Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για Nintendo Switch, 2DS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by crpl_shepherd View Post
    http://www.destructoid.com/jill-wesk...d-197582.phtml

    Κουκλαρα η jill οπως παντα <3, σοβαρα τωρα, επρεπε να διαβασω τα comments στο τελος για να καταλαβω πως ειναι παιχνιδι για το 3DS και οχι για τις (fake) HD κονσολες
    Από γραφικά μου φαίνεται ανώτερο από Wii.

    Comment


    • Μανια που εχετε 5 χρονια να θαβετε τα γραφικα του wii, Παιξτε κανα σοβαρο first party σε crt sdtv/EDTV ή εστω σε CRT pc monitor με third party vga καλωδιο και ελατε να μου πειτε αν φαινεται τοσο αθλιο μετα, για παραδειγμα το donkey kong που παιζω αυτη την περιοδο εχει αρκετα καλα γραφικα( το ιδιο φανταζομαι ισχυει στο conduit και στο mario galaxy πχ ) απλα το χαντακωνει το scaling, δεν φταιει η κονσολα που πατε και την συνδεετε σε πανελ (πολλες φορες ακαλιμπραριστο κιολας σαν γνησιοι ελληναρες ) με φυσικη αναλυση 1920*1080 και 1366.

      Σοβαρα τωρα οταν ειδα το παραπανω trailer νομιζα οτι διαφημιζανε κανενα DLC για το RE5. Αμφιβαλω ομως αν θα μπορουσε να ειχε τετοια γραφικα σε πιο μεγαλη αναλυση, ουτε 0.2MP δεν εχεις στην οθονη του 3DS, ( 800*240 = 192.000 ) και το wii kai το 3DS αμα τα συνδεσεις σε HDTV (ή ακομα χειροτερα σε pc monitor) το ιδιο χαλια θα φαινονται, απλα ειναι πολυ πιο πιθανο να δεις γραφικα στο 3DS χωρις scaling αποτι στο wii αφου το ενα εχει δικια του οθονη κομμενη κ ραμμενη στα μετρα του ενω το αλλο ο καθενας το συνδεει οπου ναναι. (και μετα εχει απαιτησεις :p )

      Comment


      • Σοβαρα τωρα οταν ειδα το παραπανω trailer νομιζα οτι διαφημιζανε κανενα DLC για το RE5.
        Pws ginetai na eiste toso porwmenoi me grafika kai analyseis kai na nomizes kati tetoio?
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Originally posted by Ground_zero View Post
          Pws ginetai na eiste toso porwmenoi me grafika kai analyseis kai na nomizes kati tetoio?
          Ok ισως αμα ετρεχα μια το benchmark του RE5 στο pc μου μετα εβλεπα ξανα το trailer στο καπακι να μου φαινοτανε η μερα με την νυχτα ή απλα να παρομοιαζα τα γραφικα του mercenaries με του RE4 για GC, την πορωση δεν καταλαβα που την ειδες, μπορει να ξερω 2-3 πραγματα παραπανω απτον μεσο χρηστη οσον αφορα καποια θεματα που αφορουν τον τεχνικο τομεα αλλα μεχρι εκει, απλα ειδα το trailer απο σποντα ενω χαζευα το συγκεκριμενο site και μιας και δεν ειμουνα ποτε μεγαλος φαν της σειρας μεχρι να διαβασω τα comments ειχα την εντυπωση πως εβλεπα footage απο παιχνιδι για 360, εξαλου το gameplay φαινεται ακριβως ιδιο με το 5, αν εξαιρεσεις οτι τωρα μπορεις να πυροβολεις ενω κουνιεσαι ταυτοχρονα για να μην γκρινιαζουν οι casuals rofl.

          Comment


          • Thn porwsh thn eida ekei pou leei "ellhnares"
            Alla entaksei ta grafika metaksy RE5 kai Merceneries einai ontws h mera me thn nyxta.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • πολλες φορες ακαλιμπραριστο κιολας σαν γνησιοι ελληναρες
              Καλά τα λες, σε όλον τον υπόλοιπο κόσμο όταν κάποιος παίρνει HDTV ή monitor το πρώτο πράγμα που κάνει είναι να τα καλιμπράρει, δεν πα να'ναι γιαγιά 80 χρονών.

