Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "'Ενα MMO μέλλον ταιριάζει στο Mass Effect"'

    O Casey Hudson, Project Director της σειράς Mass Effect, μίλησε ανοιχτά για το multiplayer μέλλον της σειράς στο τελευταίο τεύχος του περιοδικού Game Informer: "Προσπαθούμε εδώ και καιρό να βρούμε έναν τρόπο που να 'βγάζει νόημα' για τους παίκτες, ώστε να μπορούν παίξουν Mass Effect με τους φίλους τους. Ακόμη δεν έχουμε βρεί πώς να το καταφέρουμε αυτό, γι' αυτό δεν έχουμε ανακοινώσει τίποτα μέχρι σήμερα. Αλλά προφανώς, το multiplayer είναι κάτι με το οποίο θέλουμε να ασχοληθούμε περισσότερο στο μέλλον σαν εταιρία."

    Σχετικά με την πιθανότητα για ένα MMO Μass Effect, ο Hudson παραδέχθηκε πως αυτό ταιριάζει στη σειρά, λέγοντας: "Πολλοί λένε πως θέλουν να δουν ένα MMO και νομίζω πως ταιριάζει στον κόσμο του παιχνιδιού. Μέρος αυτού που προσπαθείς να κάνεις [αναφερόμενος στα παιχνίδια της σειράς Mass Effect] είναι να σώσεις το σύμπαν για να ζήσεις σ' αυτό. Αυτή η 'υπόσχεση' είναι ένα αναγκαίο συστατικό για ένα σπουδαίο IP, πρέπει να υπάρχει ένας κόσμος που να αξίζει να σωθεί. Πιστεύω πως το Mass Effect έχει αυτήν την ποιότητα. Αν ξεφορτωθείς τους Reapers και το κερδίσεις αυτό (την ελευθερία να ζήσεις μετά στο γαλαξία) δεν θα ήταν υπέροχο να μπορείς να πας να ζήσεις στη Citadel ή να πάρεις ένα σκάφος για τον Omega; Αυτό φαντάζει λογικό".
    http://www.gameover.gr/news/%CE%95%C...ect.15571.html
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Εγώ λέω ότι ΔΕΝ του ταιριάζει! Άμα το βάλει, ΔΕΝ το αγοράζω.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Tanno View Post
        Εγώ λέω ότι ΔΕΝ του ταιριάζει! Άμα το βάλει, ΔΕΝ το αγοράζω.
        Χεστηκαμε

        Comment


        • Originally posted by crpl_shepherd View Post
          Χεστηκαμε
          Εσύ παίξε με τα οπλάκια για μικρά παιδιά στα FPS σου και άσε εμάς τους RPGάδες να μιλήσουμε που είμαστε άντρες.
          sigpic

          Comment


          • Tanno afto pou les den vgazei afto pou htheles na peis

            Einai san na les:
            Paikse esy aderfoula me ta antrika paixnidia kai ase emas tous antrakles na paiksoume me koukles lol
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Originally posted by Ground_zero View Post
              Tanno afto pou les den vgazei afto pou htheles na peis

              Einai san na les:
              Paikse esy aderfoula me ta antrika paixnidia kai ase emas tous antrakles na paiksoume me koukles lol
              Τότε πως θέλεις να του πω? Ήθελα να του πω μία καλή gaming φράση σαν αυτή:

              "Μικρέ, τράβα στην μαμά σου, και άσε εμάς τους μεγάλους να μιλήσουμε. Δεν είναι για σένα αυτό." lol :xp:
              sigpic

              Comment


              • Den eprepe na peis tipota, ston kathena aresoun diaforetika games, to oti esena den sou aresei ena sygekrimeno eidos den shmainei tipote gia tous allous.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Κυκλοφορησε το Might & Magic Clash of Heroes HD για xbla, psn.
                  Puzzle Strategy σε στυλ Puzzle Quest αλλα το βρηκα πολυ πιο εθιστικο και με ανωτερο και πιο ψαγμενο battle system. Ριχτε του μια ματια, το χα λιωσει στο DS πριν λιγους μηνες. Η τιμη μπορει να φαινεται ψηλη αλλα θεωρει οτι τα αξιζει.

                  Στο gamerankings για DS εχει μεσο ορο 87,4% ενω ηδη τα πρωτα reviews για xbla, psn ειναι υψηλα (ign: 9, oxm: 9).

                  Αν δειτε και στο gaf τα σχολια ειναι πολυ καλα.




                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Crash Bandicoot Cry Engine 2 screens make you want it on PS3



                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Φάση θα είχε ένα καινούργιο Crash αλλά, από τη στιγμή που το franchise δεν ανήκει πια στη Naughty Dog, δε νομίζω ότι έχει και πολύ νόημα.

                      Τα νέα είναι εδώ:

                      Resident Evil 6 Will Be “Totally Different”

                      ”The series will see a complete renovation with the next entry on every level. But we can’t forget about all the previous entries that have led to the creation of many possibilities for the franchise. I can’t say if we’re going to make it (Resident Evil 6) survival horror or a shooter, but I can say that it’ll be totally different.”
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Δοκίμασα το ντεμο του Might and Magic. Είχε αρκετή πλάκα αν και στην αρχή μου φάνηκε υπερβολικά εύκολο. Μετά που προχώρησα λίγο είχε περισσότερο ενδιαφέρον αλλά μου φάνηκε πως η τύχη έπαιζε αρκετά μεγάλο ρόλο. Μου θύμισε πασιέντζα για κάποιον λόγο. Θα το σκεφτόμουν αλλά τα loading times ήταν τραγικά για τέτοιο παιχνίδι...
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Originally posted by BigBOSS View Post
                          Crash Bandicoot Cry Engine 2 screens make you want it on PS3



                          http://www.gamersmint.com/crash-band...want-it-on-ps3

                          Πωπω, μου θύμισε εποχές που οι devs δεν τσιγκουνευόταν το χρώμα. Πάντα τα crash τα έβλεπα σαν "η χαρά του χρωματολάγνου πλατφορμά (κάτι που μου έβγαζε μόνο το world από τα super mario για κάποιο λόγο, και όλα τα 2d sonic)
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Δε μπορώ να πιστέψω ότι ακόμα δεν έχεις τελειώσει το Banjo Kazooie.
                            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                            Comment


                            • Ρε συ...είπα να το κατεβάσω στο xbla και το έχουν 1200 πόντους. Ε γάμησε μας. (emu δε θέλω , θέλω αραλίκι και unbugged.)
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • LOL, νόμιζα ότι είχαν κάνει το σωστό και το είχαν ρίξει στους 800, FAIL. Όχι οτι δεν αξίζει στους 1200, αλλά ναι, σε καταλαβαίνω και για τη τιμή και για τον emu.
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X