Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PS3, PS4, PS5, PS Vita

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Νταξ δεν ειναι ασχημη κινηση αυτο .
    Αλλα απο την αλλη πλευρα ειναι και μεγαλη πουστια
    δηλαδη αντι για bc(που πιστευα οτι καποια στιγμη θα ερθει) θα σκαμε λεφτα για να παιξουμε στο ps3 games που εχουμε ηδη αγορασει .

    Αναμεικτα συναισθηματα τι να πω

    Comment


    • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
      Νταξ δεν ειναι ασχημη κινηση αυτο .
      Αλλα απο την αλλη πλευρα ειναι και μεγαλη πουστια
      δηλαδη αντι για bc(που πιστευα οτι καποια στιγμη θα ερθει) θα σκαμε λεφτα για να παιξουμε στο ps3 games που εχουμε ηδη αγορασει .

      Αναμεικτα συναισθηματα τι να πω
      +1000000
      Carpe diem

      Comment


      • Nαι αλλα κοιταξτε,οσοι εχου bc ps3 και εχουν παιξει τα god of war λενε πως εχουν προβληματα.Το jap ps3 το πρωτο ηταν καλο για bc που ηταν μεσω hardware και οχι software οπως αυτα που ηρθαν κατα δω.


        Οπως και να χει σιγουρα ειναι ανωτερα,καθως θα εχουν AA,720p,60fps και Trophies.
        Ground_Zero:

        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

        Comment


        • Δε νομίζω πως έβγαλαν την BC για να πουλήσουν τέτοιες εκδόσεις. Δε βγάζει νόημα εκτός και αν βγάζουν 2-3 τέτοια παιχνίδια το μήνα... Και να είχαν BC τα PS3 δε θα επηρέαζε τις πωλήσεις τέτοιων επανεκδόσεων ΙΜΟ.
          Για να είμαι ειλικρινής δε θα με χάλαγε μια επανέκδοση με μεγαλύτερη ανάλυση και 60fps των Shadow of Colossus και Final Fantasy XII, και αν δούλευαν και τα παλιά save ακόμα καλύτερα...
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Silent Hill and Metal Gear Solid May Bring a PS3 Collection

            For days, many reported hearing the happy screaming of gamers across the globe, regarding the announcement of a God of War Collection. Now, it’s possible that new collections for Silent Hill and Metal Gear Solid are coming.

            As you may have read by the title, coming from the announcement of the God of War Collection, some publishers were contacted whether they would do this. Konami gave a very pleasing answer, saying:

            “We are constantly exploring unique ways to expose players to some of our legacy titles such as Metal Gear Solid and Silent Hill….Re-releasing games on Blu-ray presents an exciting opportunity for a publisher, however we have no announcements at this time”.

            Who would like Metal Gear Solid, 2, 3 and 4 all in one Blu-ray disc? How about Silent Hill? Post your comments below!

            Comment


            • Αυτό φοβόμουν και γκρίνιαζα παραπάνω.

              Comment


              • Γιατι ειναι κακο ακριβως δεν εχω καταλαβει. Αν εχεις τα παλια τα παιζεις στο PS2, αν θες τα βελτιωμενα τα αγοραζεις στο PS3. Τωρα πραγματικα ποσοι εχουν PS3 κι οχι PS2;
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Βάλε PS2 σε HDTV και έχεις την απάντηση. Με BC δε θα είχαμε τόσο καλά αποτελέσματα, αλλά ένα upscale της προκοπής σίγουρα θα το είχαμε. Τα παιχνίδια του PSone πάντως φαίνονται μία χαρά όταν τα παίζεις μέσω PS3.

                  Comment


                  • Ωχ τζαμι!!!!!!


                    Ρε συ εβανς δεν ειναι μονο τα γραφικα αλλα και η συμβατοτητα.Μονο τα jap ps3 ειχαν 100% επειδη καναν bc μεσω hardware.Και οταν λεω συμβατοτητα δε λεω ενα παιχνιδι να μη παιζει καθολου,αλλα να παιζει με πολλα προβληματα.


