Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέα και ειδήσεις για PC

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τι οθόνη έχεις; Αν έχεις όρεξη, στείλε ένα πμ για να μου προτείνεις τίποτα καλό μέχρι 300€ .

    Comment


    • μπραβο ρε θηρίο 7950 3 GB;

      και γω θέλω να κάνω μια αναβάθμιση σε κάρτα (ΗD 5850 τώρα), χωρίς να βιάζομαι, ίσως βάλω αργότερα και κανα επιπλέον 750 gb ή 1 tb HDD (τώρα έχω 750 gb).

      Θα πήγαινα σε HD 7XXX αλλά αυτές είναι PCI 3.0 και η μητρική μου είναι PCI 2.0 άρα θα έχω μειωμένο bandwith. Bέβαια δεν θα πηγαινα για HD 7950 αλλά για μια HD 7870 2 GB. Τώρα λέω για μια GTX 570 ή GTX 580 αν πέσει η τιμή της.
      Star Citizen videos Star Citizen gallery

      Comment


      • ναι ειναι καλυτερο να περιμενεις να πεσουνε οι τιμες καλυτερα να πας για τις 7xxx απο gtx εχω ειχα την 6950 την πουλησα σε εναν φιλο εβαλα τα υπολοιπα και πηρα την 7950 , αλλιως δεν νομιζω να αλλαζα τοσο γρηγορα ευτυχως η μητρικη μου υποστηριζει pci 3.0

        για monitors ειμαι με 2 pc monitor και μια 40αρα samsung για τις κοσνολες αλλα καμια φορα βαζω και το deskstop pc εκει

        μονιτορs εχω μια 24αρα flexscan eizo που την ειχα παρει πριν μερικα χρονια και δεν την αλλαζω με τιποτα

        προσφατα πηρα και ενα δευτερο monitor LED, ενα ΒΕΝQ (το ειδα απο φιλο και ζηλεψα) σε πολυ προσιτη τιμη που το συνιστω σε ολους



        εχει πολυ καλα και ζωηρα χρωματα μετα την eizo ειναι οτι καλυτερο εχω δει , και δεν εχει καθολου input lag, θα με θυμηθειτε

        Comment


        • Βασικά με βλέπω να πηγαίνω προς κάτι με super HD ανάλυση και θα ήθελα 100hz, μια που αφιερώνω άπειρες ώρες μπροστά στον υπολογιστή (πλέον για δουλειά περισσότερο, παρά για gaming). Τα λεφτά δεν είναι "τόσο" το πρόβλημα, αρκεί να μη ξεφύγω υπερβολικά (ok δε θα δώσω 600-700 για ένα monitor, αλλά με το ζόρι μπορεί να το φτάσω μέχρι τα 350-400).

          Τέλος πάντων, έτσι κι αλλιώς μέχρι τα τέλη Ιουνίου δε θα προχωρήσω σε κάποια αγορά. Τότε θα έχω σίγουρες απαντήσεις για αυτά που ετοιμάζω τόσο καιρό, οπότε υπομονή.

          Comment


          • Αξιος ! εχω και εγω μια samsung 2233RZ απτον δεκεμβριο του 9, 120hz ftw
            Δυστηχως τετοια monitor μονο για hardcore gaming κανουν( evans κανε μεταβολη και παρε καποια αλλη με IPS πανελ, μονο σε shooter αξιζει η ολη φαση, αντε και σε κανα racing που εκει ομως παλι θα σε τρωει για eyefinity ) , ακομα και με colorimeter τα αποτελεσματα σε οποιαδηποτε αλλη χρηση ειναι μετρια-προς κακα
            λογω TN panel.


            Προσωπικα αμα πεφτω στα 30fps με το τωρινο setup μου ( 120hz - vsync off - max frames to render ahead "1" - mouse στα 1000hz απο μαμα - 10ms~ input lag το ιδιο το μονιτορ) το game απο action γινεται turn based strategy λογω του input lag, ειδικα αμα υπαρχει και vsync ενεργοποιημενο ...... χεσε μεσα Πολυχρονη :p

            Οι αποψεις του BB ασχολιαστες, ειδαμε τι εγινε και το 2007 με την συγκεκριμενη "κατηγορια" πισαδων, ειδαμε τι εγινε και περσι με το crysis2, στην αρχη το κραζανε επειδη ητανε παναλαφρο και DX9 "only", βγηκε patch για dx11 και ultra settings, μετα κραζανε τα ιδια ατομα γιατι το game σερνοτανε, η Επιστημη σηκωνει τα ποδια ψηλα ...

