Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συζήτηση για τη 32 bit era

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Κι εσύ που δεν παρεξηγήθηκες, είδαμε πόσο δεν το συνέχισες ή το κράτησες εντός.
    Egw parekshgithika den eipa to antitehto.
    Gia thn akriveia parekshgithika apo to prwto sou post afths ths antiparatheshs, sygxainomai na parermhnevoun ta posts mou kai na ypothetoun o kathenas ta dika tou.

    Ούτε εμένα με καλύπτεις και ιδιαίτερα απαντήσεις τύπου "δε ξέρεις, ξέρω εγώ" λες και μιλάμε για θετικές επιστήμες.
    Tha se parapempsw sto prwto sou post opou les:
    Επειδή οι περισσότεροι κρίνουν το Saturn χωρίς να το γνωρίζουν
    Afto kai mono anairei osa eipes sto prwhgoumeno quote sou kai mou dinei to dikaiwma na apantw me ton idio tropo sta post mou.
    Eksalou yparxoun pragmata pou gnwrizei kaneis kai pragmata pou den gnwrizei, egw tygxanei na gnwrizw apo Fighting games kai dialekses na mou antiparatetheis se afton ton tomea.
    Good luck.

    Σταματώ επειδή θα αρχίσω να λέω πάλι τα ίδια, θα μου απαντάς τα ίδια και γενικότερα θα γίνετε μία ανακύκλωση που εμένα τουλάχιστον με κουράζει αφού δεν έχει τέλος. Για κανέναν άλλο λόγο.
    Μη με προκαλείς να το συνεχίζω όμως, πλιζ.
    Ean den prokalesei kapoios den tha ton prokalesw oute egw, skepsou to.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Δύο παιχνιδάρες που μου άρεσαν πολύ και μπορεί να πέρασαν απαρατήρητες μέσα στον κυκέωνα των κυκλοφοριών (με πολύ καλό διπλό):

      PSone


      Saturn

      Comment


      • Το Bust A Groove το σιχαίνομαι θανάσιμα. Ποτέ δεν κατάλαβα πως παίζεται αυτό το παιχνίδι, όσες ώρες και αν έφαγα πάνω του. Άρχισα να πιστεύω πως έφταιγε το Demo, αλλά και το full game το ίδιο ήταν. Τα dance games γενικά ποτέ δεν με τράβηξαν.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • Είναι rythm game.Στο 4ο flash της μπάρας πρέπει να έχεις ολοκληρώσει το input.Και μένα μου έφαγε αρκετή ώρα γιατί αλλάζει ο ρυθμός στο κάθε τραγούδι.Έχει και training που βοηθούσε αρκετά.

          Comment


          • Ti les Phantom!
            To Bust a groove htan ena apo ta games pou eliwna sto PSOne!
            Exw to tragoudi ths Kitty-N mesa sthn lista me ta top tragoudia mou.
            Poly agaphmeno game
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Ένας από τους πολλούς λόγους που αγόρασα πριν κάμποσους μήνες Saturn από ένα ξεχασμένο βιβλιοπωλείο είναι αυτός.
              Bug Too!


              και αυτός
              Torico
              This is my second Video Walkthrough!Gekkamugentan Torico (aka Lunacy in the US or just Torico in Europe) was developed by System Sacom and released in 1996 o...

              Όσο κορυφαία και ποιοτικά και να είναι τα παιχνίδια τώρα η 32bit era λόγω εφηβείας, νοσταλγίας μιας δηλαδή πιο αθώας εποχής και μιας Sega που η ποιότητα των καλών παιχνιδιών της είχαν την δική τους ταυτότητα άφησαν το δικό τους στίγμα στην ενασχόλησή μου με το άθλημα.

              Comment


              • Πρέπει να έρθω σπίτι σου,να ρίξεις ένα playthrough στο Torico.
                Carpe diem

                Comment


                • Originally posted by Altair View Post
                  Πρέπει να έρθω σπίτι σου,να ρίξεις ένα playthrough στο Torico.
                  Πραγματικά πρέπει bro.

