Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Η μέρα που το trolling κατέστρεψε τον ίδιο του τον εαυτό.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Έτσι λαμόγια γράψτε όλοι μαζί να μην προλαβαίνω να σας απαντάω,κότες.
      Ren τα RE2,3,CV ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ στο Wii.Αν μιλάς για κόπιες,hacks δεν ξέρω κι εγώ τι,αλλάζει το πράγμα.Εγώ μιλάω για official πράγματα.
      Από κει και πέρα,Vaynard τι λες;Επειδή δεν σπαταλάω 2Κ ώρες σε ένα παιχνίδι δεν είμαι core gamer;Μη σώσω και γίνω,ποτέ όμως.Δε θέλω να γίνω κάρβουνο.Προτιμώ να κάνω άλλα πράγματα.Επίσης προτιμώ να παίζω παρά να βλέπω.

      Titus γραφικός εγώ;Που μας τα έχετε κάνει τούμπανο με την ανωτερότητα των μπρικίων;
      Evans έχεις δίκιο,τα list wars ας τα αφήσουμε δε σας συμφέρουν.
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by Evans
        εξυψώνεις ένα είδος ψυχαγωγίας (video games) που είναι από τα κατώτερα που υπάρχουν, τουλάχιστον σε επίπεδο πολιτισμού, ανεξαρτήτως του πόσο μας αρέσουν ή όχι.
        καλά τώρα αυτο τι ήθελες και το ειπες; μπέρδεψες και το πολιτισμο μέσα και το σκοτωσες, εμένα με έθιξες πάντως.

        άκου εκεί απο τα κατώτερα

        εάν κάποιος παιζοντας games νιώθει πιο χαρούμενος,ευτυχισμένος και πιο ευχαριστημένος απ'οτι με μια άλλη ψυχαγωγία μαγκιά του και δεν δινει λογαριασμο σε κανέναν. Στο κάτω κάτω σε αυτην την ζωή το ζητούμενο ειναι η ευτυχία.

        Άντε πάω για ύπνο.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Originally posted by NickTG
          Ή μπορώ απλά να κάτσω και να παίξω το παιχνίδι αντί να βλέπω κάποιον άλλον να το κάνει.
          η μπορεις να το κανεις και ταυτοχρονα...


          @evans το αν τα videogames ειναι κατωτερο ειδος ψυχαγωγιας ειναι υποκειμενικο ειναι αποψη σου ομως και λυπαμαι που το ακουω αυτο απο σενα εγω διαφωνω καθετα , και τι σχεση εχει το επιπεδο πολιτισμου δεν καταλαβαινω, εγω μιλησα καθαρα για το gaming

          κοιτα το πας σε μονοπατια που θα χρειαστουνε σεντονια απο posts για απαντησεις και δεν θελω να μπω σε τετοια διαδικασια ,μετα χαρας να καναμε τετοια συζητηση απο κοντα , επισης δεν κανω καποιο διαχωρισμο προσπαθησα να αποτυπωσω την σημερινη κατασταση στο gaming οπως την βλεπω εγω τουλαχιστον,α και λεφτα παντως δεν βγαζουνε μονο απο τα e-sports αλλα και απο τα lets plays στο youtube και απο το streaming me donations και subscribes

          @enpsty αν ο 20χρονος προσφερει τοπ quality gameplay στο twitch συστηματικα μαγκια του να μαζεψει κοσμο και βγαλει χρημα, αυτος ο 20χρονος δεν εχει καμια σχεση με τον 20χρονο που κανει τα lets play, τωρα ενταξει στο chat απο τα streamonsters τι posts περιμενεις να δεις? την θεωρεια της σχετικοτητας? this is teh internetz

          Comment


          • Είναι το ανώτερο βασικά καθώς πέρα όλων των άλλων έχει και την αλληλεπιδραση aka gameplay!
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • σχετικά με το twich εμένα δεν θα με χαλαγε να έπαιζα games και απο αυτό να έβγαζα 10000- 20000 ευρώ καθαρά το μήνα

              και τέσπα στο κάτω κάτω αν σε παρακολουθούνε σε καθημερινή βάση μερικες χιλιάδες ατομα αυτό κατι λέει για σενα (για τους γνωστους streamers συγκεκριμένα)
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • ουτε και μενα

