Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Σα vanilla κυκλοφορία το Skyrim ήταν απλά καλό. Δεν ήταν κακό ούτε καταπληκτικό, είχε αρκετά ελαττώματα και στο gameplay και στον τεχνικό του τομέα (flickering στις σκιές ή community fixes? τα ξεχάσαμε?) , και κατά βάση ήταν ένα template high end παιχνίδι με το οποίο η κοινότητα θα μπορούσε να κάνει παπάδες. Συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό με το Ground, το μόνο που πούλησε ήταν γραφικά και γεωγραφία του κόσμου, σαν open world RPG ήταν χειρότερο από τα Gothic. Και το να συγκρίνουμε παιχνίδια με βάση τη δουλειά της community είναι πολύ μεγάλη παγίδα και την αδικεί ΚΑΤΑΦΩΡΑ γιατί ένας κακός developer και μια κακη κυκλοφορία χρεώνεται όλη τη δουλειά τρίτων.

    Επίσης Altair με κάθε φιλική διάθεση, όχι μόνο δεν τρολλάρεις κανέναν αλλά έχεις γίνει γραφικός εδώ και αρκετό καιρό. Άσε που από τη μια αραδιάζεις "παιχνιδάρες που πρέπει να παίξουν όλοι οι gamers" και από την άλλη αν μιλήσει κανείς για Asseto Corsa, MOBAs, MMOs κλπ η μόνη σου απάντηση είναι "δεν παίζω τέτοια". Δικαίωμά σου να βαριέσαι και να σκοτώνεις την ώρα σου αλλά μην αυταπατάσαι.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • δεν εχω πολυ χρονο οποτε λιγο χυμα αν και ειναι πανω σε αυτα που λετε δηλαδη off topic

      δεν υπαρχει ατομο που θελει να αποκαλειται ''core gamer'' και παιζει χρονια games να καθεται να παιζει ΜΟΝΟ τα 10 ωρα single player console exclusives/multiplatform η τα φοβερα indie games του 3ωρου διοτι πολυ απλα ΔΕΝ ΤΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ αυτα ειναι για τους youtube wannabe celebrities που κανουνε τα lets plays και τους hardcore casuals που εχουνε εναν καλο γραπτο λογο και γραφουνε reviews σε sites (shots fired???)

      ο core gamer που παιζει καθημερινα games ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ να ΠΑΙΖΕΙ για παρτυ του και τους φιλους του, οχι για να γραψει τα σεντονια σε ενα forum η αλλος που ειδε φως και μπηκε μηπως βγαλει κανα φραγκο απο το youtube η ο διπλα που το παιζει ρακοσυλλεκτης και κυνηγαει να κλισει συλλογες για το ραφι (shots fired x2??)

      αυτος ο core gamer λοιπον θελει να βρει games που να μπορει να επενδυει καθημερινα σε αυτα και σε βαθος χρονου , what the hell τα τελευταια 2 χρονια εχω 2κ hours στο diablo 3 , 2k hours στο path of exile, 1k hours στο marvel heroes, 2-k hours σε online trading card games οπως το solforge το hearthstone και το duels of champions , τι να μου πουνε τωρα τα 10ωρα κονσολοπαιχνιδα/multiplatform (τα οποια τα παιζω και αυτα αλλα πραγματικα δεν μου λενε και πολλα πλεον λες και βλεπω μια ταινια ειναι πλην ελαχιστων εξαιρεσεων)


      altair κανε μια βολτα στο twitch (το οποιο ο core gamer του 2014 ΠΡΕΠΕΙ να το εχει homepage) και πες μας τι βλεπεις στις 10 πρωτες θεσεις στα games people are watching now

      atm top 10

      league of legends
      counterstrike
      dota
      hearthstone
      starcraft 2
      minecraft
      wow
      runescape
      world of tanks
      smite

      ολα console games...:troll:

      α και το skyrim μιας και αναφερθηκε, τι σημασια εχει η vanilla κυκλοφορια ΤΩΡΑ 2μιση χρονια μετα? αν ηταν μετριο game δεν θα ασχολιοταν μαζι του η mod community το combat ειναι μετριο οπως καθε elder scrolls δεν ειναι μυστικο αυτο, αλλα δεν παιζεις τετοιo game μονο για το combat

      Comment


      • Originally posted by Vaynard View Post

        atm top 10

        league of legends
        counterstrike
        dota
        hearthstone
        starcraft 2
        minecraft
        wow
        runescape
        world of tanks
        smite
        συγνωμη αλλα αυτα δεν θεωρουνται πραγματικα παιχνιδια.
        Εχεις δει τα γραφικα του minecraft?
        Το lol δεν εχει καν single player campaign.
        Runescape
        Heathstone, μηπως να παιξουμε και angry birds?