            Comment


            • Originally posted by Vaynard View Post
              σοβαρα παντως κλισε ρομαντικες ατακες τυπου ''ελα μωρε τωρα αμα ενα game εχει gameplay καλο δεν εχουνε σημασια τα γραφικα'' οταν τις διαβαζω θελω να σκασω ενα πονηρο γελακι
              Oταν ενα παιχνιδι επωφελειται πραγματικα απο τις δυνατοτητες ενος δυνατου hardware,ναι μαζι σου.Εχουν τεραστια σημασια τα γραφικα,γι αυτο και το wii δεν μπορει να δωσει εμπειριες τυπου red dead redemption για παραδειγμα.
              Αν ως γραφικα θεωρουμε το παραπανω,συμφωνω.

              Αν ως γραφικα θεωρουμε τα παραπανω frames/αναλυση στο ιδιο παιχνιδι-εμπειρια διαφωνω.
              Τοτε ναι για μενα δεν εχουν σημασια τα γραφικα γιατι μιλαμε για το ιδιο παιχνιδι,ιδιος κοσμος κτλ.

              Comment


              • Originally posted by hideo View Post
                Αν ως γραφικα θεωρουμε τα παραπανω frames/αναλυση στο ιδιο παιχνιδι-εμπειρια διαφωνω.
                καλα με αυτή την λογική θα μέναμε στις κάρτες voodo και σε hardware psone. Η τεχνολογία καλά κάνει και προχωράει.

                εσύ τρολλερ crpl τι πετάγεσαι;:kill:

                αναφέρθηκα σε Crysis 2; για το Dark Souls μιλούσα. Πάντως μιας που ανέφερες Crysis 2 και αυτό κονσολέ ήταν κυρίως όσον αφορά τον σχεδιασμό του, στην αρχή μάλιστα της κυκλοφορίας του δεν μπορούσες καν να ρυθμίσεις επιμέρους τα γραφικά. Τα κανονικά μενού στο game είχαν κάτι παπαριές "gamer'' ''hardcore'' ....μετά δεν ξέρω τι έγινε με patch, μια φορά το τερμάτησα και το παράτησα. Η Crytek φαινεται πως αναγνώρισε τα σφάλμα που έκανε και έτσι πριν λιγες μέρες δήλωσε πως το gameplay του Crysis 3 θα θυμίζει το πρώτο game, όπερ σημαίνει ανοιχτά επίπεδα με πολύ πιο ελεύθερο τροπο παιξιματος.

                Για να μην πολυλογώ εμένα αυτό που δεν μου άρεσε στο Crysis 2 δεν είναι τα γραφικά του αλλά ο γενικότερος σχεδιασμός του και πως αυτός ο σχεδιασμος έκανε το gameplay αρκετά πιο γραμμικό σε σχέση με το πρώτο Crysis.

                YΓ: αν το Crysis 2 σε DX11 ήταν ασήκωτο καλά κάνουν και διαμαρτύρονται όσοι διαμαρτύρονται. Το Shogun 2 που γενικά είναι βαρύ game, σε DX11 όχι μόνο δεν έγινε βαρύτερο, αλλά τρέχει καλύτερα σε DX11 GPUs. Bέβαια δεν ξέρω αν αυτοί που γκρίνιαζαν ήθελαν να παιζουν το Crysis 2 με "32x" tesselation 8x AA κτλ
                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                Comment


                • To Crysis 2 ήταν κονσολάδικο γιατί στις κονσόλες όλο και κάποιος θα το αγοράσει.Ακούς Mr Skidrow;
                  Από κει κι ύστερα με κάλυψε ο hideo.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • πάνω στη συζήτηση

                    μάλλον μούφες είναι αν τα δεύτερα ειναι προτεινόμενα

                    Max Payne 3 PC System Specifications
                    Operating System:
                    Windows 7 32/64 Service Pack 1, Windows Vista 32/64 Service Pack 2, Windows XP 32/64 Service Pack 3
                    Processor:
                    Intel Dual Core 2.4 GHZ - i7 3930K 6 Core x 3.06 GHZ / AMD Dual Core 2.6 GHZ – FX8150 8 Core x 3.6 GHZ
                    RAM:
                    2GB – 16GB
                    Video Card:
                    NVIDIA® 8600 GT 512MB VRAM – NVIDIA® GeForce® GTX 680 2GB VRAM / Radeon HD 3400 512MB VRAM – Radeon HD 7970 3GB VRAM
                    Sound Card:
                    100% Direct X 9.0 compatible – Direct X 9.0 compatible supporting Dolby Digital Live
                    HDD Space:
                    35 GB
                    http://game20.gr/news/max-payne-3-pc-specs-3291/

