Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ψάχνω/ βρίσκω...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Tanno View Post
    Έχω και άσε τις μλκίες...

    Απλά δεν ξέρω από που να ψάξω σωστά για το τάδε μέρος για να βρω μία καλή προσφορά γι' αυτό... Το θέλω για να κατέβω Αθήνα...
    For all those people who find it more convenient to bother you with their question rather than to Google it for themselves.


    Δε θέλει τρομερή νοημοσύνη
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Δε ξέρω που να το ποστάρω, γι’ αυτό το βάζω εδώ.

      Δε κρύβω ότι είμαι από εκείνους που επωφελούνται της δυνατότητας να κατεβάζουν βιβλία μέσω torrents (εκδημοκρατισμός της γνώσης FTW, εφόσον τουλάχιστον τα βιβλία δεν έρχονται εδώ από κάποιον μικρό εκδοτικό οίκο). Το θέμα είναι ότι η ανάγνωση στο PC με κουράζει αφάνταστα, δε μπορώ με τίποτα να διαβάσω πολλές σελίδες καθισμένος στη καρέκλα του PC, μπροστά από μια οθόνη.

      Εσείς τι τρόπους χρησιμοποιείτε; Χρησιμοποιείτε άλλες συσκευές γι’ αυτή τη δουλειά; Τι επιλογές υπάρχουν και πόσο καλύτερες είναι σε επίπεδο ευχρηστίας;
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • Αυτός είναι και ο κύριος λόγος που βγήκαν τα Ipad etc. νομίζω.
        Βέβαια υπάρχουν και απο πιο παλιά τα e-books τύπου Kindle που έχουν κάνει και πολύ καλές πωλήσεις αμα έχω καταλάβει καλά.

        Btw, δεν έχω δοκιμάσει τίποτα τα παραπάνω ακόμα αλλά προσωπικά αμα ήθελα να διαβάζω pdfs συχνά μάλλον για διάλεγα κάτι σε Ipad επειδή απο οτι έχω διαβάσει/καταλάβει η οθόνη σπέρνει άπειρα. Προσωπικά τα PDFs της σχολής τα διαβάζω σε μια 42άρα απο 2 μέτρα απόσταση με ασύρματο ποντίκι.

        Comment


        • νομιζω ενα ipad θα σου ερθει κουτι, αλλα και εγω κειμενα διαβαζω σχεδον ετσι οπως το κανει και ο chris top

          Comment


          • Διαφωνώ περί iPad, δεν πρόκειται να μειώσει την κόπωση των ματιών σου στο ελάχιστο. Στο μόνο που συμφέρει σε σχέση με μια απλή οθόνη υπολογιστή είναι στο form factor.
            Το Kindle και οτιδήποτε με e-ink είναι πολύ καλύτερες επιλογές αν ενδιαφέρεσαι κυρίως για λογοτεχνικά κείμενα, είναι σχεδόν σα να διαβάζεις σε κανονικό χαρτί. Βέβαια οι τιμές συνεχίζουν να είναι αρκετά τσιμπημένες δεδομένου πως το μόνο που κάνουν (αλλά το κάνουν καλά) είναι αυτό. Η ταχύτητα είναι αβυσσαλέα αλλά η μπαταρία κρατάει εβδομάδες.
            Το έχω ψάξει αρκετά το θέμα αλλά δυστυχώς στην παρούσα φάση δεν υπάρχει κάτι που να με καλύπτει προσωπικά επειδή ενδιαφέρομαι περισσότερο για ανάγνωση περιοδικών και θέλω κάτι σε μέγεθος τουλάχιστον Α4 και κατά προτίμηση με χρώμα (βέβαια αν το Kindle DX ήταν πιο φτηνό και είχε και WiFi θα το σκεφτόμουν πιο σοβαρά). Για κάποιον που το θέλει για λογοτεχνικά κείμενα νομίζω πως είναι καλή περίπτωση.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • Kindle ή iPad, το πρώτο είναι όπως τα λέει ο straier, το δεύτερο δεν είναι τόσο τέλειο (αν και γενικά πολλοί είναι άπειρα ικανοποιημένοι), αλλά έχει άλλες 1000 λειτουργίες. Βέβαια η τιμή είναι το λιγότερο x2 .

              Comment



              • Αυτό είναι νομίζω το φθηνότερο Kindle.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • θελω να "περιστρεψω" μια 23" LG οθονη που εχω σε portrait mode, ενα wall mount θα ηταν καλη λυση αλλα δυστυχως την θελω αποκλειστικα για το γραφειο οποτε δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να ψαξω..:fool: υπαρχουν βασεις που το κανουν αυτο?? βραχιονες η κατι παρομοιο?? εχει κανεις καμια ιδεα?

                  Comment


                  • Originally posted by i Have no Equal View Post
                    θελω να "περιστρεψω" μια 23" LG οθονη που εχω σε portrait mode, ενα wall mount θα ηταν καλη λυση αλλα δυστυχως την θελω αποκλειστικα για το γραφειο οποτε δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να ψαξω..:fool: υπαρχουν βασεις που το κανουν αυτο?? βραχιονες η κατι παρομοιο?? εχει κανεις καμια ιδεα?
                    Την οθόνη πως την πήρες ? Πάντα σε κάθε οθόνη υπάρχει και μία βάση για να στηρίζεται κάπου. :kill:
                    Αν δεν έχεις βάση, τράβα μίλα με την LG για να σου παρέχουν και μία βάση, γιατί στα διάφορα μαγαζιά δεν πουλάνε καν βάσεις.
                    sigpic

                    Comment


                    • Προφανως εχει βαση.. Απλα δεν κανει rotate σε portrait mode...

                      Comment


                      • Α κατάλαβα. Την θές σε rotate μορφή για να την μετατρέψεις 90 μοίρες. Απ' όσο ξέρω οι βάσεις γραφείου δεν το κατέχουν αυτό. Εσύ θες βάσεις τοίχου. Μόνο αυτές το κατέχουν.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Tanno View Post
                          Α κατάλαβα. Την θές σε rotate μορφή για να την μετατρέψεις 90 μοίρες. Απ' όσο ξέρω οι βάσεις γραφείου δεν το κατέχουν αυτό. Εσύ θες βάσεις τοίχου. Μόνο αυτές το κατέχουν.

                          Φυσικά και δεν ισχύει αυτο. Η δικιά μου LG μια χαρα γύριζε στις 90 μοίρες.
                          I'm back bitches... Version 2.0

                          Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                          Comment


                          • Μπα, μάλλον την έβαλες στραβά στο γραφείο σου. Θες και να λέγεσαι μηχανολόγος, τρομάρα σου
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Μάλλον αυτο θα εκανα.
                              I'm back bitches... Version 2.0

                              Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                              Comment


                              • Απλά
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X