Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι μαρκα τσιγαρα καπνιζετε?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Enpsty View Post
    Ε δεν είναι λογική αυτή.
    Επί εποχή Πάγκαλου (του δικτάτορα όχι του πολιτικού) ήταν παράνομο να φοράνε οι γυναίκες φούστες πάνω απ'το γόνατο. Τι σημαίνει ότι είναι κακό;

    Εφόσον η ''παράνομη'' πράξη δεν επηρεάζει άλλον παρά μόνο τον ''παραβάτη'' δεν βρίσκω και λόγο να είναι παράνομη.
    θεμα διαφορας φιλοσοφιας αλλα τεσπα δεν ειναι της παρουσης...
    Deus Misereatur...
    Gloria filiorum patres i.e.m.e
    Viva los Vatos Locos

    ---------------------
    UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

    Comment


    • #47
      Originally posted by enwsiths View Post
      Kακο η καλο οι καπνιστες το κρινουν , αλλα παρανομο σιγουρα ειναι...
      Αν είναι παράνομη η μαριχουάνα, θα μπορούσαν να κάνουν παράνομο και το κάπνισμα. Το ότι καπνίζουν αυτές τις καρκινικές αηδίες, τους κάνει και άδικους και παρανόμους τους ίδιους.

      Γιαυτό και πίνω καλύτερα μαριχουάνα. Με βοηθάει να χαλαρώσω και ηρεμεί τα νεύρα μου... Τα κανονικά τσιγάρα δεν μου κάνουν τίποτα καν.
      sigpic

      Comment


      • #48
        Υποσημείωση:

        Άνθρωπος πιωμένος από αλκοόλ είναι 100 φορές πιο επικίνδυνος από άνθρωπο πιωμένο από μαριχουάνα.
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • #49
          Originally posted by Somari View Post
          Υποσημείωση:

          Άνθρωπος πιωμένος από αλκοόλ είναι 100 φορές πιο επικίνδυνος από άνθρωπο πιωμένο από μαριχουάνα.
          Αυτό είναι αλήθεια...

          Θυμάμαι, αναφέρθηκαν περιπτώσεις μεθυσμένων ανθρώπων να χτυπάνε γυναίκες και παιδιά, από τις οποίες οικογένειες τους έστρεψαν σε χωρισμό λόγω μέθης...
          sigpic

          Comment


          • #50
            Originally posted by Somari View Post
            Υποσημείωση:

            Άνθρωπος πιωμένος από αλκοόλ είναι 100 φορές πιο επικίνδυνος από άνθρωπο πιωμένο από μαριχουάνα.
            Ισχύει.
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • #51
              το θεμα ειναι οτι το κρατος, χρησιμοποιει τροπους σαν την μαριχουανα κλπ για να μας κανει ζωα και να μην σκευτομαστε τπτ αλλο και ετσι δεν ασχολουμαστε ιδιαιτερα και πραγματικα με το αυριο! το καλο θα ηταν να εφαρμοστει αυτο που κανουν διαφορες οργανοσεις πχ ΚΝΕ και ΚΚΕ (δν τους υποστηριζω απλα τους εχω ζησει) που δεν επιτρεπουν την ελευση εις την οργανοση αν καπνιζεις κατι απο αυτα, βεβαια κομματα κλπ τυπου κκε θελουν μια ανανεωση και μια ενημερωση για το τι συμβαινει εδω και καμια 100αρια χρονια στην ευρωπη... anyway κακο δεν ειναι να κανεις μαριχουανα και τετοια αν το θες και καταλαβενεις τι κανεις, κακο ειναι να παραμελεις τα παντα για 1 τσιγαρο, 1 μαριχουανα, 1 οτιδιποτε...

