Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ελα τωρα βρε deus εδω ο αδερφος σου λιγο πολυ πριν μας ''χαραχτηρισε αχρηστους αεργους εισοδηματιες'' επειδη εχουμε τον ελευθερο χρονο και παιζουμε παραπανω απο αυτον, και εκτος αυτου φανηκε οτι δεν εχει στο 50% ιδεα γιατι πραγμα μιλαει οπως αποδεικνυεται στα ματια μου τουλαχιστον μεσα απο τα posts του, και συ μενεις στον διαχωρισμο που εκανα που δεν ειναι καν προσωπικος στο κατω κατω, μαλλον οποιος εχει την μυγα μιγιαζεται

    απο εκει και περα μπορεις να παιζεις οτι single player θες με οτι διαρκεια και μην δινεις δικαιωμα σε κανεναν μικρη σημασια εχει ομως για την συζητηση που κανουμε

    απο την μερια μου δεν προκειται να εξισωσω τον εαυτο μου (και αυτο ειναι δικαιωμα μου) με τον x που παιζει συνεχεια ΜΟΝΟ multi η ΜΟΝΟ single player (και περιστασιακα μαλιστα) ενω νομιζει οτι μπορει να βγαζει σφαιρικες αντικειμενικες αναλυσεις για την βιομηχανια με την αποψαρα του που πιστευει οτι πρεπει να ειναι τοσο βαρυγδουπη (και μιλαω ιδιαιτερα για reviewers και youtubers)

    αυτο που κανει στην ουσια ειναι να βλεπει ολα τα υπολοιπα περα απο τον τροπο που κανει gaming ο ιδιος ως καρκινωμα η ως ''καψιμο'' η δεν ξερω και γω τι αλλο

    γιατι προσωπικα παιζω τα παντα αναλογα την διαθεση μου και δεν περιοριζω την διασκεδαση που μπορουνε να μου προσφερουνε διαφορετικα πραγματα στο gaming, καλο θα ηταν για την δικη σου/σας διασκεδαση να κανεις/κανετε το ιδιο στο οποιο ελευθερο χρονο εχετε

    Comment


    • Έλα vaynard μη βάζεις λόγια στο στόμα μου, γιατί ούτε τα μισά από όσα αναφέρεις είπα. Ήμουν πολύ συγκεκριμένος και δε θα επαναλάβω τα λόγια μου just for the sake of the argument. Το βασικό μου επιχείρημα πάνω στον απόλυτο διαχωρισμό που έκανες στάθηκε και είναι κάτι που το επανέλαβα ήδη τρεις φορές. Τα περί καρκινώματος και καψίματος δικές σου ερμηνείες είναι και με τις λέξεις δεν έχω όρεξη να παίζω.

      Comment


      • Originally posted by Altair
        Θα αγοραστεί για ΠΣ4,το δυνατότερο σύστημα της αγοράς.
        In fact τόσο δυνατό που κατάφερε ένα ολόκληρο φόρουμ να ξεκατινιάζεται,πιανόμενο από ένα σχόλιο για αυτό.
        Πάμε ρε ΠΣ4 δυνατά.

        :troll::troll::troll:
        Carpe diem

        Comment


        • δεν μασαω ποτε τα λογια μου σου απαντησα στον διαχωρισμο των gamers που με ρωτησες στο προηγουμενο post μου , οσο για την αναπτυξη της κουβεντας στην κοινωνια και στην τεχνη και σε ολα τα υπολοιπα ειναι λιγο ακυρα νομιζω πανω σε αυτο που εγραψα στην αρχη

          e-sports σου εξηγησε ο roronoa γιατι και πως

          τα ''αχρηστος'' , ''αεργος'' και ''εισοδηματιας'' τα εγραψες ποιο πισω δεν ξερω γιατι τα αρνησε, χαραχτηριζοντας ετσι αιθαιρετα ενα target group ανθρωπων στους οποιους βρισκομαι μεσα και προσπαθησα να κανω οτι δεν τα διαβασα , ο αδερφος σου ομως μου ζητησε τα ρεστα

          α και μην τολμησει να σβησει την ολη κουβεντα κανενας mod εκτος αν μεταφερθει σε αλλο thread

          Comment


          • Originally posted by Vaynard View Post
            ελα τωρα βρε deus εδω ο αδερφος σου λιγο πολυ πριν μας ''χαραχτηρισε αχρηστους αεργους εισοδηματιες'' επειδη εχουμε τον ελευθερο χρονο και παιζουμε παραπανω απο αυτον, και εκτος αυτου φανηκε οτι δεν εχει στο 50% ιδεα γιατι πραγμα μιλαει οπως αποδεικνυεται στα ματια μου τουλαχιστον μεσα απο τα posts του, και συ μενεις στον διαχωρισμο που εκανα που δεν ειναι καν προσωπικος στο κατω κατω, μαλλον οποιος εχει την μυγα μιγιαζεται