         

        console gamers actually believe this :troll:


        Οντως η μεγαλη (αν οχι συντριπτικη) πλειοψηφια τψν παιχνιδιων που μπορεις και αξιζει να επενδυσεις χρονο ειναι σε PC.
        Ενταξει, και σε ενα single player game μπορεις να καψεις 100-200ωρες αλλα υπαρχει ενα οριο.

        Comment


        • vaynard no offense αλλά αυτό που περιγράφεις δεν είναι core gamer, αλλά άεργος εισοδηματίας που δεν κάνει τίποτε άλλο από το να παίζει video games .

          Εγώ δεν πιστεύω ότι υπάρχουν standards που πρέπει να καλύπτει κάποιος μόνο και μόνο για να αυτοαποκαλείται ένα συκγκεκριμένο είδος gamer. Αν είναι δυνατόν δηλαδή, από το ένα άκρο στο άλλο πάμε.

          Η βιομηχανία είναι τόσο γιγάντια πλέον και τα είδη παιχνιδιών τόσα πολλά, που προφανώς ο καθένας θα εστιάζει εκεί που προτιμάει. Καταλαβαίνω να διαχωρίζεις κάθετα τους ανθρώπους που παίζουν facebook games με αυτούς που ασχολούνται με τα παιχνίδια που κυκλοφορούν σε πιο αναγνωρισμένες πλατφόρμες, αλλά με το να μας παραθέτεις μία λίστα με τα top streamed παιχνίδια, που στην τελική ανήκουν σε μία άλλη κατηγορία κατανάλωσης θεάματος, δεν καταφέρνεις κάτι.

          Comment


          • Ρε παιδια ειλικρινα τωρα, τα πιστευετε αυτα που λετε?

            Comment


            • Originally posted by Vaynard View Post
              twitch (το οποιο ο core gamer του 2014 ΠΡΕΠΕΙ να το εχει homepage)

              league of legends
              counterstrike
              dota
              hearthstone
              starcraft 2
              minecraft
              wow
              runescape
              world of tanks
              smite


              Προσπαθώ να σκεφτώ έστω ένα λόγο για να έχω το twitch homepage και δεν μου έρχεται κανένας. Πρέπει να έχω μπει στη σελίδα και 1 φορά.

              Δηλαδή αν δεν παίζουμε τα παραπάνω δεν είμαστε core gamers?
              I'm back bitches... Version 2.0

              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

              Comment


              • Originally posted by Vaynard View Post
                (το οποιο ο core gamer του 2014 ΠΡΕΠΕΙ να το εχει homepage)
                Μπρώ να ΞΕΡΑΣΩ τώρα;

                Comment


                • Κάνα Lol άντε να δω σε twitch, κατά τα άλλα προτιμώ να παίζω όχι να βλέπω....

                  Comment


                  • ενταξει κάποιοι θέλουνε να παιζουνε 10 διαφορετικά παιχνίδια σε ένα μήνα και να τα τερματίζουνε αλλοί προτιμάνε να τερματιζουνε 2-3 παιχνιδια το μήνα και ή και κανένα και παράλληλα να ασχολουνται με κάποιο αλλο παιχνίδι/ια για πολύ περισσοτερο καιρό, μήνες ή και χρόνια, στην δευτερη κατηγορία ανήκω κι εγώ.

                    Ωραιο ειναι το twich, 1000 φορές twich παρά τηλεόραση.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • hahah ειστε πολυ προβλεψιμοι, οχι πως περιμενα διαφορερικα σχολια απο καποιους

                      ενταξει για τους core gamers ισως να ηταν λιιιιγο υπερβολικο το σχολιο μου, αλλα μονο και μονο που σνομπαρετε το twitch και νομιζετε οτι ειναι απλα mia streaming πλατφορμα για e-sports δειχνει οτι δεν εχετε κατανοησει πως εξελισσονται τα πραγματα και το μελλον, το οτι η google αγορασε το twitch για 1billion παντως μονο τυχαιο δεν ειναι

                      evans η αντιληψη σου οτι καποιος παιζει καθημερινα games να σου φαινεται αεργος εισοδηματιας ειναι μαλλον σεναριο για το επομενο angry videogame angry adventures, ο διαχωρισμος φυσικα πρεπει να γινεται σε περισσοτερα επιπεδα απο facebook/non facebook games γιατι δεν γινεται να βαζεις στην ιδια κατηγορια τον x που θα ανοιξει την κονσολα του να παιξει το ταδε AAA console game 2-3 φορες την βδομαδα και θα περιμενει το επομενο για να την ξανανοιξει με το παλικαρι που εχει σταξει χιλιαδες ωρες στο insert random mmo/moba/competitive/esport game και loggarei καθημερινα, αν ο πρωτος ειναι core gamer o δευτερος τι ειναι? αν πειτε ''καρβουνο'' εχετε πεσει εξω

                      Comment


                      • Γιατί δεν μας ανοίγεις τα μάτια για το twitch?
                        Τι προσφέρει?
                        Εγώ που δεν παίζω κανένα online παιχνίδι για παράδειγμα γιατί να το έχω homepage?


