Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για Nintendo Switch, 2DS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αρμεξε καλα η nintendo ειναι η αληθεια και χρυσώνει το χαπι με vitrual console games που ουσιαστικα δεν της κοστιζουν

    Comment


    • Στην Ελλάδα υπάρχει έλλειψη ανταγωνισμού και τώρα οι χουντικοί προσπαθούν να τον επαναφέρουν.

      straier, το έχω ξαναπει. Γι' αυτό πήρα Αμερικάνικο 3DS, γιατί δεν πιστεύω να φέρουν καλά RPG εδώ στην Ευρώπη! Για το Wii ήταν καλό νέο που το σκέφτηκαν ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ να το φέρουν το RPG εδώ στην Ευρώπη.
      sigpic

      Comment


      • Κατάλαβαν περί τι πατατιάς πρόκειται και πάνε να το σώσουν. Όπως και να'χει το 3DS δεν είναι ο αντικαταστάτης του DS ή το νέο φορητό της Nintendo ή η συσκευή που θα παλέψει στα ίσα τον ανταγωνισμό, αλλά ένα πείραμα/αρπαχτή τύπου Virtual Boy/32X

        Comment


        • Originally posted by Imrahil View Post
          Κατάλαβαν περί τι πατατιάς πρόκειται και πάνε να το σώσουν. Όπως και να'χει το 3DS δεν είναι ο αντικαταστάτης του DS ή το νέο φορητό της Nintendo ή η συσκευή που θα παλέψει στα ίσα τον ανταγωνισμό, αλλά ένα πείραμα/αρπαχτή τύπου Virtual Boy/32X
          Και από που βγαίνει αυτό το συμπέρασμα;

          Comment


          • Από την ένδεια υποστήριξης, από το gimmick factor του 10λεπτου, από το αρχικό άρμεγμα και τις σπασμωδικές τωρινές κινήσεις(πουλήστε το τώρα που προλαβαίνουμε, γιατί θα μας μείνει), από πρόσφατες έρευνες που δείχνουν πως το 3D κάνει κακό, ειδικά από κοντινή απόσταση και κυρίως από το ότι το έχω παίξει αρκετά και εκφέρω την άποψη μου

            Comment


            • Originally posted by Imrahil View Post
              Από την ένδεια υποστήριξης, από το gimmick factor του 10λεπτου, από το αρχικό άρμεγμα και τις σπασμωδικές τωρινές κινήσεις(πουλήστε το τώρα που προλαβαίνουμε, γιατί θα μας μείνει), από πρόσφατες έρευνες που δείχνουν πως το 3D κάνει κακό, ειδικά από κοντινή απόσταση και κυρίως από το ότι το έχω παίξει αρκετά και εκφέρω την άποψη μου
              Τι ειναι αυτα??

              Comment


              • Originally posted by Imrahil View Post
                από πρόσφατες έρευνες που δείχνουν πως το 3D κάνει κακό
                Ούτε καν όμως. Και δεν το λέω για να υποστηρίξω την Nintendo. Το 3D κάνει όσο κακό κάνει και η ακτινοβολία της τηλεόρασης. Καθόλου δηλαδή.

                Comment


                • Originally posted by Imrahil View Post
                  Κατάλαβαν περί τι πατατιάς πρόκειται και πάνε να το σώσουν. Όπως και να'χει το 3DS δεν είναι ο αντικαταστάτης του DS ή το νέο φορητό της Nintendo ή η συσκευή που θα παλέψει στα ίσα τον ανταγωνισμό, αλλά ένα πείραμα/αρπαχτή τύπου Virtual Boy/32X
                  Dude...

                  Comment


                  • Originally posted by Enpsty View Post
                    Το 3D κάνει όσο κακό κάνει και η ακτινοβολία της τηλεόρασης. Καθόλου δηλαδή.
                    Eεεεεμμμ...what?
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Originally posted by Somari View Post
                      Eεεεεμμμ...what?
                      Μπορείς να κάτσεις όλη σου την ζωή μπροστά στην τηλεόραση, η ακτινοβολία δεν πρόκειται να κάνει κακό στα μάτια σου. Είναι το πρώτο πράγμα που μαθαίνεις στην σχολή.

                      Comment


                      • Μπορεί η εξίσωση με τα Virtual Boy και 32X να φαντάζει ελαφρώς υπερβολική, αν και το πόσο υπερβολική είναι τελικά θα κριθεί σε βάθος χρόνου, η αλήθεια όμως είναι ότι, μέχρι στιγμής, δεν διαφαίνεται κάποιου είδους πρόθεση για την αναγωγή του 3D effect σε κάτι περισσότερο από ένα gimmick επιπέδου Virtua Boy.

