Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ren σε κούρασε το Η4 γιατί έχεις παίξει 1000 ώρες όλα τα προηγούμενα.Και μιλάμε για τίτλους των 8 ωρών,οπότε είναι λογικό.
    Οι υπόλοιποι,τι να πω,είστε απλά Templar agents και θέλετε να αποκρύψετε την αλήθεια εξού και τα αρνητικά σχόλια,πριν καν βγει ο τίτλος.Ο οποίος θα βγει Νοέμβριο.Μαζί με το νέο COD,όχι νωρίτερα.
    Carpe diem

    Comment


    • Τι δεν το μαθαμε οτι αυτα τα παιχνιδια εχουν release καθε χρονο?? Φανηκε σε κανεναν περιεργο η ασυνήθιστο δηλαδή?

      Θα βγει νεο CoD τον Νοεμβριο ελα ρε? Που βαδιζει η βιομηχανια πλεον..

      Comment


      • Στηρίζω Βικτωριανό Λονδίνο.

        Θα ήθελα πολύ κάποια στιγμή να δω και εποχή των ανακαλύψεων, κονκισταδόρες κλπ (αν και μάλλον δε παίζει να γυρίσουν πίσω χρονολογικά).
        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

        Comment


        • Εγω λεω να κανετε pre order απο τωρα, τετοιες εταιριες πρεπει να επιβραβεβονται γιατι σεβονται τους fans και τις απαιτησεις τους για ετησια-πολυμηνιαια ραντεβου.

          Comment


          • Την Big Ben edition ομως.. Και εμενα μου αρεσει το Λονδινο, ειχα τη χαρα να το επισκεφτω αρκετες φορες, τωρα δεν θα το αγοραζα για αυτο το λογο αλλα ενα download και λιγο free roam μπορει να παιχτει.

            Comment


            • Σωστός ο nooto.Με το που ανακοινωθεί συλλεκτική θα πέσει preorder και κλασσικά τελευταία στιγμή θα την ακυρώνω για να την πάρω από αλλού πιο φτηνά.
              True story.
              Carpe diem

              Comment


              • Originally posted by i Have no Equal View Post
                Την Big Ben edition ομως.. Και εμενα μου αρεσει το Λονδινο, ειχα τη χαρα να το επισκεφτω αρκετες φορες, τωρα δεν θα το αγοραζα για αυτο το λογο αλλα ενα download και λιγο free roam μπορει να παιχτει.
                To Λονδίνο είναι απολαυστικό, το να ζεις εκεί είναι άλλη φάση από το να το επισκέφτεσαι βέβαια, αλλά πηγαίνω αρκετά συχνά κι έκανα έναν παραγωγικότατο τρίμηνο τουρισμό (ζωάρα ) και μόνο καλές εικόνες έχω από εκεί.

                Άντε να δούμε πότε θα τελειώσω διδακτορικό, πότε θα βρω δουλειά στο RnD καμίας μεγάλης εταιρείας πληροφορικής (ή MS και Sony, PhD με θέμα στα video games κάνω τρομάρα μου ) και να μετακομίσω Λονδίνο για 2-5 χρόνια... αααααααααααχ...............

                Comment


                • Πάμε μωρή Ubisoft AC στην αρχαία Ελλάδα!
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • γατακια ολοι σας.
                    καθολου φαντασια.
                    assasin's creed στο μελλον πρεπει να βγει σαν το blade runner και να σκοτωνεις ανδροειδη



                    αλλιως assasin's creed: modern warfare να κυνηγας τρομοκρατες

                    sigpic

                    Comment


                    • Ta assassins creed έχουν φανταστικό setting αλλά με την καμία δεν θα καθόμουνα να τα παίξω όλα.Σε κάποια φάση θα ήθελα να παίξω τα 2,brotherhood,revelations λόγω του setting tou revelations. Άντε να δούμε πότε θα το καταφέρω.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • Καλα εγω εχω ξαναπει πως με τη σειρα δεν ασχολουμαι πλεον λογω των ετησιων κυκλοφοριων. Εκτος του οτι ηταν story driven σειρα (και με ωραιο story) και αυτο εχει παει περιπατο, οτι και να λενε οι fans, το ετησιο θα καταστρεψει το franchise και ποιοτικα στους υπολοιπους τομεις, κατι που ηδη φαινεται με το Unity. Αυτο το ''αν ειναι καλα ας κυκλοφορουνε και ανα μηνα'' δεν ισχυει σε καμια περιπτωση. Αν κυκλοφορουνε ανα μηνα ΔΕΝ θα ειναι καλα, πως να το κανουμε δηλαδη. Οι ιδιοι οι προγραμματιστες βγηκαν και ειπαν οτι δεν την παλευαν με τις συνθηκες εργασιας στο Unity και οτι κυριος στοχος δεν ηταν η ποιοτητα του παιχνιδιου αλλα να προλαβουν την ημερομηνια... Αυτο απο μονο του ειναι αρκετο για να καταλαβει κανεις οτι δεν υπαρχει ουτε το οραμα που υπηρχε ουτε τιποτα, απλα ΠΡΕΠΕΙ να βγει ενα παιχνιδι το Νοεμβριο γιατι η σειρα εχει γινει σαν το FIFA και το Pro.

