Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ground χαιρομαι που επανέλαβες ακριβως αυτα που ειπα, αν διαβάσεις προσεκτικά τα posts μου θα το δεις κι εσυ ο ίδιος .

    Comment


    • Το σκατόφατσα και το αργόσχολοι που έγραψα πριν δεν το είπα προσωπικά σε κανένα να μην παρεξηγηθώ.

      Μία ερώτηση μόνο: όσοι από δω έχουν twitch channel και streamαρετε βάζετε και την φάτσα σας πάνω γωνία;

      Comment


      • kaneis mas den streamarei nomizw.
        Kaneis mas den exei to aparaithto talento na einai kai kalos paixths alla kai kalos showman kai xreiazesai kai ta 2 gia na streamareis epityxhmena.
        Ektos an eisai kamia Gomena h ektos an perneis meros se kanena tournoua pou streamaretai.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Ektos an eisai kamia Gomena
          Καλή ιδέα αυτή ρε συ! Καιρός να κάνω catch up με κάποιες φίλες xD .

          Comment


          • Όταν παίζεις competitive games το twitch είναι απαραίτητο για info καλώς η κακώς, επίσης είναι μια μορφή διασκέδασης. Πχ εγώ παίζω hearthstone αν δεν βλέπω twitch θα χάσω αρκετό info σχετικά με νέα decks, meta game etc.. Επίσης το έχω και σαν μορφή διασκέδασης βλέποντας και entertaining streamers όχι απαραίτητα τους top σε αυτό που παίζουν.. Άλλος μπορεί να βλέπει οικογενειακές ιστορίες για διασκέδαση οκ περί ορεξεως αλλά στο θέμα του info είναι όπως το λέω. Βέβαια όταν παίζεις μόνο 10 ωρα console exclusive τι να καταλάβεις θα γέλασεις και θα σου φανεί περίεργο.. Κατα τα αλλά η Μαμα Ν συμφωνεί μαζί σας οπότε τουμπεκι εμείς..

            Nintendo makes fun characters who do fun things in, for the most part, fun games. The House of Mario is all about the fun. But streaming yourself having fun playing a Wii U game? That is not fun, according to Nintendo president Reggie Fils-Aime.


            Εγώ με όσο ελεύθερο χρόνο έχω, άλλες φορές αρκετό άλλες ελάχιστο προσπαθώ να είμαι όσο καλύτερος γίνεται σε ένα παιχνιδι και να βρω χρόνο να παίξω ότι και να γίνει(πχ τώρα παίζω hearthstone στην παραλία από ipad ), αυτό το λέω γιατι οι 2k ώρες στο diablo πχ χαρακτηριστικαν "άνεργος εισοδηματιας". Οκ προφανώς έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο αν χτυπάς τέτοια νούμερα αλλά είμαστε σε gaming forum και τέτοιοι χαρακτηρισμοί ακούγονται κάπως. Επίσης αν δεν κάνω λάθος οι περισσότεροι εδώ είστε κοντά στα 30 και είτε σπουδάζετε ακόμα είτε τώρα πήρατε πτυχίο, δηλαδή να μου το πει κανείς που κάνει καριέρα από νωρίς και δεν έχει χρόνο για τίποτα να το καταλάβω οκ.. Γενικά θεωρώ ότι σε gaming forum χαρακτηρισμοί για το πόσες ώρες παίζει ο άλλος δεν εχουν θέση.

            Θυμήθηκα τώρα τον cursed πχ που βγήκε και μας είπε ότι έπαιζε επειδή δεν είχε γκομενα η κάτι τέτοιο, τραγικά πράγματα δηλαδή.. Οποίος έχει το gaming σαν hobby θα καταλάβει οποίος σκοτώνει απλά την λίγη/πολύ ώρα του όχι..

            Comment


            • Τελευταίο.



              Μόνο με 5 ευρώ τον μήνα. :troll:

              Comment


              • Εντάξει τώρα τρολλαρες πετυχημένα τι να πω, εσύ και ο Altair μαζί.. Το τελευταίο που λέει είναι και αν θες το κανείς δεν χάνεις κάτι, εγώ προσωπικά δεν θα έδινα και δεν έχω δώσει ποτέ και δεν μου έχει στερήσει απολύτως τίποτα από την εμπειρία.

                Σκέψου και λίγο γιατι τελευταία στιγμή έβαλε twitch integration η sony και έτρεχε να προλάβει η ms μετά, δεν είναι PC exclusive φάση μόνο άσχετα αν τα top games είναι στο PC..

