Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by i Have no Equal View Post
    Για ποιο συστημα μιλας της nintendo?? Γιατι εγω ειχα το steam στο μυαλο μου οταν το ελεγα αυτο.. Λογο ελλεψης BC δεν μπορεις να εχεις ολα τα παιχνιδια σου πχ σε συστηματα της Sony θες και ps3 λειτουργικο θες και ps4 και δεν ειναι και τοσο πρακτικο κατι τετοιο..

    Μπορει να αλλαξει βεβαια αλλα εχει δρομο ακομα..
    Αυτό που λέω (δεν κατάλαβα γιατί μπερδεύτηκες ) είναι ότι στο Wii U και 3DS το περιεχόμενο που αγοράζεις δεσμεύεται στην κονσόλα και δεν κατοχυρώνεται σε ένα λογαριασμό, οπότε αν, για τον οποιοδήποτε λόγο, αλλάξεις κονσόλα, χάνεις και το περιεχόμενό σου.

    Αν κάνω λάθος διορθώστε με .

    Comment


    • Και για εμένα επίσης, μιας και παλιότερα είχα δηλώσει πως αποφεύγω τα ψηφιακά παιχνίδια επειδή δεν θέλω να αγοράζω αέρα

      Originally posted by i Have no Equal View Post
      [...] btw εσενα βλεπω να παιζεις συνεχεια metro 2033 στο steam η σε μπερδεύω??
      Το ήξερα πως θα μπερδέψω κόσμο Είχα πάρει το Metro όταν έκλεινε η THQ και σου έδινε κωδικό για Steam απλά αν έκανες like στη σελίδα τους στο facebook. Μπορεί να μην την παλεύω μία με τα fps αλλά στο συγκεκριμένο ήθελα πολύ να δω την ιστορία, γι' αυτό έχωσα τον ξάδερφό μου. Εγώ απλά παρακολουθώ την ιστορία, αυτός παίζει το παιχνίδι και κάνει όλα τα υπόλοιπα. Δεν είναι κι άσχημο. Ίσως με αυτόν τον τρόπο να δω κάποια στιγμή και την ιστορία των Bioshock

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • Originally posted by Evans View Post
        Αυτό που λέω (δεν κατάλαβα γιατί μπερδεύτηκες ) είναι ότι στο Wii U και 3DS το περιεχόμενο που αγοράζεις δεσμεύεται στην κονσόλα και δεν κατοχυρώνεται σε ένα λογαριασμό, οπότε αν, για τον οποιοδήποτε λόγο, αλλάξεις κονσόλα, χάνεις και το περιεχόμενό σου.

        Αν κάνω λάθος διορθώστε με .
        Είσαι σωστός και λάθος ταυτόχρονα.

        Αν αλλάξεις κοvσόλα μπορείς να κάνεις system transfer και να μεταφέρεις το περιεχόμενο της προηγούμενης κονσόλας σου σε άλλη της ίδιας ή παλιάς γενίας πχ. από Wii σε U. Και αν χαλάσει η κονσόλα σου κάνεις αίτηση στην nintendo και στα ξαναπερνάει.
        Αλλά όντως ο κάθε account δεσμεύεται στην κονσόλα. Πχ. αν στην κλέψουν έχασες και τα games (και καλά μπορείς να κάνεις αίτηση κλοπής αλλά αυτά μόνο Αμερική) και αν πας σε κοvσόλα φίλου δεν μπορείς να κατεβάσεις τα παιχνίδια του account σου.
        Γιατί όλα αυτά; Because....

        Comment


        • Originally posted by Altair View Post
          Sub μην τσιμπάς για μένα τα λέει ο ΙΗΝΕ.
          Ναι inside joke ηταν για κατι που λεγαμε στο chat πριν..

          Αυτό που λέω (δεν κατάλαβα γιατί μπερδεύτηκες ) είναι ότι στο Wii U και 3DS το περιεχόμενο που αγοράζεις δεσμεύεται στην κονσόλα και δεν κατοχυρώνεται σε ένα λογαριασμό, οπότε αν, για τον οποιοδήποτε λόγο, αλλάξεις κονσόλα, χάνεις και το περιεχόμενό σου.

          Αν κάνω λάθος διορθώστε με .
          Ναι συμφωνω μαζι σου, απλα ειχα στο μυαλο μου γενικα την ψηφιακη διανομη στις κονσολες οχι πως ειναι το συστημα της nintendo το οποιο για να ειμαι ειλικρινης δεν γνωριζω.. Και ειπα απλα οτι δεν βρισκω καποιο λογο μιας και εισαι ειτε δεσμευεται στον λογαριασμο οταν κανεις upgrade σε ps4 πρεπει να εχεις παλι λειτουργικο ps3 και παει λεγοντας.. Καμια σχεση με το τραγικο συστημα της nintendo αλλα πολυ πισω και απο την ευκολια του steam..

