Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ramparter
    Εννοεις indie games, crapware inc.
    Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος. Όποιος βάζει παρωπίδες αυτός χάνει.

    Comment


    • Originally posted by Ramparter
      Εννοεις indie games, crapware inc.
      Κι εσύ σε αυτήν την κατηγορία developer δεν ανήκεις;

      Comment


      • Οχι ειμαι ερασιτεχνης/χομπιστας δε κυκλοφορω τις σαβουρες που φτιαχνω
        Do a barrel roll!

        Comment


        • Όντως με τα indie games παράγινε το κακό. Δεν είναι όλα Braid. Βασικά κανένα δεν φτάνει τόσο ψηλά. Είπαμε υπάρχουν και καλά αλλα το έχουν παρακάνει. Έχω PS4 με PSN και τα περιβόητα free games που δίνουν είναι indie και demos (ναι demos), αντίθετα με την Microsoft που έδωσε από Forza Motorsport 5 μέχρι Sunset Overdrive ένα μηνα μετά την κυκλοφορία του. Η SONY είναι η αδιαμφισβήτητη βασίλισσα τον indie games, αυτό είναι το μονο σίγουρο για την ώρα. Αν το δεις αντικειμενικά, με βάση τα games που ανακοινώθηκαν ότι θα κυκλοφορήσουν σε PS4 και XBOX ONE μέχρι τα επόμενα Χριστούγεννα, το XBOX ONE είναι θεωρητικά ο νικητής εκτος απροοπτου.

          Comment


          • Speak for yourself man, αυτά που λες με τίποτα δεν εκφράζουν την κοινή γνώμη. Υπάρχει τεράστια στροφή προς τα indies και μεγάλο ενδιαφέρον ως προς το τι έχει να προσφέρει σα σκηνή γενικότερα, για αυτό κι όλες οι μεγάλες εταιρείες προσπαθούν να παρέχουν τρόπους publishing που να συμφέρουν τους ανεξάρτητους παραγωγούς.

            Comment


            • Ok τότε, οποιος θέλει να παίζει indie games να πάρει PS4 και θα είναι καλυμμένος για τουλάχιστον 3 generations. Δεν νομίζω να βρει καλύτερο value for money.

              Εγώ όμως που δεν θέλω να παίζω μονο indie games και θεωρώ ότι η SONY μας είπε ψέματα ότι θα μας δίνει free games δεν είμαι καλυμμένος. Το XBOX ONE πούλησε περισσότερο αυτές τις μέρες πιθανόν λόγο του Masterchief Collection και το Halo 5 είναι καθ’ οδόν. Αυτό και το νέο Zelda είναι η αποκλειστικότητες/system sellers του 2015.

              Comment


              • sauce για αυτο?

                Comment


                • Συμφωνώ σχεδόν σε όλα με Aion.Απλά το xbox1 πούλησε Αμερική περισσότερο.Το ps4 δεν έχει χάσει την πρωτιά στις εβδομαδιαίες πωλήσεις παγκοσμίως από τότε που βγήκε.
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • sauce για αυτο?
                    ???
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Μόλις ανακοινώθηκαν!

                      Comment


                      • DmC Definitive Edition and DMC 4 Coming to PlayStation 4 and Xbox One in March





                        Η CAPCOM ψάχνει ριάλια πάλι! Heh... Next-gen games δεν υπάρχουν, ποσο μάλλον αξιοσημείωτα, και οι εταιρίες ασχολούνται με σχετικά αδιάφορα και "αρχαία" remastered games. Έλειψαν οι ιδέες αδέρφια!

                        Comment


                        • μαλλον το κάνουνε για να το παιξουνε οπως πρέπει, στα 60fps
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Η απλά θα μας ψοφίσουν στα ports σε αυτή τη γενιά...

                            Comment


                            • Καλά πιστεύουν ειλικρεινά ότι θα πουλήσουν;Ειδικά το 4 είναι πολύ παλιό.


                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • Μόλις πρόσεξα ότι το 4 είναι special edition και έχει μπροστά τον vergil, τι παίζει εδώ;

                                Comment

                                Working...
                                X