            απο εκει και περα μπορεις να παιζεις οτι single player θες με οτι διαρκεια και μην δινεις δικαιωμα σε κανεναν μικρη σημασια εχει ομως για την συζητηση που κανουμε

            απο την μερια μου δεν προκειται να εξισωσω τον εαυτο μου (και αυτο ειναι δικαιωμα μου) με τον x που παιζει συνεχεια ΜΟΝΟ multi η ΜΟΝΟ single player (και περιστασιακα μαλιστα) ενω νομιζει οτι μπορει να βγαζει σφαιρικες αντικειμενικες αναλυσεις για την βιομηχανια με την αποψαρα του που πιστευει οτι πρεπει να ειναι τοσο βαρυγδουπη (και μιλαω ιδιαιτερα για reviewers και youtubers)

            αυτο που κανει στην ουσια ειναι να βλεπει ολα τα υπολοιπα περα απο τον τροπο που κανει gaming ο ιδιος ως καρκινωμα η ως ''καψιμο'' η δεν ξερω και γω τι αλλο

            γιατι προσωπικα παιζω τα παντα αναλογα την διαθεση μου και δεν περιοριζω την διασκεδαση που μπορουνε να μου προσφερουνε διαφορετικα πραγματα στο gaming, καλο θα ηταν για την δικη σου/σας διασκεδαση να κανεις/κανετε το ιδιο στο οποιο ελευθερο χρονο εχετε
            Για ποιον λόγο που αναφέρεις το τι είπατε με τον αδερφό μου; Αν εννοείς ότι τα όσα λέει έρχονται σε αντίθεση με όσα γράφω εγώ so be it, μεγάλο παιδί είναι τόσο αυτός όσο και εσύ και μπορείτε να μιλήσετε και να τα βρείτε, εξάλλου, όπως σου λέει και στο ανωτέρω ποστ, δεν είχε σκοπό να σε μειώσει. Δεν τίθεται θέμα περί μύγας και μυγιάσματος,απλά δεν συμφωνώ στα όσα είπες περί twitch και του πόσο core είναι κάποιος ως gamer και για αυτό και έγραψα, τώρα εφόσον λες ότι δεν καβαλάς καλάμι το θέμα έχει τελειώσει.;)


            Τέλος, σε αυτό που λες ότι καλό θα ήταν να μην περιορίζω την διασκέδασή μου, πως στο καλό κατάλαβες ότι κάνω κάτι τέτοιο; Ο όποιος περιορισμός υπάρχει οφείλεται καθαρά και μόνο στην έλλειψη χρόνου κάτι το οποίο με αναγκάζει να παίζω πολύ λιγότερο σε σχέση με το παρελθόν και όχι στην ύπαρξη παρωπίδων.Δεν υπάρχει χρόνος και για να τελειώσω καινούρια εκπληκτικά παιχνίδια που βγαίνουν (divinity original sin εσένα κοιτάω) και για replay παλιών αγαπημένων τίτλων και για να λιώσω σε esports.

            Εντιτ: Δεν σου ζήτησα ρέστα. Απλά διαφώνησα με κάτι που είπες. Μέχρι εκεί.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • deus καποτε ηθελες να παιξεις diablo 3 και δεν επαιξες γιατι ειχε το online only restriction, μαθε οτι το diablo 3 ειναι single player game(το στοιχειο σου δηλαδη) που παιζεις solo κυριως και απλα πρεπει να βρισκεσαι online,


              εισαι rpgakias σωστα?
              εχεις δοκιμασει να παιξεις συγχρονο mmorpg? τα περισσοτερα προσφερουνε πολυ δυνατες single player rpg εμπειριες με full story και μπορεις να τα παιζεις για οσο καιρο θες κανοντας daylies συνηθως ακομα και solo φυσικα

              καταλαβες τι εννοω οτι περιοριζεις την διασκεδαση σου?


              και δεν διαφωνισες απλα εκανες οτι επεσες απο τα συννεφα και με εκραξες....


              με τον αδερφο δεν εχω να βρω τιποτα γιατι δεν χαθηκε κατι, ενταξει δεν εγινε και τπτ που διαφωνουμε πανω στο gaming οι χαραχτηρισμοι καλο θα ηταν να λοιπουν βεβαια....

