Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ενδιαφεροντα (πασης λογης) βιντεο στο internet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • End to end video platform for media & enterprises. Live streaming, video hosting, transcoding, monetization, distribution & delivery services for businesses.


    Από το gaming κομμάτι στη ΔΕΘ. Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι ο εκπρόσωπος του site Enternity, στο 22ο λεπτό του βίντεο, αμέσως μετά το τέλος του footage από το Gears of War 3.

    Απλά βάλτε το...
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • Ηλία θεέ σώσε τη ΠΑΕ!
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • Comment


        • "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • 1ον: Στατιστικά, (στο ΕΚΠΑ τουλάχιστον) ίδιες απόψεις κυκλοφορούν στους φυσικούς (και είναι σύμφωνη και η δική μου).

            2ον: Από το 2ο μέρος, το αγαπημένο μου "φαινόμενο" (εισαγωγικά γιατί περισσότερο διαπίστωση είναι) είναι αυτό που αναφέρει ο τελευταίος τυπάς. Total and romantic mindfuck.
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment




            • Για το αν πιστεύουν στο Θεό οι φυσικοί, μ'αρέσει ένας στο βιντεο που λέει όχι δεν πιστεύω δεν υπάρχει ένδειξη υπαρξης του, σαν να λέμε πχ δεν πιστεύω πως υπάρχει ταχύτητα μεγαλύτερη απο αυτή του φωτός δεν υπάρχει ένδειξη για αυτό. Προσωπικά σίγουρα πιστεύω ότι ξέρουμε ελάχιστα σε σχέση με αυτά που ισχύουν και υπάρχουν.
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Πάντως, στην Ελλάδα τουλάχιστον, ο κλάδος της φυσική θεωρείται από πολύ κόσμο ως ο κλάδος με τους περισσότερους πιστούς επιστήμονες. Μπορεί να είναι εντελώς ραδιοαρβύλα / αστικός μύθος / κοινωνική παρανόηση / κατάλοιπο άλλων εποχών, αλλά κυκλοφορεί έντονα σαν άποψη.

                Και άσχετο, αλλά είμαι φανατικά υπέρ της άποψης ότι η ανυπαρξία Θεού είναι αναπόδεικτη. Αν είναι δυνατόν ένα ον που δημιούργησε το σύμπαν να μη μπορεί να μας κρυφτεί, μέσα ή έξω από αυτό, όπου κι αν έχει φτάσει η τεχνολογία μας...
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • Και ο μπορδοροδοκόκκινος ελέφαντας με φτερά που καπνίζει πούρα ενώ διαβάζει ποίηση των νεφελίμ, μια χαρά ξέρει και κρύβεται πάντως κι ας μη δημιούργησε το σύμπαν. Βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι, όσο και να προχωρήσει η τεχνολογία μας, δε πρόκειται να τον βρούμε ποτέ.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • Και ο μπορδοροδοκόκκινος ελέφαντας με φτερά που καπνίζει πούρα ενώ διαβάζει ποίηση των νεφελίμ μια χαρά ξέρει και κρύβεται πάντως. Βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι, όσο και να προχωρήσει η τεχνολογία μας, δε πρόκειται να τον βρούμε ποτέ.
                    Mhn to les isws na mporoume na ton dhmiourgisoume
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Δε μετράει, fake elephant is fake.

                      Τον original δε παίζει να τον βρούμε ποτέ.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Originally posted by Loggo View Post
                        Και ο μπορδοροδοκόκκινος ελέφαντας με φτερά που καπνίζει πούρα ενώ διαβάζει ποίηση των νεφελίμ μια χαρά ξέρει και κρύβεται πάντως. Βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι, όσο και να προχωρήσει η τεχνολογία μας, δε πρόκειται να τον βρούμε ποτέ.
                        Εντάξει, τώρα πιάστηκες από απουσία προφανούς διευκρίνησης στο post και πουλάς τρέλα...

                        Το ελπίζω δηλαδή, άλλωστε εγώ ποτέ δεν είπα ότι "κάθε τι του οποίου η ανυπαρξία δε μπορεί να αποδειχτεί δύναται να υπάρχει", θα ήταν ακριβώς το ίδιο παιδικό με την άποψη ότι σε μερικά χρόνια οι θρησκείες θα καταρρεύσουν επειδή θα εξηγηθούν τα πάντα επιστημονικά, την οποία και στοχοποίησα στο προηγούμενο post. Έτερον εκάτερον τα δυο αυτά.
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • Τον μπορδοροδοκόκκινο ελέφαντα τον χρησιμοποιώ πάντα απέναντι σε οποιονδήποτε πιστεύει σε αυτό:

                          "κάθε τι του οποίου η ανυπαρξία δε μπορεί να αποδειχτεί δύναται να υπάρχει"
                          Στην ουσία, το ποσοστό τρέλας του παραδείγματος ισούται με το ποσοστό τρέλας του επιχειρήματος.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • Originally posted by Loggo View Post
                            Τον μπορδοροδοκόκκινο ελέφαντα τον χρησιμοποιώ πάντα απέναντι σε οποιονδήποτε πιστεύει σε αυτό:
                            Εγώ δεν πιστεύω σε αυτό όμως και είμαι και σίγουρος ότι το ξέρεις.

                            Ουσιαστικά δε διαφωνώ κάπου μαζί σου.
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • Originally posted by Loggo View Post
                              Βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι, όσο και να προχωρήσει η τεχνολογία μας, δε πρόκειται να τον βρούμε ποτέ.
                              Ακριβώς, γιατί είμαστε απλώς άνθρωποι. Μπροστά στο σύμπαν είμαστε κόκκος άμμου σε παραλία. Και το μυρμήγκι όσα χρόνια κι αν περάσουν δε θα καταλάβει ποτέ ότι υπάρχει τρίτη διάσταση, γιατί είναι απλώς ένα μυρμήγκι.
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • Originally posted by TheCursed
                                Εγώ δεν πιστεύω σε αυτό όμως και είμαι και σίγουρος ότι το ξέρεις.

                                Ουσιαστικά δε διαφωνώ κάπου μαζί σου.
                                Ω ναι το κατάλαβα, απλά επειδή έπεσε το θέμα περί του κατά πόσο μπορεί να είναι δυνατή τελικά η απόδειξη της μη ύπαρξης του θεού. Κάτι που, προφανώς, ούτε είναι, ούτε και πρόκειται να είναι ποτέ δυνατό.
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X