Announcement

Collapse
No announcement yet.

ΕΒΑΥ ΠΡΩΤΑΡΗΣ ΑΠΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ΕΒΑΥ ΠΡΩΤΑΡΗΣ ΑΠΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ

    1)την τριτη βγαζω την webuy της τραπεζας πειραιως γινετε να κανω αγορες απο το ebay με αυτην
    2)εχω κανει εδω και μερες εγγραφη στο paypal χωρις να εχω βαλει τον κωδικο της καρτας πως τον βαζω στοιχεια σπιτιου εχω βαλει κανονικα αυτα που μενω
    3)τι ειναι το invoice πως πληρωνω στο paypal
    4)τι αλλο πρεπει να ξερω και να προσεχω πρωτου αρχισω τις αγορες γιατι δεν κρατιεμαι να τσακισω ολα τα βιντεοπαιχνιδια

    ΚΑΘΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΚΤΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ

  • #2
    2) Κάνεις login και έπειτα



    4) Να κοιτάς το "σκόρ" του κάθε πωλητή (στη σελίδα του προιόντος, βρίσκεται δίπλα στο όνομά του, και είναι επί τοις εκατό,πχ 97,3%), σου δείχνει το ποσοστό των καλών reviews που έχει πάρει από αγοραστές, όσο μεγαλύτερο, τόσο ασφαλέστερος πωλητής. Επίσης αν δεις υπάρχουν προιόντα που κάνεις auction αλλά και προιόντα που αγοράζεις επί τόπου.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • #3
      καταλαβα φιλε ευχαριστω τωρα πρεπει να ξερω εαν αγοραζω με webuy και τι ειναι το invoice και που παω για να βαλω των κωδικο της καρτας αου κανω πρωτα login

      Comment


      • #4
        Aπό ότι βλέπω στο site της, η web buy είναι master card, οπότε λογικά θα είναι δεκτή από paypal.
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • #5
          μαλιστα ευχαριστω

          Comment


          • #6
            SOMARI ευχαριστω ρε φιλε πηρα τηλεφωνο εμαθα το παντα την εβγαλα την φορτιζω αυριο κανω εγγραφη στο paypal και ειμαστε οκ να εισαι καλα σβησε το θεμα

            Comment


            • #7
              Όταν ξεκινήσεις τις αγορές σου στο eBay, όπως είπε κι ο Somari, να τσεκάρεις συνεχώς το feedback του πωλητή και, ειδικά, αυτό του τελευταίου μήνα / τελευταίων συναλλαγών του. Προσωπικά δεν αγοράζω από κανέναν με λιγότερο από 98%.

              Να κοιτάς επίσης αν το αντικείμενο για το οποίο ενδιαφέρεσαι το στέλνει ο πωλητής εκτός της χώρας του (αν και πλέον νομίζω ότι το eBay ακολουθεί νέο σύστημα και δεν σε αφήνει να αγοράσεις κάτι το οποίο δε στέλνεται στη χώρα σου).

              Το invoice είναι το...τιμολόγιο. Στο στέλνει πολλές φορές ο πωλητής διευκρινίζοντας το ακριβές ποσό (αντικείμενο + μεταφορικά) το οποίο πρέπει να πληρώσεις.

              Δε χρειάζεται, απαραίτητα, να μπεις στο site του paypal για να πληρώσεις. Μπορείς να το κάνεις και από το site του eBay όπου συνδέεται, αυτόματα, με το λογαριασμό σου στο paypal. Απλά, μόλις αγοράσεις κάτι, πατάς στην επιλογή Pay seller δίπλα στο αντικείμενο. Είναι πολύ πιο εύκολο και γρήγορο.
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • #8
                καταλαβα τα παντα φιλε εισαι ωραιος απλα να ρωτησω κατι εχω τη webuy ξερετε εαν μπορεις εας πουμε καποιος να παει με λεφτα που θα του δωσω και τον κωδικο της καρτας να τα βαλει μεσα η κωδικο λογαριασμου και να τα τραβηξω χωρις να χρεωθω

                Comment

                Working...
                X