Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Στη ζωή πιστεύω ότι ό,τι μούργα και αλητεία αν υπάρχει, ο καλός θα ξεχωρίσει. Τρανό παράδειγμα η Eurovision που παρά τα συμμαχικά μπλοκ που υπάρχουν και τα οποία όλοι ξέρουμε τι θα ψηφίσουν πιο ψηλά, ο τελικός νικητής θα το αξίζει. Όσες φορές και αν έχω δει Eurovision το τελικό κομμάτι αξίζει και είναι, αν όχι το καλύτερο, απ' τα καλύτερα. Χθες δεν άκουσα όλα τα τραγούδια, αλλά της Γερμανίας μου άρεσε. Θα το βάλω να το ξανακούσω στο youtube σε λίγο να γουστάρω
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Κάτι άκουσα ότι η Lena πρωταγωνιστεί σε ερωτικό βίντεο.Μπορούμε να το βρούμε;

      Ναι ο Alice Cooper έχει τραγουδάρες και είμαι και μεγάλος φαν του αλλά και οι Lordi γι'αυτό που κάνουν, μια χαρά είναι.Δεν είναι η μπαντάρα,αλλά ακούγονται με ευχαρίστηση.
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by Ramparter View Post
        Μεγαλη μορφη ο Σημιτης, οταν δεν εκανε λαμογιες εφτιαχνε νομους για να καλυψει τις λαμογιες του...

        Αλλα τι να λεμε τωρα, εβλεπε οτι οι εκλογες ειναι χαμενες και εβαλε το Παπανδρεου αρχηγο...
        Αυτή η κίνηση άγγιξε την τελειότητα διάολε...:resp:
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Originally posted by Titus View Post
          Είστε ανίδεοι.

          Κέρδισε γιατί είναι ΓΑΜΑΤΟ.

          Είναι χαρούμενο. Ποζεράδικο μέχρι εκεί που δεν πάει. Ξεσηκωτικό. Ευχάριστο. Κιτς. Διαφορετικό. "Προκλητικό".

          Και γιατί ψηφίσανε όσοι είχαν βαρεθεί τις αηδίες της Γιουροβίζιον και για πλάκα ψηφίσανε τη ροκιά από το πουθενά.
          Originally posted by TheCursed View Post
          Μη συγχέεις το είδος με την ποιότητα, είναι πραγματικά άσχετα.
          Originally posted by Altair View Post
          .Δεν είναι η μπαντάρα,αλλά ακούγονται με ευχαρίστηση.
          +1 Metal rules ρε λέμε. Κι εγώ άκουγα τους Lordi πριν την Eurovision και τους ακούω ακόμα, πολύ ευχάριστη μπάντα. Πολύ το ευχαριστήθηκα που κέρδισαν με διαφορά το 2006, όμως ακόμα περισσότερο ευχαριστήθηκα που πήραν 12άρι από την Ελλάδα. Ήταν πολύ διασκεδαστικό το πώς ορισμένοι τύποι το φύσαγαν και δεν κρύωνε, και προσπαθούσαν να βρουν για ποιους αδιανόητους λόγους κέρδισε ένα τέτοιο απαίσιο κομμάτι φασαρίας. Πού να άκουγαν και τίποτα Behemoth ξέρω 'γω.

          Θα ήθελα να δω πως θα είχαν εξελιχθεί οι Nightwish αν το 2002 κέρδιζαν τα προκριματικά της Φινλανδίας και τραγούδαγαν στη Eurovision. Βέβαια η Tajra τότε δεν ήταν και στα καλύτερά της από πλευράς εμφάνισης, αλλά anyways.



          Η καλύτερη μπάντα με το καλύτερο τραγούδι που έχει παίξει στην Eurovision ever είναι μακράν οι τιτανοτεράστιοι Φινλανδοί APOCALYPTICA. Οι τύποι είχαν πάει ως guests το 2007, στην Eurovision που διοργανώθηκε στη Φινλανδία επειδή κέρδισαν οι Lordi τον προηγούμενο χρόνο, και η ΕΡΤ τους έκοψε για να βάλει διαφημίσεις. ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟΥΣ :kill:




          Πολύ διασκεδαστικοί ήταν και οι Terasbetoni, οι οποίοι τραγούδησαν εκ μέρους της Φινλανδίας το 2008. Βέβαια πήγε άκλαυτο όμως δεν πειράζει, λίγοι είναι αυτοί που εκτιμούν το χαβαλετζίδικο πνεύμα της μπάντας, και ακόμα λιγότεροι από αυτούς ασχολούνται με την Eurovision.