                    8πύρηνη cpu, 16 GB ram, κάρτες των 500+ ευρώ lol

                    you mad bro?
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Originally posted by BigBOSS View Post
                      καλα με αυτή την λογική θα μέναμε στις κάρτες voodo και σε hardware psone. Η τεχνολογία καλά κάνει και προχωράει.
                      Γιατι νομιζεις οτι με τις νεες κονσολες θα δεις 60fps?(εκτος βεβαια απο λιγους τιτλους)Ειδες με τα ps360 στο ξεκινημα τους?
                      Παρ'ολο που θα εχουν σουπερ δυνατοτητες(φανταζομαι),λογικα παλι στα 30fps θα παιζεις παιχνιδια.

                      Comment


                      • Tι σχέση έχουν τα γραφικά του Diablo III με αυτά του Dark Souls. Mια χαρά γραφικά έχει το Diablo 3, είναι πανέμορφα και ατμοσφαιρικά, φτιαγμένα για μεγάλες αναλύσεις, ορισμένες φορές μου δίνουν την εντύπωση πως ζωγραφίστηκαν με το χέρι,πχ εδώ τα δέντρα
                        Μια χαρά γραφικά έχει και το Dark Souls με πιο λεπτομερείς χαρακτήρες και χωρίς κλειδωμένη κάμερα. Τα παιχνίδια της Blizzard ουδέποτε είχαν φοβερά γραφικά (τεχνικά μιλώντας πάντα) και αν εσύ δεν το βλέπεις δεν έχω εγώ το πρόβλημα...
                        Μη ξαναδώ τέτοια άκυρη σύγκριση γιατί είναι προσβολή για μια εταιρεία που προσφέρει παιχνιδάρες στο pc, προσεγμένες απο την γραμματοσειρά στα μενού μέχρι το gameplay, τα voice overs, ήχους, γραφικά, cinematics κτλ. Επίσης το Diablo III δεν έχει κλειδωμένη ανάλυση και frame rate.
                        Προσβολή είναι επίσης να τρώει τόσο θάψιμο μια εταιρεία που προσφέρει ένα από τα καλύτερα παιχνίδια των τελευταίων ετών (σίγουρα πολύ πιο φιλόδοξο gameplay-wise από το Diablo3) επειδή δε θα τρέχει με 5000 fps και με τη native ανάλυση της οθόνης σου. Αλήθεια ο Evans γιατί δεν αρχίζει το bitching; Έχει ipad με 2048*1536 ανάλυση, απορώ πως ανέχεται να παίζει με οτιδήποτε είναι κάτω από αυτό.

                        ΥΓ. Αλήθεια τα παράπονά σου για το HD Collection Peace Walker πού είναι;

                        σοβαρα παντως κλισε ρομαντικες ατακες τυπου ''ελα μωρε τωρα αμα ενα game εχει gameplay καλο δεν εχουνε σημασια τα γραφικα'' οταν τις διαβαζω θελω να σκασω ενα πονηρο γελακι
                        Μαζί σου, αλλά δε λέμε γι'αυτό εδώ. Τα γραφικά δεν είναι μόνο fps και ανάλυση.
                        Originally posted by Squall Leonhart
                        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                        Originally posted by 丹野
                        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                        Originally posted by Ryu_gr
                        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                        Comment


                        • Kαλά εντάξει δεν συνεχίζω γιατι δεν καταλαβαινόμαστε.

                          Εγω απλώς συμφώνησα με Titus για την προχειρότητα του port, για τα 30 fps έτσι για να γουστάρουμε, για την κλειδωμένη ανάλυση. Τα ίδια παράπονα σίγουρα θα έχουν και άλλοι pc gamers, μα σίγουρα.

                          Αν και δεν έχω ασχοληθεί ακόμη με την HD collection του MGS; τι κακό έχει;, λείπει το MGS απο το psone;

                          Τα παιχνίδια της Blizzard έχουν πολύ καλά γραφικά (πχ και το Starcraft 2 γραφικάρες έχει για RTS τέτοιου ειδους) απλώς είναι πολύ καλά optimised για να τρέχουν μια χαρά σε χαμηλοτερες ρυθμίσεις και σε παλαιότερα pc.
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • Έχει ipad με 2048*1536 ανάλυση, απορώ πως ανέχεται να παίζει με οτιδήποτε είναι κάτω από αυτό.
                            Πίκρα, άσε . 1 pixel κάτω να δω, με χαλάει.

