Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εκλογές 6ης Μαίου 2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ναι BB λεφτα υπαρχουν λογο του Μνημονιου και των δοσεων που παιρνουμε, καταλαβε οτι εχεις εξοδα μεγαλυτερα του ΑΕΠ και αν σε αφησουν εκτος δεν θα εχεις να πληρωσεις τιποτα..

    Εμενα 2 επιλογες μου φαινονται 1. Μενεις στην ΕΕ με οσα περιθωρια διαπραγματευσης εχεις και προσπαθεις να φτιαξεις παραγωγη για να μεινεις ζωντανος και να επιστρεψεις στις αγορες. 2. Φευγεις απο την ΕΕ εισαι μονος σου(χωρις λεφτα, χωρις νομισμα, χωρις παραγωγη) και καλη σου τυχη.. Ολα τα υπολοιπα ειναι σεναρια μη-ρεαλιστικα τουλαχιστον.

    Τελος παντων εγω δεν εχω να πω κατι αλλο μενει να δουμε πραξεις απο αυτα που σας υποσχεθηκαν, Loyd αυτο που λες μου φαινετε επιστημονικη φαντασια απλα αλλα τελος παντων ο καθενας με την αποψη του..

    Comment


    • Originally posted by _Lloyd View Post
      Laharl για μένα τα κόμματα για να χωριστούν στην παρούσα χρονική περίοδο με βάση το συμφέρον του λαού χωρίζονται σε αυτά που είναι ξεκάθαρα ενάντια στο μνημόνιο και κατά του χρέους και σε αυτά που δεν είναι. Ουσιαστικά το μνημόνιο αποτελεί τον μεγαλύτερο βραχνά για τον ελληνικό λαό και πρέπει να φύγει και το χρέος δεν είναι δικό μας και πρέπει να διαγραφεί.

      Δεν γίνεται να λες διαγραφή του χρέους ενώ δεν είσαι ξεκάθαρα ενάντια στο μνημόνιο (μιας και το μνημόνιο υπάρχει ακριβώς με αφορή το χρέος).

      Ο Κουβέλης όχι μόνο δεν είναι ξεκάθαρα ενάντια στο μνημόνιο αλλά ουσιαστικά έχει μια τόσο απροσδιόριστη θέση (απεμπλοκή έναν έναν από τους όρους του μνημονίου) η οποία σε συνδυασμό με την ανυποχώρητη "ευρωπαϊκή στάση" του ουσιαστικά σημαίνει ότι δεν πρόκειται να βγούμε από το μνημόνιο. Όχι μόνο αυτό αλλά ο ίδιος παραδέχθηκε ότι η επόμενη επίσκεψη της Τρόικας και τα καινούρια μέτρα θα παρθούν κανονικά.

      Η στάση του δε σε ενδεχόμενο συγκυβέρνησης ήταν πολύ θετική. Το είχε πει παλιότερα ο Ψαριανός με μια παλιά του δήλωση: http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=428430 Τί θα γίνει τώρα αν χρειαστεί ο Κουβέλης για να μην ξαναγίνει η οικονομική κρίση "κρίση δημοκρατίας" ;

      Η μη απόλυση των δημοσίων υπαλλήλων δεν μου λέει τίποτα, τα ίδια λέει και ο Καμμένος. Και ο Καμμένος (όντας υφυπουργός της Νέας Δημοκρατίας) έχει δώσει δείγματα γραφής για την αντιλαϊκή πολιτική που μπορεί να ακολουθήσει.

      Όχι Lloyd αυτό είναι το θέμα,δεν μιλάμε για μνημόνιο-αντιμνημόνιο και αυτό δυστυχώς δεν λέει να το καταλάβει ο ελληνικός λαός.Το μνημόνιο εάν ΔΕΝ το θέλεις επιστρέφεις στην δραχμή κατά πάσα πιθανότητα. Ο μόνος λόγος που δεν ψήφισα Τσίπρα χθες ήταν αυτή η τσαμπουκαλεμένη στάση του θα πάμε στην Μέρκελ και θα τις πούμε το και το.Τον ρώτησαν και αν πει οκ μάγκα εγώ δεν σου δανείζω τι θα κάνει?Είπε ότι δεν θα το κάνει αυτό η Μέρκελ.Εγώ δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για αυτό και ο Τσίπρας δεν έχει plan B για να μείνει στην ΕΕ.

