Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PC

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • μα ειναι δυνατόν ο άλλος να δινει 1000 και 1500 ευρώ για ένα pc που θα είναι τουλάχιστον καλό και να του δίνουν port της πλάκας χωρίς να το έχουν δουλέψει καθόλου ώστε να μεταφερθεί σωστά στο pc;

    λιγος σεβασμός στους pc gamers δεν βλάπτει αλλιώς το μπούλο και τα λέω αυτά εγώ που έχω και ps3.

    Πάλι καλά που υπάρχουν Creative Assembly, CD Project, Blizzard, Valve κ.α. οι γιαπωνέζοι πήγαν να βγάλουν ένα καλο game στο pc και τα σκάτωσαν.

    Originally posted by Deus View Post
    Αλήθεια η κονσολάδικη έκδοση του dark souls στα πόσα frames έτρεχε;
    30 μείον

    Originally posted by Vaynard View Post
    μιας και λετε για γραφικα, εβαλα πριν λιγο να παιξω την beta του tera (ολα στο max) και εμεινα χαζος
    μάλλον δεν θα είδες Guild Wars 2
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • Originally posted by BigBOSS View Post
      μα ειναι δυνατόν ο άλλος να δινει 1000 και 1500 ευρώ για ένα pc που θα είναι τουλάχιστον καλό και να του δίνουν port της πλάκας χωρίς να το έχουν δουλέψει καθόλου ώστε να μεταφερθεί σωστά στο pc;


      Αυτό δεν είναι επιχείρημα.
      Δε νομίζω να σου είπε η εταιρεία αυτή να πάρεις PC με τόσα λεφτά.
      I'm back bitches... Version 2.0

      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

      Comment


      • το εχω δοκιμασει και το guild wars 2 , μαλλον εσυ δεν εχεις δοκιμασει το tera




        Comment


        • Holy fuck, upload full res pics now .

          Comment


          • μα ειναι δυνατόν ο άλλος να δινει 1000 και 1500 ευρώ για ένα pc που θα είναι τουλάχιστον καλό και να του δίνουν port της πλάκας χωρίς να το έχουν δουλέψει καθόλου ώστε να μεταφερθεί σωστά στο pc;
            Δεν είδα να παραπονιέται κανείς πάντως για τα γραφικά του Diablo 3, ούτε και του WoW ή του p0rtal...
            Δε λέω ότι κάνουν καλώς απαραίτητα αλλά όποιος περίμενε να έχει mod support περίμενε πάρα πολλά. Και αν δε μπορείτε να παίξετε ένα παιχνίδι στα 30fps τι να πω. Έχετε καλομάθει με τα μεταξωτά βρακιά. Το παιχνίδι δεν είναι Devil May Cry για να είναι τόσο σημαντικό το frame rate. Άντε να το ακυρώσουν για PC και να βγει το extra content για κονσόλες να ησυχάσουμε.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Tera = WoW clone... -.-
              sigpic

              Comment


              • Άντε να το ακυρώσουν για PC και να βγει το extra content για κονσόλες να ησυχάσουμε.
                Πραγματικά όμως . Παρόλο που όντως δε μιλάμε για μία ιδιαίτερα καλή μεταφορά, το γεγονός και μόνο ότι οι PC gamers τελείως ανέλπιστα θα έχουν την ευκαιρία να το παίξουν είναι μόνο θετικό.

                Comment


                • βεβαια το γιατι να περιορισει κανεις τον εαυτο του μονο στο pc gaming ειναι μια αλλη ιστορια

                  Comment


                  • Originally posted by straier View Post
                    Δεν είδα να παραπονιέται κανείς πάντως για τα γραφικά του Diablo 3
                    Tι σχέση έχουν τα γραφικά του Diablo III με αυτά του Dark Souls. Mια χαρά γραφικά έχει το Diablo 3, είναι πανέμορφα και ατμοσφαιρικά, φτιαγμένα για μεγάλες αναλύσεις, ορισμένες φορές μου δίνουν την εντύπωση πως ζωγραφίστηκαν με το χέρι,πχ εδώ τα δέντρα



                    Μη ξαναδώ τέτοια άκυρη σύγκριση γιατί είναι προσβολή για μια εταιρεία που προσφέρει παιχνιδάρες στο pc, προσεγμένες απο την γραμματοσειρά στα μενού μέχρι το gameplay, τα voice overs, ήχους, γραφικά, cinematics κτλ. Επίσης το Diablo III δεν έχει κλειδωμένη ανάλυση και frame rate.
                    Αυτό είναι απάντηση και στον Αλταήρ που είπε κοτσάνα στο θέμα του Diablo III.

                    Originally posted by NickTG View Post
                    Αυτό δεν είναι επιχείρημα.
                    Δε νομίζω να σου είπε η εταιρεία αυτή να πάρεις PC με τόσα λεφτά.
                    έτσι σκέφτονται κάποιες εταιρείες για το pc gaming και πατώνουν σε αυτόν των χώρο. Μήπως έπρεπε οι pc gamers να έχουν και οθόνη με μεγιστη ανάλυση 720p- και κάρτα γραφικών που να βγάζει με το ζόρι 30 fps; γιατί για αυτό μιλάμε...

