Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • συμφωνώ φυσικά όπως έχω ξαναπεί, αλλά ό,τι και να λέμε, η αστήρικτη κινδυνολογία και οι μπακαλίστικες γενικεύσεις θα συνεχίσουν...





    [b]Rock Revolution (Κοnami)
    trailer, tracklist
    http://www.gamesradar.com/xbox360/rock-rev...515104419102038
    previews
    http://www.worthplaying.com/sections.php?o...icle&artid=2191
    http://multiplayerblog.mtv.com/2008/05/15/...ock-revolution/

    NDS themes

    Comment


    • Kι αλλος Guitar Hero κλωνος ; <_<
      https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

      H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

      Comment


      • Eντάξει Loggo εκφράζεις μια άποψη η οποία δεν είναι απόλυτα σωστή oπότε δεν συμφωνώ και πολύ με εκφράσεις του τύπου "o Κοjima είναι λάθος, κοιτάει άλλού" και καλό είναι να μη το παίζουμε ξερολόγοι και αυθεντίες, βέβαια ούτε και o Κοjima είναι απόλυτα σωστός σε αυτά που λέει, και ειδικά στα videogames τα πράματα μπορεί να τα δει κάποιος από χίλιες διαφορετικές οπτικές γωνίες, συνήθως η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση. Ο Kojima ως κάποιος που ασχολείτε με τα videogames πάνω από 20 χρόνια και έζησε κάποια πράματα που εμείς δεν τα ζήσαμε είπε την αποψή του. Προσωπικά εγώ νομίζω πως εννοούσε ότι δεν θα ήταν ότι καλύτερο για την βιομηχανία να επικρατήσει το μοντέλο του wii, με τα εκατομμύρια των non gamers οι οποίοι αγοράζουν 2-3 games τον χρόνο και αν, μια άποψη που εξέφρασαν και άλλοι εδώ μέσα όπως εγώ ο UEG ο Songoku και συγχωρείστε αν κάνω λάθος.

        Το MGS είναι hardcore τίτλος, όπως και το Shenmue, το ICO, το SOTC, το Όkami. Mόνο ένας hardcore μπορεί να τα εκτιμήσει αυτά.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • οι casual που ξέρω εγώ παίζουν μόνο pro evo,g.turismo,gta,fifa,nba,wow,dota,lineage 2.

          nothing less nothing more.go figure...

          + ότι μπορούν να βρουν τσάμπα στο ιντερνετ για τον υπολογιστή,εννοώ φυσικά διάφορα -ware.

          ένας φίλος πήρε το ps2 μόνο για ένα παιχνίδι. το pro evo.το έχει 3 χρόνια,έχει 3 παιχνίδια.για μαντέψτε ποια είναι.σωστά τα 3 προηγούμενα pro evo.και φυσικά είναι κόπιες.


          για να είμαι ον τόπικ να πω ότι καιρός ήταν να ετοιμασετεί καινούριο Beyond Good And Evil.μακάρι να είναι τόσο καλό όσο το πρώτο ή και καλύτερο ακόμα.όσον αφορά το Silent Hill V να πω πως εγώ προσωπικά δεν βλέπω μεγάλη διαφορά.μια χαρά μου φαινόντουσαν και τ&#39;άλλα,αν και σαφώς είναι πιο βελτιωμένα αυτά.
          Carpe diem

          Comment


          • οι casual που ξέρω εγώ παίζουν μόνο pro evo,g.turismo,gta,fifa,nba,wow,dota,lineage 2.[/b]
            Tα ίδια κι εδώ.

            Όσο για το SH5, μήπως οι εικόνες με τα μάπα γραφικά που είδαμε ήταν από την πρώτη εβδομάδα ανάπτυξης του τίτλου; διότι αυτές οι νέες εικόνες δεν έχουν καμία σχέση με εκείνες και μοιάζουν ή είναι ίδιες σε ποιότητα γραφικών με κάτι παλαιότερες εικόνες του SH5.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • Υπό το φως των νέων αριθμολαγνικών διαταραχών του κύκλου να μεταφέρω εδώ ένα gif,γιατί όσο να ναι, ε είναι λίγο big, εώς τεράστιο το όλο θέμα..
              Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

              Let's just all say the magic words and go back to reality.

              THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

              Comment


              • Έξυπνο gif και δείχνει παραστατικά τι συμβαίνει. Ο Kojima σαφώς και δεν είπε αρλούμπες.
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • Αυτός ο αυτάρεσκος hardcore θρόνος σας, καλυμμένος με έρποντες αστικούς μύθους για το wii έχει αρχίζει και σκουριάζει επικίνδυνα...αλλά είπαμε το ps3 το αγοράζουν οι αντιστασιακοί hardcore gamers, κρυμμένοι στις σπηλιές υπό την αρχηγία του Άρη Βελουχ, συγνώμη Άρη Cojimaχιώτη..
                  Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                  Let's just all say the magic words and go back to reality.

                  THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                  Comment


                  • Και η άλλη πλευρά έχει αρχίσει να κουράζει schatten. Όσο υπάρχει άρρωστη εμμονή με την nintendo θα υπάρχει άρρωστη εμμονή και με τις "hardcor"ίλες. Αφού δεν μπορείται να βρείτε μία μέση λύση αφήστε τις αρλούμπες και διασκεδάστε ότι σας αρέσει.

                    Καλά τα νέα για το Beyond Good and Evil, πάντα ήθελα να παίξω το πρώτο, αλλά ποτέ δεν τα κατάφερα (δε με βολεύει στο PC...). Ίσως το παίξω εν όψει του 2&#33;

                    Το SHV δε με εντυπωσίασε, αλλά w/e ας μην προδικάζω.

