Announcement

Collapse
No announcement yet.

Site Members' Photoshops

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scatman, μόλις ξεπέρασες τον εαυτό σου.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Για τον DJSolid ρε γαμωτο! lol
      φχαριστω παιδες ;)
      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

      Authenticity sir, authenticity. "

      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



      Comment


      • Τελευταιο μερος αφιερωματος στον εθνικο μας σταρ Solid. Του χρωσταω ενα Gif αλλα αυτο προς το τελος του καλοκαιριου :



        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Εκτός από φάτσες σε σώματα άλλων κάνεις κανά άλλο κολπάκι;


          Comment


          • Παρε την πληρωμενη απαντηση σου :

            (Aπο ~προσφατα~ προηγουμενα ποστ μου)

            Warning!
            Τα Scatty Photoshop-ια δεν αποσκοπουν στην προσβολη της προσωπικοτητας κανενος. Κινητρο ειναι το χιουμορ και η σατυρα.

            Original Pic :
            http://img128.imageshack.us/img128/9482/deahp3.jpg

            Ο Marvell στο τελος της "στρατιωτικης" του θητειας...

            [/b]
            Πηγη εμπνευσης :


            Ground ασε τα σπαθια και πιασε κανα φωτοσπαθο, πριν κοψεις κανα δαχτυλο και το ψαχνεις.

            :icon_twisted:
            [/b]

            Κουφαλιτσα, τη θυμαμαι απο τοτε.

            Τεσπα....

            Original Pic :

            http://i30.tinypic.com/34h8ck2.jpg
            Αποσπασμα απτο ημερολογιο του GroundZero :

            Αγαπητο ημερολογιο,

            Σου γραφω και σημερα για να σου πω πως περασα πολυ ωραια χθες το βραδυ.
            Εγω και τα παιδια, πηραμε και την Μαρκελα μαζι μας. Ζησαμε μοναδικες στιγμες.

            Καληνυχτα,

            GroundZero



            [/b]
            Δεν παρακολουθεις την πορεια μου! Αδιαβαστε!
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • Βασικά αυτό που εννοούσε ο Αλέξανδρος απότι κατάλαβα είναι ότι πχ δεν παίζεις με γραμματοσειρές εφφέ κλπ (όπως οι υπόλοιποι,δες πρώτη σελίδα) και πολλά βγαίνουν πολύ πρόχειρα.ΙΜΟ αν το ψάξεις θα έχεις ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.

              πχ αυτό το "director:scatman" που βάζεις σε πολλά είναι ugly randomness.

              No offence φυσικά...τα κολάζ τα πετυχαίνεις πολύ καλά.
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Μαλλον δεν καταλαβες καλα. Ειπε :
                Εκτός από φάτσες σε σώματα άλλων κάνεις κανά άλλο κολπάκι; [/b]
                που ειναι ξεκαθαρο. Οπως και να χει, δε με ενοχλουν τετοιες παρατηρησεις/
                Εφοσον πληρωνομουν για τα photoshop-ια θα με επιανε ανησυχια. Στο κατω-κατω αυτα που κανω βασιζονται σε συγκεκριμενες φωτογραφιες που ποσταρουν μελη και ειναι κατα κυριο λογο προσωπα.
                Α! Alexandos δε θα ξαναγινεις αλλο photoshop μεχρι να πεις Scatman ur teh best!

                Επειτα η γραμματοσειρα δεν εχει καμια αξια αφου δε γελαει κανεις με αυτη.Ακομη τι αξια εχει η καλη γραμματοσειρα εαν το υπολοιπο μερος δεν ειναι πολυ καλο(?)
                Ο απωτερος σκοπος, χαβαλες κ γελιο...
                Το " Director Scatman " μπαινει μονο και μονο για το copyright, για να φαινεται ο δημιουργος με εντονα γραμματα. Btw τα εφε κειμενου δεν ειναι καθολου δυσκολα, μαλλον οτι πιο ευκολο στο Photoshop.

