Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PC

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ψάξτε να δείτε το νεο χειριστήριο που έφτιαξε η valve. Dunno if it's gonna work, αλλα αν ειναι οντως λειτουργικο, θα αλλαξει αρκετα την εικονα που ειχαμε ως τωρα για τα χειριστήρια.

    Comment


    • πρωτες εικονες και κατανομη κουμπιων





      αν δε το ποιασω στα χερια μου δε μπορω να ξερω αλλα με τη πρωτη ματια φαινεται ατσουμπαλο και μη χρηστικο (ειδικα στα fps).
      πρεπει να βγει και μια αντιγραφη 360 χειριστηριου σαν το wii u gamepad για εναλλακτικο.
      sigpic

      Comment


      • Μου φαινεται φριχτο και τερμα casualia, Αλλα αυτο που ειπες, αν δεν το πιασεις στα χερια σου..

        Comment


        • Οι καμπύλες φαίνονται ωραίες, αλλά δεν κατάλαβα...τα face buttons που είναι; Αυτά τα τέσσερα μικρά στην μέση; Ή θα μετατρέπεται το δεύτερο touch pad σε touch buttons;

          Comment


          • Πάνε να βάλουν ποντίκι και πληκτρολόγιο σε χειριστήριο..Για να δούμε αν θα τους βγει...
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • Δεν την χωνεύω την Valve,αλλά το συγκεκριμένο χειριστήριο φαίνεται φοβερό.Δεν ξέρω,πιστεύω ότι όντως μπορεί να προσφέρει κάτι νέο.Μέχρι να το πιάσουμε στα χέρια μας βέβαια,βλέπουμε.
              Carpe diem

              Comment


              • Λέει θα έχει και feedback. Αυτό θα έχει ενδιαφέρον... Κατά τα άλλα μου φαίνεται φρικτό και δεν εννοώ αισθητικά.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Παιδια ειναι mouse replacement, οχι τυπικό χειριστήριο. Προσέξτε το texture που εχουν οι επιφάνειες αφής, θα εχεις feedback τοσο απο την περιφέρεια των ομοκεντρων κύκλων, οσο και απο την υφή του. Εμενα μου φαινεται παρα πολυ βολικό.

                  Comment


                  • Μιας και ειναι νωρις για να πουμε το οτιδηποτε, δειτε τουλαχιστον το παρακατω στο ενδιαμεσο:
                    Select game developers used the Steam Controller. Here's what they said

                    Comment


                    • Originally posted by Evans View Post
                      Παιδια ειναι mouse replacement, οχι τυπικό χειριστήριο. Προσέξτε το texture που εχουν οι επιφάνειες αφής, θα εχεις feedback τοσο απο την περιφέρεια των ομοκεντρων κύκλων, οσο και απο την υφή του. Εμενα μου φαινεται παρα πολυ βολικό.
                      Τι εννοείς απ'την υφή του??
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • Τα track pads θα έχουν τέτοια υφή ώστε να έχεις καλύτερη αίσθηση αφής, δε θα είναι τι γνωστό πλαστικό που γλιστράει και δεν έχεις τον απόλυτο έλεγχο (έτσι κατάλαβα τουλάχιστον). Εγώ πάντως είμαι θετικός, αν μη τι άλλο είναι μια νέα ιδέα που φαίνεται να βασίζεται σε καλή έρευνα. Επίσης το σουλουπι του έχω την αίσθηση ότι βολεύει περισσότερο για πολύωρο gaming από ότι τα συμβατικά (πλέον) χειριστήρια.

                        Comment


                        • Εντυπώσεις και από τον Mr. Meat Boy:
                          Explore the latest news and expert commentary on Blogs, brought to you by the editors of Game Developer
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • Originally posted by kakashi_gr View Post
                            πρωτες εικονες και κατανομη κουμπιων





                            αν δε το ποιασω στα χερια μου δε μπορω να ξερω αλλα με τη πρωτη ματια φαινεται ατσουμπαλο και μη χρηστικο (ειδικα στα fps).
                            πρεπει να βγει και μια αντιγραφη 360 χειριστηριου σαν το wii u gamepad για εναλλακτικο.
                            τέλειο χειριστήριο.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Να το δούμε στην πράξη.Μην βιάζεσαι!Κοίτα που θα μπει και το steambox στο χώρο απ'το πουθενά!
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment


                              • Παντως θελω πολυ να δοκιμασω το χειρηστηριο γιατι κατι τοσο τολμηρο ειχαμε να δουμε απο την εποχη του Ν64 τοτε που η Nintendo γαμουσε και εδερνε και οι αλλοι απλα αντεγραφαν.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X