Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Θυμίζει αυτή την πίστα---->
    Πάντως δεν είναι ακόμα επίσημο τπτ. , γι΄ αυτό και το το ερωτηματικό στο πιο πάνω ποστ.
    Για να δούμε...
    NDS themes

    Comment


    • Ωραιες οι εικονες για το νεο sonic.Για να δουμε...

      Comment


      • Πάντως μου φαίνονται αρκετά official για να είναι ψέμα οι συγκεκριμένες φωτό.

        Wii game for sure.....

        Comment


        • Για να πω την αμαρτία μου κι εμένα μου ψιλοάρεσαν τα screenshots (εάν είναι αληθινά τελικά), αλλά από απλές εικόνες δε μπορούν να βγουν συμπεράσματα.
          Κι αυτό σαν εικόνα δεν δείχνει κακό:

          Παραήταν κακό όμως.
          Αν είναι αληθινό πάντως, μάλλον για 360 και PS3 θα είναι το συγκεκριμένο, τουλάχιστον αυτό μαρτυράνε οι εικόνες.

          Άποψή μου είναι πως το σημερινό Sonic κατασκεύασμα θέλει πραγματικά γκρέμισμα και χτίσιμο από τα θεμέλια, προσεγγίζοντας κυρίως την 16bit φιλοσοφία σε όλους τους τομείς. Στα σημερινά Sonic δεν είναι μόνο το gameplay που είναι από κακό έως μέτριο, είναι η γενικότερη αισθητική, το ατελείωτο cheesiness, το εκνευριστικά cool wannabe υφάκι του Sonic, Oh Yeah!, Whohoo!, Yeeeaah! Whoooo WTF?

          Όσο ο Sonic είναι αυτό το trendy δημιούργημα, έτοιμο να μπει σε club της παραλιακής, τα Sonic δε θα υπάρχουν. Ο κόσμος απαιτεί το come back του πραγματικού σκαντζόχοιρου, του γλυκούλη αλλά συνάμα και cool μάγκα, με την μπυροκοιλιά και το βλέμμα που σκοτώνει.

          LOL
          Τα club που λέγαμε.

          Mykonos Zone Act 1
          Reach the gay bar before the time limit!
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • Πάντως μου φαίνονται αρκετά official για να είναι ψέμα οι συγκεκριμένες φωτό.

            Wii game for sure.....
            [/b]
            Χμμμ...με επιφύλαξη γιατί οι εικόνες είναι 1024*576 και το wii δεν σηκώνει τέτοια ανάλυση (και δεν φαίνοντε για upscaled images)
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Κι εμένα μου άρεσαν οι εικόνες από το Sonic unleashed, βέβαια πάντα μου άρεσε ο Sonic, που θα κυκλοφορήσει;

              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Πράγματι πανέμορφο game και σε ορισμένα μέρη του έχει εντονότατο χρώμα από Ελλάδα (ελληνικά νησιά).




                Προς Αlexandros:

                Πέρα από το game, είναι γνωστή η αγάπη και ο θαυμασμός των Ιαπώνων για την Ελλάδα, ίσως μόνο την Ελλάδα θαυμάζουν τόσο, μάλιστα εκτός από εμάς ο μόνος ξένος λαός που αποκαλούν την Κωνστανιπούπολη με το πραγματικό της όνομα είναι αυτοί.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Nα και ενα video για το sonic


                  Πολυ καλα τα γραφικα.Το gameplay δειχνει 2D στο στυλ του sonic για psp.

                  Comment


                  • Yπάρχει το συγκεκριμένο video σε καλύτερη ανάλυση στο gametrailers;
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Mπα οχι..

                      Comment


                      • ειναι τοσο καλα τα γραφικα που αμφιβαλω να ειναι για οτιδηποτε αλλο εκτος 360 κ ps3.

                        παντως, δειχνει να ειναι ενα βημα προς την σωστη κατευθηνση, το οτι εχει πολυ 2d gameplay.
                        αν μαλιστα αποφασισουν να πεταξουν το ηλιθιο setting που σε ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ να τρεχεις συνεχως, τοτε θα ηταν καλυτερα. γιατι ωραια η ταχυτητα, αλλα τα sonic games του mega drive (τα καλα δηλαδη ) ειχαν παρα πολλα puzzles που ηθελαν προσοχη, ηρεμια και καλο timing.

                        Comment


                        • Όπα ρε!
                          Ωραίο το trailer και θα έλεγα πως μου αρέσει πολύ το concept εναλλαγής από 2.5D σε 3D, εάν τελικά έχουν βάση όσα έχουμε δει, μπορεί να βγει καλό, αν και θα ήθελα ένα γαμάτο full 3D Sonic.

                          Αυτό που με ανησυχεί από το video, είναι πως το gameplay φαίνεται να πατάει στις βάσεις που έθεσαν τα Rush κι όχι στην κλασική Mega Drive φόρμουλα, δε λέω καλά τα Rush, αλλά καμία σχέση με τα παιχνίδια των 16bit, ενώ όταν γίνεται εναλλαγή σε 3D μου δίνει την εντύπωση πως είναι on rails ala Secret Rings, κάτι που επίσης θα με απογοήτευε εάν ίσχυε.

                          Πάντως εάν είναι fake, μάγκας αυτός που το έκανε.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • Sonic Unleashed to be Multiplatform
                            Recently confirmed by Sega Magazine.
                            Dennis, from the German magazine SEGA On, the worlds last official SEGA Magazine, has confirmed that Sonic Unleashed will indeed be a multiplatform release:

                            "Sonic unleashed will be on the cover of the next PLAY magazine, it will also feature in Nintendo's magazine (NOM) and will be in the August issue. The screens I have uploaded are from the Xbox 360 version of the game, however, the game is going to be a multiformat release."

                            This confirms both a 360 and a Wii version, at least.
                            [/b]
                            http://www.sonicstadium.org/sonicnews/440/



                            NDS themes

                            Comment


                            • Sonic Werewolf? meh............................................... ..

                              Τέλος πάντων, δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τον Link. Αυτό που χρειαζόμαστε δεν είναι ένα wtf νέο cool-ατο sonic, αλλά κάτι που να πατά στα βήματα των παλιών. Η εναλλαγή φαίνεται ενδιαφέρουσα, αλλά το level design πρέπει να έχει κάποιο ενδιαφέρον, όχι να ακολουθεί τη φόρμουλα των rush. Τα όσα παρέθεσε ο boy στο πάνω post κάθε άλλο παρά ενθαρρυντικά είναι, αλλά ΟΚ δε θέλω να προδικάζω. Θα δείξει........

                              Comment


                              • Sonic Werewolf είπατε?Αυτό ίσως σημαίνει λιγότερες βιομηχανικές "ζώνες,πίστες"κτλ και πιθανόν και λιγότερα ρομποτοτεχνήματα.Ξαφνικά αρχίζει να μου κάνει κλικ ο τίτλος...

                                Γοτθικές τοποθεσίες αλα Sonic είναι κάτι που πολύ θα ήθελα να δω...
                                Θα μου πείτε Sega είναι αυτή με τα ταλέντα της χαμένα στην Ανατολή και Δύση.Τέσπα,ας ελπίζουμε σε κάτι καλό...

                                Comment

                                Working...
                                X