                πολλά βγαίνουν πολύ πρόχειρα[/b]
                Προχειρα ειναι τα αρχικα που τα εκανα σε 5 λεπτα! Προς το παρων εχω τις καλυτερες photoshop παραγωγες και δεν το λεω εγωιστικα. Δεν ειμαι απτα ατομα που ντρεπονται ή δε θελουν να παραδεχτουν το καλυτερο.
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • Etsi o scatman diva afta einai!
                  Btw scatty an evazes kai alla onomata tainiwn kai phrazes kai alla pramata 8a itan akomi pio super kai 8a evgaine perissotero gelio.Kane mia prospa8ia.
                  Nintendo I.D.: paixtis
                  3ds friend code: 2664-2347-7128

                  Comment


                  • Υποψιν, εχω και ζωη ε! Αααααα!
                    Απαιτησεις και στο τζαμπα? Δεν ειμαι ΚΕΠ ρε! lol

                    Κι επειδη η ιδεοπροτασεις παρερχονται, αυτα που βλεπετε θελουν χρονο.
                    Δεν παιρνω απλα ενα προσωπακι και το κολλαω πουλακια μου/ Αν ηταν τοσο απλο...
                    Του αλλαζω χρωμα, το προσαρμοζω, το ξαναπροσαρμοζω, το ξαναρχιζω κτλ
                    Καθε ενα απο αυτα, αναλογα απτο ποσο περιπλοκο ειναι, μπορει να παρει και 20-30 λεπτα.
                    Απτη στιγμη που οι αποδεκτες του σατυρας ειναι ευχαριστημενοι, οι υπολοιποι τραγουδηστε

                    Φχαριστω παντως μικρα μου που εχετε απατησεις απο εμενα/
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • Σκατμαν το βλέπεις λάθος.
                      Ναι τα δικά σου είναι πολύ πετυχημένα σε χιουμορ.Αλλά τεχνικά είναι πολύ πίσω από αυτά της πρώτης+δευτερης σελίδας.

                      Μιλάμε για διαφορές wii και 360
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Εισαι το Wii? Γιατι εγω δεν...ουτε ζωγραφιστο να το βλεπω

                        1, 2 σελιδα? Τι λε ρε? Ειναι αυτα πιο μπροστα σε τεχνικη? Σε ποιον τομεα? Το font θεωρειται τεχνικη? Γιατι ειναι γεγονος πως το κατεβαζεις (font), το εγκαθιστας και τελος.
                        Αρα no Techineque, fast food ειναι το σωστο αφου δουλεψαν αλλοι γιαυτο.

                        Οπως και να χει, ο σατυριζομενος λαος εχει μιλησει κι εχει εκφρασει τις προτιμησεις του. :icon_twisted:
                        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                        Authenticity sir, authenticity. "

                        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                        Comment


                        • Μάλλον δεν διάβαζες στο gamepro τοτε γιατί θα θυμόσουν τις αρχικές reggiοαντιδράσεις στα γιωτάδικα photoshops μουχαχαχαχαχαχαχα

                          Περα από την πλάκα στις περισσότερες φωτογραφίες δεν παίζαμε με κατεβασμένα fonts.
                          Βλέπε το δικό μου Rampeach ή το Excited Trunks (kudos to rampidis,μέρες το χαζευα) όπου χρειάστηκε να δουλέψουμε και να "κατασκευάσουμε" γράμματα από τις ήδη υπάρχουσες γραμματοσειρές.

                          Βέβαια ένας είναι o protophotoμάστορας και αυτή την περίοδο λείπει στρατό.
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Οριστε αλλη μια φωτο μου για τον photoshop master Scatman :


                            Aντρέας Παγουλάτος

                            Comment


                            • Μια που αναφερθηκαν τα fonts, στα δικα μου επεξεργαζομουν τα ηδη υπαρχοντα γραμματα της εικονας. Ισως ειμαι εγω νουμπας ομως κυριως λογω των διαφορων γραμματοσειρων καθε μια απ'τις εικονες που εχω ποσταρει μου εχει παρει 3-4 ωρες περιπου.

                              ΥΓ: Δε νομιζω οτι μπορεις να κατεβασεις τις συγκεκριμενες γραμματοσειρες πουθενα.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Ποιος νοιαζεται για το παρελθον οταν υπαρχει το μελλον? :icon_twisted:

                                Λογικο ειναι να ειχαν ξετρελαθει τοτε αφου κανεις δεν εκανε τοτε photoshop. Δες τα comments με τα οποια με τιμησαν τα παιδια. Τι θα πρεπει να κανω εγω? Κορνιζα? lol

                                Αλλα οι εποχες αλλαζουν και ηρθαν καλυτερα, πιο δουλεμενα αποτελεσματα

                                Και btw δεν εχω δει να κανεις κατι καινουργιο, δουλεμενο. Απο λογια μονο :icon_twisted:


                                Ieon μουσε μου. Θα σε τακτοποιησω στο μελλον. Αυτη η φωτογραφια δεν θα παει χαμενη.

                                ramparter, εχω font μεχρι και για το Sega Saturn (Digimon, Dragonball, Matrix κτλ). Ψαξτο περισσοτερο.
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X