      Επίσης ο Λαφαζάνης όπως και ένα 30% του Σύριζα είναι ΥΠΕΡ της δραχμής.Τώρα αν πιστεύεις ότι η δραχμή είναι η απάντηση προς αυτό τον καπιταλιστικό κόσμο δίχως εμείς να προσφέρουμε εξαγωγές,με εισαγωγές που φτάνουν το 85% σε βασικά προϊόντα και με 1.200.000 ανέργους στους οποίους "μαγικά" θα δωθεί δουλεία όταν γυρίσουμε στην δραχμή είναι δικό σου θέμα

      Όταν αναφέρεις ότι το χρέος δεν είναι δικό μας τι εννοείς?

      Ο Κουβέλης αντίθετα κρατά μια πιο "σίγουρη" αριστερή στάση.Μιλάει για αναπραδιαγμάτευση με κύριο γνώμονα την κοινωνία.Μιλάει για εντελώς διαφορετικά μέτρα από αυτά που παίρνονται μέχρι στιγμής.Και δεν σου ανέφερα μόνο την μη απόλυση δημοσίων υπαλλήλων ως παράδειγμα της φιλο-αριστερής του πολιτικής.Γιατί κακά τα ψέμματα δίχως μέτρα ή χώρα δεν μπορεί να ξεφύγει από την τεράστια ελλειματικότητά της.Η απροσδιόριστη σχέση που αναφέρεις είναι ακριβώς γιατί δεν μπορείς να φύγεις από το μνημόνιο έτσι απλά όπως αναφέρει ο Τσίπρας.

      Το άρθρο που μου δίνεις είναι από το 2011.Εγώ σου μιλάω με χθεσινή δήλωση του Κουβέλη που ανέφερε ότι θα κρατήσει τις προεκολογικές του υποσχέσεις και δεν θα συνεργαστεί με ΝΔ-ΠΑΣΟΚ.

      Πάντως όλα δείχνουν εκλογές ξανά οι οποίες θα συμβούν πριν ακόμα ξαναέρθει η Τρόικα για την επόμενη δόση.Είναι πολύ ενδιαφέρον να δούμε πως θα κινηθεί ο κόσμος αυτή την φορά.

      Πάντως πλέον ο Καμμένος έχει το πολιτικό σκηνικό στα χέρια του.Θέλω να δω εάν θα παραμείνει σε αυτά τα υψηλά ποσοστά ή εάν οι ψηφοφόροι του θα στραφούν προς την ΝΔ στις νέες εκλογές.Επίσης θέλω να δω εάν οι ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ στραφούν προς τον ΣΥΡΙΖΑ ή εάν θα παραμείνουν σταθεροί


      Comment


      • Όταν λέει πως το χρέος δεν είναι δικος μας εννοεί πως δεν το δημιούργησε ο ελληνικός λαός αλλά ότι υπάρχουνε πολιτικές και ποινικές ευθύνες απο την μεριά των πολιτικών που διαχειρίστηκαν τα τελευταία χρόνια τις τύχες τις Ελλάδας. Ότι πάρθηκαν δάνεια τα οποία δεν εξυπηρέτισαν σε τίποτα τον ελληνικό λαό. Οτι κάποιοι πολιτικοί κατασπατάλησαν το δημοσιο χρήμα, οτι κάποιοι πολιτικοί δέχτηκαν μιζες, ότι κάποιοι απο το πουθενα πλουτισαν. Επαχθές χρέος είναι αυτό που δημιουργήθηκε απο δάνεια που δόθηκαν σε μια χώρα χωρις ποτέ να έχει πληροφορηθεί ο λαός αυτής της χώρας ούτε να έχει συναινέσει και αυτό εν γνώση των δανειστών.