                            Comment


                            • Originally posted by straier View Post
                              Μαζί σου, αλλά δε λέμε γι'αυτό εδώ. Τα γραφικά δεν είναι μόνο fps και ανάλυση.
                              γιατι απο αυτη την χιλιοειπωμενη ατακα το δικο σου το μυαλο στα fps και στις αναλυσεις πηγαινει μονο? χρυσε μου μαλλον οποιος εχει τη μυγα... επισης δεν συζητιεται κατι συγκεκριμενο, περι γραφικων ανεμων και υδατων λεμε και ειμαστε τυχεροι που δεν εχει πεσει ακομα ο πελεκυς του xeno στο thread

                              Oταν ενα παιχνιδι επωφελειται πραγματικα απο τις δυνατοτητες ενος δυνατου hardware,ναι μαζι σου.Εχουν τεραστια σημασια τα γραφικα,γι αυτο και το wii δεν μπορει να δωσει εμπειριες τυπου red dead redemption για παραδειγμα.
                              Αν ως γραφικα θεωρουμε το παραπανω,συμφωνω.

                              Αν ως γραφικα θεωρουμε τα παραπανω frames/αναλυση στο ιδιο παιχνιδι-εμπειρια διαφωνω.
                              Τοτε ναι για μενα δεν εχουν σημασια τα γραφικα γιατι μιλαμε για το ιδιο παιχνιδι,ιδιος κοσμος κτλ.
                              κοιταξε πιστευω η αληθεια βρισκεται καπου στη μεση προφανως αφου υπαρχουνε ατομα που κοιτανε frames αναλυσεις και λοιπα τεχνικα χαραχτηριστικα (εγω να πω την αληθεια το κανω περιστασιακα και μαλλον επιλεκτικα αφου τρωω φλασιες κατα περιοδους) παει να πει οτι σε καποια ματακια ολα αυτα παιζουνε ρολο δεν μπορεις να βγαλεις τους pc gamers ψειρες και ελιστιστες επειδη ζητανε πραγματα που εσενα σου φαινονται ανουσια

                              αλλα μιας και λεμε αποψεις εδω , απο τα λεγομενα σου θα στοιχηματιζα οτι δεν ειχες ποτε σου high end pc , που οκ λογικο και σεβαστο αφου δεν σε συγκινουνε τεχνικα χαραχτηριστικα

                              και για να μην παω σε παλιοτερες γενιες που οι διαφορες ητανε μεγαλυτερες σε pc και κονσολες, στοιχηματιζω γιατι μου φαινεται περιεργο για καποιον που εχει δει max/ultra settings το battlefield 3 το witcher 2 (με uber sampling) , το crysis 2 , το metro2033, το ff14 η το tera που απο χθες που το ειδα μου πεσανε τα σαγονια (και αυτο γιατι ειδα σε τετοιο τεχνικο επιπεδο art που λατρευω απιστευτα), να λεει τοσο απαξιοτικα οτι τα frames οι αναλυσεις και λοιπα τεχνικα δεν παιζουνε ρολο στην εμπειρια ουτε στο ελαχιστο ενος game

                              μενω τοσο πολυ σε αυτο γιατι ξαπαπαιζω αυτο το καιρο to witcher 2 στο xbox που χωρις να ειναι ασχημο για τα δεδομενα του xbox (καθε αλλο) εχει επηρεασει την εμπειρια μου εχοντας παιξει πριν ενα χρονο την εκδοση του pc

                              οτι λοιπον μας φαινεται εμας υπερβολικο δεν ειναι απαραιτητο να φαινεται ετσι και στους γυρω μας λιγη κατανοηση σε αυτο που αντιλαμβανεται διαφορετικα (η καλυτερα) ο αλλος απο εμας δεν βλαπτει

                              Comment


                              • Originally posted by Vaynard View Post
                                δεν ειχες ποτε σου high end pc , που οκ λογικο και σεβαστο αφου δεν σε συγκινουνε τεχνικα χαραχτηριστικα
                                σε μια τέτοια περίπτωση οσο νανε αλλάζει η οπτική των πραγμάτων ακόμη και αν πριν ήσουν pc hater.

                                Δώστε στον Αλταήρ high end pc και θα δειτε αλλαγή
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X