              Comment


              • Βρε άνθρωπε, σου εξήγησα και πάνω ότι παίζω καθαρά επιλεκτικά λόγω έλλειψης χρόνου. Μιλάς σε άνθρωπο που κάνει 4 μήνες να τελειώσει ένα παιχνίδι 50 ωρών και μου προτείνεις να παίξω mmorg; Δεν έχω την πολυτέλεια να κάνω κάτι τέτοιο όταν δουλεύω εξαντλητικά ωράρια και στο σπίτι με περιμένει διάβασμα. Όσον αφορά το diablo 3 το δοκίμασα και δεν μου άρεσε. Μακάρι να μπορούσα, αλλά τα όσα μου προτείνεις δεν μπορώ να τα κάνω. Τέλος, τι πάει να πει περιορίζω την διασκέδασή μου; Το ότι κάποιος μπορεί να μην θέλει να λιώσει σε όλα τα είδη είναι τόσο περίεργο για εσένα;

                Για να τελειώνουμε, αποκάλεσε ότι θέλεις το ότι έκανα, ο τρόπος σου δεν ήταν και ο καλύτερος, για εμένα τουλάχιστον και το είπα. Διαφώνησαν και άλλοι μάλίστα με εσένα και σου το έδειξαν. Όντως δεν χ.ασαμε τίποτα για να το βρούμε, εξάλλου ε'ίπα ότι μου αρέσει να σε διαβάζω. Απλά θεωρώ ότι τα esports δεν είναι η απόλυτη μορφή gaming, ούτε ο esporter είναι gamer ανωτέρου επιπέδου. Αυτά/


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • ενταξει το ωραριο ειναι προβλημα, και αν οντως εχεις δοκιμασει το d3 παω πασο , αλλα μη νομιζεις οτι τα νεοτερα mmorpgs εχουνε και πολυ παραπανω απο 50-100 ωρες single player solo questing μεχρι το max lvl

                  επισης αν ηθελα να χαιδεψω αυτια θα εγραφα σε κανενα gaming site η θα γινομουν youtuber :troll:

                  3 ατομα διαφωνησαν μεχρι στιγμης μαζι με σενα ο evans ηταν ουδετερος, το ποσοστο του forum που συμφωνει/διαφωνει με τα οσα εγραψα πιστευω ειναι στο 50/50 οποτε δεν ειμαι ο ''ακραιος'' του χωριου

                  Comment


                  • Συμφωνω με vaynard στα περισσοτερα και δεν ειμαι ανεργος εισοδηματιας(ουτε και full time job ακομα δεν θα πω ψεμματα..) που παζει ολη μερα games. Θα γραψω περισσοτερα αυριο αν συνεχιστει και δεν σβηστει η κουβεντα(ελπιζω οχι)

                    Comment


                    • Περιορισμός της διασκέδασης είναι να ασχολείσαι μόνο με gaming,ενώ ταυτόχρονα μπορείς να δεις ταινίες,σειρές,άνιμε εντελώς διαφορετικά πράγματα μεταξύ τους άλλο αν σε όλα παρακολουθείς,να διαβάσεις βιβλία,κόμικς,μάνγκα,να ασχοληθείς με τον αθλητισμό,να βγεις έξω για μια βόλτα καφέ,γλυκό,φαί,ποτό επίσης όλα διαφορετικά.Αν ασχολείσαι λίγο με όλα αυτά,ε τότε δε νομίζω πως αυτό λέγεται περιορισμός της διασκέδασης.Αν εξαιρέσουμε τα μάνγκα,με όλα ασχολούμαι όταν δεν έχω δουλειά και παράλληλα κάνω και πράγματα χρήσιμα για μένα βλέπε ξένες γλώσσες στην περίπτωσή μου,μαθήματα σκηνοθεσίας,συμμετοχή σε 2 μικρού μήκους ταινίες.Υπάρχουν τόσα πράγματα να ασχοληθώ,που το να κάθομαι να βλέπω twitch,youtube και παράλληλα να παίζω ΜΜΟ,single player games,indies,mobile games εγώ το λέω κάψιμο και περιορισμένα ενδιαφέροντα.Όποιος θέλει,μπορεί ελεύθερα να το κάνει,δικαιωμά του,αλλά το να αρχίζει τους χαρακτηρισμούς για όποιον δεν το κάνει και παράλληλα να προσπαθεί να ορίσει τη γνώμη του ως θέσφατο,δεν είναι σωστό.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Ποιοι ειναι αυτοί οι τρεις που διαφώνησαν με τον deus και δεν τους βλέπω?Μόνο εσένα(vaynard) βλέπω να διαπληκτίζεσαι μαζί του!
                        O καθένας με τα ενδιαφέροντα του Altair!Εσένα μπορεί να σου αρέσουν όλα αυτά αλλά τον άλλον να τον ξενερώνουν και να βρίσκει μοναδικό ενδιαΦέρον στο gaming.Δεν μπορείς να τον κατηγορήσεις!
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • τι οτι το gaming στερει ολα τα υπολοιπα ενδιαφεροντα σε καποιον ειναι απο οτι ποιο ακυρο εχω ακουσει λες και θα παιζει 24/7 ο αλλος , δεν πατε καλα πολυασχολε altair σου ευχομαι και αστροναυτης!! κριμα που δεν μπορουμε οσοι βλεπουμε twitch να γευτουμε ολες αυτες τις ασχολιες!!