        Απο την άλλη για μια στιγμή ρε παιδιά ας δούμε τι θα κάνει ο Τσίπρας και μετά τον κρίνουμε. Ο δικομματισμός ειδαμε που οδήγησε τα πράματα από το 74' έως τώρα. Ακόμη και εσεις που λετε μα δεν παράγουμε τιποτα, αμαν τι θα κάνουμε χωρις τις δόσεις, ποιος ευθύνεται για αυτό; εγώ και εσεις; ή οι καταστροφείς της χώρες που απο καταστροφείς-αποτυχημένοι έχουνε το θρασσος να ζητάνε να γινουνε σωτήρες;ε;

        μιλάνε μιλάνε και λένε πως κρισιμα είναι τα πράματα, η Ελλάδα κινδυνεύει με απομόνωση, το ένα το άλλο; μα συγγνώμη ποιοι κυβέρνησαν τόσα χρόνια, ποιοι πέρναν αποφάσεις; ποιοι ευθύνονται; ποιοι πρέπει να τιμωρηθούνε και να δώσουν λόγο και εξηγήσεις; Ακόμη και το πελατειακο κράτος και την οικοδόμηση της νοοτροπίας του ρουσφετιού ποιοι τα έκαναν; εγώ και εσείς ή κάποιοι πολιτικοι οι οποίοι έφεραν τόση ανάπτυξη στην Ελλάδα ώστε να αναγκάζουν τον Ελληνα να χάσει την αξιοπρεπεια του και να ζητιανεύει απο ένα βουλετικο γραφειο μια θέση;
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Το πρόβλημα που έχω με τον Τσίπρα είναι πως δεν εμπιστεύομαι ΚΑΝΕΝΑ από τους ανθρώπους που έχει γύρω του, με την εξαίρεση του Παπαδημούλη (αξιοσέβαστος πολιτικός με λόγο) και του Μηλιού (αν και περισσότερο πανεπιστημιακός παρά πολιτικός), και πολύ περισσότερο δεν εμπιστεύομαι τον ίδιο. Ο λόγος του είναι απομεινάρι της ΚΝΕ των τελών του '80 - αρχών '90, μου δίνει περισσότερο την εντύπωση καιροσκόπου (οικειοποίηση λαϊκής οργής κλπ) παρά πολιτικού με πρόγραμμα, σύστημα και σαφείς απόψεις για το ΤΩΡΑ, και κυρίως οι ενέργειές του σε ανύποπτο χρόνο από τότε που έγινε αρχηγός του ΣΥΡΙΖΑ μου δείχνουν άνθρωπο με κάκιστα πολιτικά αντανακλαστικά και μάλιστα προερχόμενα από αριστεριστικό γκρουπούσκουλο.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Originally posted by BigBOSS View Post
            Απο την άλλη για μια στιγμή ρε παιδιά ας δούμε τι θα κάνει ο Τσίπρας και μετά τον κρίνουμε. Ο δικομματισμός ειδαμε που οδήγησε τα πράματα από το 74' έως τώρα. Ακόμη και εσεις που λετε μα δεν παράγουμε τιποτα, αμαν τι θα κάνουμε χωρις τις δόσεις, ποιος ευθύνεται για αυτό; εγώ και εσεις; ή οι καταστροφείς της χώρες που απο καταστροφείς-αποτυχημένοι έχουνε το θρασσος να ζητάνε να γινουνε σωτήρες;ε;

            μιλάνε μιλάνε και λένε πως κρισιμα είναι τα πράματα, η Ελλάδα κινδυνεύει με απομόνωση, το ένα το άλλο; μα συγγνώμη ποιοι κυβέρνησαν τόσα χρόνια, ποιοι πέρναν αποφάσεις; ποιοι ευθύνονται; ποιοι πρέπει να τιμωρηθούνε και να δώσουν λόγο και εξηγήσεις;
            Ναι φίλε μου BigBoss εγώ και εσύ σε συνδιασμό με τις πολιτικές δυνάμεις που το άφηναν αυτό ευθύνονται για το ότι δεν παράγουμε τίποτα.Οι πολίτες σίγουρα σε πολύ μικρότερο βαθμό

            Όταν όλοι οι αγρότες έπαιρναν απίστευτα ποσά σε επιδοτήσεις και τα κάναν Mercentes όταν μεγάλες εταιρίες κάνανε δημόσια έργα με υπερχρηματοδότηση του κράτους βγάζαν ένα κάρο λεφτά μπαίναν στο χρηματηστήριο και βγάζαν και από εκεί τα λεφτά του απλού κόσμου.Όταν πήγαινε ο ψηφοφόρος του ΠΑΣΟΚ και έλεγε αχ σας παρακαλώ βάλτε τον Κωστάκη τον γιό μου επειδή είναι ΑΧΡΗΣΤΟΣ στο δημόσιο και θα σας ψηφίσει όλη η φαμίλια ΝΑΙ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ

