Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αυτό ακριβώς.Από τη στιγμή που κάθε χρόνο ξέρω ότι θα λάβω 25+ ώρες ποιοτικού gameplay no matter what,bring it on.
    Carpe diem

    Comment


    • Originally posted by Altair View Post
      Αυτό ακριβώς.Από τη στιγμή που κάθε χρόνο ξέρω ότι θα λάβω 25+ ώρες ποιοτικού gameplay no matter what,bring it on.
      τι κάθε χρόνο; κάθε 8 μήνες;

      Η Ubisoft μας επιβεβαίωσε την κυκλοφορία του νέου Assassin’s Creed: Unity! Η εταιρεία δήλωσε πως αναπτύσσει το παιχνίδι περίπου 3 χρονιά, προκειμένου να προσφέρει μια πραγματική next-gen εμπειρία στους λάτρεις της σειράς. Παράλληλα, είχαμε και το πρώτο trailer του παιχνιδιού που μας δίνει ένα άρωμα Παρισιού και Γαλλικής επανάστασης.
      Το Assassin’s Creed: Unity, θα κυκλοφορήσει εντός του καλοκαιριού του 2014 για Playstation 4, Xbox one και PC.
      http://www.cowboytv.gr/2014/03/22/as...proto-trailer/


      πάντως η χρονική περίοδος που θα διαδραματίζεται το Unity μου είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα από αυτή του ACIII πόσο μάλλον του Blag Flag.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • Κάθε χρόνο βγαίνει ρε νουμπά.Κάθε Νοέμβριο κυρίως.
        Carpe diem

        Comment


        • Παντως, μην με κραξετε , το οτι βγαινουν τοσα πολλα παιχνιδια σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα, για μενα ηταν ο λογος που παρατησα την σειρα. Οχι τιποτα αλλο δηλαδη αλλα ξεκινησε ως ενα franchise που ειχε στοχο και ηταν story driven και εχει καταλαξει σε μια οτι να ναι κατασταση που φερνει γυρω γυρω το ιδιο πραγμα.

          Δεν λεω οτι δεν ειναι καλα παιχνιδια, αλλα μια σειρα με τοσες εκφανσεις ειναι λογικο να εχει περιορισμενο scope σε σχεση με την αρχικη συλληψη και παραλληλα καθε νεο παιχνιδι να μην εχει την σημασια που θα μπορουσε να εχει. Επιπλεον εγω πχ που το αφησα τη σειρα για 2-3 χρονια, προκειμενου να κανω catch up, πρεπει να παιξω 3-4 τιτλους και οκ οσο καλο και να ειναι το αρχικο gameplay, δεδομενου οτι γινονται συγκεκριμενες αλλαγες και προσθηκες ανα τους τιτλους, ποσο να αντεξει ενας ανθρωπος.

          Εγω ετσι οπως το ειχα παντως στο μυαλο μου (χωρις να ξερω βεβαια την πορεια που ακολουθησε σεναριακα η σειρα απο ενα σημειο και μετα) επρεπε μετα το 2 η σειρα να κλεισει και να το κανει με εναν τιτλο οπως το watch dogs στο σημερα (btw οταν τελειωσα το 2 περιμενα πως το 3 θα ειναι ακριβως αυτο που εχουν δειξει με το watch dogs, αλλα εν τελει η ubi συνεχισε στο ιδιο στυλ με αλλα 4 και τωρα 5 παιχνιδια! και εκανε το modern time ac αλλο franchise), δηλαδη καπως ετσι πιστευω ηταν το αρχικο πλανο -απο αυτα που εβλεπα στο σεναριο μεχρι και το 2-...

          Anyway μπορει να ειναι και βλακειες αυτα που λεω αλλα οπως και να εχει η αληθεια ειναι οτι πλεον δεν μπορω να ακολουθησω τη σειρα...