                          παιχτης εισαι εκτος τοπου και χρονου , δεν κατηγορω κανεναν


                          αλλα δεν φταιτε εσεις , αλλα εγω που καθομαι και ασχολουμαι ξεροντας τα μυαλα που εχετε και σας μιλαω για twitch και συγχρονο gaming

                          και μη χειροτερα

                          Comment


                          • Ότι και να κάνετε τον ΕΝ.Φ.Ι.Α. δεν τον γλυτώνετε. Βάλτε και φόρο εισοδήματος και σκάστε τα φράγκα σας. Θέλετε next-gen κονσόλα ή τούμπανο PC; Κατάσχεται από την ΔΟΥ.:troll:

                            Τέλος πάντων, το ζωντανέψαμε το φόρουμ καλοκαιριάτικα. Πολύ πάθος να ούμε.

                            Comment


                            • Oloi eiste lathos, ypervoles, ypervoles apo pantou kai apo olous.
                              Mono o Deus eipe 2 swsta pragmata.

                              To twitch den xreiazetai me thn kamia na to exeis kentrikh selida, den xreiazetai kan na paizeis kapoio apo ta top 10 streaming games gia na legesai core gamer.
                              To twitch epishs omws den einai kai axrhsto, prosferei prwton mia morfh diaskedashs (emena me endiaferei poly na dw kapoion allon na paizei ena game me to opoio asxolithika gia na dw ti kanei diaforetika apo mena) epishs mporei na xrhsimefsei san guide gia opoiodhpote game kai triton gia na parakolouthiseis live tournaments apo ta games pou saresoun.

                              Oi Pro gamers den einai mh paragwgikoi kai axrhstoi, einai athlites eite to pistevei kaneis eite oxi, plhrwnontai gia na einai oi kalyteroi ston kosmo se afto pou kanoun, mangia tous, tous parakoloutheis gia ton idio logo pou parakoloutheis kai olympiakous agwnes.
                              Taftoxrona omws oi paixtes pou to paizoun pro gamers me xiliades wres ana game kai den vgazoun to pswmi tous apo afto to thema, einai ONTWS kapoioi me ypervoliko elefthero xrono.
                              To aergoi eisodhmaties mporei na akougetai ypervoliko alla den einai makria apo thn alhtheia, oi perissoteroi gamers einai mathites, foithtes kai oxi anthrwpoi me kanonikh douleia.
                              Afto den einai logos gia na ypovivazoume oute aftous pou exoun 2000 wres sto Diablo, alla oute kai aftous pou den exoun.

                              Egw ama den douleva afto tha ekana olh mera, games tha epaiza.
                              Egw thewrw casual gamers aftous pou asxolountai me FB games kai to kanoun entelws gia na skotwsoun thn wra tous.
                              Thewrw core gamers aftous pou exoun to gaming san sovaro hobby.
                              Kai otan lew sovaro hobby den enow na pernoun prwtathlimata, na doulevoun sto twitch h na exoun 5000 wres sto Diablo, enow aftous pou dhmoiourgoun elefthero xrono gia na paiksoun ena paixnidi pou goustaroun.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Originally posted by Vaynard View Post
                                τι οτι το gaming στερει ολα τα υπολοιπα ενδιαφεροντα σε καποιον ειναι απο οτι ποιο ακυρο εχω ακουσει λες και θα παιζει 24/7 ο αλλος , δεν πατε καλα πολυασχολε altair σου ευχομαι και αστροναυτης!! κριμα που δεν μπορουμε οσοι βλεπουμε twitch να γευτουμε ολες αυτες τις ασχολιες!!

                                παιχτης εισαι εκτος τοπου και χρονου , δεν κατηγορω κανεναν


                                αλλα δεν φταιτε εσεις , αλλα εγω που καθομαι και ασχολουμαι ξεροντας τα μυαλα που εχετε και σας μιλαω για twitch και συγχρονο gaming

                                και μη χειροτερα
                                Το κατηγορώ πήγαινε στον Altair!Τι εκτός τόπου και χρόνου λοιπόν!Μάθε να διαβάζεις τι γράφει ο άλλος και πού απευθύνεται!Ούτε αυτόν κατηγορώ αλλά εκφράζω μια γνώμη πάνω σε αυτό που είπε..
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X