Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Διάβασα την πρώτη σελίδα, και είδα και κάποια λογικά πράγματα. Η παραπληροφόρηση και η έλλειψη γνώσης και κοινού νου βέβαια πάει σύννεφο, αλλά δεν είναι όλο για πέταμα. Αγαπημένο post το

     
    Another lucrative sinecure is to belong to a state committee. The government has no idea how many there are. It's been estimated that they have 10,000 employees and cost nearly £200m a year, and that includes the committee to manage a lake that dried up 80 years ago.
    Greece is awesome.


    Yes it is.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • Μηπως τελικα οι μονοι χαμενοι σε περιπτωση που κανουμε σταση πληρωμων ( που το λεει με το τοσο παραπονο και φοβο ο βλακακος ο παπακωνσταντινου ) ειναι οι γνωστοι-αγνωστοι ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ ??



      Για ριξτε μια ματια μου φαινηκε πολυ ενδιαφερον το κειμενο

      Comment


      • H δημισιογράφος Helen Skopis, απτην Αθήνα, ζητάει τις απόψεις του Άλεξ Τζόουνς για την οικονομική κρίση της Ελλάδος. Οι απαντήσεις του σημαντικές και αποτυπώ...



        H δημισιογράφος Helen Skopis, απτην Αθήνα, ζητάει τις απόψεις του Άλεξ Τζόουνς για την οικονομική κρίση της Ελλάδος. Οι απαντήσεις του σημαντικές και αποτυπώ...
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Crpl σε ευχαριστώ πολύ για το λινκ. Δε γνώριζα την ύπαρξη του blog και, βλέποντας ποιοί γράφουν, μου φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρον. Ο Βαρουφάκης ήταν καθηγητής μου στη σχολή, και δεσμεύομαι να γράψω κάτι σχετικό με το θέμα όταν βρω λίγο χρόνο.
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • Originally posted by Azrael View Post
            To vazw kai dw. toso epos.


            I am confused over the situation in Greece. Can GreekGAF explain ?




            http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=394586




            rezilia

            :worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::w orthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::wor thy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worth y::worthy:

            Η ψυχη μου λυτρωθηκε, αυτο το thread αναζητουσα τοσα χρονια, εφαγα τη ζωη μου στο gaf και εμελε σημερα να ανακαλυψω τι ηταν αυτο που με ετρωγε και με οδηγουσε σε αυτο το forum καθε 5 λεπτα.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • http://www.guardian.co.uk/business/cartoon/2010/may/04/debt-crisis-greece

              Χωρίς σχόλια και χωρίς να συμφωνώ ή να διαφωνώ με κάτι.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • Originally posted by Titus View Post
                Crpl σε ευχαριστώ πολύ για το λινκ. Δε γνώριζα την ύπαρξη του blog και, βλέποντας ποιοί γράφουν, μου φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρον. Ο Βαρουφάκης ήταν καθηγητής μου στη σχολή, και δεσμεύομαι να γράψω κάτι σχετικό με το θέμα όταν βρω λίγο χρόνο.
                Μικρος που ειναι ο κοσμος ε ? το credit παει στον tannosuke που μου εδωσε το λινκ, ( μολις τωρα επιβεβαιωσα κοιταζοντας τα logs οτι μου το εστειλε οντως αυτος μεσω msn και οχι καποιος αλλος, τελικα οντως υπαρχει θεια φωτιση ? :xp: )

                Comment


                • Πάντως, για την ιστορία, αν χρεοκοπήσουμε το οικονομικό αγγούρι θα είναι μάλλον μεγαλύτερο και για μας. Σε κοινωνικοπολιτικό, όμως, επίπεδο, η χρεοκοπία νομίζω πως θα μας ωφελήσει.
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • να μας βοηθήσει??? με τίποτα όμως.

                    Προς το παρών η χρεωκοπία μοιάζει με απλησίαστο σενάριο. Ωστόσο, εάν συμβεί κάτι τέτοιο, μερικές απ'τις συνέπειες θα ήταν :

                    α.) χιλιάδες απωλήσεις
                    β.) μειώσεις μισθών σε ιδιωτικό και δημόσιο τομέα
                    γ.) το κράτος διατηρεί δικαιώματα σε όλα τα περιουσιακά στοιχεία πχ χρυσό
                    δ.) εάν έχετε καταθέσεις σε τράπεζες, τα μισά πάνε για φόρο υπέρ του κράτους
                    ε.) αβάσταχτες αυξήσεις τιμών σε συνδιασμό με μειωμένες μισθοδωσίες
                    ζ.) αναλήψεις θα γίνονται για συγκεκριμένο ποσό

                    κ.α πολλά.

                    τι πτώχευση , τι ΔΝΤ ... αδιέξοδο γενικά
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • Μέσα στις επόμενες εβδομάδες, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα, και έτσι όπως πάμε, να συμβούν συνταρακτικά γεγονότα.
                      Μακροπρόθεσμα, το ίδιο.

                      Comment


                      • Αυτοι εδω τρεχουν πανω στο νερο, δε κανω πλακα, δειτε.


                        Σχολιο:
                        John 6: 19-20 When they had rowed about three or four miles, they saw Jesus walking on the sea and coming near the boat, and they were frightened. But he said to them, "It is I; do not be afraid. See how my HI-TEC sandals carry me." And the disciples looked upon the HI-TEC sandals and praised the lord, for they were good, and reasonably priced.
                        lol
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Κοσμοϊστορική επανάσταση;

                          Comment


                          • Προπαγανδα κατα του Χριστιανισμου. Ουστ 666.


                            Τελειο το βιντεο.
                            Ground_Zero:

                            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                            Comment


                            • Bασικά ο Χριστός είχε πει πως αν πιστέψεις κάτι τότε μπορείς να το κάνεις. Αν πιστέψεις πως μπορείς να πετάξεις, θα πετάξεις, απλώς όλοι μας νομίζουμε πως είναι αδύνατο κάτι τέτοιο και γκρεμοτσακιζόμαστε.
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Δηλαδη πηδας απ'τα μπαλκονια ρε;
                                Ground_Zero:

                                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                                Comment

                                Working...
                                X