              Comment


              • #52
                Originally posted by Demonas View Post
                το θεμα ειναι οτι το κρατος, χρησιμοποιει τροπους σαν την μαριχουανα κλπ για να μας κανει ζωα και να μην σκευτομαστε τπτ αλλο και ετσι δεν ασχολουμαστε ιδιαιτερα και πραγματικα με το αυριο! το καλο θα ηταν να εφαρμοστει αυτο που κανουν διαφορες οργανοσεις πχ ΚΝΕ και ΚΚΕ (δν τους υποστηριζω απλα τους εχω ζησει) που δεν επιτρεπουν την ελευση εις την οργανοση αν καπνιζεις κατι απο αυτα, βεβαια κομματα κλπ τυπου κκε θελουν μια ανανεωση και μια ενημερωση για το τι συμβαινει εδω και καμια 100αρια χρονια στην ευρωπη... anyway κακο δεν ειναι να κανεις μαριχουανα και τετοια αν το θες και καταλαβενεις τι κανεις, κακο ειναι να παραμελεις τα παντα για 1 τσιγαρο, 1 μαριχουανα, 1 οτιδιποτε...
                Μ' αυτή την λογική αρκούσε να απαγορεύσουν ΚΑΙ τα τσιγάρα ΚΑΙ το ποτό και θα ήμασταν στον παράδεισο...
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Originally posted by Demonas View Post
                  το θεμα ειναι οτι το κρατος, χρησιμοποιει τροπους σαν την μαριχουανα κλπ για να μας κανει ζωα και να μην σκευτομαστε τπτ αλλο και ετσι δεν ασχολουμαστε ιδιαιτερα και πραγματικα με το αυριο! το καλο θα ηταν να εφαρμοστει αυτο που κανουν διαφορες οργανοσεις πχ ΚΝΕ και ΚΚΕ (δν τους υποστηριζω απλα τους εχω ζησει) που δεν επιτρεπουν την ελευση εις την οργανοση αν καπνιζεις κατι απο αυτα, βεβαια κομματα κλπ τυπου κκε θελουν μια ανανεωση και μια ενημερωση για το τι συμβαινει εδω και καμια 100αρια χρονια στην ευρωπη... anyway κακο δεν ειναι να κανεις μαριχουανα και τετοια αν το θες και καταλαβενεις τι κανεις, κακο ειναι να παραμελεις τα παντα για 1 τσιγαρο, 1 μαριχουανα, 1 οτιδιποτε...
                  Το ίδιο ισχύει και για τόσα άλλα πράγματα, όμως: Το σεξ, τον αθλητισμό, το αλκοόλ, μέχρι και τα videogames θα έλεγα - κυρίως σε άλλες κοινωνίες βέβαια.
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • #54
                    Τα videogames δεν έχουν ουδεμία σχέση μ' αυτά στην καθημερινή ζωή. Τα ναρκωτικά και το ποτό είναι παράγοντες που σε επηρεάζουν σωματικά, ενώ τα videogames είναι παράγοντας που σ' επηρεάζει ψυχολογικά. :/

                    Για το σεξ, ασχολίαστο, γιατί είναι φυσιολογικό.

                    Για τον αθλητισμό δεν ξέρω τι να πω, αλλά πάντοτε υπήρχε από τα αρχαία χρόνια.
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Tanno View Post
                      Τα videogames δεν έχουν ουδεμία σχέση μ' αυτά στην καθημερινή ζωή. Τα ναρκωτικά και το ποτό είναι παράγοντες που σε επηρεάζουν σωματικά, ενώ τα videogames είναι παράγοντας που σ' επηρεάζει ψυχολογικά. :/

                      Για το σεξ, ασχολίαστο, γιατί είναι φυσιολογικό.

                      Για τον αθλητισμό δεν ξέρω τι να πω, αλλά πάντοτε υπήρχε από τα αρχαία χρόνια.
                      Παρόλ' αυτά, όλα κοινωνικά λειτουργούν με τον τόπο που περιέγραψε ο Demonas. Είναι και πολλά άλλα τα οποία δεν ανέφερα. Θέλω να πω ότι όταν υπάρχουν τόσοι παράγοντες αποβλάκωσης στη ζωή σου, δεν είναι δυνατόν απορρίπτοντας ένα (το χόρτο στη συγκεκριμένη περίπτωση) να είσαι σίγουρος πως θα αφυπνιστείς.
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment

                      Working...
                      X