                Comment


                • Πλάκα κάνω μωρέ.
                  Απλώς αυτό το subscribe για να έχεις exclusive suck command και emoticons με πέθανε. :xp:

                  Comment


                  • Ναι το ξερω, σιγα μην παρεξηγηθω κιολας εγω πρωτος τρολλαρω σε ολα, Απλα σε αυτο το θεμα παιζει αρκετη παραπληροφορηση.. Το twitch εχει παρα πολυ σαβουρα και spam και attention whores και τα σχετικα αυτη ειναι η αληθεια οπως και η TV ας το πουμε ετσι, το θεμα ομως ειναι πως θα το χρησιμοποιησεις εσυ οπως με τα περισσοτερα πραγματα..

                    Comment


                    • Σχετικά με το χρονο, εάν εργάζεσαι 8ωρο η λιγοτερο και μετά πας σπιτι κάλλιστα μπορεις να παιζεις και games, εντάξει μη τρελαθούμε. Τώρα αν θες να πηγαινεις και μπαλέτο, να μαθεις κινεζικα, να δώσεις για αστροναύτης, να πηγαινεις στον τοπικο συλλογο σκοποβολής, να βγαινεις καθε μερά εξω για καφέ η βόλτα, εντάξει δικιές σου επιλογές. Επισης οι μισοί στην Ελλάδα σκοτώνονται, στη δουλειά, ειναι στη δουλειά και γράφουνε κατεβατά σε φορουμς Τώρα εαν στην εργασια χτυπάς καθημερινά "15ωρα" οκ δεν εχεις μετά κουράγιο για τιποτα αλλά τοτε εισαι και no life. Όλα συνήθως ειναι θέμα επιλογής. Επισης ΙΗΝΕ δεν κατάλαβα γιατι έφθασες στο σημειο να απολογηθείς για τις 2k ώρες στο Diablo III, σιγά να πούμε μη δώσεις και εξηγησεις λες και σε πληρώνουμε και τα ξύνεις

                      Για twich, για να κάνεις stream και να πετύχεις πρέπει να το έχεις, δηλαδή και να παιζεις καλά γνωριζοντας πράματα για το παιχνίδι το οποίο παιζεις αλλά ταυτοχρονα και να λες πράματα και να εισαι ευχάριστος. Εγώ δεν ειμαι καλος να παιζω και να μιλάω ταυτοχρονα, ειμαι καλυτερος στο γραψιμο, να κανω ενα ιστολογιο. Επισης δεν ειναι μικρο πράμα να βγεις και να δειξεις την φάτσα σου γιατι ναι μεν μπορει να αρέσεις και να σε βλέπουνε αλλά μπορει και να λένε τι βλακειες λέει ο πανιβλακας.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Den katalavate kati, aftoi pou kleinoun panw apo 2000 wres se opoiodhpote game kai den to kanoun afto mono se ena game alla se polla, shmainei aftomata oti exoun poly xrono sthn diathesh tous.
                        To na tous peis argosxolous kai no lifers den einai swsto, alla apo thn allh eksisou den einai swsto kai to na les ston allo: "Eimai anwteros gamer apo sena epeidh exw 2000 wres sto tade game", h oti "opoios den paizei panw apo 15 wres thn hmera den einai core gamer" h tetoia perierga pou eipwthikan h yponohthikan.

                        Egw eimai 32 xronwn kai doulevw, alla eftyxws gia mena h douleia mou evnoei to gaming giati den mporw na kanw kai tipote allo kleismenos sto ploio, alla mporw na katalavw poly efkola to poso grhgora ksodevetai o xronos pou exeis ektos douleias otan exeis polles epiloges.

                        8 wres ypnos to ligotero (giati analogws thn kourash den ftanoun), 8 wres douleias to ligotero (gia na mhn poume gia yperwries), na mhn vgeis volta eksw?, na mhn deis kamia tainia h kamia seira?, na mhn parakolouthiseis twitch?, na mhn mpeis FB?, na mhn exeis kamia oikogeniakh ypoxrewsh?, na mhn fas?, na mhn phgaineis sthn toualeta? posa pragmata tha xwreseis taftoxrona stis 8 (kai ligoteres) wres pou apomenoun?

                        Parola afta oi perissoteroi pou milame edw mesa termatizoume polla paixnidia ton xrono, kanis apo edw den einai casual thelw na pistevw giati ti gyrevei enas casual gamer mesa se ena gaming forum?

