Announcement

Collapse
No announcement yet.

N64 VS PSX (The Battle of the Month!)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
    Εγω ρε παιδια πραγματικα αυτο το πραμα με τα sticks του ps δεν το καταλαβα ποτε
    γιατι ειναι σε λαθος θεση δηλαδη ;
    Καθε φορα που το ακουω μου φαινεται αστειο

    Δηλαδη εγω εχω καποια σωματικη ανωμαλια και με βολευει ετσι ενω εσεις ειστε οι φυσιολογικη και ο κανονας ;

    Νταξει η συνηθεια ειναι μεγαλο πραγμα αλλα και το πως βολευει καποιον κατι ειναι σε μεγαλο βαθμο και υποκειμενικο . Ας συμφωνησουμε σε αυτο τουλαχιστων .

    Δε πονάει μόνο ο δεξής δικός μου αντίχειρας δηλαδή ε?

    Comment


    • #92
      Otan paizeis me to N64 pad fysiko einai na se ponaei, milame gia thn xeiroterh konsola olwn twn epoxwn.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #93
        Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
        Νταξει η συνηθεια ειναι μεγαλο πραγμα αλλα και το πως βολευει καποιον κατι ειναι σε μεγαλο βαθμο και υποκειμενικο . Ας συμφωνησουμε σε αυτο τουλαχιστων .
        Αυτο ακριβως ειναι.
        Οσες φορες εχω παιξει με το χειριστηριο του 360 το νιωθω ξενο στα χερια μου.Σαν να μην το κραταω ενα πραμα.Eπισης μου φαινεται πολυ ''καπως'' που πρεπει να ανεβαζω τον ενα αντιχειρα πιο ψηλα.
        Το αντιθετο φανταζομαι θα ισχυει και για αυτους που εχουν συνηθισει το χειριστηριο του 360 και δοκιμαζουν το DS.

        Comment


        • #94
          Originally posted by Ground_zero View Post
          Otan paizeis me to N64 pad fysiko einai na se ponaei, milame gia thn xeiroterh konsola olwn twn epoxwn.


          κατσε θα το βάλω σαν ορισμο του fanboy στο wiki

          Comment


          • #95
            Den eimai egw pou anoiksa topic VS konsolas yponoontas oti to N64 einai kalytero apo to PSone.
            Opote mhn ksexaseis na prostheseis kai Strawhat Nikos = to ypertato fanboy sthn perigrafh sou.

            Den exw dei pote mou VS topic apo fanboy allwn etairiwn.
            Mono enas Ninty Fanboy tha mporouse na parousiasei ton pato ws kati kalo kai akomh xeirotera thn xeiroterh konsola olwn twn epoxwn ws kati sygrisimo me mia apo tis kalyteres konsoles olwn twn epoxwn.

            Otan anoigeis malakies topics na perimeneis na akouseis malakies apanthseis.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #96
              εδω μας ειπες πως καμια νιντεντοκονσολα δεν εβγαλε χειρηστηριο της προκοπης οταν το wii αλλαξε τα δεδομενα στο gaming system και εγινε ο Ιωαννης o Προδρομμος του θεικου kinect!

              Comment


              • #97
                Kala den vazw kan sthn kouventa oti to Wii mote kai to kinect alla KAI to Move suckaroun apistefta kai ws idea kai ws ylopoihsh.
                H malakia einai pws oxi mono h Nintendo ftaiei KAI giafto ton hlithio xeirismo alla kai ola ta fanboys ths pou ton yposthriksan kai twra exoume tetoies paparies na mas empodizoune apo to na paizoume kala paixnidia.

                Opws katalaves nai to Wii mote einai to xeirotero xeiristhrio pou yphrkse pote.
                Thn epomenh fora tha sas valei na xorophdate san tis maimoudes kai tha lete kai efxaristw.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #98
                  ouaou εισαι για τους αλιγατορες εσυ...

                  Comment


                  • #99
                    An den saresei mhn anoigeis paparies topics.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Είναι τόσο fail να συγκρίνεις τα γραφικά μεταξύ PS1 και N64 καθώς παρά την υπεροχή του N64 και όσον αφορά την ημερομηνία κυκλοφορίας και όσον αφορά τον επεξεργαστή (θεωρείται κονσόλα μεταγενέστερης "γενιάς" άλλοστε, τουλάχιστον στα χαρτιά) το PS1 εξακολουθούσε να έχει ξεκάθαρο προβάδισμα σε πολλές περιπτώσεις.

