Announcement

Collapse
No announcement yet.

Favorite Colour

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Favorite Colour

    Πιο είναι το αγαπημένο σας χρώμα, και γιατί?
    0
    White
    0%
    0
    Black
    0%
    0
    Yellow
    0%
    0
    Green
    0%
    0
    Blue
    0%
    0
    Purple
    0%
    0
    Red
    0%
    0
    Brown
    0%
    0
    Pink
    0%
    0
    Other
    0%
    0

  • #2
    Το μαύρο γιατί μετράει περισσότερο από όλα!
    Nintendo I.D.: paixtis
    3ds friend code: 2664-2347-7128

    Comment


    • #3
      Originally posted by paixtis
      Το μαύρο γιατί μετράει περισσότερο από όλα!
      Νομίζω το μαυρο δεν ειναι χρωμα, αλλα να μας το πουν καλυτερα τα science nerds εδω μεσα..(οχι καμια tl;dr αναλυση ομως please..)

      Αγαπημένο χρώμα ροζ φυσικα..:resp::resp:

      Comment


      • #4
        Kαλά και εγώ είχα στο μυαλό μου το συγκεκριμένο για το μαύρο αλλά εφόσον δεν υπάρχει στο poll το ψηφίζω γιατί με αντιπροσωπεύει απόλυτα.

        Εdit:Βάλε να βλέπουμε και ποιος ψηφίζει τι...Θέλω να δω ποιος άλλος ψήφισε ροζ...Πιστεύω να το κάνετε για πλάκα...
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • #5
          An to pareis kathara apo apopsh fwtos, to aspro einai ola ta xrwmata kai to mavro einai h apousia xrwmatos

          Emena mou aresoun ta xrwmata se antikeimena, gia paradeigma ws rouxa mou aresei to mavro, se kapoia alla pragmata mou aresei to Kokkino kai se alla kapoia to ble.

          Genika den exw sygekrimeno agaphmeno xrwma, alla mou aresei o syndiasmos apro-mavro-kokkino.

          Sorry alla den apantw sthn erwthsh
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • #6
            Originally posted by Ground_zero View Post
            Genika den exw sygekrimeno agaphmeno xrwma, alla mou aresei o syndiasmos apro-mavro-kokkino.
            Κι εμένα!

            Οι συνδυασμοί ανάμεσα σε άσπρο – μαύρο – κόκκινο (και τα τρία μαζί ή κόκκινο-μαύρο κλπ) μου αρέσουν πάρα πολύ. Το λογότυπο που έχουμε στο YouTube το είχα φτιάξει με άσπρο-μαύρο-κόκκινο.

            Το άσπρο και το μαύρο όντως δε θεωρούνται χρώματα, μου αρέσουν πάντως. Πέρα από το κόκκινο σαν χρώμα μου αρέσει πολύ και το καφέ.

            Επίσης μου ήρθε φαεινή ιδέα, γιατί "Favorite Colour" και όχι "Αγαπημένο σας χρώμα" ξέρω γω; Λέω εγώ τώρα δηλαδή, ας πούμε, από το πουθενά. Αρχίζει να μου φαίνεται πιο πρωτότυπο κιόλας.

            Γιατί "Yellow" και όχι "κίτρινο";

            Ψηφίζω Pink για να εκφράσω την αντίθεσή μου.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • #7
              Εγώ ψήφισα το other, το γράφημα του οποίου είναι σε ροζ.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Loggo View Post
                Επίσης μου ήρθε φαεινή ιδέα, γιατί "Favorite Colour" και όχι "Αγαπημένο σας χρώμα" ξέρω γω; Λέω εγώ τώρα δηλαδή, ας πούμε, από το πουθενά. Αρχίζει να μου φαίνεται πιο πρωτότυπο κιόλας.

                Γιατί "Yellow" και όχι "κίτρινο";

                Ψηφίζω Pink για να εκφράσω την αντίθεσή μου.
                Εισαι σιγουρος οτι δε σου δωσανε τιποτα εκει στο στρατο που ησουν;
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #9
                  Χαχαχαχαχαχα ακούγεται περίεργα όταν το λέω εγώ ε;:resp:

                  Μη το παίρνεις τόσο σοβαρά, απλά κάπου με ξενίζει η χρήση της αγγλικής σε όλα.
                  Το να χρησιμοποιούμε αγγλικές ορολογίες όταν συζητάμε περί gaming πχ δε το βρίσκω κακό. Ή ακόμα και να βάλουμε έναν τίτλο θέματος που παραπέμπει σε neogaf ξέρω γω. Δε χάθηκε ο κόσμος αν πούμε interactivity, set-pieces, A.I. κλπ. Χώρια που υπάρχουν και όροι για τους οποίους δεν υπάρχει ακριβώς η κατάλληλη λέξη στα ελληνικά, ή εκεί που υπάρχει μπορεί να ακούγεται λίγο περίεργα ή...ξένα (η ειρωνεία).

