Announcement

Collapse
No announcement yet.

Στρατός!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Den exw sxesh me ton strato Pws sas hrthe afto den mporw na to katalavw.
    end of discussion.[/b]
    Eipa oti plewn den exei na mou prosferei tpt oxi oti den mou exei prosferei hdh.Egrapsa poio pisw giafta.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • εντιτ:τώρα είδα την απάντηση του shadow.φίλε σε βρίσκω λίγο υπερβολικό τώρα.τι μπορεί να κάνει κάποιος για να αποφύγει τη θητεία δηλαδή;εσύ ήσουνα τυχερός και δεν έκανες ολόκληρη θητεία,εγώ μάλλον θα πάω κάποπυ που να γουστάρω,αλλά δεν έιναι όλοι τόσο τυχεροί.
      [/b]
      υπερβολικος οντος, απλα δε μπορουσα να δεχτω το γεγονος οτι η δημοκρατια που δηθεν γεννησε η χωρα μας, μας αναγκαζει να κανουμε κατι τετοιο, και σκεφτομενος οτι νιωθω εγω μαλακας γι'αυτο το λογο το ιδιο θα νιωθουν και οι αλλοι (και στο στρατοπεδο που ημουν αυτο συνεβη οντως)... κι αντι να μην πηγαινουν ή να ξεσηκωθουν ξερω γω, συνεχιζουν απλα επειδη τους επιβαλει ο νομος.

      κι εξαρταται τι εννοεις τυχερος, οπως ειπα και πριν ΔΕΝ ειχα βυζμα (που να το βρω ?) ή κατι αλλο. απλα δεν γουσταρεις και δεν το κανεις, δηλωσε το κι εσυ εκει και ισως βρεις καποια ακρη. ελεος δεν εχουμε και πολεμο (ακομα τουλαχιστον)...

      Ground_zero αφου μονος σου το ειπες...
      Eimai aksiomatikos tou emporikou naftikou kai plhronomai 3400 evro ton mhna[/b]
      μη το παιρνεις και πατριωτικα επειδη ειπα μαλακια τον στρατο κι οσους πηγαν μαλακες κι οτι χαραμιζουν τη ζωη τους, εσυ τουλαχιστον τωρα πληρωνεσαι καλα και δε κανεις αγγαρειες οπως οι απλοι φανταροι / ναυτες κλπ...

      Comment


      • o stratos einai mia empeiria pou oii fovitsiarides kai fygoponoi ton apofevgoun. [/b]
        Για πε με.Εγώ που θέλω να αφήσω 5 μαθήματα "απέραστα" στην σχολή μου ώστε να κάνω πρακτική σε κάποια εταιρεία αλλά μετέπειτα να ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ σε αυτήν (δλδ να μην παραιτηθώ με το πέρας της πρακτικής) ωστε να έχω δουλειά και έχω ένα μεγάλο πρόβλημα που λεγεται ΣΤΡΑΤΟΣ (πόσες εταιρείες ξέρεις που να διατηρούν υπαλληλους άτομα με στρ υποχρεώσεις), εγώ λοιπόν που δεν γουστάρω να πάω στρατό,σε ποια από τις 2 παραπάνω κατηγορίες ανήκω;

        ΥΓ:Και εγώ μειωμένη θητεία θα κάνω.
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment



        • Ground_zero αφου μονος σου το ειπες...
          μη το παιρνεις και πατριωτικα επειδη ειπα μαλακια τον στρατο κι οσους πηγαν μαλακες κι οτι χαραμιζουν τη ζωη τους, εσυ τουλαχιστον τωρα πληρωνεσαι καλα και δε κανεις αγγαρειες οπως οι απλοι φανταροι / ναυτες κλπ...
          [/b]
          Eιπε Εμπορικο Ναυτικο οχι Πολεμικο.. ;) ;)

          Comment


          • Lol ακυρα τα προηγουμενα ποστς, διαβαζα αξιωματικος του ναυτικου σκετο... τεσπα, και δε μου λες ρε παλικαρι Ground_zero, αφου δεν εχεις καμια σχεση, γιατι υπερασπιζεσε τοσο αυτη τη γαμημενη υποχρεωση, ενω βλεπεις οτι οι περισσοτεροι που πανε νιωθουν μαλακες και σα να χανουν ενα χρονο απ'τη ζωη τους ????? κι εσενα πιστευω αμα σου λεγαν να φυγεις ή να κατσεις, θα φευγες σιγουρα, ειδικα αφου δεν εισαι πατριωτης οπως λες...

