Announcement

Collapse
No announcement yet.

Παραλογα "φαινομενα"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16



    ...

    Comment


    • #17
      Όντως, ο Λιακόπουλος είναι παράδοξο φαινόμενο.
      My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
      Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


      Comment


      • #18
        και παραδοξο αλλα πολυ περισσοτερο παραλογο οπως ειναι κι ο τιτλος, θα ελεγα.

        Comment


        • #19
          Ενα blog ενος φιλου, του D Link, εχει ειδικα δημιουργηθει για να δημοσιευει τετοιες ιστοριες. Βεβαια περιλαμβανει μυστηρια, φαντασματα, παραφυσικα, ολα τα καλα. Αν θελετε ριξτε του μια ματια

          http://uperfusiko.blogspot.com/
          My blog:Doppel's Den

          Comment


          • #20
            oσον αφορα το τριγωνο των Βερμουδων (ή της Βερμουδας ?) πιστευω οτι απλα προκειται για μια χρονοπυλη ή κατι σαν μαυρος κυκλος που μας μεταφερει αλλου και γι'αυτο χανονται πλοια κι αεροπλανα εκει...

            για το Chupacabra τωρα, αν και ειχα ψαξει κι εγω σε διαφορες σελιδες, κι επειδη γενικα μ'αρεσει η κρυπτοζωολογια, πιστευω πως προκειται για καποιο εξαφανισμενο ισως ειδος, το οποιο θα μπορουσαμε να χαρακτηρισουμε αγριο ή καλυτερα σαρκοφαγο καγκουρο με κεφαλι που μοιαζει με σκυλο, και τρεφεται κυριως με αιμα. νομιζω πως υπαρχει στ'αληθεια, οπως και το τερας του Λοχ Νες, αυτα ειναι ειδη τα οποια εξαφανιστηκαν γιατι ο ανθρωπος κυριαρχει επανω στο πλανητη.

            Comment


            • #21
              oσον αφορα το τριγωνο των Βερμουδων (ή της Βερμουδας ?) πιστευω οτι απλα προκειται για μια χρονοπυλη ή κατι σαν μαυρος κυκλος που μας μεταφερει αλλου και γι'αυτο χανονται πλοια κι αεροπλανα εκει...

              για το Chupacabra τωρα, αν και ειχα ψαξει κι εγω σε διαφορες σελιδες, κι επειδη γενικα μ'αρεσει η κρυπτοζωολογια, πιστευω πως προκειται για καποιο εξαφανισμενο ισως ειδος, το οποιο θα μπορουσαμε να χαρακτηρισουμε αγριο ή καλυτερα σαρκοφαγο καγκουρο με κεφαλι που μοιαζει με σκυλο, και τρεφεται κυριως με αιμα. νομιζω πως υπαρχει στ'αληθεια, οπως και το τερας του Λοχ Νες, αυτα ειναι ειδη τα οποια εξαφανιστηκαν γιατι ο ανθρωπος κυριαρχει επανω στο πλανητη.
              [/b]
              Για να τα εξαφανίσει θα έπρεπε και να τα έβλεπε, επί συνεχούς βάσης...
              Πάντως ο Glenn Benton των Deicide, είναι πλέον επίσημος μάρτυρας θέασης του ΒigFoot...
              Μιλάμε για μεγάλα ζώα και τα δυο τους..χαχα!
              Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

              Let's just all say the magic words and go back to reality.

              THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

              Comment


              • #22
                Το 3-γωνο των βερμουδων εχει εξελιχθει πιο cult κι απτο μυθο της Ατλαντιδας. Καποιοι λενε για πυρηνικα αποβλητα, αλλοι για απορρητη τεχνολογια κι αλλοι για "μετραφορες" ~οτι συνεπαγεται me αυτο~

                Παντως ειναι γεγονος , πριν τις εξαφανισεις υπαρχουν αναφορες για ενα πρασινο φως.

                Θυμαμαι (πολυ θολα ομως) πως εφοσον καποιος σημειωσει σημεια/περιοχες που παρουσιαζουν παρομοια φαινομενα με το τριγωνο των Βερμουδων (γιατι δεν ειναι μονο αυτο) στον παγμοσμιο χαρτη, μπορουν να συνδεθουν με μια ευθεια ή κατι τετοιο.

                Α! Οι οπαδοι της θεωριας "Κοιλη Γη" , η οποια με ερεθιζει απιστευτα , λενε πως αυτα τα σημεια σε οδηγουν στο εσωτερικο της γης ;)

                Τεσπα, δεν απορριπτουμε τιποτα αλλα δεν τα δεχομαστε κι ολας .
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • #23
                  Για να τα εξαφανίσει θα έπρεπε και να τα έβλεπε, επί συνεχούς βάσης...
                  Πάντως ο Glenn Benton των Deicide, είναι πλέον επίσημος μάρτυρας θέασης του ΒigFoot...
                  Μιλάμε για μεγάλα ζώα και τα δυο τους..χαχα!
                  [/b]
                  αυτο για τον Benton καπου το ειχα ξαναδιαβασει αλλα δε θυμαμαι που. για τα ζωα που λες, οχι δε χρειαζεται να τα βλεπει κι ολας για να εξαφανιστουν. απο μονα τους πχ φοβουνται να πλησιασουν εκει που κατοικουν ανθρωποι, σε πολεις κλπ, κι ετσι ολοενα και περισσοτερο δυσκολευονται να κυνηγισουν και να τραφουν και με αυτο το τροπο ψωφανε και χανετε το ειδος τους. οταν ο ανθρωπος ειναι παρον ολη μερα, το ζωο αναγκαζεται να κρυβεται και να βγαινει μονο το βραδυ για τροφη, και φυσικα δεν βρισκει κατι αφου τα χει ριμαξει ολα ο ανθρωπος.