                  Αλλά το Pink ρε γαμώτο, ας το πούμε ροζ, δε χάθηκε ο κόσμος.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • #10
                    Allaksa gnwmh, psifizw to "Pink" giati o Mr Pink htan o poio mangas kai poio epaggelmatias apolous opws fanhke sto telos tou Reservoir Dogs!
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #11
                      Εγώ το μαύρο. Υπάρχουν 2 λόγοι γι' αυτό.

                      1) Είναι πιο ξεκούραστο για τα μάτια μου και φίλος μου το σκοτάδι όταν κοιμάμαι. Απεχθάνομαι τα φωτεινά πράγματα, έξου και ο λόγος που πολλοί με βλέπετε να φοράω μαύρα γυαλιά, όταν υπάρχει ήλιος.
                      2) Μου αρέσουν τα σκοτεινά χρώματα πάρα πολύ, γιατί αν συνδυάσουμε το κόκκινο με το μαύρο, θα σχηματίσει το αίμα, και αν συνδυάσουμε το μπλε με το μαύρο, θα σχηματίσει τον Βαθύ Ωκεανό(Τον Πυθμένα του δηλαδή), κ.α. και γιατί ο συνδυασμός τους με το μαύρο τα κάνει και εξωπραγματικά.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Ground το αντίθετο ισχύει.Το άσπρο είναι η απουσία χρώματος,εξού και η γόμα στην ζωγραφική είναι άσπρη,ενώ το μαύρο,είναι όλα τα χρωματα μαζί.Αν δεν με πιστεύεις,πάρε ένα χαρτί και ξεκίνα να βάζεις όλα τα χρώματα μαζί.Άσπρο δεν θα βγει ότι και να κάνεις.
                        Αν και αγαπημένο μου είναι το μπλε,θα ψηφίσω κι εγώ Pink για τους λόγους που έγραψε και ο Ground Zero.
                        Mr Pink Rules.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Altair View Post
                          Ground το αντίθετο ισχύει.Το άσπρο είναι η απουσία χρώματος,εξού και η γόμα στην ζωγραφική είναι άσπρη,ενώ το μαύρο,είναι όλα τα χρωματα μαζί.

                          Εκτός του ότι υπάρχουν γόμες που είναι πράσινες, κόκκινες, μπλέ και μαύρες (εκτός και αν εννοείς κάποια άλλη "γόμα") καλό θα ήταν να διαβάζουμε τι γράφει ο άλλος...

                          Originally posted by Ground_zero View Post
                          An to pareis kathara apo apopsh fwtos, to aspro einai ola ta xrwmata kai to mavro einai h apousia xrwmatos
                          Προσωπικά, το χρώμα που μου προκαλεί την μεγαλύτερη εντύπωση είναι το μωβ, συνήθως σε τόνους που περιέχουν περισσότερο μπλε σε αναλογία με το κόκκινο και στις πιο βαθιές του αποχρώσεις (deep purple). Παρόλα αυτά δεν είναι ένα χρώμα που χρησιμοποιώ ή που επιλέγω συχνά (όπως στα ρούχα ή στα πράγματα που αγοράζω γενικά). Τα χρώματα που συνήθως με ελκύουν και που επιλέγω σε ρούχα, αυτοκίνητα/μηχανές, αντικείμενα κτλ είναι το μαύρο (ειδικά το ματ σε μεταλικές/γυαλιστερές) επιφάνειες, το γκρι, το κόκκινο και λιγότερο το κίτρινο.

                          Comment


                          • #14
                            Ground το αντίθετο ισχύει.Το άσπρο είναι η απουσία χρώματος,εξού και η γόμα στην ζωγραφική είναι άσπρη,ενώ το μαύρο,είναι όλα τα χρωματα μαζί.Αν δεν με πιστεύεις,πάρε ένα χαρτί και ξεκίνα να βάζεις όλα τα χρώματα μαζί.Άσπρο δεν θα βγει ότι και να κάνεις.
                            To lefko fws analyetai se ola ta xrwmata, otan den yparxei fws ola einai mavra kai xrwma den yparxei.
                            Afto me to an anakatepseis ola ta kragionia vgazeis mavro (pou den einai mavro, alla skatouli) poly 6h dhmotikou mou akougetai (xwris parekshgish etsi? Tropos tou legein einai)

                            Pes oti anakatevoume ola ta xrwmata, mavrizei to xarti kai meta vazoume kai aspro, nomizeis oti tha parameinei mavro, h tha ginei gri?

                            To allo me tis gomes den to katalava, an exeis aspro xarti xrhsimopoieis asprh goma, an exeis mavro, mavrh, arkei na mhn afinei shmadia.
                            Twra ths modas einai kai kati hmidiafaneis.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #15
                              Βασικά το μαύρο πιο σωστά είναι οι ακτινοβολίες(χρώματα) που δεν ποιάνει το μάτι όπως το υπεριώδες και το υπέρυθρο και τα αντιλαμβάνεται το μάτι ως μαύρα δηλαδή δεν τα βλέπει.
                              Nintendo I.D.: paixtis
                              3ds friend code: 2664-2347-7128

                              Comment

                              Working...
                              X