                        Αν λέγεται core αυτός που παίζει συνέχεια και πάντα ένα μόνο MMO αυτός που ανοίγει κάθε μέρα κονσόλα και PC και τερματίζει κάμποσα single-player games το μήνα και δίνει και κάμποσα λεφτά, δεν παίζει μόνο ένα παιχνίδι που βγήκε πριν χρόνια όπως είπαμε, πως λέγεται?
                        I'm back bitches... Version 2.0

                        Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                        Comment


                        • Προσωπικά δε βρίσκω κανένα νόημα στο γενικότερο συλλογισμό σου, γιατί δεν κάνεις τίποτε άλλο από το να εξυψώνεις ένα είδος ψυχαγωγίας (video games) που είναι από τα κατώτερα που υπάρχουν, τουλάχιστον σε επίπεδο πολιτισμού, ανεξαρτήτως του πόσο μας αρέσουν ή όχι. Μάλιστα όχι απλώς το εξυψώνεις, αλλά κάνεις απόλυτους διαχωρισμούς στην "ποιότητα" (τι άλλο θα ακούσουμε) των παιχτών, βάσει των ωρών που έχουν αφιερώσει σε πολύ συγκεκριμένα είδη παιχνιδιών, στα οποία το competitive στοιχείο και μόνο κάνει απαραίτητη την τόση αφοσίωση.

                          Πάντως ναι, έτσι όπως το θέτεις, εμένα η εικόνα αυτών των ανθρώπων δεν παρεκλίνει από αυτό που περιέγραψα παραπάνω. Συγκεκριμένα ως άχρηστους θα τους χαρκτήριζα, αλλά ok εκεί μάλλον θα ανοίξω άλλη συζήτηση που θα οδηγήσει σε flame . Και μη μου θέσεις τώρα τις ελάχιστες περιπτώσεις των ανθρώπων που βγάζουν λεφτά από e-sports, γιατί και ελάχιστοι είναι και σίγουρα δεν υπάρχουν αποδείξεις εκεί έξω ότι θα μπορούσε να γενικευθεί ως επάγγελμα το competitive gaming (πέραν κάποιων περιπτώσεων που περισσότερο δουλεία θυμίζουν, παρά πραγματικό επάγγελμα).

                          Comment


                          • @NIckTg απο το twitch μπορει να streamarei ο οποιοσδηποτε , οποιοδηποτε game οχι απαραιτητα online game και αν προσφερει καλο gameplay η διασκεδαση να ανεβασει τον κοσμο που τον παρακολουθει, το οτι βλεπεις πρωτα τα competitive online ειναι λογικο , αυτα εχουνε το περισσοτερο κοινο αλλωστε ,αυτος που περιγραφεις παει στην ιδια κατηγορια με τον πρωτο προφανως, αλλλα ειναι εξαιρεση στην εποχη που ζουμε που επιβεβαιωνει τον κανονα

                            Comment


                            • Originally posted by Vaynard View Post
                              @NIckTg απο το twitch μπορει να streamarei ο οποιοσδηποτε , οποιοδηποτε game οχι απαραιτητα online game και αν προσφερει καλο gameplay η διασκεδαση να ανεβασει τον κοσμο που τον παρακολουθει, το οτι βλεπεις πρωτα τα competitive online ειναι λογικο , αυτα εχουνε το περισσοτερο κοινο αλλωστε ,αυτος που περιγραφεις παει στην ιδια κατηγορια με τον πρωτο προφανως, αλλλα ειναι εξαιρεση στην εποχη που ζουμε που επιβεβαιωνει τον κανονα


                              Ή μπορώ απλά να κάτσω και να παίξω το παιχνίδι αντί να βλέπω κάποιον άλλον να το κάνει.

                              Εγώ πάντως όποιον λιώνει σε ένα game με το ζόρι τον λέω gamer.
                              I'm back bitches... Version 2.0

                              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                              Comment


                              • Αν το μέλλον του gaming είναι ο κάθε αργόσχολος 20χρονος που αποφάσισε να την δει interent celebrity και να κοτσάρει την σκατόφατασα του την ώρα που παίζει την ώρα που άλλα αργόσχολα άτομα που για κάποιο περίεργο λόγο αποφασίζουν να βλέπουν αντί να παίζουν και γράφουν salt και rekt στο chat τότε ζήτω που καήκαμε.

                                Επίσης δεν καταλαβαίνω πως κράζεις τους let's players και αποθεώνεις το twitch. Και τα δύο το ίδιο σκοπό έχουν. Την διασημότητα και (αν κάτσει) το εύκολο χρήμα.

                                Comment

                                Working...
                                X