              Η γκρίνια για το wii δε νομίζω πως έχει να κάνει μόνο με την ανάλυση και τα καλά παιχνίδια δε φαίνονται καθόλου άσχημα σε HDTV, σίγουρα όχι χειρότερα από απλή CRT. Το Mario Galaxy που θυμάμαι καλύτερα μια χαρά φαινόταν στη HDTV με RGB καλώδιο.
              Εδώ που τα λέμε ακόμα και το PS2 Xenosaga III που παίζω τώρα σε HDTV (720p), επειδή μου αλλάξαν την παλιά CRT που είχα, δε φαίνεται και άσχημο. Το μεγαλύτερό μου παράπονο είναι πως η εικόνα μου φαίνεται κάπως τραβηγμένη και η φωτεινότητα δεν είναι σωστή παρόλο που έχω ανεβάσει τη φωτεινότητα της λάμπας.

              Και για να κάνω κι ένα σχόλιο για το βίντεο, τα γραφικά ήταν όντως ωραία, απείρως καλύτερα από άλλα παιχνίδια του 3DS, αλλά με τίποτα δε θύμιζαν RE5. Και το παιχνίδι με αφήνει παγερά αδιάφορο.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Gia na mhn parekshgithw ontws ta grafika tou Merceneries einai apistefta.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Πάντως και μένα τα γραφικά του μου θύμισαν resident evil 5.Και έχω παίξει και τα δυο(το mercenaries στο event που έγινε στην Αθήνα,το άλλο το έχω λιώσει στο 360 μου).
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • Originally posted by straier View Post
                    Καλά τα λες, σε όλον τον υπόλοιπο κόσμο όταν κάποιος παίρνει HDTV ή monitor το πρώτο πράγμα που κάνει είναι να τα καλιμπράρει, δεν πα να'ναι γιαγιά 80 χρονών.

                    Η γκρίνια για το wii δε νομίζω πως έχει να κάνει μόνο με την ανάλυση και τα καλά παιχνίδια δε φαίνονται καθόλου άσχημα σε HDTV, σίγουρα όχι χειρότερα από απλή CRT. Το Mario Galaxy που θυμάμαι καλύτερα μια χαρά φαινόταν στη HDTV με RGB καλώδιο.
                    Εδώ που τα λέμε ακόμα και το PS2 Xenosaga III που παίζω τώρα σε HDTV (720p), επειδή μου αλλάξαν την παλιά CRT που είχα, δε φαίνεται και άσχημο. Το μεγαλύτερό μου παράπονο είναι πως η εικόνα μου φαίνεται κάπως τραβηγμένη και η φωτεινότητα δεν είναι σωστή παρόλο που έχω ανεβάσει τη φωτεινότητα της λάμπας.

                    Και για να κάνω κι ένα σχόλιο για το βίντεο, τα γραφικά ήταν όντως ωραία, απείρως καλύτερα από άλλα παιχνίδια του 3DS, αλλά με τίποτα δε θύμιζαν RE5. Και το παιχνίδι με αφήνει παγερά αδιάφορο.

                    Κοιτα το καλιμπραρισμα για μενα εστω και με ειδικο δισκακι και ψαξιμο στα φορουμς ( αντι για colorimeter οπως πρεπει να γινεται ) αξιζει, μπορει να εφτασα σε σημειο να μπω και μεσα στο service menu για να φτιαξω το white balance οπως επρεπε να ειναι αλλα το τελικο αποτελεσμα με αποζημιωσε, και ειχα καθε λογο να κατσω να ψαχτω αφου ειχα δωσει τοτε τον αυγουστο του 2009 800 ευρω και ηθελα να ειμαι ευχαριστημενος με αυτο που βλεπω και να εχω την σιγουρια πως βλεπω αυτο που ηθελε ο δημιουργος να δω στην ταδε ταινια/παιχνιδι και οχι κατι που χανει αρκετα σε πιστοτητα.