                        Niwste.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Δεν διαφωνω με τα παραπανω, ειδικα αν κανεις και καποια στιγμη οικογενεια ο χρονος σου θα ειναι ελαχιστος για gaming. Το θεμα απο εκει και περα παει στο πως θα αξιοποιησεις αυτο το χρονο, αλλοι προσπαθουν να μεινουν μεσα στα πραγματα και αλλοι το γυριζουν σε fb και games του 4ωρου αποκαλωντας τους αλλους no-lifers απλα επειδη τους φαινεται πλεον ανωριμο η περιεργο να παιζεις τοσο πολυ ξερω γω.

                          Αυτη η νοοτροπια δεν μου αρεσει εμενα γιατι οπως ειπες και εσυ ειμαστε σε gaming forum..

                          Comment


                          • δεχομαι οτι για την κεντρικη σελιδα που εγραψα ισως ηταν υπερβολη, αλλα εφοσον παιζεις οποιοδηποτε game οχι μονο τα top 10 του twitch θα μπεις στο twitch για να δεις τι κανουνε αλλοι στο game σου αν εχεις εστω και το παραμικρο ενδιαφερον για το γαμωπαιχνιδο σου δηλαδη ελεος εδω μπαινεις σε ενα forum και γραφεις τα σεντονια για το game που παιζεις

                            εδω οι μισοι δεν εχουνε ιδεα τι ειναι πραγματικα το twitch και την νεα διασταση που δινει το streaming στα videogames γενικοτερα , εκτος απο την e-sports διασταση που κακως μενετε μονο εκει


                            επισης για μενα αυτοι που δημιουργουνε ελευθερο χρονο περιστασιακα (ανεξαρτητα απο τους λογους) για να παιξουνε ενα game που θελουνε, ειναι περιστασιακοι gamers ποια και δεν το λεω υποτιμητικα....it is what it is.... εχουνε τον σεβασμο μου γι αυτο που κανουν δηλαδη που κυνηγανε ακομα το hobby τους, αλλα οπως ειπα δεν μπορω να τους βαλω στο ιδιο καζανι με ατομα που θεωρω εγω core gamers σημερα και που εμβαθυνουν στα games που παιζουνε και δεν ειναι απαραιτητο να παιζεις e-sports για να εμβαθυνεις σε ενα game που αξιζει να το κανεις αυτο

                            τωρα τα αλλα τα γραφικα περι no lifers ελλειψη αλλων ενδιαφεροντων, εισοδηματιες και τα λοιπα ειναι για να γελαει ο κοσμος και να τα χρησιμοποιουνε τα 13 χρονια στις κοντρες τους , λυπαμαι που τα διαβαζω απο μερικους

                            στα υπολοιπα θα συμφωνησω σε μεσες ακρες με τους ground,big boss και ihne

                            Comment


                            • BTW το να είσαι gamer δεν είναι ιδιότητα, μία χαζο-επινόηση είναι που δεν αντιπροσωπεύει τίποτα περισσότερο από την έντονη ανασφάλεια που είχαμε όλοι μας όταν αρχίσαμε να ασχολούμαστε με ένα medium που δεν ήταν αποδεκτό από κανέναν. Τώρα άλλαξαν οι εποχές και η μόνη κατηγορία gamer pου έχει νόημα να τη χρησιμοποιούμε είναι οι επαγγελματίες, απλώς και μόνο επειδή αυτό είναι το επάγγελμα τους, να είναι gamers. Όλοι οι άλλοι απλώς παίζουν, είτε περισσότερο, είτε λιγότερο.

                              Σε κανένα άλλο medium δεν υπάρχει, από όσο γνωρίζω τουλάχιστον, τόσο έντονο αυτό το φαινόμενο, πόσο μάλιστα τόση διάχυτη ανσφάλεια.

                              Τώρα για να είμαστε ειλικρινείς, πολλά γραφικά πράγματα ειπώθηκαν και ο καθένας θα μπορεί να υποστηρίζει τι θεωρεί σωστό μέχρι του χρόνου. Let's move on.

                              Comment


                              • Τα τελευταία 5 post είναι μες την αντικειμενικότητα ενώ τα 20 πριν απο αυτά ήταν μες στην γραφικότητα. Gamers-Odyssey διάολε. Συμφωνώ με το πρώτο post του Ground Zero και μ'αρέσει πολύ το τελευταίο post του Evans που θα μπορούσε με την κατάλληλη όρεξη να γίνει μεγάλη και ενδιαφέρον συζήτηση.

                                Comment

                                Working...
                                X