            Comment


            • Den yperaspizome ton thesmo, apla epidh perasa asxhma epeidh kapoioi na to pw eksypnoi, protimhsan na apofygoun tis efthynes tous kai argotera parousiazontan kai ws oi "mh malakes" pou apefygan afta pou oi alloi fagan sth mapa eksetias twn, parektrapika.
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • εγω αυτο το μαλακας που εγραψα παντως και ξεκινησε ολο το θεμα, το εγραψα επειδη ετσι ακριβως ενιωθα οταν μου ρθε το χαρτι να παρουσιαστω, και πιστευω ολοι οσοι πανε το ιδιο μαλακες νιωθουν που χαραμιζονται εκει μεσα!!! βεβαια υπαρχουν και οι εξαιρεσεις ξαναλεω, στρατοκαυλοι κι αλλα ατομα που νιωθουν οτι ετσι προσφερουν κατι στη πατριδα τους, μπορει να νιωθουν περηφανοι αντι για μαλακες, αλλα οκ ας μη χασουμε το χρονο μας σ'αυτους. κι ουτε μαγκια πουλησα επειδη ξεμπερδεψα, ουτε τιποτα, αντιθετως οπως εγραψα και στη πισω σελιδα, μακαρι να βρισκαν τροπο να γλυτωναν ολοι απ'αυτη την ηλιθιοτιτα...

                Comment


                • Καταρχάς, περισσότερη προσοχή στο μέλλον, γιατί ειπώθηκαν πολλές προσβλητικές κουβέντες και από τις δυο πλευρές στο θέμα αυτό.

                  Προσωπικά, σκοπεύω να αποφύγω τον στρατό φεύγοντας στο εξωτερικό, γιατί θεωρώ ότι τον έναν χρόνο της θητείας μπορώ να τον αξιοποιήσω απείρως καλύτερα, με άλλους τρόπους. Δεν θεωρώ, όμως, ούτε "στρατόκαυλο", ούτε "μ***κα" όποιον δεν κάνει κάτι παρόμοιο, όπως επίσης δεν θεωρώ "μαγκιά" αυτό που σκοπεύω να κάνω εγώ. Προσωπική επιλογή είναι, την οποία κάνω με βάση τα δικά μου κριτήρια και τις δικές μου προτεραιότητες και είμαι έτοιμος για τις όποιες συνέπειες. Τόσο απλά.

                  EDIT: Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, ο λόγος που φεύγω στο εξωτερικό, δεν είναι για να γλιτώσω τον στρατό, απλά θα χρησιμοποιήσω την φυγή αυτή και για να γλιτώσω τον στρατό.
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • Στο στρατό έχει τσάμπα φαί, διαμονή, γυμναστική, ιατρική περίθαλψη, διασκέδαση, παίρνεις σχετικά συχνά άδειες, βλέπεις νέα μέρη, γνωρίζεις καινούργιους ανθρώπους και πριν βαρεθείς σε μεταθέτουν αλλού για να αλλάξεις παραστάσεις.

                    Στην κύπρο εκτός από όλα αυτά έχει και μιλφέιγ, σοκολατίνες, προφιτερόλ, μπακλαβά, σαλάτα του σεφ, μπύρες και αναψυκτικά, όλα αυτά και με 270? στο χέρι (370? για τους δεκανείς).

                    Μια μοναδική ευκαιρία διακοπών σε δωρεάν κατασκήνωση για ένα χρόνο! Μη τη χάσετε!

                    Comment


                    • geia sou re ferryman me tin cult photo pou mas eixes stilei otan eixes paei strato

                      Comment


                      • Από cult photo όσες θες...

