Announcement

Collapse
No announcement yet.

παιχνιδια ξυλου που αγαπησαμε

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Imo ta combos dinoun xarh sta fighting pantws.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #47
      Εννοειται, τα combos μετρανε, αλλα στο συγκεκριμενο παιχνιδι που ειναι με σπαθια μου καθεται καλυτερα. Σαν το αλλο απιστευτο, το Bushido Blade (ελπιζω καποτε να μαθω να παιζω σαν ανθρωπος σ'αυτο το παιχνιδι)
      https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

      H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

      Comment


      • #48
        Τα καλύτερα fighting παιχνίδια είχαν εμφανιστεί στο Saturn και ξεκινώ την παρουσίαση.



        πραγματικό διαμάντι με σενάριο πολύ καλό παραδόξως για fighting με πολύ καλό roster χαρακτήρων για την εποχή(90ties FTW). Προγονός του Soul Edge μιας και ήταν το πρώτο 3D fighting με όπλα. Ρε SEGA πόσο μπροστά ήσουν. Best characters Yoko Kono, Toru Kurosawa.

        Πάρτε και το anime εισαγωγικό.



        Σειρά Virtua Fighter μακράν ότι καλύτερο σε 3D Fighting. Ότι πιο ρεαλιστικό με πραγματικές πολεμικές τέχνες από τον μέγα δημιουργό Yu Suzuki και όχι καραγκιοζιές (Mishima Karate!!!!ΟΜΦΓ). Το πιο ισορροπημένο roster σε χαρακτήρες και ποικιλία fighting styles.



        Marvel Versus Street Fighter o προγονός των VS παιχνιδιών από την Capcom και η Arcade Perfect έκδοση βγήκε μόνο στο SEGA SATURN όλες οι άλλες εκδόσεις απλά δεν υπήρχαν(ένα πράγμα σαν το Probotector)



        Fighting Vipers απλά όποιος λέει άσχημο και unplayable αυτό το παιχνίδι είναι απλά Noob σε όλα τα fighting games . Ο Bahn θεος, η Candy τα σπάει και είναι το καλύτερο ζευγάρι στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Το σύστημα με τις πανοπλίες ήταν φοβερό 3D fighting με Air Recovery(ακούς ΤΕΚΚΕΝ) οι "φυσιολογικές" special moves έδεναν έναν απόλυτο arcade τίτλο.



        Και για την Cultιλα και αφήνω ασχολίαστο το Sonic Fighters αν και δεν βγήκε για Saturn έμεινε στις αίθουσες των Arcades. Από την AM2 και τους δημιουργούς του Virtua Fighter.



        Τέλος.

        Comment


        • #49
          Συμφωνω σχεδον σε ολα (εκτος απο το Sonic Fighters), but did bashing other games was necessary?
          https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

          H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

          Comment


          • #50
            3D fighting με Air Recovery [/b]
            To mono allo 3D me air recovery pou kserw htan to Bloody Roar, to Soulcalibur exei Air Escape alla oxi recovery.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #51
              Street Fighter III στο PS2. Από τα πιο ευχάριστα 2D Fighting παιχνίδια που έχω παίξει. Viva parry & viva τρομερό βιντεάκι στο youtube με Chun vs Ken


              Comment


              • #52
                <div class='quotetop'>(Missing Score &#064; Feb 28 2008, 08&#58;52 PM) [snapback]12467[/snapback]</div>
                O κολλημενος



                Πολυ γουσταρα να περιμενω τον αλλο να κανει ενα ανοιγμα και να του κερασω τρια slash να παει αδιαβαστος. Ουτε combo ουτε τιποτα, parry και ξυλο, με τη μεγαλη slash-ια κατεβαινε πολυ η μπαρα :icon_twisted:
                [/b]



                έχω το κουτί αλλά η κασσέτα δεν έχω ιδέα που βρίσκεται
                Carpe diem

                Comment


                • #53
                  Super Smash Bros. Melee. Η καλύτερη multiplayer εμπειρία ever.

                  Χωρίς πλάκα.
                  "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                  Comment


                  • #54
                    τώρα που θα κυκλοφορήσει κι εδώ το brawl ξαναμιλάμε.πάντως από το λίγο που έπαιξα δεν εντυπωσιάστηκα.βέβαια δεν έχω βρει παρέα για μούλτι αλλά θέλω κάποια στιγμή οπωσδήποτε.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #55
                      "Obscure" fighting games vol. 1:

                      Arcana Heart (Yuki)


                      Melty Blood: Act Cadenza (Ecole)



                      Hokuto no Ken (Arc System Works)


                      The Rumble Fish (Dimps)


                      Ολα εχουν βγει και σε PS2 (περα απο arcades προφανως).

                      Comment


                      • #56
                        Evil Zone kai ta miala sta kagela.

                        No parry,No reversals,no shit

                        But......Projectiles&#33;&#33;Baby&#33;&#33;&#33;

                        http://www.youtube.com/watch?v=MRMaDgt-eOg

                        Comment


                        • #57
                          Πρωτο απο ολα ενα που δεν ξερω πως το λενε... Το επαιζα συνεχια στο amiga του ξαδερφου μου, αλλα μικρος τοτε που να καταλαβω για πιο προκειτε;...
                          Μετα το Street Fighter II, και αρκετα το Final Fight, και απο εντελος συνχρονα, Mortal Combat

                          Comment


                          • #58
                            Ποσο συγχρονο ειναι δηλαδη το Μοrtal Kombat;
                            Τοοοσο συγχρονο .

                            Comment


                            • #59
                              χαχαχα, τι να πουμε για το Tekken δηλαδης. προφανως ο φιλος μας ο Dark_kronos παιζει παιχνιδια μονο στο pc, ROMs κλπ.

                              Comment


                              • #60
                                Δεν μιλαω για τα πρωτα Mortal Kombat, αυτα δεν τα εχω παιξει... Απο το Deception και μετα μονο...

                                Comment

                                Working...
                                X