                    Το αλλο για το wii που λες απλα αποκλειεται να ισχυει, μια crt SDTV με rgb καλωδιο ειναι πολυ καλυτερη απο μια HDTV που εχει φυσικη αναλυση στα 1920*1080 οσο καλο scaling και να κανει σε SD περιεχομενο, ok αμα εχεις HD ready τοτε δεν λειπει τοση πληροφορια, ( προφανως αλλο πραμα να σκαλαρεις 640*480 σημα στα 1366*768 και αλλο στα 1920*1080 ) αλλα και παλι στην crt δεν υπαρχει καθολου scaling, το must ειναι σε EDTV ή/και CRT monitor επειδη αυτες συνηθως εχουν πολυ καλυτερη ευκρινεια απτις απλες tv και δεχονται progressive σημα, το τραβηγμα στην εικονα ειναι λογικοτατο να υπαρχει αμα το παιχνιδι δεν υποστηριζει wide, εγω παντα προτιμω να βαζω την bravia σε 4:3 οταν παιζω τετοια παιχνιδια και να βλεπω μπαρες αριστερα και δεξια παρα να μου φαινεται ο travis απτο fahrenheit κοντοχοντρος.

                    Τελος παραδεξου πως τα γραφικα του mercenaries θυμιζουν RE4 αν οχι 5

                    Comment


                    • Εγώ crpl_sphepherd μαζί σου είμαι πάντως.
                      Όντως το mercenaries φέρνει σε re5 εξού και το σχόλιο μου για ανώτερο του Wii.

                      Comment


                      • Ούτε στο 1/100000000000000 δεν το πλησιάζει .

                        Comment


                        • Ναι αλλά το φέρνει όμως...
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • Εντάξει ίδιο σχεδιασμό έχει, αυτό δε σημαίνει ότι τα πλησιάζει. Και το RE4 του PS2 "έφερνε λίγο" στο RE4 του GC, το τελευταίο όμως ήταν πολύ καλύτερο. Ας μην εθελοτυφλούμε ρε παιδιά, το 3DS δεν είναι καθόλου ισχυρό και τα γραφικά του είναι τέρμα ξεπερασμένα .

                            Comment


                            • Originally posted by Evans View Post
                              Εντάξει ίδιο σχεδιασμό έχει, αυτό δε σημαίνει ότι τα πλησιάζει. Και το RE4 του PS2 "έφερνε λίγο" στο RE4 του GC, το τελευταίο όμως ήταν πολύ καλύτερο. Ας μην εθελοτυφλούμε ρε παιδιά, το 3DS δεν είναι καθόλου ισχυρό και τα γραφικά του είναι τέρμα ξεπερασμένα .
                              Μην μπούμε σε τεχνικές αναλύσεις για τα "ξεπερασμένα" γραφικά του 3ds αλλά μια λογική απάντηση είναι πώς μέχρι στιγμής έχει τα καλύτερα γραφικά σε φορητή κονσόλα.

                              Δεν παίρνουμε ως στανταρ το nintendodogs και το pilotwings για να κάνουμε γραφικές συγκρίσεις στο τεχνικό τομέα της κονσόλας, αλλά απαιτητικά παιχνίδια όπως το Resident Evil Revelation και Super Street Fighter IV, Dead or Alive Dimensions και το Demo της High Voltage για το Conduit 3D.

                              Προσωπικά είδα ένα early built του Merceneries και το παιχνίδι σε αυτό το στάδιο ανάπτυξής έχει αναλογικά της ανάλυσης και οθόνη που απεικονίζεται καλύτερα γραφικά από το Resident Evil 4 και θα συμπλήρωνα εφάμιλλα με το mercenaries του Xbox 360 και Ps3 ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ πάντα στην ανάλυση που τρέχει σε μια οθόνη 4'.

                              Comment


                              • Μην μπούμε σε τεχνικές αναλύσεις για τα "ξεπερασμένα" γραφικά του 3ds αλλά μια λογική απάντηση είναι πώς μέχρι στιγμής έχει τα καλύτερα γραφικά σε φορητή κονσόλα.
                                Ούτε καν .

                                Comment

                                Working...
                                X