Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για Nintendo Switch, 2DS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Όπως πάντα το destructoid έχει μια εμμονή να θαβει τα games της nintendo..Εύγε!
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • Τι αλλο εθαψε;
      Πολυ καλα reviews παντως.
      Btw βγηκε το demo του Bravely Default, ριξτε του μια ματια. Εκ πρωτης μου φανηκε αδιαφορο κυριως λογω του αισθητικου τομεα, απο την αλλη εχει job system και αν εχει και καλη πλοκη τοτε το ξανασυζηταμε..

      Comment


      • Αυτό που μου έρχεται κατευθείαν στο μυαλό είναι το Mario Kart 7.Θα κάνω ένα search μετά γιατί πρέπει να'χει θάψει κι άλλα!
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • Originally posted by Xeno View Post
          Τι αλλο εθαψε;
          Πολυ καλα reviews παντως.
          Btw βγηκε το demo του Bravely Default, ριξτε του μια ματια. Εκ πρωτης μου φανηκε αδιαφορο κυριως λογω του αισθητικου τομεα, απο την αλλη εχει job system και αν εχει και καλη πλοκη τοτε το ξανασυζηταμε..
          Έλα ρε, πως κι έτσι;

          Εμένα, πάλι, το Bravely Default είναι ίσως ο τίτλος που με ψήνει περισσότερο απ' τη βιβλιοθήκη του 3DS και οι βασικοί λόγοι είναι το job system και, κυρίως, η αισθητική που παραπέμπει σε εποχές Squaresoft.

          Αν είχα 3DS θα το αγόραζα σίγουρα.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • Ούτε κι εμένα μου άρεσε ο αισθητικός τομέας ειδικά στους χαρακτήρες, μου θυμίζει FF3-4DS που μόνο καλές εποχές Squaresoft δε θυμίζει.
            Στο ντέμο υπάρχει κάτι συγκεκριμένο να κάνεις; Εγώ δε βρήκα κάτι πέρα από lvl up...
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Ναι, η αλήθεια είναι ότι θα προτιμούσα το character design να ήταν πιο κοντά σε εκείνο του IX, παρά σε αυτό των remake του DS.

              Αλλά, εντάξει, τουλάχιστον δεν έχει απαίσια J-Pop αισθητική και τύπους με πεντακόσιες ζώνες, αλυσίδες και φερμουάρ παντού.
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • Δεν το εθεσα σωστα, δεν ειναι τοσο η αισθητικη αλλα οπτικα ειναι (σχετικα) φτωχο το παιχνιδι πιστευω. Ειναι συν τοις αλλοις ολιγον τι παρωχημενο μιας και το παιρνουμε με τρελη καθυστερηση αλλα οκ τελοσπαντων. Η πλακα ειναι πως καποιοι που το παιξαν σε XL γκρινιαζουν ακομα περισσοτερο για το πιξελιασμα. Οσο καλο και να ναι αν διαρκει 40-50 ωρες δε βλεπω αν το παιζω με τιποτα παντως. Το demo ειναι ιδιαιτερα εκτενες βεβαια για οποιον εχει ορεξη να ασχοληθει και να παρει μια γευση.

                Να πω παντως πως εβαλα το demo στο καπακι μετα απο 1-2 ωρες ενασχολησης με το Vita, οποτε ισως να φταιει και αυτο ως εναν βαθμο στο (σχετικο) ξενερωμα που εφαγα απο αυτο που ειδα.

                Comment


                • Εμένα η αισθητική του μου άρεσε πολύ μπορώ να πω.Τώρα κατεβάζω το ντεμο για να το δοκιμάσω.Το ψήνω πολύ πάντως για αγορά.Το παιχνίδι θεωρείται πολύ καλό και έχει job system,leveling up σύστημα δηλαδή το οποίο λατρέυω.


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • Τέλος και το εμπάργκο για το 3DWorld

                    IGN - 9.6/10
                    ONM - 9.3/10
                    Eurogamer - 10/10
                    Destructoid - 10/10
                    Polygon - 9/10
                    Gamespot - 9/10
                    EDGE - 9/10
                    Digital Spy - 100/100
                    Joystiq - 100/100
                    EGM - 95/100
                    Games Radar - 90/100
                    Escapist - 4/5 και ως αρνητικό ότι ο κακός είναι πάλι ο Bowser. :xp:

                    Δύο GOTY σε μία μέρα. Αυτά είναι.

                    Comment


                    • Paixtis σε ακούσανε και γι'αυτό βάλανε 10άρι τώρα.
                      Το είχα ξαναπεί ότι ο συγκεκριμένος τίτλος είναι λόγος αγοράς της κονσόλας.Κι άλλο διαμάντι.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Originally posted by Enpsty View Post
                        Δύο GOTY σε μία μέρα. Αυτά είναι.
                        Ποιο είναι το άλλο goty?
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • To Zelda ρε ιερόσυλε!

                          Comment


                          • Ε έχει πιο χαμηλά reviews... δυστυχώς!Σήμερα βγήκαν τα reviews και αυτού?Έχει κάποιες μέρες που είδαμε μερικά.
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • E lol, το ένα έχει 93% και το άλλο 91%. Αν δεν υπήρχει το 6.5 του destructoid την ίδια βαθμολογία θα είχαν.

                              Comment


                              • Μετά την πτώση του Mario απ'το 95 στο 93 ναι έχεις δίκιο..Τεσπά είναι ακόμη νωρίς.Ας δούμε πού θα "κάτσουν".Πάντως θέλω να τα δω και τα δυο στο 95+ αλλιώς θα το θεωρήσω αποτυχία!
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X