          Comment


          • Originally posted by nooto View Post

            Εγω ετσι οπως το ειχα παντως στο μυαλο μου (χωρις να ξερω βεβαια την πορεια που ακολουθησε σεναριακα η σειρα απο ενα σημειο και μετα) επρεπε μετα το 2 η σειρα να κλεισει και να το κανει με εναν τιτλο οπως το watch dogs στο σημερα (btw οταν τελειωσα το 2 περιμενα πως το 3 θα ειναι ακριβως αυτο που εχουν δειξει με το watch dogs, αλλα εν τελει η ubi συνεχισε στο ιδιο στυλ με αλλα 4 και τωρα 5 παιχνιδια! και εκανε το modern time ac αλλο franchise), δηλαδη καπως ετσι πιστευω ηταν το αρχικο πλανο -απο αυτα που εβλεπα στο σεναριο μεχρι και το 2-...


            Νόμιζα πως μόνο εγώ το περίμενα αυτό.
            Ακόμα περιμένω να φτάσουν στο παρόν πάντως σε κάποια συνέχεια.
            I'm back bitches... Version 2.0

            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

            Comment


            • Σιγά σιγά κάποια στιγμή θα φτάσουν,όχι απλά στο παρόν,αλλά ίσως και στο μέλλον.
              Πάντως nooto μέχρι το 3 παίξε για την κανονική ιστορία,με το 4 μπορείς να ασχοληθείς και τώρα δεν έχεις κάτι να χάσεις.
              Carpe diem

              Comment


              • Originally posted by Altair View Post
                Κάθε χρόνο βγαίνει ρε νουμπά.Κάθε Νοέμβριο κυρίως.
                Το Black Flag κυκλοφόρησε στις 29 του περασμένου Οκτωβρίου. Το ACV θα κυκλοφορήσει το φετινό καλοκαίρι, το αργότερο στο τέλος Αυγούστου να κυκλοφορήσει η κυκλοφορία του θα απέχει το πολύ δέκα μήνες από την αντιστοιχη του Black Flag, δηλαδή θα έχουμε ένα νέο Assassins Creed, το οποίο δεν λέω πως δε θα είναι καλό game, σε λιγότερο απο δώδεκα μήνες.

                Δεν λέω οκ, μου αρέσουνε τα AC, καθώς μου αρέσει αυτό το είδος καθώς και η ιστορία και γουστάρω να βλέπω αναπαράσταση μια ιστορικής εποχής μέσα απο ένα videogame και να συμμετέχω παιζοντας/ελέγχοντας τον ήρωα του παιχνιδιού, αλλά απο την άλλη πιστεύω πως εάν τα παιχνίδια του συγκεκριμένου franchise δεν κυκλοφορούσαν τοσο συχνά ίσως να είχαν πιο εξελιγμένο και καλύτερο gameplay με περισσότερες φρέσκιες ιδέες, καθώς μετά το ACII και το Brotherhood το gameplay στα βασικά του παραμένει ίδιο και απαράλαχτο.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Τα God of War τα έχεις παίξει;Θες να μου πεις τι διαφορές έχει το Ascension από το 3;Βγήκαν με 3 χρόναι διαφορά κι όμως η διαφορά ανάμεσα στα AC3 /4 είναι πολύ μεγαλύτερη.Κατά τ'άλλα συμφωνώ στα όσα λες.Το Unity που το άκουσες ότι θα βγει καλοκαίρι;Το 4 βγήκε 29 Οκτωβρίου,δηλαδή Νοέμβριο,σιγά για 1-2 μέρες,ίδιος μήνας είναι,ειδικά μέχρι να έρθει από όπου το έχεις παραγγείλει.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Και γω σαν κορόιδιο περιμένω 5 χρόνια για το κάθε gta, 6 χρόνια για το κάθε civilization και 10 για κάθε half-life. Fuck my life να πούμε.