                        Comment


                        • ειναι δυνατον να κανω τη θητεια μου και μετα την πρακτικη?
                          το χει ψαξει κανεις αυτο?

                          ΕΝΤΙΤ :

                          Παιδια καλμαρετε. Η θητεια ειναι υποχρεωτικη κι οσο και να χτυπιεστε θα την κανετε. Ουτε εμενα μαρεσει η ιδεα να "ξενιτευτω" επειδη εχω συνηθισει ενα δικο μου τροπο ζωης αλλα δε μπορω να κανω αλλιως.
                          Οποτε ειτε το δεχεσαι και προχωρας ειτε σε πιανει αμοκ και κατα συνεπεια το ολο θεμα εξελισεται ~αναποφεuκτα~ σε τραυματικη εμπειρια.

                          Πιστευω ο ολος αρνητισμος πηγαζει εν μερει κι απτην προκαταληψη προς το στρατο. Τα οσα ακουμε κυριως απτους αλλους, η ιδεα οτι θα χασουμε τα αγαπημενα μας προσωπα και η "πραγματικη" ζωη μας θα χασει λιγο απτην εξελιξη της κτλ κτλ Υπαρχει ομως και η πιθανοτητα να μην ειναι και τοσο τραγικα. Αφου θα το ζησουμε λοιπον, ας γινει να τελειωνουμε. Θετικη ενεργεια και Power! (καλααα..τρελοχαρτο θα παρω να μην παω! lol )
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • ειναι δυνατον να κανω τη θητεια μου και μετα την πρακτικη?
                            το χει ψαξει κανεις αυτο?


                            [/b]
                            Αν θες να ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙΣ στην εταιρεία που θα κάνεις πρακτική μετα το πέρας του εξαμήνου,θα πρέπει να έχεις τελειώσει με τις στρατιωτικές σου υποχρεώσεις.
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • καλα αυτο ειναι σχετικο ρε Somari. κανεις δε μπορει να σου εγγυηθει πως θα σε κρατησουν. Αλλα βεβαια χωρις στρατο στην πλατη σου ειναι διαφορετικα :/
                              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                              Authenticity sir, authenticity. "

                              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                              Comment


                              • Πιστευω ο ολος αρνητισμος πηγαζει εν μερει κι απτην προκαταληψη προς το στρατο.[/b]
                                ο αρνητισμος πηγαζει απο το γεγονος οτι ειναι ακομα υποχρεωτικη μια ηλιθιοτητα που ξεμεινε απο την εποχη του πολεμου, κι ενω σε αλλες χωρες ΔΕΝ υπαρχει, εδω συνεχιζουν σταθερα! τουλαχιστον σε μενα απο εκει πηγαζε γι'αυτο κι αντιδρουσα αρνητικα κι ενιωθα μαλακας και σιχαθηκα το συστημα με τη δηθεν δημοκρατια και δεν γουσταρα να παω να σαπισω 12 μηνες με το ζορι εκει μεσα. και φυσικα οπως υποθηκε πιο πριν, μας βγαζει απο τη ρουτινα και μας βαζει σε αλλη. και λογικα οταν καποιος εχει σχεση / δουλεια / διασκεδαση / και γενικα ζωη περα απ'το σχολειο, ισως δεν θελει να τα παρατησει να παει στου διαολου τη μανα ενα βλακοχωρι δηθεν για εκπαιδευση και καψονια κι οτι αγγαρεια ρθει στο κεφαλι του καθενος δηθεν ανωτερου. αν δεν ηταν υποχρεωτικα ολ'αυτα, και δεν υπηρχε ολη αυτη η γραφειοκρατια αλλα και μαλακια στον εγκεφαλο τους, και τα πραγματα ηταν πιο χαλαρα, ισως δεν υπηρχε προβλημα. γι'αυτο τωρα προσπαθουν να κολλησουν τον στρατο μετα το λυκειο! εξαλλου οσο μικροτερος παει κανεις, τοσο λιγοτερα καταλαβαινει...

                                Comment

                                Working...
                                X