Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για Nintendo Switch, 2DS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Somari
    Μήπως όμως ο γιατρός ήταν Ν φανμπόι και τον προετοίμαζε για το Μαριο Καρτ 3DS (γιατί όπως καταλαβαίνετε οι αμβλύωπες δεν έχουν 3d perception)
    Μπορεί να σταματησει αυτή η συζήτηση τώρα;

    Αντε πια με τον πόνο του evans παίζετε :xp: . Αντε μη κλείσω τώρα το καλό μου μάτι και λιώσω το Mario Kart DS, μέχρι και τον paixtis θα ταπώσω.

    Comment


    • Evans αν έχεις γυαλιά που βοηθάνε αποκτάς 3d perception. Εγώ άγυαλος είμαι lazy-eyed αλλά όταν φοράω γυαλιά "ενεργοποιούνται" και τα 2
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Εγώ τελευταία φοράω γυαλιά μόνο σε gaming φάσεις...

        Δεν το συνιστώ να το παίζετε. Μπορεί να σας γιατρέψει τα μάτια, όχι όμως το μυαλό. θα κατακαείτε !
        sigpic

        Comment


        • Έχω μυωπία 4 και 4.5 .

          Αν ξαναρχίσω Mario Kart DS τι πιθανότητες έχω να μου πέσει. Η μυωπία..
          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

          Authenticity sir, authenticity. "

          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



          Comment


          • Originally posted by Tanno View Post
            Εγώ τελευταία φοράω γυαλιά μόνο σε gaming φάσεις...

            Δεν το συνιστώ να το παίζετε. Μπορεί να σας γιατρέψει τα μάτια, όχι όμως το μυαλό. θα κατακαείτε !
            Ωπα μάγκα, κόψε κάτι! Και ουδέτερο κι όλας;

            @Somari: δεν ήξερα ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο, θα ρωτήσω την οφθαλμίατρο όταν ξαναπάω. BTW φοράς 2 γυαλιά αν θες να δεις μία 3D ταινία;

            Comment


            • Ναι. Γινομαι sixeyed. Κοίτα προσωπικά έχω κάποιο depth perception και χωρίς τα γυαλιά μου αλλά πολύ μικρό. Αυτό που συμβαίνει είναι πως επειδή έχω υπερμετρωπία στο ένα μάτι πολύ περισσότερο από το άλλο, όταν δε φοράω γυαλιά, για να μην κουράζεται ο εγκέφαλος, βγάζει σχεδόν offline το ένα μάτι, και κοιτάει από το άλλο έτσι ώστε να μην καταπονείται. Επειδή λοιπόν τα γυαλιά διορθώνουν το "κακό" μάτι, ο εγκέφαλος το ξανα-"ενεργοποιεί", αφού πλέον δεν αντιλαμβάνεται περισσότερη κούραση σε ένα από τα 2 μάτια.
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Τελικά το φόρουμ έχει πολλά άτομα με πρόβλημα στην αντίληψη τρισδιάστατης εικόνας. Μήπως υπάρχει κάποιος συσχετισμός μεταξύ gaming και προβλημάτων όρασης;
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Όχι.
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Καμία σχέση. Εγώ βρήκα γυαλιά μακριάς αποστάσεως που ήθελα εδώ και καιρό. Με τα γυαλιά μπορώ να αντιληφθώ οτιδήποτε που δεν αντιλήφθηκα πριν καιρό, γιατί βλέπω τις κωλοφθαλμαπάτες εξαιτίας του γλαυκώματος μου... ~_~

                    Ευτυχώς έχω συνηθίσει να τα ξεχωρίζω τα ψεύτικα από τα αληθινά.
                    sigpic

                    Comment


                    • @Evans, auto pou leei o Somari ontws isxyei. Gi auto min apogoiteuesai me th mia, rwta ton giatro sou prwta.
                      Ground_Zero:

                      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                      Comment


                      • Κι άλλο παλαβό...


                        Την Κυριακή 4 Ιουλίου 2010 στις 10 το βράδυ, μια οικογένεια από τη Βικτόρια στη νοτιοανατολική Αυστραλία ενεπλάκη σε ένα αυτοκινητιστικό δυστύχημα, καθώς ο οδηγός προσπαθούσε να αποφύγει ένα καγκουρώ που ήταν στο δρόμο τους.

                        Πέντε άτομα ήταν στο αυτοκίνητο, μια μητέρα, τα τρία παιδιά της και ο σύντροφός της. Μετά το ατύχημα, η μητέρα παγιδεύτηκε στα συντρίμμια.

                        Ψύχραιμος ο επτάχρονος Christopher (ένα από τα παιδιά) χρησιμοποίησε το φως του Nintendo DS του για να βρει το κινητό της μητέρας του, ώστε να καλέσουν για βοήθεια.

                        Ο Christopher μετά βοήθησε ένα από τα μικρότερα αδέρφια του να απομακρυνθεί από το ατύχημα πριν η μητέρα τους μπορέσει να ελευθερωθεί. Γι' αυτά που έκανε, τέθηκε υποψήφιος από την τοπική υπηρεσία ασθενοφόρων για το Βραβείο Ήρωα Κοινότητας.
                        sigpic

                        Comment


                        • Entaksei siga mhn thn eswse to DS....
                          Aplws xrhsimopoihse to fws gia na vrei to kinhto, tha mporousame na poume oti thn eswse o gios me to kinhto, efkairies gia diafhmhsh psaxnoun mou fenetai...
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Από it prints money σε it saves lives. :xp:

                            Comment


                            • Τι ηλίθιο να το ανεβάζεις σαν είδηση... α ρε κοτάκου...Δηλαδή αν είχε χρησιμοποιήσει αναπτήρα για φως θα έλεγε η διαφήμιση "lighters save lives"?
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Somari, όλα τα παλαβά να τα περιμένεις από την Ninty. Πρώτα ο γάμος μ' έναν εικονικό χαρακτήρα, μετά ο γάμος με παπά ένα medabot robot και τώρα αυτό. Τι άλλο θα διαβάσω, λέω γω ?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X