Announcement

Collapse
No announcement yet.

Freerice

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Freerice

    <div align="center">www.freerice.com

    Πρόκειται για ένα απλό παιχνίδι λεξιλογίου που καταπολεμά την πείνα.
    Για κάθε σωστή απάντηση οι διαφημιζόμενοι στο site δίνουν 20 κόκκους
    ρυζιού στο Παγκόσμιο Πρόγραμμα Τροφίμων του ΟΗΕ.
    Με 5 σωστες απαντήσεις τρέφεται ένας άνθρωπος. ;)
    </div>

    Υ.Γ. καλό θα ήταν να έχετε ένα λεξικό ανοιχτό
    γιατί οι λέξεις που ζητούνται είναι αρκετά&#092;
    δύσκολες.

    και για να γίνει και ποιο ενδιαφέρον ας ποστάρετε screenshots με το ποσα ρύζια κερδίσατε
    "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

    by Fyge 114 Amaliada edition

    "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω&#33; "

    by Chaoscrow

  • #2
    Το εχω παιξει αρκετες φορες σε στιγμες βαρεμαρας, δεν ειναι κακο, ανεξαρτητως προσφορας του "quiz" αυτου στο συνολο.

    Υ.Γ.

    Αλλαξε sig size asap.........

    Comment


    • #3
      Το εχω παιξει αρκετες φορες σε στιγμες βαρεμαρας, δεν ειναι κακο, ανεξαρτητως προσφορας του "quiz" αυτου στο συνολο.

      Υ.Γ.

      Αλλαξε sig size asap.........
      [/b]
      Θα συμφωνήσω.Εκτός του ότι περνάει η ώρα σου παίζοντας(και "φρεσκάρεις" και το λεξιλόγιο σου) βοηθάς και άτομα που το έχουν ανάγκη.Έπαιξα λίγο και μάζεψα 2000 κόκκους ρύζι,δηλαδή φαγητό για 20 άτομα. Δοκιμάστε το κι εσείς,έστω για 1 φορά.Και να μας δουλεύουν,και να μην καταλήγει κάπου το φαγητό,15 λεπτάκια που θα αφιερώσουμε δεν είναι κόπος.
      Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

      Comment


      • #4
        Σημερα το ειδα στο σχολειο να το παιζει ενας φιλος μου και οταν ρωτησα μου εξηγησε αυτα που λεει και ο tsum απαντησα μερικες ερωτησεις σωστες (με μεθοδους οπως της απαγωγης εις ατοπον, μου ταιριαζει περισσοτερο αυτο, χαχα κοιτα τι αστεια λεξη)

        Αν οντως γινεται ετσι με την διανομη ρυζιου ειναι μια πολυ εξυπνη ιδεα.
        My blog:Doppel&#39;s Den

        Comment


        • #5
          Μακαρι να ισχυει, χθες ασχοληθηκα αρκετα και μαζεψα πανω απο 11.000, ολοκληρο χωριο ταϊσα
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #6
            get a life ρε1&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;&#33;111&#33;11&#33;&# 33; 11.000 ΚΌΚΟΥΣ;;; είναι δυνατον; Πόση ώρα ασχολιόσουν;

            Υ.Γ. Αρα 680 είναι τίποτα μπροστα στις δικές σας "συγκομιδές" :""-(
            "to katarameno mixanima de deixnei ti photo... axristi eparxia, den vazan perysi kai mia fwtia se ayto to net cafe na ta pernan ola kainouria grrrr"

            by Fyge 114 Amaliada edition

            "Εγώ όμως και μόνο που πατάω goombas με το Mario αφηνιάζω&#33; "

            by Chaoscrow

            Comment

            Working...
            X