Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενδιαφέροντα Blogs & Sites

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...και για όσους ενδιαφέρονται ένα site για να διαβάσετε Αρκά! Έχει αρκετά albums του, μπορείτε να τα διαβάσετε επιτόπου είτε να τα κατεβάσετε!

    Στα παρακάτω links μπορείτε όχι μόνο να διαβάσετε αλλά και να κατεβάσετε σε μορφή PDF ολoκληρωμένα τα albums του γνωστού μας Αρκά !!! ...
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment



    • Φωτογραφιες απο διαφορα μερη το πλανητη μας οπως φαινονται απο το διαστημα οπως τις τραβηξαν καποιοι αστροναυτες.

      Do a barrel roll!

      Comment


      • Hahahaha @ φωτορύπανση της Αθήνας

        Poly oraies oles oi photos
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Ένα εύστοχο κείμενο (κι ένα ακόμα πιο ενδιαφέρον σχόλιο από κάτω) για τις συνέπειες της μη πληρωμής διοδίων στις εθνικές οδούς. Στις οποίες, λόγω κόστους, θα συμφέρει μόνο το ποδήλατο σε λίγο...

          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Cowboy τεράστιος

            Τις τελευταίες μέρες παρακολουθώ σταθερά το πρώτο και μοναδικό ζωντανό Internet Show στον ελληνικό κυβερνοχώρο. Κάθε βράδυ, στις 10 ακριβώς ο Cowboy–όπως είναι το διαδικτυακό ψευδώνυμο του Ανδρέα Δερδεμέζη-παρουσιάζει σε ζωντανή μετάδοση μια ωριαία εκπομπή, αφιερωμένη στα βιντεοπαιχνίδια, με έμφαση στο ιδιαίτερα δημοφιλές παγκοσμίως την τελευταία περίοδο Starcraft 2.



            Και κάθε μέρα, περίπου 100 άτομα παρακολουθούν φανατικά και σχολιάζουν τα όσα βλέπουν μέσω chat. Αν μάλιστα «χάσουν» κάποιο επεισόδιο, μπορούν να το δουν όποτε θέλουν στο ψηφιακό «κανάλι» του Cowboy, στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://www.ustream.tv/channel/cowboytv .



            Σίγουρα, το αντικείμενο της εκπομπής είναι εξειδικευμένο, δεν αφορά τη μεγάλη μάζα των χρηστών του Internet και μπορεί να ξενίσει πολλούς, ειδικά αν δεν είναι μυημένοι στην κουλτούρα των βιντεοπαιχνιδιών. Ήδη πάντως έχει θεατές και μη γνώστες του αντικειμένου, που απλώς απολαμβάνουν να βλέπουν τον παρουσιαστή να επαναλαμβάνει η φράση «Cowboy τεράστιος»,κάθε φορά που «παίζει» με τα παράθυρα στον υπολογιστή του.
            Άμεση ενημέρωση για όλες τις εξελίξεις. Ροή ειδήσεων και πληροφορίες για όσα συμβαίνουν.Ειδήσεις και νέα με άποψη από την Ελλάδα και τον κόσμο.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • είναι απτα φρούτα που σύχναζαν σε κάτι νιντεντο σαιτς?
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • Δε νομίζω, το Starcraft 2 δεν είναι της Nintendo. Εμείς εδώ πάντως δεν είχαμε πάρει μυρωδιά.

                Άκου εκεί "Καουμπόι τεράστιος"...
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • χαχα..μα οι hardcore Ninty fans παίζουν pc games. Οι άλλες κονσόλες απαγορεύονται!

                  πάντως...δεν το είπα τυχαία...νέρντις φαίνεται..
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • Nα ένα video απο το χθεσινό...

                    End to end video platform for media & enterprises. Live streaming, video hosting, transcoding, monetization, distribution & delivery services for businesses.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Επιτελους κυκλοφορησε το 3ο Zeitgeist, ZEITGEIST: MOVING FORWARD
                      Εχει και υποτιτλους.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Χωρίς πλάκα, τώρα, ακόμα με το Zeitgeist ασχολείστε;

                        Εσύ, ειδικά, Ramp, με απογοητεύεις, you can do better than that.
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • Δε σε πιανω, το Addendum ηταν respect απλα. Για το νεο δεν εχω γνωμη ακομη.

                          wrong topic btw, στα ενδιαφεροντα βιντεο ηθελα να το βαλω...
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Συμφωνώ με Rampo. Εκτός αν κάποιος είναι ποοοοοολυ ψαγμενος, πρέπει να δει τα Zeit!
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • Εντάξει, η αλήθεια είναι πως στο πρώτο, τουλάχιστον, Zeitgeist, διαστρεβλώνονταν πολλές καταστάσεις και έπεφτε πολύ ψέμα, αλλά ΟΚ, όπως το δει κάνεις. Πραγματικά δε θα ήθελα να μπω σε αυτή την συζήτηση γιατί δεν πρόκειται να καταλήξουμε κάπου. Απλώς, από την πλευρά μου, δεν τα προτείνω με τίποτα. Προσωπικά τα βλέπω σαν "Liakopoulos goes serious & international".
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Υπερβάλλεις λίγο δεκιερσντ, δεν είμαι φαν της ακατάσχετης συνομωσιολογίας, γιατί συνήθως οι υποστηρικτές τους απλά δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν και κάπως πρέπει να φορτώσουν στον κόσμο τις δικές του αποτυχίες, αλλά αν μη τι άλλο τα δύο zeit είναι πολύ χρήσιμα ως προς την ενημέρωση του κόσμου για τη λειτουργία κάποιων οικονομικών δομών για τις οποίες αλλιώς δε θα ήξεραν τίποτε. Τα σχετικά με τη θρησκεία στο πρώτο κατά βάση ήταν γνωστά, και παρά τους συμψηφισμούς του, καλά έκανε και τα ανέφερε για όσους δεν τα γνώριζαν. Σε ό,τι αφορά τη 9/11, στο πρώτο πάλι, κακώς μπήκε γιατί κατά βάση του στερούσε αξιοπιστία. Βέβαια ταίριαζε στη συλλογιστική του συνέχεια (Θρησκεία-Φόβος-Τρομοκρατία=Έλεγχος) και καταλαβαίνω γιατι συμπεριελήφθηκε, αλλά στην τελική μάλλον περισσότερο κακό του έκανε παρά καλό. Το δεύτερο μου άρεσε αρκετά, και παρά τις υπερβολές του, έκανε καλά που έδειχνε πως υπάρχουν και άλλοι δρόμοι, ασχέτως πόσο ουτοπικοί. Το τρίτο δεν το είδα ακόμη. Γενικώς πάντως έχω θετική άποψη και η σύγκριση με Λιάκο αδικεί και τους δύο, ο Λιάκο βγάζει σίγουρα πιο πολύ γέλιο αν μη τι άλλο.

                                Comment

                                Working...
                                X