                    Vaynard η beta του Terra open ειναι;

                    Originally posted by Vaynard View Post
                    το εχω δοκιμασει και το guild wars 2
                    έπαιξες beta;;;
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Originally posted by BigBOSS View Post
                      έτσι σκέφτονται κάποιες εταιρείες για το pc gaming και πατώνουν σε αυτόν των χώρο. Μήπως έπρεπε οι pc gamers να έχουν και οθόνη με μεγιστη ανάλυση 720p- και κάρτα γραφικών που να βγάζει με το ζόρι 30 fps; γιατί για αυτό μιλάμε...

                      Αν θέλουν τον υπολογιστή μόνο για Dark Souls ναι.
                      Από εκεί και πέρα είναι δικό τους θέμα πόσα θα δώσουν.
                      I'm back bitches... Version 2.0

                      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                      Comment


                      • Originally posted by BigBOSS
                        μα ειναι δυνατόν ο άλλος να δινει 1000 και 1500 ευρώ για ένα pc(για gaming)
                        ?
                        Εμ...:troll:


                        Περα απο την πλακα,ενας λογος που δεν μπορω τους pc elitists(οπως ειναι ο ΒΒ τελευταια),ειναι οτι χανουν το νοημα.
                        Ποια 30 fps ρε BB?
                        Δλδ εσυ περιμενες καταρχην να βγει στο pc για να το παιξεις?Τα μισα παιχνιδια δεν βγαινουν στο pc και οταν βγαινει επιτελους ενα απο αυτα,σε χαλαει που τρεχει στα 30 fps?
                        Eχεις χασει τη μπαλα

                        Comment


                        • Δεν μπορείτε να δείτε ότι η όλη συζήτηση δεν οδηγεί πουθενά; Αφού ξέρετε ότι κάποια άτομα δεν μπορούν να δουν πέρα από το Α.

                          BTW εγώ συνολικά για το PC μου έδωσα 1000 € σε διάστημα 2 ετών (μαζί με τη νέα αναβάθμιση που του έκανα, 2η κάρτα γραφικών, νέα mobo, SSD και water cooling) και δεν παραπονιέμαι.

                          Comment


                          • εντάξει δεν παιζω ένα game μόνο αν έχει γραφικά (και νομίζω κανείς gamer που αγαπά τα video games). Eδώ πχ παιζω ακόμη rome και medieval II total war που κυκλοφόρησαν το 2004 και 2006 αντίστοιχα, πχ στο medieval II έχω 500 και ώρες (εννοείται παιζω τα mods όχι βανίλια) που πλέον τα γραφικά του σε σχέση με το Shogun 2 είναι 10 γενιές πίσω (στο Shogun 2 330 ώρες απο πέρυσι) αλλά το παιζω γιατι έχει εθιστικό gameplay (η αισθηση να χτιζεις μια αυτοκρατορια κτλ) και ειμαι fan της σειράς. Μη βλέπεις που δεν γράφω εδώ, πέρα απο τον Titus δεν ειδα κάποιον άλλον να παιζει total war.

                            Tους pc gamers δεν νομιζω να τους πειραξε τόσο που το Dark Souls δεν θα έχει τα καλυτερα textures κτλ αλλά το γεγονός πως θα έχει κλειδωμένα 30 fps και ανάλυση αυτό είναι τουλάχιστον εξοργιστικό. Ακόμη και το AC Brotherhood που είναι ΓΤΠ μεταφορά στο pc έχει ελεύθερο σε frames και αναλυσεις όπως και το 99% των τίτλων που κυκλοφορούν τα τελευταία χρόνια για pc. Πιστεψε πως αν το Dark Souls ήταν κάνας τυχαίος οτι νανε τίτλος κανεις δεν θα ασχολιοταν αλλά είναι κριμα όταν έναν τέτοιο τίτλο αποφασίζουν να το κυκλοφορίσουν και για pc να του βάζουν τόσο χαζούς περιορισμούς, γιατί χαζοι είναι. Είναι χαζό σε κάποιον που έχει πολύ πάνω απο 720p οθόνη να του λες "θες δεν θες θα παιζεις στην 1080p οθόνη σου τον τίτλο σε 720p και θα έχεις θολούρα".
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Tell me about it, αν μείνω εδώ και δε γυρίσω Ελλάδα θα αγοράσω οθόνη με super HD ανάλυση .

                              Comment


                              • εγω δεν ειμαι καθολου graphic whore..ενταξει τωρα επειδη εβαλα ati 7950 και παιζω σε οθονη eizo μη το κανουμε θεμα

                                σοβαρα παντως κλισε ρομαντικες ατακες τυπου ''ελα μωρε τωρα αμα ενα game εχει gameplay καλο δεν εχουνε σημασια τα γραφικα'' οταν τις διαβαζω θελω να σκασω ενα πονηρο γελακι

                                Comment

                                Working...
                                X