                      Χαρακτηριστική fail σύγκριση Gran Turismo VS GT64



                      Για την ποιότητα των παιχνιδιών αυτών καθεαυτών ούτε λόγος βέβαια.



                      Εγώ δυσκολεύομαι να επιλέξω κάποιο από τα 2 πάντως. Αντικειμενικά το PS1 έκανε τόσα πολλά πράγματα πιο σωστά από το N64 που μου είναι αδύνατο να τα αγνοήσω. Μετά όμως σκέφτομαι το Banjo και αυτό περιπλέκει κάπως τα πράγματα..

                      Comment


                      • Πωπω τι επική συζήτηση έχασα πάλι.
                        Κάποια πράγματα για να ξεκαθαρίσουμε λοιπόν.
                        Επειδή δεν θυμάμαι ποιος είπε τι θα απαντήσω κάπως σκόρπια.

                        1)Δευτερεύοντα τα L1,R1 και γι'αυτό δεν χρησημοποιούνται;Παίξε χωρίς να χρησημοποιείς τις λειτουργίες που είναι σε αυτά τα πλήκτρα default,τα Uncharted & Demon's Souls κι αν καταφέρεις να προχωρήσεις,χέσε με.
                        2)Τα Dual Shock 1+2 ήταν τα καλύτερα χειριστήρια που έχω πιάσει στα χέρια μου,μέχρι που έπιασα των Χ360 & PS3.Οκ το dpad to X360 είναι gtp,αλλά του ps3 μέχρι και οι σκανδάλες που τις κράζανε,μια χαρά είναι.
                        3)Δεν έχω ασχοληθεί σοβαρά με το χειριστήριο του Ν64 αλλά ειλικρινά τώρα.Είναι ένα χειριστήριο που έχει 3 λαβές για να το πιάσεις.Δύο χέρια έχω όχι 103.Κλασσικές μαλακίες της Nintendo.
                        4)To Gamecube έχει ένα από τα πιο άθλια και κακόγουστα χειριστήρια ever.Απλά πράγματα.Όσους τίτλους έπαιξα εκεί,πάντα είχα πρόβλημα με το χειριστήριο.Άθλιο επιεικώς.

                        Πάμε on topic τώρα.Σοβαρά συγκρίνετε μια κονσόλα 20 καλών τίτλων με το ps1;Δεν αμφιβάλλω ότι λατρεύετε το Ν64,όπως επίσης δεν αμφιβάλλω ότι είχε και πολλά νεωτερίστικα χαρακτηριστικά είτε σαν κονσόλα είτε στα παιχνίδια της.Βλέπε z-targetting,rumble pak,analog stick,triggers.Αλλά ως εκεί.Από κει και πέρα τι έκανε;Είχε 20 καλά παιχνίδια τα οποία σήμερα μου φαίνονται εντελώς unplayable και αυτό είναι όλο.Οι τίτλοι που έβαλε σε spoiler tags ο GZ πραγματικά εκμηδενίζουν ολόκληρη την βιβλιοθήκη του.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Akomh den kleidwthike?
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Μιας και θίχτηκε το θέμα των γραφικών, δεν νομίζω το N64 να είχε σε κανένα παιχνίδι του τόσο uber FMVs όσο το PSX. Βασικά δεν θυμάμαι να έχω δει FMV σε N64 game. Ενδεικτικά, παραθέτω δύο από τα πιο επικά βίντεο που έχω δει στο PSX:






                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • Μετά το ποστ του PD πιστεύω μπορούμε όλοι να το κλείσουμε.Η διαφορά είναι χαοτική.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • 3)Δεν έχω ασχοληθεί σοβαρά με το χειριστήριο του Ν64 αλλά ειλικρινά τώρα.Είναι ένα χειριστήριο που έχει 3 λαβές για να το πιάσεις.Δύο χέρια έχω όχι 103.Κλασσικές μαλακίες της Nintendo.
                                ...
                                Κάθε παιχνίδι σου ζητούσε να πιάσεις το χειριστήριο από 2 λαβές, όχι από τρείς. Ανάλογα αν ο τίτλος ήταν 3d ή 2d άλλαζες τη λαβή που χρησιμοποιούσες....
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X