Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σε ποιές χώρες έχετε βρεθεί?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ο,τι μπορουμε κανουμε κι εμεις οι ταπεινοι για να κοντραρουμε τον πολυταξιδεμενο Imrahil. Στα δινω και τα 2 για τις Μαλδιβες, τι λες;

    Comment


    • #17
      Καπιτάλες.
      Εγώ έχω πάει:
      Ελλάδα (οεο)
      Γερμανία (Αμβούργο, Βερολίνο, Χαϊδελβέργη)
      Γαλλία (Παρίσι, Grenoble)
      Αγγλία (περιοχή Cambridge και λίγο Λονδίνο αν και δεν είδα πολλά)
      Ισπανία (Βαρκελώνη)
      Ιταλία (σε ένα χωριό έξω από τη Νάπολη)
      Δανία (Κοπεγχάγη, Aarhus)
      Ουγγαρία (Βουδαπέστη)
      Τσεχία (Πράγα)
      Φινλανδία (λίγες ώρες στο Ελσίνκι)
      Αυστρία (Graz)
      Ελβετία (Γενεύη, Λωζάνη, Βέρνη)
      ΗΠΑ (Φιλαδέλφεια, Νέα Υόρκη, Knoxville)
      Ιαπωνία (Τόκιο, Όσακα, Κυότο, Νάρα, Κόμπε, Χιμέτζι, Νάχα, Χιροσίμα και διάφορα χωριουδάκια)
      Από αυτά, καθαρά διακοπές έχω πάει μόνο στη Γαλλία (edit και Ελβετία.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • #18
        Οπότε οι πολυταξιδεμένοι είμαστε εγώ, Xeno, straier και Imrahil... Καλό κουράγιο, παιδιά.
        sigpic

        Comment


        • #19
          Έκανα edit στο αρχικό post και έβαλα δύο χάρτες, έναν παγκόσμιο και έναν ευρωπαϊκό. Έχω μαρκάρει με σημαίες τις χώρες που έχετε πει, και αν γράψει κι άλλος θα διορθώσω τις φωτογραφίες. Επίσης λείπουν το Λουξεμβούργο και το Μονακό επειδή δε χώραγε η σημαία, συγγνώμη από τα παιδιά που τα ρίξαμε στο flag count.

          Συνεχίστε! Περίμενα αρκετούς ευρωπαϊκούς προορισμούς αλλά κάτι Ντουμπάι και Εμιράτα με βγάλανε εκτός και είμαι περίεργος να δω πού αλλού έχετε βρεθεί!

          EDIT: Ειδα σήμερα στον ύπνο μου ότι ήμουν στο Παρίσι, σε ένα γραφικό σταθμό τρένου, σκεφτόμουν πώς θα μπορούσα να πάω σε μια γραφρική γκαλερί στην άκρη του πουθενά και πώς θα συνδυάσω φαϊ, επιστροφή και πτήση με το αεροπλάνο, και τελικά σκέφτηκα να πάω στην απέναντι αποβάθρα του σταθμού που βρισκόταν ένα τυροπωλείο και να αγοράσω λίγο τυρί για να το έχω μαζί μου (????). Οι τυρέμπορες ήταν κάτι νεαροί τύποι με τα κλασσικά γαλλοαγγλικά τους και μου έδωσαν ένα κιτρινωπό κρεμώδες τυρί που έμοιαζε αρκετά στη γεύση με τη γραβιέρα. Πάνω που πήγα να τους πω ΄ποτι το ήθελα λίγο πιο σκληρό και αλμυρό ξύπνησα. Ευτυχώς...
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • #20
            Γερμανία -> Μόναχο
            Αυστρία -> Βιέννη Ίνσμπρουκ και Σάλτζμπουργκ
            Ελβετία -> Ζυρίχη Γενεύη και Λωζάνη
            Φινλανδία -> Ελσίνκι (μερικές ώρες) και Τάμπερε
            Γαλλία -> Παρίσι και ταξίδι μέχρι την Γενεύη μέσω TGV ,Melun