            Δεν διαφωνώ πως ΚΥΡΙΩΣ φταίνει οι πολιτικοί αλλά μην βγάζουμε την ουρά μας απ'έξω

            Επίσης τον Τσίπρα τον κρίνω για τις προ-εκλογικές του δηλώσεις.Μακάρι(γιατί ήμουν ένα τσακ από το να τον ψηφίσω) να κάνει πολλά και καλά πράγματα για την χώρα.Αυτό όμως δεν φάνηκε από τις δηλώσεις του.Όπως είπε κ ο Titus μάλλον φαίνεται ότι δεν έχει κάποιο σαφές πλάνο εκτός από τον τσαμπουκά του


            Comment


            • Προς απάντηση στο Laharl

              δεν είναι τυχαίο που ιδίως στην περιφέρεια ΠΑΣΟΚ ΝΔ ψηφιστικάν απο μεγαλυτερες ηλικίες που κάποιοι απο αυτούς ανήκουν στην κομματοσκυλία ενώ οι υπόλοιποι συμμετείχαν σε αυτο που λες "αγροτης-επιδότηση-μερσεντές", με την ευρεία έννοια, δεν αναφέρομαι μόνο σε αγρότες.

              Σε αντιθεση με τις νέες ηλικίες που δεν συμμετείχαν σε αυτο το πάρτι που το 50% δεν έχει εργασία και που ψήφισαν αριστερά (ΣΥΡΙΖΑ κτλ).

              Αν ο Τσιπρας δεν έχει σχέδιο, λεει χαζομάρες κτλ, πολύ απλά θα τιμωρηθεί στην κάλπη, όπως τιμωρήθικαν ΠΑΣΟΚ ΝΔ. Αυτο είναι βέβαιο, πόσο μάλλον τέτοιες στιγμές. Πάντως όπως και να χει δεν αλλάζει το γεγονός πως ΠΑΣΟΚ ΝΔ τόσα χρονια οδηγούσαν την Ελλάδα στον γκρεμό, αυτο δεν αλλάζει.
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Αδικημένη προσωπικότητα...
                 

                ςς ςς
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment




                • Comment


                  • Originally posted by _Lloyd View Post
                    TheCursed, όχι, δημοκρατία που όχι μόνο δεν απονομιμοποιεί την Χρυσή Αυγή αλλά επιτρέπει (και προάγει με έναν τρόπο μάλιστα) την είσοδο της στη Βουλή δεν είναι δημοκρατία.
                    Εσύ εστιάζεις πολύ στις εγκληματικές τις πράξεις για να το πεις αυτό, αλλά ας το αφήσουμε στην άκρη αυτό προσωρινά. Αν η Χρυσή Αυγή είχε τις απόψεις που είχε αλλά όχι τη δράση που έχει, θα έπρεπε να μπορεί να μπει στη Βουλή;

                    Originally posted by _Lloyd View Post
                    Λες ότι παίρνεις ανοικτά θέση. Εννοούσα ανοικτά θέση ενάντια στη Χρυσή Αυγή με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.
                    Παίρνω ανοικτά θέση υπέρ της Χρυσής Αυγής στη Βουλή, μαχαιρώστε με εσείς.

                    Originally posted by _Lloyd View Post
                    Οι επιθέσεις είναι ιδεολογική τρομοκρατία και τραμπουκισμός. Είναι ενδεικτικό του ποιόν της.
                    Όπως και οι επιθέσεις των αριστερών εις βάρος Χρυσαυγιτών και "φασιστών" (π.χ. ανθρώπων που έχουν τατουάζ την ελληνική σημαία, LOL!). Οι συγκρούσεις αριστερών με εθνικιστές στο δρόμο είναι εντελώς χουλιγκανίστικου τύπου και ουδεμία σχέση έχουν με την ουσία της πολιτικής.