                  Comment


                  • Το Bug ξεχείλιζε 90ίλα, αυτό και το Gex είναι όσο πιο 90’s γίνεται, δε πάει παραπέρα.

                    Το Torico, από την άλλη, είχε μια πολύ ιδιαίτερη ατμόσφαιρα ρε γαμώτο. Δε θυμάμαι να έχω δει ποτέ κάτι παρόμοιο (όχι από άποψη ποιότητας αλλά χαρακτήρα). Δε μπορώ καν να το περιγράψω ακριβώς (lol) αλλά, κάτι το setting, κάτι οι πολύ χαρακτηριστικές, μουντές, αποχρώσεις του πορτοκαλί και του κόκκινου που έντυναν στο μεγαλύτερο μέρος του τον τίτλο, κάτι το στυλ γραφικών, κάτι η μουσική, όλο αυτό το αισθητικό σύνολο δημιουργούσε μια πολύ ιδιαίτερη ατμόσφαιρα. Δε ξέρω καν αν το είχαν κάνει συνειδητά ή αν τους είχε βγει έτσι αλλά, όπως και να χει, ήταν πολύ ιδιαίτερο.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • Adventure είναι το Torico; Torico είναι και ο πρωτότυπος τίτλος του νέου παιχνιδιού του Ueda γνωστό στη δύση ως Last Guardian.
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Trico ήταν η ονομασία που λες.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Project Trico ήταν το working title. Kαι Trico είναι η ονομασία του πλάσματος . Στην Ιαπωνία όμως, το λένε Toriko :xp:

                          Comment


                          • Πιστεύω ότι δεν θα την χάλαγε την Sega νας κυκλοφορήσει κάποιους παλιούς καλούς τίτλους στα XBLA/PSN ή σε μορφή retail από saturn και τα υπόλοιπα συστήματα πέρα από του megadrive που μας έχει φλομώσει στις συνεχείς συλλογές με τα ίδια παιχνίδια ξανά και ξανά. Πόσες φορές ακόμα να αγοράσει ο κόσμος το golden axe, Altered Beast, Streets of Rage και τα κλασσικά sonic εκεί έξω;
                            Για να είμαι σωστός παρατηρώ ότι τον τελευταίο καιρό το έχει πάρει αλλιώς το θέμα και με τίτλους όπως Guardian Heroes HD, Sonic CD, Project Draco για Kinect δείχνει ότι δεν έχει ξεχάσει και τους παλιούς οπαδούς της. Σαν publisher πάντως δεν έχω παράπονα. Κυνηγάει συνεχώς νέα I.P.s και κάνει ασθητή την παρουσία της.

                            Άντε μωρή αρρώστια Sega βγάλε μας κανά πακέτο με την τριλογία του Shining Force III να γουστάρουμε και χώσε κανά Shinobi Legions σε καμιά XBLA/PSN υπηρεσία να μας ξεκάνεις.

                            Comment


                            • Το Saturn είναι μία κονσόλα της οποίας το emulation είναι αρκετά δύσκολο οπότε μπορεί να παίζει κάποιο ρόλο που δεν εκδίδονται τίτλοι της στις νέες κονσόλες...

                              Off topic: Οι Ιάπωνες δε μπορούν να πουν τρι άρα λένε τόρι το οποίο είναι και λογοπαίγνιο για τη μορφή του πλάσματος (tori σημαίνει πουλί).
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post

                                Άντε μωρή αρρώστια Sega βγάλε μας κανά πακέτο με την τριλογία του Shining Force III να γουστάρουμε και χώσε κανά Shinobi Legions σε καμιά XBLA/PSN υπηρεσία να μας ξεκάνεις.
                                Ναι Ναι Ναι Ναι Ναι.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X