Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PC

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ποια επιβεβαίωση;Ρε παιδιά που τα διαβάζετε αυτά;Δώστε μου και μένα!

    Comment


    • Originally posted by Vaynard View Post
      κατσε δηλαδη δεν θα γινονται store οι χαραχτηρες σε servers? αλλα στο pc του καθενος? γιατι το pvp ξεχαστε το τοτε εχει να πεσει το hack συννεφο
      Αυτό το διάβασες κάπου ή είναι δικό σου συμπέρασμα?

      Για το πού τα είδαμε όλα αυτά έχω δώσει link λίγα post πιο πίσω. Και ένα ακόμα φρέσκο...



      Dark Souls director Hidetaka Miyazaki was also tight-lipped on whether or not the extra chapter being added to the PC version of the game, Artorias Of The Abyss, would be coming to consoles. "It's completely understandable that people who bought the console version have those questions. However, as the director of Dark Souls I cannot answer that right now."

      He also ruled out mod support for the PC version, citing the dev team's lack of experience with the PC platform

      Και άλλα πολλά. Επειδή εκτός από τους κατόχους PC πρέπει να φτύσουν ΚΑΙ τους κατόχους κονσόλας, για να μη μείνει κανείς παραπονεμένος.

      ΕΧΕΙ ΠΕΙΡΑΤΙΑ ΤΟ PC!!! ΠΟΛΛΗ ΠΕΙΡΑΤΙΑ!!!
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Καλά χαλαρώστε λίγο, άλλα κι άλλα τα κάνατε γαργάρα, αυτό σας χάλασε τόσο πολύ; Ok δε λέω ότι είμαι ικανοποιημένος με αυτά που ακούγονται, πόσο μάλιστα από τη στιγμή που στον υπολογιστή ήθελα να το παίξω, αλλά το γεγονός και μόνο ότι θα βγει δεν είναι και λίγο. Ούτε στο PS360 έχει καλά γραφικά ή textures, η αισθητική του βασίζεται καθαρά και μόνο στην ατμόσφαιρα. Σχετικά με το frame cap χαζό μεν, αλλά όσο καλά παίζει στις κονσόλες, τόσο καλά θα παίζει και στο PC. Απλά δε θα πάρουμε μία enhanced έκδοση, όπως θα περιμέναμε. Το extra content ας μην το ξεχνάμε πάντως.

        Τώρα με το ότι αυτό το περιεχόμενο δε θα μπει στις κονσόλες, δε βρίσκω προς τι ο πανικός. Εδώ βλέπεις το ίδιο παιχνίδι να έχει διαφορετικό content ανά πλατφόρμα, το οποίο μάλιστα δεν υπάρχει τρόπος να το αποκτήσεις στην άλλη - βλέπε joker's challenges στο Arkham Assylum. Τώρα για τη λύση της πειρατείας, δική σας επιλογή, εγώ εναντίον άλλων παιχνιδιών και άλλων εταιρειών θα κινιόμουν. Προσωπική μου άποψη είναι ότι αν πραγματικά διαφωνείς με μία κατάσταση, ούτε στην αγορά καταφεύγεις, ούτε στην πειρατεία.

        Comment


        • Αυτό το διάβασες κάπου ή είναι δικό σου συμπέρασμα?

          Για το πού τα είδαμε όλα αυτά έχω δώσει link λίγα post πιο πίσω. Και ένα ακόμα φρέσκο...
          οχι ειναι φυσικο επακολουθο των ειδησεων του ποσταρες γι αυτο και ρωτησα , εαν μπορεις να πειραξεις textures οπως υποθετουμε και ζητανε mod support οι devs πιστευεις οτι θα μεινουνε μεχρι εκει τα πραγματα? προφανως θα πεσουνε καθε λογης hacks που θα χαλασουνε την pvp εμπειρια του τιτλου και πιστεψε με οπως ειναι δομημενος κατι τετοιο θα ειναι αδικο , υπαρχει λογος που πχ το diablo 3 θα παιζεται μονο με internet connection και οι χαραχτηρες γινονται save στους servers της blizzard

          Comment


          • Ρε παιδιά μην προτρέχετε.Αυτά που λέει ο Miyazaki είναι στην καλύτερη περίεργα.30 fps locked παιχνίδια μπορεί να έχουμε δει, δεν θυμάμαι όμως το ίδιο για κλειδωμένη ανάλυση.Περιμένετε κάτι πιο χειροπιαστό από μία συνέντευξη του Miyazaki που αμφιβάλλω κατά πόσο σχετίζεται ο ίδιος με το PC port.Για να μην αναφερθώ στο κατά πόσο λέει αυτά που εννοεί.