                    Originally posted by _Lloyd View Post
                    Και πέρα από αυτό, εκτιμώ μια ανθρώπινη ζωή, μια αθώα ανθρώπινη ζωή πολύ περισσότερο από το να σκέφτομαι τις δολοφονικές επιθέσεις σε αριθμούς.
                    Μεταξύ των χούλιγκανς δεν υπάρχουν αθώοι. Μη μου πεις για απλό κόσμο που κατεβαίνει στις πορείες, τέτοιους δεν αγγίζουν ποτέ οι Χρυσαυγίτες. Τα θύματα τους αποτελούνται σχεδόν αποκλειστικά από κραγμένους αναρχικούς ή ακροαριστερούς, πωρωμένους αντιφασίστες που πολύ συχνά τους επιτίθενται ή τους προκαλούν και πρώτοι.

                    Από εκεί και πέρα, ναι, είναι η ιδεολογία τους τέτοια που χτυπάνε και άτομα που σε άλλους φαίνονται αθώοι (π.χ. μετανάστες). Τουλάχιστον αυτοί το παραδέχονται ανοιχτά και δε χαρακτηρίζουν κάθε θάνατο κατά τη διάρκεια της δράσης τους "κρατική προβοκάτσια".

                    Originally posted by _Lloyd View Post
                    Για κάθε μετανάστη που πεθαίνει, για κάθε αγωνιστή στο νοσοκομείο το κρίμα θα είναι στο λαιμό της κοινωνίας μας.
                    Οι μετανάστες κάνουν πολύ λάθος επιλογή που έρχονται εδώ, ίσως λόγω άγνοιας (δεν ξέρω τι ενημέρωση έχουν στις πατρίδες τους για την Ελλάδα), πάντως οι Χρυσαυγίτες αυτό προσπαθούν να δείξουν με τις δολοφονικές επιθέσεις.

                    Από εκεί και πέρα, το κατά πόσο οι αναρχικοί και οι αριστεροί που μαχαιρώνονται είναι "αγωνιστές" είναι μια μεγάλη κουβέντα. Επειδή όπως έγραψα και πριν οι Χρυσαυγίτες δε χτυπάνε τυχαία, τα θύματά τους είναι συνήθως πωρωμένοι αντιφασίστες που εδώ και χρόνια βλέπουν εχθρό μόνο στον "φασισμό", ακόμη κι όταν αυτός είχε συσχετισμούς 0,05% στην κοινωνία. Τέτοια άτομα, τα οποία μια ζωή πολεμάνε με φαντάσματα και όχι με τον πραγματικό εχθρό για να ικανοποιήσουν καλύτερα τα φρονήματά τους, συγνώμη, εγώ μόνο αγωνιστές δεν τα λέω.

                    Originally posted by _Lloyd View Post
                    Και οι κόντρες που λες ότι πρέπει να εκφραστούν δεν είναι ακριβώς αυτές, είναι γενικευμένες, είναι κόντρες επιχειρηματιών και κοινωνίας και αν δεν υπήρχε η Χ.Α. σίγουρα θα εκφραζόντουσαν πολύ πιο γρήγορα.
                    Όταν υπήρχε η Χρυσή Αυγή του 0,05% και οι "αγωνιστές" στρέφονταν εναντίον αυτής κι όχι εναντίον του Συστήματος, τότε σαφώς και φταίνε εκείνοι. Η κόντρα είναι καθαρά ιδεολογική και σε πολύ μεγάλο βαθμό δεν αφορά καθόλου τον λαό και την ουσία της πολιτικής στη χώρα.

                    Originally posted by _Lloyd View Post
                    H Ελλάδα για να "επιστρέψει" στην κατάσταση που ήταν μέσα από την Ευρώπη (ως έχει η κατάσταση) θα χρειαστεί τουλάχιστον 150 χρόνια υπό οικονομική εξαθλίωση συνολικά και έναν παγκόσμιο πόλεμο.
                    Κατά τα άλλα τα Μ.Μ.Ε. τρομοκρατούν τον κόσμο, LOL... Ελπίζω τουλάχιστον να τα γράφεις καθ' υπερβολήν αυτά.
                    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                    Comment


                    • Το μεταφερω οπως το εγραψα στο facebook.
                      Ψηφισε ο κοσμος Χρυση Αυγη και βγηκαμε ολοι να τους κραξουμε γα να εξορκισουμε ο κακο, τοσο ανασφαλεις ειμαστε. Αλλα στα παπαρια μας για το πως ζουνε καποιοι συμπολιτες μας.