          Το ήξερα πως θα μπερδέψω κόσμο Είχα πάρει το Metro όταν έκλεινε η THQ και σου έδινε κωδικό για Steam απλά αν έκανες like στη σελίδα τους στο facebook. Μπορεί να μην την παλεύω μία με τα fps αλλά στο συγκεκριμένο ήθελα πολύ να δω την ιστορία, γι' αυτό έχωσα τον ξάδερφό μου. Εγώ απλά παρακολουθώ την ιστορία, αυτός παίζει το παιχνίδι και κάνει όλα τα υπόλοιπα. Δεν είναι κι άσχημο. Ίσως με αυτόν τον τρόπο να δω κάποια στιγμή και την ιστορία των Bioshock
          Και εγω ετσι το ειχα παρει Καλα δεν την παλευεις να παιξεις καθολου ουτε στο easy με controller?? Παντως να την δεις την ιστορια των bioshock αξιζει πραγματικα..

          Comment


          • Let's Plays sto youtube re
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Επειδή το Mortal Kombat είναι για φλώρους πάρτε εδώ fatalities:





              Comment


              • Πλάκα μου κάνεις...Όντως,μετά από αυτά τα fatalities το mortal kombat είναι για φλώρους...Νόμιζα ότι κάποια fatalities του ΜΚ9 είχαν ξεφύγει όμως αυτά εδώ το ξεπερνούν στο πολύ άνετο.

                Όπως και να έχει,οι τυπάδες αυτοί αν θέλουν να προωθήσουν σωστά το παιχνίδι τους ας δείξουν τους μηχανισμούς του παιχνιδιού και όχι τυχαίο σπαμαρισμα κινήσεων,ο πήχυς τα τελευταία χρόνια έχει τεθεί πολύ ψηλά και η απίστευτη βία για την οποία προωθείται το παιχνίδι δεν θα είναι αρκετή,μετράει και το gameplay.

                Αυτοί οι τυπάδες πάντως πρώτη φορά ασχολούνται με videogames, μέχρι τώρα έβγαζαν σπλατερ ταινίες.


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • Απ'όσο διαβάζω το παιχνίδι υποτίθεται κυκλοφορεί φέτος. Το gameplay φαίνεται υπερσαπίλα, αλλά μου προκαλεί ενδιαφέρον ότι ακόμα δεν έχουμε δει digitized graphics στην HD εποχή και ότι συνεπάγεται αυτό (ρεαλιστικότερα fatalities).

                  Comment


                  • Sony announces PlayStation Now
                    The Verge is about technology and how it makes us feel. Founded in 2011, we offer our audience everything from breaking news to reviews to award-winning features and investigations, on our site, in video, and in podcasts.



                    Με λίγα λόγια θα μπορούμε να παίζουμε παιχνίδια του PS3 στο Pvita :dizzy:

                    Comment


                    • Καλα ακομη και στις τηλεορασεις της Sony θα χεις Playstation Now. Your move MS.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Εγώ πάντως το λέω ξεκάθαρα, είμαι fanboy .

                        Comment


                        • Δεν κατάλαβα βασικά πώς λειτουργεί η υπηρεσία.Αν έχεις ένα game του ps3 θα μπορείς να το βάλεις να παίξει κάπως στο psvita ή στην tv?Ή θα αναγνωρίζει το σύστημα ότι έχεις το game και θα μπορείς να το παίζεις όπου θες?Για τα παιχνίδια των ps2 και ps1 πώς γίνεται να αναγνωριστούν?Να φανταστώ τα αγοράζεις ξανά?Στην tv πώς ακριβώς θα παίζεις?OMG!
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • Originally posted by Ramparter
                            Καλα ακομη και στις τηλεορασεις της Sony θα χεις Playstation Now. Your move MS.
                            H Sony έχει πλούσια library να streamάρει (ps1,ps2,psp,ps3) και μία φορητή κονσόλα ως streaming device. H MS τι έχει;

                            Comment


                            • Originally posted by paixtis View Post
                              Δεν κατάλαβα βασικά πώς λειτουργεί η υπηρεσία.Αν έχεις ένα game του ps3 θα μπορείς να το βάλεις να παίξει κάπως στο psvita ή στην tv?Ή θα αναγνωρίζει το σύστημα ότι έχεις το game και θα μπορείς να το παίζεις όπου θες?Για τα παιχνίδια των ps2 και ps1 πώς γίνεται να αναγνωριστούν?Να φανταστώ τα αγοράζεις ξανά?Στην tv πώς ακριβώς θα παίζεις?OMG!
                              Δεν ξέρεις τι είναι το streaming;

                              Έχεις ένα PSN account με το αγορασμένο περιεχόμενό σου.
                              Έχεις σύνδεση στο internet.
                              Έχεις streaming-ready συσκευή (tablet, PS4, PS Vita, Bravia TVs).
                              Sign-in στο account σου.
                              Stream-άρεις το περιεχόμενό σου.

                              Αυτά .

                              Comment


                              • Καίγεται να πουλήσει καμια Tv μετα τις χασουρες μαλλον, και λεει ποιον θα αρμέξουμε? Τα αγαπημενα μας fanboys που θα αγορασουν οτι λεει "πλευστεσιο" πανω.

                                Comment

                                Working...
                                X