Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το νέο Prince of Persia δείχνει πανέμορφο, πάντως.
    Βλέπω μια γενικότερη στροφή προς το cel shading και χαίρομαι αφάνταστα. Τέτοια γραφικά δεν παλιώνουν εύκολα.
    Now Playing:

    Vampire: The Masquerade Bloodlines

    Comment


    • ναι αλλά σκέψου πόσοι περιμένουν να δουν ένα νέο Πρίγκηπα με φωτορεαλιστικά γραφικά και υψηλή ευκρίνεια.πάντως πραγματικά φαίνεται πολύ ωραίο.για να δούμε.

      btw

      virtua fighter>>tekken & soul calibur >>>>>>all 3d fighting
      Carpe diem

      Comment


      • Βλέπω μια γενικότερη στροφή προς το cel shading και χαίρομαι αφάνταστα. Τέτοια γραφικά δεν παλιώνουν εύκολα.[/b]
        To cel shade ταιριάζει μόνο σε ορισμένα games, δεν μπορεί να γίνει γενική μόδα.


        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • To cel shade ταιριάζει μόνο σε ορισμένα games, δεν μπορεί να γίνει γενική μόδα.
          [/b]
          Και ποία είναι αυτά τα games??

          Comment


          • Πολλά και δεν έχω όρεξη να τα αναφέρω ένα ένα, αλλά cel shaded γραφικά δεν μπορεί να έχει το metal gear, το silent hill, το half life, το soul calibur, το gears of war...
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • Silent Hill πολυ ευκολα.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • Πολλά και δεν έχω όρεξη να τα αναφέρω ένα ένα, αλλά cel shaded γραφικά δεν μπορεί να έχει το metal gear, το silent hill, το half life, το soul calibur, το gears of war...
                [/b]
                Team Fortress είναι ήδη σε ένα cel shaded style. Όσο για τα υπόλοιπα δεν θα με χάλαγε ένα Metal Gear σε πολύ κάλο σαν το Valkyria Chronicles cel shaded, όπως και το Silent Hill το 5 κατά εκεί έπρεπε να ρίξει τους πόρους του μιας και θα ήταν μια ανανέωση για το franchise.

                To Gears απλά είναι το παιχνίδι κράχτης της Unreal Engine 3 οπότε δεν μπορώ να το φανταστώ αλλιώς πάντως το style του Mad World και του No More Heroes έπρεπε να τραβήξουν περισσότερο τους Ιάπωνες developers μιας και τεχνολογικά έχουν μείνει πολύ πίσω σε σχέση με τον υπόλοιπο κόσμο άλλα σε μορφή τέχνης και gameplay η δύση είναι ακόμα στα σπάργανα.

                Η cel shaded προσέγγιση θα τους έκανε να ξεχωρίσουν και να επαναπροσδιοριστούν στο χώρο των videogames και επιτέλους να τον κάνουν την 8 τέχνη.

                Comment


                • Βασικά cel shading δεν σημαίνει απαραίτητα καρτουνίστικη αισθητική. Είναι στο χέρι των artists πως θα το προσεγγίσουν.
                  Το νέο Prince, ας πούμε, έχει ξεκάθαρα ενήλικο προσανατολισμό κι απέχει έτη φωτός από το Wind Waker.
                  Now Playing:

                  Vampire: The Masquerade Bloodlines

                  Comment


                  • Το Cel Shading είναι μια τεχνική που μπορεί ο καθένας να την χρησιμοποίηση για να δώσει μια πιο Comic αισθητική.

                    Δεν πιστεύω να θεωρούμε όλα τα comic "παιδικά".

                    Ειδικά το καινούργιο Prince of Persia το περιμένω πως και πώς μιας και η προηγούμενη τριλογία μου άρεσε πάρα πολύ.

