Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έγινε ban? Μα ποιος ήταν? Δεν ξέρω γιατί αλλα έχω την εντύπωση ότι ήταν ο (πρώην?) Raphael... Μέσα έπεσα?

    Comment


    • Originally posted by Ramparter View Post
      lol οχι....

      Αυγουστο του 2007 το Wii εφτασε το 360 (το οποιο κοντευε τα δυο χρονια στην αγορα) στα 10-11 εκ. με το PS3 να βρισκεται μολις πανω απο τα 4εκ.

      Αρα το PS4 κινειται αυτη τη στιγμη στα ιδια επιπεδα με το Wii, που ειχε κανει απο τα πιο δυνατα ξεκινηματα.
      Originally posted by nooto View Post
      Οχι δεν τα παει λιγο καλυτερα, τα παει απιστευτα καλυτερα... Το PS3 στο αντιστοιχο διαστημα ειχε πουλησει κατω απο 5.5εκ κομματια...



      Edit: Με προλαβε ο Ramp!
      Ωπ, εχετε δικιο, εγω ειδα το χοντρικα 10m σε ενα χρονο απο ενα graph, να δουμε με ποσα τεμαχια θα κλεισει τον χρονο, λογικα αν βαλουμε και τις γιορτες θα ειναι 15m+, το Ps3 ηταν στα 10.4 στους 13 μηνες.
      Αλλα αυτο που εγραψα για τον κακο ανταγωνισμο το πιστευω

      Comment


      • Originally posted by Aion View Post
        Έγινε ban? Μα ποιος ήταν? Δεν ξέρω γιατί αλλα έχω την εντύπωση ότι ήταν ο (πρώην?) Raphael... Μέσα έπεσα?
        1) Απ οσο ξερω δεν εφαγε ban. Το banned κατω απο το προφιλ του ειναι διακοσμητικο, κατι σαν τιτλος που κερδισε με τα πολλα bans.

        2) Οχι δεν ειναι ο Raphael, ειναι πολυ παλιος γνωριμος πριν γινει το forum, απο εποχες gamepro.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Fans Petition to Have Robin Williams Memorialized in Next Legend of Zelda Game



          Nintendo responds to petition to include Robin Williams tribute in Zelda game

          A fan-petition for Nintendo to include a character named after Robin Williams, who died earlier this week, has so far collected almost 90,000 signatures. Nintendo tonight responded to Polygon's...


          The petition is still on:



          Originally posted by Ramparter View Post
          1) Απ οσο ξερω δεν εφαγε ban. Το banned κατω απο το προφιλ του ειναι διακοσμητικο, κατι σαν τιτλος που κερδισε με τα πολλα bans.

          2) Οχι δεν ειναι ο Raphael, ειναι πολυ παλιος γνωριμος πριν γινει το forum, απο εποχες gamepro.
          E καλά και ο Raphael είναι από εποχές AnimeXclusive. Όπως και να έχει, μας μπέρδεψε με τον τίτλο που έβαλε.

          Comment


          • Ο Raphael είναι ο πρώην masterchief.Τι σχέση μπορεί να έχει με τον AkiraGr?
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Ναι το ξέρω. Απλά είχα την εντύπωση ότι το ξανάλλαξε σχετικά πρόσφατα.

              Comment


              • Silent Hills



                First person, open world... side quests...? Good bye original Silent Hill? 2016? Best news ever.

                Comment


                • Originally posted by i Have no Equal View Post
                  Θυμήθηκα τώρα τον cursed πχ που βγήκε και μας είπε ότι έπαιζε επειδή δεν είχε γκομενα η κάτι τέτοιο, τραγικά πράγματα δηλαδή.. Οποίος έχει το gaming σαν hobby θα καταλάβει οποίος σκοτώνει απλά την λίγη/πολύ ώρα του όχι..
                  Εεεεεεεε; ο_Ο Τι άλλο θα διαβάσω εδώ μέσα;

                  Κι έχει πολλή πλάκα να γράφεται κάτι τέτοιο για εμένα, που είχα φτάσει σε ημιεπαγγελματικό επίπεδο σε DotA και Counter-Strike 1.6 μέσα από τις άπειρες ώρες λιωσίματος. Τι μαχαιριές μας ρίχνεις ρε ζωή...
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • Εντάξει αν θυμάμαι λάθος sorry, πάντως κάτι παρόμοιο είχες γράψει και καλά υποτιμητικό για το hardcore gaming όπως θυμάμαι.. Ειχε και μια δόση υπερβολής-χιούμορ το παραπάνω, πάντως δεν πήγαινε για εσένα συγκεκριμένα αλλα για αυτή τη μερίδα πρώην gamers who got a life και καλά..

                    Comment


                    • Τώρα που το σκέφτομαι αυτοί που ξέρω και παρατήσανε τελείως το Gaming ήταν όντως αυτοί που είχαν φτάσει σε ημιεπαγγλεματικό επίπεδο σε κάποιο παιχνίδι. Well hell, και γω στην ίδια κατηγορία είμαι...