                Comment


                • Το πήγαινα σε επίπεδο ενασχόλησης των επονομαζόμενων pro gamers, που κυριολεκτικά δε δημιουργούν τίποτα, απλώς αφιερώνουν ατελειώτες ώρες για να γίνουν πραγματικά πολύ καλοί σε κάτι που, θεωρώ αντικειμενικά, αλλά ας περιοριστώ στο υποκειμενικά, δεν προσφέρει κάτι τόσο σημαντικό στην κοινωνία, όσο άλλες μορφές ψυχαγωγίας (τέχνης) προσφέρουν.

                  Με βάση αυτό λοιπόν, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να εξυψώνει κάποιος αυτήν την μερίδα ανθρώπων (κάνοντας άμεσες συγκρίσεις με χαρακτηρισμούς τύπου "τον x", αναφερόμενος στο casual, και "το παλικάρι", αναφερόμενος στο core/hardcore), που καταφέρνουν να γίνουν pro. Υπάρχουν ελάχιστες περιπτώσεις, όπως οι streamers που αναφέρεις και οι pro players που ανέφερα παραπάνω, που καταφέρνουν και να θέτουν trends και να βγάζουν (πολλά) λεφτά, αλλά αφενός είναι κάτι που δεν έχει δοκιμαστεί στο βάθος του χρόνου, για να ξέρουμε αν μπορεί να αποτελέσει ένα πρότυπο διαβίωσης και παραγωγικής διαδικασίας, ούτε έχουμε ενδείξεις για το κατά πόσο θα μπορούσε να είναι replicable από άλλους ανθρώπους.

                  To recap, όλα αυτά τα λέω υπό το πρίσμα της σύγκρισης μεταξύ των core gamers, όπως τους όρισε ο vaynard, και "όλων των υπολοίπων", όπως επίσης τους όρισε ο vaynard, με μία ξεκάθαρη έμφαση στην αξία των πρώτων έναντι των δεύτερων.

                  Τώρα το με τι διασκεδάζει ο καθένας περισσότερο και που τοποθετεί ο καθένας τα video games, προφανώς και είναι καθαρά προσωπικό ζήτημα. Το που βρίσκονται όμως στο γενικότερο οικοδόμημα του πολιτισμού είναι άλλο θέμα.

                  Comment


                  • τι εννοεις να προσφερει κατι στην κοινωνια? η καθε μορφη ψυχαγωγιας προσφερει στον βαθμο που της αναλογει, αλλες μορφες εχουνε μεγαλυτερο αντικτυπο αλλες μικροτερο , τα videogames γιγαντωνονται και εξελισσονται αστραπιαια οσο περνανε τα χρονια και επιρρεαζουν ολο και περισσοτερα πραγματα στην συγχρονη pop κουλτουρα

                    οι τοπ streamers προσφερουνε τοπ quality gameplay στο 99% πρωτιστως , το οτι πολλαπλασιαζονται ταχυτητα οι streamers πιστευω δειχνει το ποσο εφικτο ειναι η οχι τελικα, απο εκει και περα ο χρονος θα δειξει

                    Comment


                    • Originally posted by Evans View Post
                      Το πήγαινα σε επίπεδο ενασχόλησης των επονομαζόμενων pro gamers, που κυριολεκτικά δε δημιουργούν τίποτα, απλώς αφιερώνουν ατελειώτες ώρες για να γίνουν πραγματικά πολύ καλοί σε κάτι που, θεωρώ αντικειμενικά, αλλά ας περιοριστώ στο υποκειμενικά, δεν προσφέρει κάτι τόσο σημαντικό στην κοινωνία, όσο άλλες μορφές ψυχαγωγίας (τέχνης) προσφέρουν.
                      Αθλημα και θεαμα.

                      Με την ιδια λογικη οι ποδοσφαιριστες και οι μπασκετμπολιστες δεν προσφερουν τιποτα. Και οι επαγγελματιες σκακιστες ειναι αχρηστοι.

                      Φυσικα δεν τους βαζω στο ιδιο επιπεδο, αλλωστε και εγω σπανια ασχολουμαι με esports αλλα μαλλον δεν εχεις καταλαβει γιατι ασχολητε ο κοσμος με esports και streaming.