                    Comment


                    • ναι αλλά σκέψου πόσοι περιμένουν να δουν ένα νέο Πρίγκηπα με φωτορεαλιστικά γραφικά και υψηλή ευκρίνεια.πάντως πραγματικά φαίνεται πολύ ωραίο.για να δούμε.

                      btw

                      virtua fighter>>tekken & soul calibur >>>>>>all 3d fighting
                      [/b]
                      Σε διαβεβαιώ αυτοί που λaτρεψαν τον πρίγκηπα από αυτό





                      kai oxi apo ayto



                      προτιμούν 10Ε+55 φορές το νέο cel shaded look.
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • ναι αλλά μάλλον είναι πιο πολλοί αυτοί που λάτρεψαν την καινούρια τριλογία παρά τα παλιά.απόδειξη;αν ήταν τόσοι πολλοί οι φανς του παλιού παιχνιδιού το 3D και το Sands of Time θα είχαν πουλήσει πολύ περισσότερα και η εταιρεία δε θα ήτανα αναγκασμένη να κάνει στροφή στο Warrior Within.ακόμα και σήμερα που συζητάω με φίλους μου πιο PoP προτιμούν μου λένε το Warrior Within, το οποίο εγώ θεωρώ άθλιο παρά το βαθύ σύστημα μάχης του.προτιμώ τα 1&3.μακάρι να πέφτω έξω.πάντως εμένα δε με χαλάει καθόλου το καινούριο λουκ αν και θα ήθελα να δω κι ένα με υψηλή ευκρίνεια.ναι, τα θέλω όλα.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Ναι αλλά ξεχνάς ότι οι πιο πολλοί gamers είναι βούκοι dark+violence+coolness whores
                          Btw to 3d δεν είναι game.
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Cel shaded metal gear ή silent hill ή shenmue. έλα αλέκο τι είπες;

                            Όχι δεν πάει σε όλα τα games το cel shaded.

                            Kαι δεν ξέρω γιατί κάποιος ανέφερε το Team Fortres, μα το ίδιο το παιχνίδι είναι "αστείο" με την έννοια ότι έχει ας το πούμε χιούμορ, με παράξενους χαρακτήρες κτλ άρα το cel shaded που δίνει και έναν τόνο κινουμένου σχεδίου εξυπηρετεί το Team Fortress. Άλλά για παράδειγμα στο Doom ή στο Half Life δεν θα πήγαινε καθόλου το cel shaded, καθώς θα είχαν έναν σοβαρό αλλά ταυτόχρονα και καρτουνίστικο τόνο, δηλαδή πλήρη αντίθεση. Θα τους ταίριαζε το cel shaded αν ώς games άλλαζαν τελείως φυσιογνωμία, δηλαδή γινόταν κάτι σαν το Team Fortres όσον αφορά το ύφος.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • ΒιgBoss δες λίγο αυτό και μετά πες μου αν δεν υπαρχει περίπτωση να πηγαίνει cartoon με σοβαρό ύφος:

                              http://www.youtube.com/watch?v=Ph8rdUo0B2M
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Δεν είπα εγώ κάτι τέτοιο, αλλά και το σοβαρό καρτούν είναι πάλι καρτούν, το anime είναι πάλι anime, έχει έναν λιγότερο ώριμο τόνο. Eδώ το zelda wind waker το έκαναν cel shaded και πολλοί αντέδρασαν, πόσο μάλλον ένα πιο ενήλικο game, δεν λέω κάτι παράλογο όπως δεν ήταν παράλογο και αυτό που είπα για τον Itagaki, και το παράδειγμα με τον Kojima ήταν ότι πιο κοντινό, ανάλογη περίπτωση, σκέφτηκα.

                                Όπως κάποια games δεν φαίνονται ωραία με cel shaded νοοτροπία, έτσι υπάρχουν και κάποια άλλα που δεν θα φαίνονταν ωραία με πολύγωνα, όπως το jet set radio και ακόμη περίσσότερο το Όkami. Αλλά εδώ δεν είμαι τόσο απόλυτος όσο στην παραπάνω περίπτωση.
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X