                  Comment


                  • #24
                    αυτο για τον Benton καπου το ειχα ξαναδιαβασει αλλα δε θυμαμαι που. για τα ζωα που λες, οχι δε χρειαζεται να τα βλεπει κι ολας για να εξαφανιστουν. απο μονα τους πχ φοβουνται να πλησιασουν εκει που κατοικουν ανθρωποι, σε πολεις κλπ, κι ετσι ολοενα και περισσοτερο δυσκολευονται να κυνηγισουν και να τραφουν και με αυτο το τροπο ψωφανε και χανετε το ειδος τους. οταν ο ανθρωπος ειναι παρον ολη μερα, το ζωο αναγκαζεται να κρυβεται και να βγαινει μονο το βραδυ για τροφη, και φυσικα δεν βρισκει κατι αφου τα χει ριμαξει ολα ο ανθρωπος.
                    [/b]
                    Ναι φίλε μου το ξέρω αυτό που λες..
                    Απλώς ήθελα να πω, πως από την στιγμή που δεν έχουμε απτές και φερέγγυες αποδείξεις για την ύπαρξη ή μη αυτών των ζώων, το να θέτουμε κατευθείαν τον άνθρωπο ως υπεύθυνο για την εξαφάνιση τους (όχι ότι δεν είναι για αμέτρητα είδη της πανίδας), απαιτεί πολυάριθμα νοηματικά άλματα, που εμένα δενμε βρίσκουν σύμφωνο...
                    Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                    Let's just all say the magic words and go back to reality.

                    THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                    Comment


                    • #25
                      Ναι φίλε μου το ξέρω αυτό που λες..
                      Απλώς ήθελα να πω, πως από την στιγμή που δεν έχουμε απτές και φερέγγυες αποδείξεις για την ύπαρξη ή μη αυτών των ζώων, το να θέτουμε κατευθείαν τον άνθρωπο ως υπεύθυνο για την εξαφάνιση τους (όχι ότι δεν είναι για αμέτρητα είδη της πανίδας), απαιτεί πολυάριθμα νοηματικά άλματα, που εμένα δενμε βρίσκουν σύμφωνο...
                      [/b]
                      Εδώ θα συμφωνήσω. Shadow, νομίζω πως το σενάριο που θέτεις είναι λίγο ακραίο, αν και δεν το αποκλείω. Γενικά τα περί κρυπτοζωολογίας τα αντιμετωπίζω με πολύ μεγαλύτερη καχυποψία απ' ότι άλλα υπερφυσικά.
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • #26
                        υποθεσεις κανουμε παντοτε. αλλα βλεπωντας την αλλαγη που εχει επιφερει η ανθρωποτητα στο πλανητη ολοκληρο, πιστευω πως καποια ειδη χαθηκαν εξαιτιας μας, επειδη δε μπορουν να προσαρμοστουν σ'αυτο το περιβαλλον που εμεις οι ιδιοι αλλαξαμε.

                        οποιος εχει δει το Life After People του History Channel που εδειχνε πως θα γινοταν ο πλανητης αφου εξαφανιστουμε, μπορει να καταλαβει πιστευω ποσα πραγματα αλλαξαμε εδω πανω, και πως θα ηταν κανονικα...

                        Comment


                        • #27
                          Ενα blog ενος φιλου, του D Link, εχει ειδικα δημιουργηθει για να δημοσιευει τετοιες ιστοριες. Βεβαια περιλαμβανει μυστηρια, φαντασματα, παραφυσικα, ολα τα καλα. Αν θελετε ριξτε του μια ματια

                          http://uperfusiko.blogspot.com/
                          [/b]
                          Διαβασα το blog και ιδιαιτερα για το στοιχειωμενο σπιτι στη Θεσσαλονικη, εγω δεν πιστευω σε αυτα καθολου και θα ηθελα να παω να δω τι παιζει αφου τα θεωρω μουφες ολα αυτα αλλα πεφτει λιγο μακρια..

                          Μου θυμιζει και ενα επεισοδιο απο τα x-files το "How the ghosts stole christmas" οποιος το εχει δει θα θυμαται το στοιχειωμενο σπιτι... B) B)

                          Comment


                          • #28
                            Παιδιά το σπίτι στη Θεσσαλονίκη με έψησε άσχημα, θα πάω να το κοιτάξω (αν έρθει κανένας μαζί μου ). Είναι βέβαια στου Διαόλου τη μάνα αλλά αν ισχύουν τα όσα λένε τότε θα είναι όντως στου Διαόλου τη μάνα xD .

                            Υπάρχουν και κάτι άλλα περίεργα στην άνω πόλη, είχαμε πει μάλιστα να μαζευτούμε όλοι του φόρουμ εδώ να πάμε να ρίξουμε μία ματιά αλλά όλοι βαρέθηκαν στην ιδέα . Φλώροι.

                            Comment


                            • #29
                              Παντως η "μεταφραση" του αρθρου για το πειραμα της Φιλαδελφειας(στο παραπανω blog) ειναι ολα τα λεφτα

                              Comment


                              • #30
                                Ο πατερας μου λεει πως εχει περασει πολλες φορες απο το τριγωνο των βερμουδων και ποτε δεν επαθε ή δεν ειδε τπτ. "Θα εκαναν διαλυμα οι εξγηινοι", ειπε κοροιδευτικα
                                My blog:Doppel's Den

                                Comment

                                Working...
                                X