                      Ο κοσμος εξυψωνει αυτους τους τυπους γιατι κανουν κατι που δνε μπορουν να το κανουν ολοι, ειναι στην κορυφη και προσφερουν ενα θεαμα.

                      Τα esports ειναι ηλεκτρονικα αθληματα οσο και ας μην αρεσει σε καποιους.

                      Οσο για τους streamers καποιοι ειναι εξαιρετικα ταλαντουχοι και αντεχω να τους βλεπω, εχει την πλακα του και αυτο.

                      Comment


                      • ^^ ακριβως

                        οσο σκατοφατσα και αν εχεις δεν εχει καμια σημασια αν προσφερεις top lvl gameplay και οτιδηποτε αλλο σαν σερβιρισμα

                        τα e-sports δεν εχουνε ερθει ουρανοκατεβατα και δεν τα παρακολουθουνε εξωγηινοι, ειναι αποτελεσμα του παθους καποιων hardcore gamers για ενα συγκεκριμενο game που εχει κανει το competition σε αυτα τοσο ενδιαφερον και να παιζεις αλλα και να παρακολουθεις

                        Comment


                        • Originally posted by Vaynard View Post
                          ^^ ακριβως

                          οσο σκατοφατσα και αν εχεις δεν εχει καμια σημασια αν προσφερεις top lvl gameplay και οτιδηποτε αλλο σαν σερβιρισμα

                          τα e-sports δεν εχουνε ερθει ουρανοκατεβατα και δεν τα παρακολουθουνε εξωγηινοι, ειναι αποτελεσμα του παθους καποιων hardcore gamers για ενα συγκεκριμενο game που εχει κανει το competition σε αυτα τοσο ενδιαφερον και να παιζεις αλλα και να παρακολουθεις
                          Ασε που μπορεις να γινεις και εσυ καλυτερος βλεποντας τους

                          Comment


                          • ε ναι μα ολοι αυτο κανουνε αντιγραφουνε τους τοπ streamers στο gameplay

                            Comment


                            • Μένω έκπληκτος με τις απαντήσεις που διαβάζω για τον πολύ απλό λόγο ότι δεν περίμενα να διαβάσω τέτοια πράγματα με την καμία.

                              Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να τίθενται κριτήρια για το πόσο pure ή core gamer είναι κάποιος, ο καθένας παίζει ότι γουστάρει και δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν, όπως εσύ vaynard γουστάρεις να αποκτήσεις gear στο diablo που ρίχνει ένα δισεκατομμύριο damage λιώνωστας για 5000 ώρες, εγώ γουστάρω να παίζω πολλά και ξεχωριστά παιχνίδια με διαφορετική διάρκεια κάθε φορά, κανένας μας δεν την έχει μεγαλύτερη από τον άλλο, απλά έχουμε διαφορετικά γούστα. Αυτό. Τώρα τα περί προβλέψιμων απαντήσεων κτλ με συγχωρείς αλλά το ποστ σου φαίνεται να έχει ύφος εξυπνακίστικο και αυτό είναι κάτι που δεν το περίμενα από εσένα καθώς είσαι από τα μέλη των οποίων τα ποστ γουστάρω να διαβάζω ακόμα και αν δεν ασχολούμαι με την πλειοψηφία των παιχνιδιών που παίζεις. Συγνώμη προκαταβολικά αν δεν κατάλαβα καλά αλλά αυτό το νόημα βγαίνει από τα προηγούμενα ποστ σου.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Το ποιος ειναι core και ποιος οχι ειναι πολυ μεγαλη κουβεντα που θα αξιζε δικο της thread (αν δεν εχει).
                                Για καποιους ειναι αυτος που παιζει πολλα διαφορετικα παιχνιδια και εχει μια σφαιρικη αποψη και γνωση (δλδ οχι μονο απο dota και lol), για αλλους αυτος που παιρνει ενα παιχνιδι και το ξεζουμιζει. Τουλαχιστον κατα την αποψη μου κανεις απο τους 2 δεν ειναι casual.

                                Comment

                                Working...
                                X