Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα & Ειδήσεις της βιομηχανίας

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελειο ακουγεται αυτο, οι μαζικες μαχες των νεων POP δε μου αρεσαν καθολου.
    Θελω κατι στα χναρια του PoP: SoT, με ΠΟΛΥ platforming και λιγες μαχες.
    [/b]
    Signed
    Ακριβώς το μυστικό της επιτυχίας για ένα καλό PoP.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • το μυστικό της επιτυχίας είναι το warrior within.όλοι αυτό γουστάρουνε.αλλά ως ποιότητα προτιμώ τα 1 & 3.
      Carpe diem

      Comment


      • Κοίτα ανάλογα με τις ορέξεις καθενός.Προσωπικά το αγαπημένο μου Prince of Persia από τα καινούρια (χωρίς να έχω παίξει το 3,αλλά πιστεύω δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία) είναι χαλαρά το Sands of Time το οποίο το απόλαυσα πάρα πολύ όταν το 1ο έπαιξα. Θα χαρώ πολύ η σειρά να επιστρέψει σε πιο platforming και riddle based τεχνικές παρά να δοθεί ξανά μεγάλη έμφαση στις μάχες.Αν θέλω να σφάξω ανελέητα "κακούληδες" προτιμώ να παίξω Devil May Cry που με πορώνει και περισσότερο.
        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

        Comment


        • το μυστικό της επιτυχίας είναι το warrior within.όλοι αυτό γουστάρουνε.
          [/b]
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Κοίτα ανάλογα με τις ορέξεις καθενός.Προσωπικά το αγαπημένο μου Prince of Persia από τα καινούρια (χωρίς να έχω παίξει το 3,αλλά πιστεύω δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία) είναι χαλαρά το Sands of Time το οποίο το απόλαυσα πάρα πολύ όταν το 1ο έπαιξα. Θα χαρώ πολύ η σειρά να επιστρέψει σε πιο platforming και riddle based τεχνικές παρά να δοθεί ξανά μεγάλη έμφαση στις μάχες.Αν θέλω να σφάξω ανελέητα "κακούληδες" προτιμώ να παίξω Devil May Cry που με πορώνει και περισσότερο.
            [/b]
            Αυτό


            Comment


            • Prince of Persia teaser
              http://www.gametrailers.com/player/34503.html?type=
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Να κάνω μία ερώτηση ποιοι από σας έχουν παίξει το Warrior Within και το 2 Thrones; Διότι από αυτά που διαβάζω δεν έχουν σχέση μετά παιχνίδια που έχω παίξει εγώ......

                Από πότε το Warrior Within έγινε DMC και έβγαλαν το Platforming;

                Ήμαρτον......

                Comment


                • Απ'οτι βλεπω κανεις δεν αναφερθηκε στο The Two Thrones. Anyway το Warrior Within το επαιξα σχεδον 20 ωρες, το παρατησα λιγο μετα απ'οταν γινεσαι "μουμια" .

                  Ισχυει οτι ειπα πριν, ειχε υπερβολικα πολλες μαχες, επαναλαμβανομενες, κουραστικες και αρκετα hack n slash.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • EDGE review Scores

                    Metal Gear Solid 4 (8)
                    Haze (5)
                    Grid (9)
                    Lego Indiana Jones (6)
                    Boom Blox (8)
                    Civilzation Revolution (8)
                    Lostwinds (8)
                    Baroque (5)

                    Iron Man (2)
                    Soul Bubbles (7)
                    Noitu Love 2 (7)
                    Track and Field (7)
                    1942: Joint Strike (4)
                    Commando 3 (6)


                    NDS themes

                    Comment


                    • μόνο 8 το mgs4;

                      πάντως όσον αφορά τα prince να πω πως το 2 το παράτησα στη μέση γιατί με ξενέρωσε.ενώ το 3 το οποίο θεωρώ το πιο ισορροπημένο το έβγαλα σε 5 μέρες λιώνοντας.το 1 το έχω παίξει λίγο σε υπολογιστή ενός φίλου και αυτό που με πώρωσε πιο πολύ ήταν το πλατφορμινγκ κομμάτι του τίτλου.

                      IMHO
                      το 3 είναι το πιο ισορροπημένο λόγω του ότι έχει 50% πλατφορμινγκ, 50%δράση.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Το Warrior Within ήταν αρκετά πιο action based από το Sand of Time, απλά.
                        Δε χωράει συζήτηση σε κάτι τέτοιο, ήταν οφθαλμοφανές και κατέστρεψε το παιχνίδι, όχι τίποτε άλλο, αλλά και το σύστημα μάχης του Price of Persia το βρίσκω αρκετά μέτριο.

                        Το Two Thrones το έχω δει λίγο, και δε μπορώ να ξέρω ακριβώς τι παίζει, αλλά ακόμα και 50-50 να είναι η αναλογία, πάλι λάθος είναι.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Με προβλημάτισαν τα γραφικά του PoP - φαίνεται να έχει πολύ σκοτεινό ύφος (από το trailer του ign), όμως πιστεύω τα γραφικά του θυμίζουν περισσότερο ένα μαγικό παραμύθι, όπως το Sands Of Time. Μάλλον θα κριθεί καλύτερα in game. Είδωμεν...

                          Edit: What the heck is Holiday 2008?
                          "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                          Comment


                          • Kai afto giati prepei aparaithta na einai kako?Ta paramu8ia einai wraia eksalou!
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • Να κάνω μία ερώτηση ποιοι από σας έχουν παίξει το Warrior Within και το 2 Thrones; Διότι από αυτά που διαβάζω δεν έχουν σχέση μετά παιχνίδια που έχω παίξει εγώ......

                              Από πότε το Warrior Within έγινε DMC και έβγαλαν το Platforming;

                              Ήμαρτον......
                              [/b]
                              Μιας και γράφεις για DMC μάλλον αναφέρεσαι σε 'μένα,και μάλλον δεν κατάλαβες καλά τι έγραψα.Εγώ ποτέ δεν είπα ότι το Warrior Within ούτε ότι έβγαλαν το Platforming ούτε ότι έγινε Devil May Cry.Είπα ακριβώς αυτό που παραθέτω παρακάτω και ήθελα να ήξερα πως έβγαλες το παραπάνω συμπέρασμα...
                              Θα χαρώ πολύ η σειρά να επιστρέψει σε πιο platforming και riddle based τεχνικές παρά να δοθεί ξανά μεγάλη έμφαση στις μάχες.Αν θέλω να σφάξω ανελέητα "κακούληδες" προτιμώ να παίξω Devil May Cry που με πορώνει και περισσότερο.[/b]
                              Και για την ιστορία, επειδή ρώτησες, έχω παίξει τα Sands of Time και Warrior Within μέχρι το τέλος,και το The Two Thrones καθόλου,στο οποίο και δεν αναφέρομαι άλλωστε.
                              Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                              Comment


                              • Kai afto giati prepei aparaithta na einai kako?Ta paramu8ia einai wraia eksalou!
                                [/b]
                                Δεν είπα ότι είναι κακό, το κάθε άλλο. Απλά είπα ότι μου φαίνεται κάπως "αντιθετικό" ( τα συγκεκριμένα γραφικά με το σκοτεινό ύφος που φαίνεται ότι θα έχει το παιχνίδι)
                                "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                                Comment

                                Working...
                                X