                    Comment


                    • Και η άλλη πλευρά έχει αρχίσει να κουράζει schatten. Όσο υπάρχει άρρωστη εμμονή με την nintendo θα υπάρχει άρρωστη εμμονή και με τις "hardcor"ίλες.
                      [/b]
                      Α δηλαδή πλέον το αντίθετο της Νιντεντο είναι το hardcore...μάλιστα&#33;
                      Και δεν κατάλαβα, αναφέρεσαι σε μένα, τό ότι κούρασα τα πλήθη?Προσωπικά είμαι πολύ μετρημένος, λόγω της φύσης του φορουμ, στα σχόλια μου παρά το πάθος μου για την Νιντεντο...
                      Και στην τελική, είναι κατακριτέο να πανηγυρίσω για την επιτυχία της Ν? Δηλαδή ακόμα και στα συναισθήματα μας καπότα να βάλουμε?η θα πρέπει να το αντιμετώπισω το θέμα με αποστειρωμένη λογική?
                      Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                      Let's just all say the magic words and go back to reality.

                      THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                      Comment


                      • Πωπω ρε γμτ&#33;&#33; Ελεός πια ρε αδέρφια
                        Για το GTA απάντησα εδώ
                        http://www.gamers-odyssey.com/forum/index....wtopic=27&st=90
                        Ποστ 98&#33; Ας περιμένουμε λίγο ακόμα πριν κρίνουμε.
                        ΒΒ το γεγονός οτι το GTA πούλησε 5 εκ σε μια βδομάδα (χωρίς να χρειαστεί καν να αναφερθούμε στα παιχνίδια που είπε ο loggo πιο πριν, COD4, Halo3, Gears klp) απο μόνο του αποδυκνύει οτι ο kojima (respect απο μένα καθώς είναι μεγάλος δημιουργός) λέει ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ&#33;
                        Τέσπα, είμαι περίεργος να δω πότε θα σταματήσει επιτέλους αυτη η καραμέλα περι casual gaming εξαιτίας του wii, που κατα τη γνώμη μου αυτή τη στιγμή επεκτείνοντας την αγορά και βάζοντας περισσότερο κόσμο στο τριπάκι του gaming μόνο καλό κάνει στη βιομηχανία του gaming γενικότερα.
                        I attack sharks
                        when i smell them bleed
                        I dont go swimming
                        water just wants to be around me.

                        Comment


                        • Νομιζω πως η Sony ηταν η πρωτη εταιρεια που προσπαθησε να φερει τους Casual στο παιχνιδι απλα η nintendo το πηγε το θεμα αρκετα πιο περα.

                          Οπως ειπε και ο Pilgrim, αυτο που κανει το Wii ειναι να φερει νεο κοσμο στη βιομηχανια. Και βεβαια κατι που μαλλον θελουν να ξεχνανε μερικοι ειναι πως το Wii δεν εχει μονο παιχνιδια για casuals.

                          Αν εχει χαθει το ενδιαφερον προς τα "hardcore" παιχνιδια τοτε σιγουρα δε φταιει το Wii γι&#39;αυτο. Αλλα βεβαια κατι τετοιο δεν ισχυει σε καμια περιπτωση, ο Loggo ανεφερε μερικα τρανταχτα παραδειγμα "hardcore" παιχνιδιων οπως Halo 3, GTA IV κλπ.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Νομιζω πως η Sony ηταν η πρωτη εταιρεια που προσπαθησε να φερει τους Casual στο παιχνιδι απλα η nintendo το πηγε το θεμα αρκετα πιο περα.[/b]
                            Eγώ ξέρω πως η Nintendo με το wii προσελκύει πολλούς non gamer, oι οποίοι ίσως να είναι οι μισοί, πάνω από τους μισούς ή δεν ξέρω και γώ πόσοι που έχουν wii. Eπίσης χωρά συζήτιση πόσα games των playstation που σημείωσαν επιτυχαία θεωρούνται casual και πόσα όχι. Επίσης αν το ps3 η ακριβότερη κονσόλα κόστιζε εξαρχής 300 ευρώ και όχι 600 να δείτε πόσο ωραία θα φαινόταν σε έναν casual gamer.

                            Οπως ειπε και ο Pilgrim, αυτο που κανει το Wii ειναι να φερει νεο κοσμο στη βιομηχανια.
                            [/b]
                            Δηλαδή non gamers (αντιφατικός όρος). Μάλιστα αν θυμάστε πριν κάποιο καιρό είχε γίνει μια έρευνα σύμφωνα με την οποία οι κάτοχοι wii χρησιμοποιούσαν πολύ λιγότερο την κονσόλα τους απ&#39; οι κάτοχοι ps3 πόσο μάλλον οι κάτοχοι xbox 360. Αυτό συμβαίνει σε ένα σεβαστό βαθμό λόγω του μεγάλου αριθμού non gamers. Άρα δεν φθάνει μόνο κάτι να είναι νέο, εξαρτάται και τι είναι αυτό το νέο, φαντασθείτε κάποτε οι παραδοσιακοί gamers να αποτελούν μια μικρή μειοψηφεία, το 10%, πως θα ήταν τα videogames.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • εγώ γιατί νομίζω πως απλά έτυχε να γίνει αυτό το μεγάλο άνοιγμα στους casual από Σώνει μεριά λόγω της πειρατίας και της εμφάνισης των πρώτων "ρεαλιστικών γραφικών";και ειδικά με το tomb raider πιστεύω έγινε το ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΑΜ&#33;&#33;&#33;
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Ρε παιδιά με τρώει ο κώλος μου...

                                Comment

                                Working...
                                X