            Ευελπιστώ κάποια στιγμή να πάω και Κωνσταντινούπολη ελέω ριζών, κρίμα είναι να μη την έχω δει ποτέ.
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #21
              *ιαπωνια 2φορες για καλοκαιρινες διακοπες (τοκυο,κυοτο,γιοκοχαμα)

              *γερμανια 3φορες Leipzig, Hildesheim για music events (meraluna,gotik treffen)

              *αγγλια 4φορες για χειμερινες διακοπες (λονδινο,μαντσεστερ)

              *ιταλια 1φορα για καλοκαιρινες διακοπες (ρωμη και σε καποιες κομωπολεις γυρω γυρω)


              τα τελευταια χρονια δεν πολυταξιδευω και καθομαι αθηνα

              Comment


              • #22
                Κυριως Ελλαδα δηλαδη Αλβανια Πακισταν και Κινα.
                Ground_Zero:

                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                Comment


                • #23
                  Οι Μαλδίβες είναι υπερεκτιμημένες, το σαν τη Χαλκιδική δεν έχει ισχύει.

                  Originally posted by Tanno View Post
                  Οπότε οι πολυταξιδεμένοι είμαστε εγώ, Xeno, straier και Imrahil... Καλό κουράγιο, παιδιά.
                  Μπράβο Ταννο, είσαι γαμάτος.

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by BigBOSS View Post
                    LMS τι αριθμός είναι αυτός κάτω από το avatar σου;
                    Τι ενοείς;

                    Comment


                    • #25
                      Kante sthn akrh ligo...

                      Evrwph:
                      Tourkia (Andreianoupolh)
                      Italia (La Spezzia - Napoli)
                      Gallia (Le Havre)
                      Germania (Amvourgo - Bremenhaven - Monaxo)
                      Ispania (Valencia - Tenerifh - las Palmas)
                      Velgio (Amversa - Vrykseles)
                      Agglia (Portsmouth)

                      Afrikh:
                      Aigyptos (Aleksandria)
                      Notios Afrikh (Cape Town - Port Elisabeth - Durban - Johannesburg)

                      Amerikh:
                      USA (Vostwnh - Valtimorh - Neport news - Huston - Charleston - Nea Yorkh - Savannah - Miami)
                      Bahames (Freeport)
                      Mexico (Veracruz)

                      Asia:
                      Israhl (Haifa)
                      Birhtos (Livanos)
                      Tailandh (Banghong)
                      Singapourh

                      Aftes einai oi poleis pou eixa thn efkairia na vgw kai na tirgyrisw.
                      Den exw pleon provlhma se kamia xwra pou vgainw, tha synenohthoume mia xara me ton opoiondhpote.
                      To mono pou mou thn dinei einai oti se polles apo aftes tis xwres yparxei snobismos pros ta Agglika kai oxi mono den ta milane, alla akoma kai na tous milhseis etsi den sou dinoun shmasia...
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • #26
                        Πω, Ξέχασα και το Ισράηλ ! Καμένο μυαλό που έχω... Πάω να το συμπεριλάβω...

                        Μεγάλωσε ο αριθμός των πολυταξιδεμένων. Μου φαίνεται λογικό αυτό, γιατί ο G_Z είναι Ναυτικός σαν τον Ποπάυ !
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Τρώει και σπανάκι και τότε κανένας δεν του τη λέει. Α ρε ground.

                          Comment


                          • #28
                            H gomena tou Volanh to eskase mazi mou...
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #29
                              Έγινε και το update με τα ταξίδια του Ground Zero. Πλέον στη Μ. Ανατολή γίνεται χαμός με τις σημαίες, αλλά χαμός γινότανε και πιο πριν οπότε δείξτε λίγη ανοχή. Περιμένω και τους υπόλοιπους!

                              Πολύ θα ήθελα να πάω σε πόλη του πρώην ανατολικού Μπλοκ, καμιά Βαρσοβία ή Κρακοβία πχ. Φτήνια, βότκα και κρύο!
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment


                              • #30
                                Kanada egw den piga Titus, kai de vlepw na pige kapoios allos, vgale th simaia. Kanadas kai Velgio den yparxoun
                                Ground_Zero:

                                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                                Comment

                                Working...
                                X