Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Do a barrel roll!

    Comment


    • Από τη φωνή και μόνο καταλαβαίνεις πόσο μπουνταλάδες είναι!

      Ο καθένας έχει το ρόλο του στην κοινωνία. Αυτοί (αχρείαστο να είναι) πρέπει να είναι καλοί στη μάχη, όχι να μιλάνε.
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Το κορυφαίο είναι αυτό που γράφει δίπλα στο σηματάκι του ΑΝΤ1. Ταιριάζει γάντι.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Originally posted by Raphael View Post
          «Ελληνας γεννιέσαι, δεν γίνεσαι ποτέ, το αίμα σου θα χύσουμε, γουρούνι Αλβανέ»

          ...και άλλα παρόμοια από ανθρώπους που κατά πάσα πιθανότητα αν τους ρωτήσεις δε ξέρουν ακριβώς τι είναι αυτό που προασπίζονται.
          To μόνο σίγουρο πάντως είναι πως ΠΡΩΤΟΙ θα προασπιστούν εσένα αν χρειαστεί.

          Επίσης τέτοια συνθήματα έχουν όλοι οι στρατοί και είναι καθαρά για λόγους ηθικού. Στην προκειμένη περίπτωση δεν μιλάμε για μοδίστρες αλλά για κάποιους από τους καλύτερα εκπαιδευμένους για πόλεμο άντρες στον κόσμο. Ο Snake πάντως είναι καλύτερος απ' όλους.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • Καταλαβαίνω το πως και γιατί ένα στρατιωτικό σώμα ή και ένα ολόκληρο έθνος να ποτίζεται με προκατάληψη και μίσος, πράγμα που οδηγεί και στο να έχουν όλοι οι στρατοί παρόμοια συνθήματα, όπως ανέφερες, αλλά αυτό δεν αφαιρεί την ανοησία από το όλο ζήτημα. Και δεν αλλάζει κάτι, εξακολουθώ να πιστεύω πως αν τους ρωτήσεις το τι προασπίζονται δεν θα ξέρουν να απαντήσουν. Δεν είναι απαραίτητα κακό, ίσα-ίσα που είναι φυσιολογικό, και αναγκαίο για την επιβίωση ή (περισσότερο) για την επικράτηση. Και ο Χίτλερ κάπως έτσι κατόρθωσε να καταστρέψει τη μισή Ευρώπη.

            Comment


            • Εγώ νομίζω πως ξέρω τι προασπίζονται. Θα σου απαντήσουν " θα πηδήξουμε όποιον τολμήσει να επιτεθεί στην Ελλαδίτσα μας".
              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Αν μου έλεγαν κάτι τέτοιο θα απαντούσα κάτι άλλο.

                Comment


                • Το να παρομοιάζεις όμως τον Χίτλερ με αυτούς είναι ότι πιο άστοχο και φθηνό μπορείς να κάνεις. Που είναι ο G_Z να πει μια κουβέντα.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Το να παρομοιάζεις όμως τον Χίτλερ


                    Ο Χίτλερ ξεκίνησε με προκατάληψη, απροκάλυπτο μίσος και βίαιη προδιάθεση. Αυτά δηλαδή που είδα στο βίντεο με τους Ο.Υ.Κ. Αλλά βέβαια εσύ τώρα θα πιστεύεις πως θέλω να ταυτίσω ελληνικό στρατό με τρίτο ράιχ, πως φοβάμαι ότι θα γίνει WWII all over again και τα λοιπά και τα λοιπά, απλά επειδή αρνείσαι να δεις το απλό επιχείρημά μου - πως η προκατάληψη και το μίσος δεν οδηγούν πουθενά.

                    Από την άλλη εσύ είπες πως όποτε ακούς Γερμανία σκέφτεσαι Χίτλερ, άρα τι συζητάμε...

                    Comment


                    • Αυτό που εγώ δεν καταλαβαίνω είναι γιατί απευθύνονται στους αλβανούς.
                      sigpic

                      Comment


                      • Επίσης είπαν (δεν εμφανίζεται στο βίντεο) το τελείως ανατριχιαστικά ελεινό:

                        "Τους λένε Αλβανούς, τους λένε Σκοπιανούς, τα ρούχα μας θα ράψουμε με δέρματα απ' αυτούς"

                        Masturbation goes cloud... Και δυστυχώς μπορεί να γίνει επικίνδυνη...
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Ο καθένας μπορεί να είναι όσα κιλά ηλίθιος επιθυμεί στο σπίτι του ή στο κέντρο εκπαίδευσής του. Στο αστικό κέντρο, μπροστά σε ανήλικα που ανεμίζουν σημαίες, καλό θα ήταν να μη δηλητηριάζει τον κόσμο.

                          Comment


                          • Πάντως τραγουδήσανε και διαχρονικά παιδικά χιτ όπως το "νιάου βρε γατούλα", το "πιο καλός ο μαθητής" και το "παριζάκι μου θα είναι Υφαντής" (φαίνεται πως ο Υφαντής είναι σπόνσορας του Ε.Σ.), κατάλληλα και για μικρές ηλικίες.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • Και ο Gummy Bear υπουργός.

                              Comment


                              • Δείτε στο 0:30!

                                http://webtv.antenna.gr/webtv/watch?cid=y5e_pmny_kz%24_q%3d

                                Ντροπή.
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X