                    Comment


                    • Νόμιζα πως μόνο εγώ το περίμενα αυτό.
                      Νομίζω όλοι το περίμεναν.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Δεν το είχε γράψει κανείς και είχα ανησυχήσει.
                        I'm back bitches... Version 2.0

                        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                        Comment


                        • Watch Dogs Will Be Better Than E3 2012 Build On PC; PS4 And Xbox One? Not So Much

                          Ubisoft has confirmed that the console version of Watch Dogs are basically the poor man's rendition of the game. What you saw in the latest trailer is basically what you'll get: poor man's graphics. PC? Well, the GPCMR will be receiving a version that's better than the E3 build of Watch Dogs from 2012, Ubisoft's creative director admits. The Xbox One and PS4? Well, we've already been down that road.

                          A lot of people expressed disappointment when they realized that Watch Dogs had undergone The Forzaning. For those of you who don't know, The Forzaning is when a game looks really good at E3 – likely due to high-end Nvidia GTX-powered PCs with Cosair liquid-cooling and a high-end Intel CPU that pumps out so much power that if it wore a jockstrap it would be too heavy for both the Xbox One and PS4 to carry – and then that same game makes it onto retail shelves and runs decidedly worse... like this.

                          The Forzaning is a rare thing, insofar that most people will never recognize that it happens until it's too late. For those who do recognize it, it's a gift... and a true service to the rest of the gaming community when put into action. It takes a special kind of gamer to see through the pre-baked shadows, post-processing effects and upscaling filters to witness the true game behind the PR mind-tricks. When this rare thing happens, we call it: The Forzaning.

                          Sadly, Ubisoft was caught in such a catastrophic paradox recently with Watch Dogs. The company's latest trailer, the story trailer, revealed all about the game... and so much more. In fact, the trailer revealed something that Ubisoft didn't think that anyone would see... something they didn't bet on: Watch Dogs had been downgraded.

                          There was a lot of fallout, and Ubisoft worked hard to damage control the news about the downgrade. It was too late, though. The Forzaning happened... and there wasn't enough bullshots and Twitter-spin to make it go back in the box.

                          Thankfully, Ubisoft has decided to run with what they have. They're acknowledging that The Forzaning did happen, and that the PS4 and Xbox One versions of the game are downgraded in comparison to the PC version from E3 2012.

                          According to DSO gaming, however, the PC gaming crowd will be on the receiving end of some good things for Watch Dogs. The downgrades weren't infectious and don't carry consolitis with them. Creative director Jonathan Morin took to Twitter to state that the PC version, in comparison to the E3 2012 build is...
                          “In many regards better. We did not stop working and PC never stop to evolve.”

                          “Trailer wasn’t a good GFX reference. E3 2012 was PC as we always said and E3 2013 is PS4 reference. Was always the case”
                          This is good... this is very good.

                          Many PC gamers became worried that the revelation of the downgrade was contagious across platforms, but the early diagnosis from Morin tells us that the PC version will indeed, stay intact with what the company showcased in their true vision of the title two years ago at E3.

                          Of course, gamers have become distrusting. Many are asking for more PC footage; no more console demos, no more console footage. They want to know that the Glorious PC Master Race has not been betrayed... injected with a false sense of hope from the ever-present plague in the AAA business known as consolitis, a disease that sees PC ports downgraded in order to maintain fast porting parity for the home console market.

                          Morin assures gamers that E3 2012 isn't the last we'll see of the true vision of Watch Dogs on PC...
                          “We are not making demos every day But you will see PC HD footage again yes”
                          This is good... this is very good.

                          The prognosis is looking quite healthy for the PC rendition of Watch Dogs, and hopefully it will go on to live a strong and healthy life under the Steam community, and to a lesser and more casual extent, the uPlay community.
                          Well, the GPCMR will be receiving a version that's better than the E3 build of Watch Dogs from 2012, Ubisoft's creative director admits
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • remake Gabriel Knight

                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Remake, από την ίδια, την Jane Jenen. Και αν πάει καλά θα είναι η αρχή για νέα games στην σειρά. .

                              fingers crossed.

                              Comment


                              • Λες; Αν είναι έτσι να το στηρίξουμε.
                                Drei Drachen, drei Drachen kriechen in meinen Schlaf...
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X