                      Comment


                      • Originally posted by i Have no Equal View Post
                        Εντάξει αν θυμάμαι λάθος sorry, πάντως κάτι παρόμοιο είχες γράψει και καλά υποτιμητικό για το hardcore gaming όπως θυμάμαι.. Ειχε και μια δόση υπερβολής-χιούμορ το παραπάνω, πάντως δεν πήγαινε για εσένα συγκεκριμένα αλλα για αυτή τη μερίδα πρώην gamers who got a life και καλά..
                        Όλα καλά ρε, ξέρω πως δεν το έγραψες με καμία δόση κακίας και πως απλώς έτυχε να θυμάσαι (πολύ) λάθος...

                        Έχω πάντως "κράξει" το hardcore gaming σε κάποια φάση, αυτό ισχύει, αλλά δεν το έκανα σε τέτοια βάση ούτε και υποτιμητικά... Αυτό που έχω ισχυριστεί λίγο - πολύ είναι πως από ένα σημείο και μετά ο άνθρωπος για εμένα πρέπει να εξελίσσεται και ίσως για τη δική μου κοσμοθεωρία να μην είναι ό,τι καλύτερο να ξοδεύει κάποιος δεκαετίες από τη ζωή του έχοντας ως βασική δραστηριότητα το gaming. Ίσως η σκληρή μου ορολογία και ισχυρογνωμοσύνη μου μπερδεύουν, αλλά ουσιαστικά αυτό είναι το νόημα.

                        Υπάρχει επίσης ένα ρεύμα εδώ μέσα, μια διαδεδομένη πεποίθηση πως όποιος παρατάει τελείως το gaming από ένα σημείο και μετά, μάλλον δεν το αγαπούσε ποτέ πραγματικά και λοιπά. Για εμένα ασφαλώς δεν ισχύει, το διαψεύδει η προσωπική μου εμπειρία και ένιωθα πως κι αυτό είναι μια υπερβολή του "hardcore".

                        Μέχρι εκεί όμως. Ποτέ δε θέλησα να κράξω κάποιον για τις προσωπικές του επιλογές και ποτέ μα ποτέ δεν σνόμπαρα το gaming γενικά ως δραστηριότητα. Ίσως καμιά φορά περιμένω κάποιες διατυπώσεις που χρησιμοποιώ να μην παρεξηγηθούν επειδή θεωρώ πως μετά από τόσα χρόνια έχει γίνει σαφής η θέση μου σε κάποια ζητήματα ή επειδή κάποιες συζητήσεις ενίοτε τις πηγαίνω σε ένα πολύ θεωρητικό επίπεδο, ωστόσο το forum δε γυρίζει γύρω μου (τουναντίον) κι επομένως αυτό είναι λάθος μου.

                        Πάντως μην ανησυχείς, πιο πολύ μια και καλά πικρία ήταν αυτό που ένιωσα όταν διάβασα αυτά που έγραψες, γιατί δε θα μπορούσαν να απέχουν πιο πολύ από την πραγματικότητα, παρά με πείραξαν σε φάση θύμου ή κάτι τέτοιο. Έθιξες την πρώην-gamer τιμή μου!

                        Συγνώμη και για τον εκτροχιασμό και το πισωγύρισμα στη συζήτηση.
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • Akira Yamaoka would “be happy” to work on Silent Hills

                          Comment


                          • Resident Evil Revelations 2;
                            Capcom may have yet another Resident Evil sequel in the works, this time for 2012 spin-off Resident Evil: Revelations, according to a listing on Xbox.com. Box art and a single screenshot of B...


                            Ελπίζω να βγει καλό,όπως και το νέο SH.
                            Νέο καλό Silent Hill,νέο καλό Resident Evil,νέος καλός τίτλος survival horror από Shinji Mikami, αν έρθει κατά δω και το νέο Fatal Frame θα έχουμε και τo Alien Isolation,το REmake HD, καθώς και τα indies αυτού του τύπου,αναβίωση του genre και ίσως δούμε πάλι κάνα καλό Dead Space γιατί το 3 από το demo μου φάνηκε απίστευτα βαρετό.
                            Ρε λες;
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Δεν ενθουσιάζομαι ιδιαιτερα, το πρώτο το βρήκα πολύ μέτριο και άνοστο.

                              Comment


                              • Το βάζω εδώ μέχρι να βρω χρόνο και όρεξη να του ανοίξω ξεχωριστό θέμα.

                                Assassin's Creed Rogue Gamescom Demo Impressions
                                My problem with the Assassin’s Creed games is that I always try to play them like stealth games, and Assassin’s Creed is not a very good stealth game. It’s a great action game, when it wants to be, but it’s just not built for stealth as anything other than a side-mechanic. It’s not adaptive enough; stray from the…


                                Εγώ με αυτά που διάβασα,γουστάρω πολύ πάντως και ανυπομονώ,πλέον,τόσο,όσο και με το Unity.
                                Υ.Γ.Έχω να παίξω και το Liberation και τα 3 dlc του 3,με βλέπω να λιώνω φέτος μόνο με AC.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X