                      Ψηφιζαμε ΠΑΣΟΚ & ΝΔ οσο ειχαμε να φαμε και λεγαμε γραφικους οσους εκραζαν το συστημα και τα λαμογια. Τωρα που μας κοψανε και το δικο μας φαι γιναμε κι εμεις επαναστατες, αριστεροι, αντιδραστικοι, αντιμημονιακοι.

                      Ξερεις κατι Ελληνα; Μπορει να αλλαξες τη ψηφο σου εχθες, παραμενεις ομως το ιδιο υποκριτης.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Originally posted by Ramparter View Post
                        Το μεταφερω οπως το εγραψα στο facebook.
                        Το μεταφέρω όπως σου απάντησα στο facebook

                        "Μιλαω για ανθρωπους μεγαλωσαν σε περιοχες οπως ο Αγιος Παντελεημωνας, τις ειδαν να μετατρεπονται σε γκετο, φοβουνται για τη ζωη τους και των παιδιων και βγαινουμε τωρα εμεις οι ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ που δεν εχουμε ΙΔΕΑ για το τι βιωνουν και εχουμε και αποψη και τους κρινουμε.Ε οχι, δε τη μπορω την υποκρισια."


                        Noμός Αργολίδας --> 9,8 ΧΑ
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Και η απαντηση μου απ'το fb - πραγματικα δε θελω να το συνεχισω απλα ηθελα να ξεσπασω καπου για ολο αυτο το κραξιμο που απο χθες το βραδυ μου την εχει δωσει.

                          Χαιρω πολυ, παντου ανεβηκε η χρυση αυγη, εγινε ενα ρευμα, ας σκεφτουμε ομως γιατι ξεκινησε αυτο και πως εφτασε μεχρι εκει. Στη τελικη οι ιδιοι ανθρωποι που τους ψηφισαν, πριν ψηφιζαν αλλα κομματα. Το οτι πολλοι ψηφισαν ΧΑ δε σημαινει οτι γεμισαμε ξαφνικα ναζιστες. Οι περισσοτεροι απο αυτους δε νομιζω καν να καταλαβανε τι ψηφισανε.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • Το περίεργο και ανησυχητικό με τη Χρυσή Αυγή είναι πως το ποσοστό της είναι 7% σε κάθε νομί της χώρας, με ελάχιστες εξαιρέσεις προς τα πάνω ή κατω. Δεν είναι πως έχει υψηλά ποσοστά σε αστικά κέντρα ή υποβαθμισμένες περιοχές και χαμηλά αλλού. Ακόμα και στα Καλάβρυτα ή το Δίστομο έχει τον εθνικό μέσο όρο.

                            Από εκεί και πέρα, απλά επειδή μεταφέρθηκε και στο Gamers Odyssey, συζητώ και διατυπώνω τις απόψεις μου όπως όλοι εδώ και μπόλικα χρόνια και δε νομίζω πως μπορώ να κατηγορηθώ για όψιμο αριστερισμό ή οτιδήποτε άλλο. Μια χαρά ξέρω πώς είναι η κατάσταση στο κέντρο και σε περιοχές που δεν είναι κοντά στις κάμερες (περάστε μια βόλτα όχι από το διαφημισμένο Αγ. Παντελεήμονα αλλά πίσω από το Εθνικό Θέατρο, περίπου στη Μάρνη) αλλά και πάλι δε δικαιολογώ σε κανένα επίπεδο την υποστήριξη ενός νεοναζιστικού κόμματος. Το σχόλιο νιώθω πως δε με αγγίζει και δε με χαρακτηρίζει.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Πιθανον να μην αγγιζει εσενα το σχολιο μου, αγγιζει ομως πολλους που απλα δε τους νοιαζει. Επισης ειναι αλλιως να γνωριζουμε ενα προβλημα κι αλλιως να το βιωνουμε. Ξερω οτι τα παιδακια στην Αφρικη πεινανε ομως δε βιωνω τη πεινα τους.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Τα ςς στην εικόνα του Τίτου είναι διακοσμητικά για την εικόνα του τιμώμενου προσώπου;
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X