                        Η Touch Screen στο DS πχ, ήταν το μέσο εκείνο βάσει του οποίου χτίστηκε, από τη πρώτη κιόλας στιγμή, ολόκληρη η λογική του συστήματος. Όχι μόνο σε επικοινωνιακό επίπεδο, αλλά και σε ουσιαστικό. Εδώ δε φαίνεται να ισχύει κάτι αντίστοιχο και η λογική, όντως, περισσότερο παραπέμπει σε Virtual Boy παρά σε DS. Το αν η εμπορική τύχη της κονσόλας θα είναι παρόμοια μένει να το δούμε.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Originally posted by Enpsty View Post
                          Μπορείς να κάτσεις όλη σου την ζωή μπροστά στην τηλεόραση, η ακτινοβολία δεν πρόκειται να κάνει κακό στα μάτια σου. Είναι το πρώτο πράγμα που μαθαίνεις στην σχολή.
                          Δε θα το λεγα. Ειδικά σε crt tv/monitor η πολύωρη έκθεση κουράζει. Ένας λόγος είναι σίγουρα ότι τα μάτια μένουν επικεντρωμένα σε ένα σημείο και δεν ανοιγοκλείνουν συχνά ώστε να ενυδατωθούν. Εμένα πάντως και η ακτινοβολία της CRT με πειράζει, μετά από ώρα μειώνω τη φωτεινότητα γιατί με ενοχλεί στα μάτια.
                          The illusion of free will is an illusion.

                          Comment


                          • Originally posted by Enpsty View Post
                            Μπορείς να κάτσεις όλη σου την ζωή μπροστά στην τηλεόραση, η ακτινοβολία δεν πρόκειται να κάνει κακό στα μάτια σου. Είναι το πρώτο πράγμα που μαθαίνεις στην σχολή.

                            Πρώτον φαντάζομαι μιλάς για μη-crt. Γιατί εκει πέρα υπόκεινται διάφορα πράγματα (μέχρι και αστιγματισμός λόγω flickering), έως και πολύ υψηλής συχνότητας ακτινοβολία (μόνο λίγων μικρορέντγκεν, ευτυχώς) λόγω ιονισμού του φωσφορου

                            Αλλά οτιδηποτε εκπέμπει φως, κουράζει και στρεσάρει τα μάτια σου. Οπότε δε ξέρω για μη αντιστρεπτή καταστροφή, πάντως εγώ έχει τύχει να πάω στον οφθαλμίατρο γιατί είχε "ξεραθεί" το μάτι και είχαν πεταχτεί φλέβες. Και μου είπε ακριβώς αυτό, η συνεχής έκθεση σε πηγή φωτός.

                            Όσο για το 3d, είναι σίγουρα πιο κουραστικό από το 2d. Και καλά το "φοράω γυαλιά και αράζω". Αλλά όταν εχεις την περίεργη κονσόλα που λίιιιγο να κουνήσεις το χέρι σου θολώνει, τότε θα έχεις το μάτι σε μια συνεχή κατάσταση προσαρμογής, η οποία δε μπορώ να ξερω τι προβλήματα μπορεί να δημιουργήσει. Εγώ πάντως στα 5 λεπτά το έκλεισα και πήρα ponstan.

                            Edit: Taytoxrona me Ryu
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Η εστίαση για μεγάλο χρονικό διάστημα σε ένα σημείο μπορούν να κουράσουν τα μάτια. Αυτό όμως ισχύει για τα πάντα και όχι για την τηλεόραση μόνο.

                              Η ακτινοβολία αυτή καθαυτή δεν πρόκειται ποτέ να προκαλέσει βλάβη στα μάτια κανενός. Η ακτινοβολία που δέχονται τα μάτια σου κάνοντας μία βόλτα στο δρόμο είναι περισσότερη από το να κάτσεις 3 ώρες μπροστά σε μία CRT τηλεόραση.
                              Ο μόνος τρόπος να βλάψεις τα μάτια σου με τηλεόραση είναι να κάθεσαι σε πολύ κοντινή απόσταση για χρόνια και πάλι χλωμό το βλέπω.

                              Φαινόμενα όπως flickering κτλ μπορεί να σε κουράσουν αλλά αυτά δεν έχουν να κάνουν με την ακτινοβολία.

                              Τεσπά κόβω το off topic.

                              Comment


                              • Εμπειρικά και μόνο θα διαφωνήσω. Άλλο το να διαβάζεις π.χ. ένα κείμενο σε CRT και άλλο σε LCD ή βιβλίο. Δεν είναι τυχαίο που έχουν βγει και φίλτρα για crt monitor για την προστασία από την ακτινοβολία ή το απλό φως τέλος πάντων που εκπέμπουν και ερεθίζει τα μάτια.
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X