                        Anyway, Deus εχω προτεινω αν ειναι να δεις 1 παιχνιδι, τοτε δες το 2. Imo ειναι απο τα καλυτερα παιχνιδια της προηγουμενης γενιας και θετει σε αλλο επιπεδο το τι σημαινει sequel. Απο κει και περα και αν θες να δεις το story, παιξε τα παντα μεχρι και το 3 (πρεπει να το κανω και εγω καποια στιγμη, αν και εχω ακουσει οτι γενικα του αλλαξανε τα φωτα γιατι λογω του ετησιου, το πλανο αλλαξε σημαντικα σε σχεση με το που πηγαινε η ομαδα το πραγμα αρχικα).

                        Ren σε κούρασε το Η4 γιατί έχεις παίξει 1000 ώρες όλα τα προηγούμενα.Και μιλάμε για τίτλους των 8 ωρών,οπότε είναι λογικό.
                        Δεν ειναι τιτλοι 8 ωρων Επισης και 10.000 ωρες να ειχε παιξει, αυτα τα παιχνιδια μπορουν να το στηριξουν, δεν επερχεται απο αυτο ο κορεσμος... Ο κορεσμος ερχεται οταν φτασεις στο σημειο να πεις οτι αυτη η κυκλοφορια δεν ηταν αναγκαια (ανεξαρτητα απο το ποσες ωρες αφιερωσες στους προηγουμενους τιτλους).

                        Comment


                        • Συμφωνώ μαζί σου nooto.Η αλήθεια είναι πως ενώ το Unity είναι ένας εξαιρετικός τίτλος και θα τον πρότεινα ανεπιφύλακτα σε κάποιον που θέλει να δει για πρώτη φορά τη σειρά,σε κάποιον βετεράνο,δε θα το συνιστούσα.Μιλάμε για overdose πλέον.Δεν είναι λογικό κάθε χρόνο να παίζεις κάτι τόσο όμοιο,κι ας έχει διαφορές,και να μην νιώθεις ότι σε κούρασε.Οκ,εγώ είμαι στις 20 ώρες περίπου,μέσα σε 3 sessions οπότε ίσως φταίει κι αυτό.Αλλά,και ίσως ακουστώ κακός,δε νομίζω ότι φταίει το AC για αυτό που με έχει κουράσει,αλλά συνολικά η βιομηχανία.Έχω κουραστεί πολύ να παίζω συνέχεια τίτλους open world όπου κλασσικά υπάρχουν άπειρα πράγματα να βρεις και να κάνεις πέρα από τη βασική ιστορία.Και συνήθως είναι υλικό το οποίο δεν έχει κάτι να προσφέρει,απλά μπήκε εκεί για να επεκτείνει τη συνολική διάρκεια.Και αυτός,είναι ο λόγος που με κούρασε το Unity,τα collectibles.Διότι οι αποστολές,είναι αρκετά ενδιαφέρουσες,όπως ακριβώς και τα Mysteries που μου θυμίζουν ένα light adventure.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • έπος


                            Τα Αssassins Creed ουσιαστικά μετά το ΑC2 δεν έχουνε καμια μεγάλη και ουσιαστική βελτίωση ως προς τους μηχανισμού τους, ειναι ουσιαστικά αντιγραφή-επικόλληση με το μόνο που να αλλάζει να ειναι το ιστορικό πλαίσιο και ο κεντρικός ήρωας που χειρίζεται ο παίχτης.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Συμφωνώ.Το ότι σου βάλανε ένα ολόκληρο καράβι στο 3 και πήγαινες παντού συν ότι είχες στοιχεία από RDR που σου επέτρεπε να κυνηγάς για να φτιάχνεις εξοπλισμό κλπ είναι αντιγραφή-επικόλληση.Μάλιστα.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Λυνεται το θεμα της ποιότητας αν το δωσεις σε 3 διαφορετικά studio οπως κανει η activision πλεον.. oh wait. Ενα studio της ubisoft ειναι αδυνατο να προλαβει release καθε χρονο οποτε αναγκαστικα πρεπει να δουλεψουν και αλλα πανω στο project η να γινουν outsource καποια πραγματα. Αυτο εχει σιγουρα αντικτυπο στην ποιοτητα απο το να το δουλευε ενα studio μονο του για 3 χρονια πχ.

                                Comment

                                Working...
                                X