προκαλεί την ίδια εντύπωση γιατί πλέον έχουμε συνηθίσει σε γραφικά τέτοιου επιπέδου.[/b]
                    Nομιζω οτι εχεις απολυτο δικιο.Γι αυτο και τα καλυτερα γραφικα να ειναι,δεν εντυπωσιαζουν οπως αυτα του GoW οταν ειχε βγει.

                    Comment


                    • ...αφου δινετε ακομα τοση σημασια στα γραφικα...τι να πω,εγω προσωπικα βαρεθηκα να μιλαω για γραφικα πλεον, ηδη εχουμε φτασει σε ενα σημειο στο οποιο θα επρεπε να εχουμε ξεπερασει αυτη την κουβεντα και να κοιταμε τι μπορει να γινει με αλλους τομεις...

                      Παω να παιξω Portal και EXIT...
                      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                      Comment


                      • Dj, αφου αφου σου αρεσει το portal και το exit... τοτε θα λατρεψεις το zack & wiki αλλα εσυ δεν εχεις wii xD

                        Comment


                        • Ναι δεν εχω.....ακομα...και λογικα θα αποκτησω Wii μεσα στο 2008, εαν οχι τοτε σιγουρα καποια στιγμη στο μελλον.....εαν υπαρχει ακομα Nintendo τοτε και δεν μας εχουν πριξει αρκετα τα cohones μας με την μια κονσολα για ολη την βιομηχανια...
                          :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                          Comment




                          • So GoW 2 it is.... Is it?

                            Comment


                            • Εντελως Off topic, αλλα μολις θυμηθηκα οτι καποια στιγμη στην Ελλαδα υπηρχε ενα περιοδικο το οποιο ηταν ετη φωτος καλυτερο απο αυτο που του εδινε τα δικαιωματα του ονοματος του...
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • Πράγματι αλλά σκέψου πως κάθε έντυπο στον κόσμο είναι καλύτερο απο το αμερικάνικο GamePro.

                                Comment

                                Working...
                                X