                    OMG δωστε μου ρε MGS3 και Silent hill 2 στα 60fps.
                    Ground_Zero:

                    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                    Comment


                    • Να ειδες ηδη βρεθηκε το πρωτο θυ... ο πρωτος ενδιαφερομενος καταναλωτης. Αφου το ζηταει γιατι να μη του το δωσουν....
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • τσιμπα 3.


                        Ποιο θυμα απο μερικους που δινουν 250 για Wii που κοστιζει λιγοτερο απο 100,δεν ειμαι.
                        Ground_Zero:

                        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                        Comment


                        • Διόρθωση: Μόνο τα αρχικά JAP PS3 είχαν 100% συμβατότητα. Τα τελευταία μοντέλα δεν έχουν καθόλου. Εμμένω στην άποψή μου πως οι επανεκδόσεις δεν είναι ο λόγος που έκοψαν το BC. Βέβαια το να κοτσάρουν μια Emotion Engine πάνω στο PS3 δε θα κοστίζει ούτε 10 ευρώ αλλά αν βγάζεις από τη μύγα ξίγκι... Και λιγότερες θύρες USB έχουν τα τελευταία μοντέλα. Εφόσον τίποτα από τα 2 δεν είναι selling point της κονσόλας τους συμφέρει αν γλιτώσουν κάνα φράγκο.
                          Παραμένει βλακεία πάντως...
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Nαι μονο τα 60αρια εννοουσα.Ακομη και τα pal 60αρια ειχαν με emulation.


                            Ρε σεις μισο,αν βγουν δλδ 4-5 κλασσικες σειρες θα σας χαλασει;Εξαλλου θα ειναι κλασεις ανωτερες απ' οτι αν ηταν σε BC,καθως ουτε frames ανεβαζαν,το scaling ηταν μετριο σχετικα και υπηρχαν και flaws με παιχνιδια να κολλανε κτλ.Τωρα θα ειναι φτιαγμενα σε HD.


                            Σιγουρα θα ηταν καλυτερο να υπηρχε bc αλλα το ps2 πουλαει ακομα και δε τους συμφερει.Δε χρειαζεται να γρινιαζουμε ομως ολη την ωρα ντε και καλα με ο,τι γινεται.


                            Οπως και να χει,δε πηρα PS3 για να παιζω του 2.Τα god of war ομως οταν πεσουν στο 20αρικο θα τα τιμησω γιατι τα εχω παιξει λιγο.
                            Ground_Zero:

                            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                            Comment


                            • Ωπα, έχω να γκρινιάξω πάρα πολύ καιρό για αυτήν την κονσόλα . Στο Θεό την έχω ανεβάσει, τι άλλο να κάνω πια ;

                              Θα προτιμούσα BC παρά επανεκδόσεις, πίστεψε με. Έχω όλα τα MGS, όλα τα SH και όλα τα GoW, γιατί να πρέπει να τα αγοράσω ξανά για να τα παίξω αξιοπρεπώς στην HD μου; Σίγουρα αναβαθμισμένες εκδόσεις θα είναι, αλλά ειλικρινά πιστεύω ότι με ένα καλό emulation τα περισσότερα, αν όχι όλα, από αυτά θα μπορούσαν να τα πετύχουν.

                              Τέλος πάντων, μικρό το κακό σίγουρα. Η ελπίδα για ένα update θα πεθάνει τελευταία .

                              Comment


                              • Δε λεω πως δεν εχεις δικιο,αλλα πραγματικα ποσο πιστευεις θα επαιζε ο κοσμος τα παλια παιχνιδια ασχετως αν υπαρχουν πολλοι που το ζητανε.Πιο πολυ ψυχολογικο ειναι το θεμα.Οπως και να χει τπτ δεν ειναι τελειο,we have to live with that.


                                Γινεται φανερο τι θελουν να κανουν.Το PS2 πουλαει ακομα και θα βαλουν στην επομενη κονσολα ολα τα παιχνιδια για κατεβασμα απο το store(επι πληρωμη λογικα).
                                Ground_Zero:

                                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                                Comment

                                Working...
                                X