          Κλείνοντας, να αναφέρω πως από όοοοοοσες Eurovision έχω ακούσει, τα μόνα αξιομνημόνευτα τραγούδια είναι δύο, Lordi (2006) και Wild Dances της Ruslana (2004) το οποίο το ακούω και γουστάρω ακόμα και τώρα


          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • Οσο πιο πολυ βλεπω το Satellite στο youtube τοσο περισσοτερο μου φερνει στο μυαλο το επος:

            Do a barrel roll!

            Comment


            • Κοίτα, ας μην ξεχνάμε τους Abba. Για το Wild Dances και τη Ρουσλάνα, να θυμίσω ότι υπάρχει στο GTA4 και η Ρουσλάνα είναι η ραδιοφωνική παραγωγός στον Βλαδιβοστόκ FM, με περισσότερη ρώσικη μουσική απ'όσο αντέχουμε.

              ΝΤΑΑΑΙΙ ΝΤΑΝΤΑΙΝΤΑΙ ΝΤΑΝΤΑΝΤΙΝΤΑΑΑΑΑ
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Lol και το είχα ακούσει ότι οι Nightwish είχαν αναμειχθεί με Eurovision, ήξερα και με πιο κομμάτι, αλλά δεν μπορούσα να βρω κάτι πιο συγκεκριμένο. Ώστε αποκλείστηκαν, χμ.

                Προφανώς από το παραπάνω αλλά και από το γεγονός ότι και η ακόλουθη κομματάρα: http://www.youtube.com/watch?v=wzcc8JeqLCM

                αποκλείστηκε, φαίνεται και η ποιότητα του διαγωνισμού (κάτι που είναι πια κοινό μυστικό).

                Μόνο στον Κερστ αρέσει τόσο ώστε να μπει στον κόπο να κάνει τεράστια κουλτουριάρικα posts σχετικά με το γιατί το Satellite είναι το πιο πρωτοποριακό κομμάτι που έχει υπάρξει, συγκρίνοντας το συνθέτη του με τον Bach (Fact).

                Ένα ακόμη fact είναι ότι το Hard Rock Hallelujah ΣΠΕΡΝΕΙ.

                Υ.Γ1: Χάρηκα που έμαθα ότι δεν βγήκαμε πρώτοι. Δεν θα άντεχα και φόρο - Eurovision.

                Y.Γ2: Οι Lordi προφανώς και δεν είναι rock. Είναι heavopowerάδες τρελοί. Το rock, από την άλλη, είναι πάνω κάτω αυτό:

                "Rock music is a genre of popular music that entered the mainstream in the 1950s. It has its roots in 1940s and 1950s rock and roll, rhythm and blues, country music and also drew on folk music, jazz and classical music. The sound of rock often revolves around the electric guitar, a back beat laid down by a rhythm section of electric bass guitar, drums, and keyboard instruments such as Hammond organ, piano, or, since the 1970s, synthesizers. Along with the guitar or keyboards, saxophone and blues-style harmonica are sometimes used as soloing instruments. In its "purest form", it "has three chords, a strong, insistent back beat, and a catchy melody."
                (εκ γουικιιπίντιας)

                Με λίγα λόγια rock είναι ο Hendrix, rock και οι Firehouse, rock και ο Νταλάρας.
                "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                Comment


                • +1 σε όσα είπε ο Phantom Duck,μόνο που εγώ θα προσθέσω και το κομμάτι της Ελενάρας που δικαίως κέρδισε,καθώς και την κομματάρα του Ρακιντζή.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Tou Rakintzh? Lawl
                    Egw exw diaforetika gousta panw sto thema, pistevw pws to kalytero kommati pou exoume steilei pote einai to Anoiksh ths Vossou.
                    Poly adikhmeno tragoudi.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Βασικά είμαι fanboy του Ρακιντζή εδώ και πολλά χρόνια.Το τραγούδι με το οποίο πήγε είχε ένα concept το οποίο και μετουσίωσε στη σκηνή.Κάποιοι το κατάλαβαν,άλλοι όχι.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

                        Comment


                        • Καλά όλα αυτά, αλλά ας μην ξεχνάμε:
                          Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

                          Γιατί ο,τιδήποτε άλλο ωχριά μπορστά του.
                          "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                          Comment


                          • NAAAAAI Socrates superstar!
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • http://www.youtube.com/watch?v=P6MAT...ayer_embedded#!

                              Στο δρόμο που χάραξαν οι ΑΒΒΑ!
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Originally posted by _Lloyd View Post
                                Καλά όλα αυτά, αλλά ας μην ξεχνάμε:
                                Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.

                                Γιατί ο,τιδήποτε άλλο ωχριά μπορστά του.
                                Νομίζω ότι είναι αναμενόμενο το καλύτερο ελληνικό τραγούδι να προέρχεται από την μεγαλύτερη ελληνική μπάντα.
                                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                                Comment

                                Working...
                                X