            Όχι ότι από τη Bamco δεν τα περιμένω όλα βέβαια...

            Comment


            • Originally posted by Evans View Post
              Απλά δε θα πάρουμε μία enhanced έκδοση, όπως θα περιμέναμε. Το extra content ας μην το ξεχνάμε πάντως.
              ενώ στο Witcher 2 παίρνουμε και μάλιστα δωρεάν

              τόσο απλά
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Originally posted by BigBOSS View Post
                ενώ στο Witcher 2 παίρνουμε και μάλιστα δωρεάν
                Κάτι το οποίο επιβεβαιώνω. Οι CDProjekt είναι πιστοί PC fanboys, δηλαδή το τελείως αντίθετο όλων των εταιρειών εδώ.

                Μόλις αναβαθμίσω τον υπολογιστή, θα το παίξω άμεσα το The Witcher 2 και θα κατεβάσω και τα extra που μας προσφέρνουν δωρεάν.
                sigpic

                Comment


                • Πάντως αυτό που είπε ο Μιγιαζάκης μου φάνηκε απόλυτα λογικό. Δεν είμαι και σίγουρος βέβαια πως θα κάνει η ομάδα του τη μεταφορά.
                  Όποιος περίμενε παιχνίδι με PC νοοτροπία νομίζω πως έκανε λάθος. Αν το παιχνίδι τρέχει όσο καλά τρέχει και στις κονσόλες (ίσως βελτίωση στη Blighttown) βρίσκω υπερβολικό να παραπονιέστε (το Deus Ex δεν έχει πολύ καιρό που βγήκε). Και όπως είπε και ο Evans τα γραφικά του ούτε στις κονσόλες είναι κάτι φοβερό.
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • η λογική του σας δίνω κάτι προχειροφτιαγμένο και να λέτε και ευχαριστώ αφού δώσετε το 40ευρω για το προχειροφτιαγμένο port.

                    Aπο την άλλη έχεις την CDP που σου δίνει διαμάντι και σου λέει πως ως gamer πρέπει να εχεις απαιτήσεις.

                    Κύριοι των Souls εάν δεν σκαμπάζεται απο pc ας μην φέρνατε το Dark Souls στο pc.

                    ΥΓ: εάν στις κονσόλες τα γραφικά δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο ακόμη χειρότερα
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Ε μην το παίξεις, δε σε ανάγκασε κανένας.

                      Comment


                      • μα αυτό λέμε ρε evans σιγά μην δώσουμε τα λεφτά μας για να παιξουμε ένας port "copy paste'' απο τις κονσόλες:troll:
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • copy paste είναι σχεδόν όλα τα ports στα PCs, αλλά ok.

                          Comment


                          • Μπορώ να το καταλάβω να έχεις πρόβλημα για τα 30 frames αλλά το να αρνείσαι να παίξεις ένα από τα καλύτερα παιχνίδια των τελευταίων ετών απλά και μόνο για τα γραφικά δεν μπορώ να το καταλάβω.Γούστα είναι αυτά όμως.

                            Αλήθεια η κονσολάδικη έκδοση του dark souls στα πόσα frames έτρεχε;


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Originally posted by Evans View Post
                              copy paste είναι σχεδόν όλα τα ports στα PCs, αλλά ok.
                              απο τα οποία, όποια εννοείς, ελάχιστα ή καθόλου παίζω στο pc:troll:

                              πάντως δεν θυμάμαι άλλο port για pc, πέραν του LA Noire, με κλειδωμένα 30fps (τουλάχιστον στο LA Noire άλλαζες ανάλυση).
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • μιας και λετε για γραφικα, εβαλα πριν λιγο να παιξω την beta του tera (ολα στο max) και εμεινα χαζος με αυτο που αντκρυσα απο την unreal engine 3 με αυτο το κορεατικο art που λατρευω στα mmo, δεν νομιζω οτι θα καταφερω ποτε να παιξω αλλο mmo απο τα αυτα που κυκλοφορουνε μεχρι στιγμης μετα το tera, του οποιου σκεφτομαι σοβαρα το pre order πλεον γιατι μου αρεσε πολυ και το combat system που ξεφευγει απο τα κλασσικο μοντελο και ειναι real time action

                                Comment

                                Working...
                                X